Tentoonstellingen en beurzen tot en met 2010

René Lalique, Musée Lalique, Wingen-sur-Moder, hekwerk, foto, Wereldtentoonstelling, vitrine
René Lalique, Musée Lalique, Wingen-sur-Moder, hekwerk, foto, Wereldtentoonstelling, vitrine
René Lalique, Musée Lalique, Wingen-sur-Moder, Foto Esther Doornbusch, 2016, CC BY 4.0

Lijst met tentoonstellingen en beurzen op het gebied van sieraden, per jaar alfabetisch op titel geordend tot en met 2010.

Zie voor tentoonstellingen vanaf 2011 het artikel Tentoonstellingen en beurzen vanaf 2011.

1851

1851 – Wereldtentoonstelling, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Devaranne, Edward Schott, C.M. Weishaupt)

1867

1867 – Wereldtentoonstelling, Parijs (Frankrijk) (Gustave Baugrand, C.M. Weishaupt)

1894

1894 – Wereldtentoonstelling, Antwerpen (België) (Philippe Wolfers)

1896

1896 – Nürnberger Ausstellung, Neurenberg (Duitsland) (Max Strobl)

1897

1897 – Wereldtentoonstelling, Brussel (België) (Philippe Wolfers)

1900

1900 – Wereldtentoonstelling, Parijs (Frankrijk) (Josef Maria Auchentaller, Hans Christiansen, Fabergé, Theodor Fahrner, Firma Benckiser & Co, Firma Gustav Hauber, Firma Theodor Fahrner, Max Joseph Gradl, Firma Louis Kuppenheim, René Lalique, Rodi & Wienenberger, Hugo Schaper, Staatliche Zeichenakademie Hanau, Nikolaus Thallmayr, D.F. Weber)

1901

1901 – Ausstellung der Künstlerkolonie Darmstadt, Darmstadt (Duitsland) (Theodor Fahrner, Firma Theodor Fahrner)

1901 – Ein Dokument deutscher Kunst, Darmstadt (Duitsland) (Ludwig Habich, Patriz Huber)

1902

1902 – Jubiläums-Kunstausstellung, Karlsruhe (Duitsland) (Theodor Fahrner, Georg Kleemann, Firma Theodor Fahrner)

1903

1903 – Feinmetallausstellung, Stuttgart (Duitsland) (Theodor Fahrner, Firma Theodor Fahrner)

1903 – Nürnberger Handwerkskunst, Neurenberg (Duitsland) (Erhard Topf)

1903 – Vereinsausstellung für Feinmetallarbeiten (Max Joseph Gradl)

1904

1904 – Wereldtentoonstelling, Saint Louis (Verenigde Staten) (Theodor Fahrner, Firma Fred Dunn & Co, Firma Theodor Fahrner, Julius Müller-Salem, Staatliche Zeichenakademie Hanau)

1905

1905 – Ausstellung für Angewandte Kunst, München (Duitsland) (Eugen Friedrich Berner, Theodor Fahrner, Firma Theodor Fahrner)

1906

1906 – Deutsche Kunstgewerbeausstellung, Dresden (Duitsland) (Theodor Fahrner, Firma Theodor Fahrner, Firma Victor Mayer)

1906 – Jubiläumsausstellung für Kunst und Kunstgewerbe, Karlsruhe (Duitsland) (Theodor Fahrner, Firma Theodor Fahrner)

1907

1907 – Grand Hôtel Europe, Sint-Petersburg (Rusland) (Cartier)

1909

1909 – Ausstellung österreichischer Kunstgewerbe, Österreichisches Museum für angewandte Kunst (MAK), Wenen (Oostenrijk) (Leopold Drexler)

1909 – Kunstgewerbliche Erzeugnisse aus Schwäbisch-Gmünd und Pforzheim, Stuttgart (Duitsland) (Theodor Fahrner, Firma Theodor Fahrner)

1910

1910 – Wereldtentoonstelling, Brussel (België) (Theodor Fahrner, Firma Theodor Fahrner, Bert Nienhuis, Alwin Schreiber, Ferdinand Semmelroth)

1911

1911 – Wereldtentoonstelling, Turijn (Italië) (Firma Gustav Hauber AG)

1913

1913 – Deutsche Kunstausstellung, Baden-Baden (Duitsland) (Peter Paul Pfeiffer)

1914

1914 – Werkbundausstellung, Keulen (Duitsland) (Theodor Fahrner, Firma Theodor Fahrner, Hermann Häußler, Peter Paul Pfeiffer)

1918

1918 – Werkbundausstellung, Kopenhagen (Denemarken) (Theodor Fahrner, Firma Theodor Fahrner)

1919

1919 – Jahresausstellung, Münchener Glaspalast, München (Duitsland) (Max Strobl)

1922

1922 – Mostra di Arte Vercellese, Vercelli (Italië) (Archimede Bottazzi)

1923

1923 – Prima Biennale Internazionale di Arte Decorativa Contemporanea, Monza (Italië) (Archimede Bottazzi)

1925

1925 – Weihnachtsommersausstellung, Museum Folkwang, Essen (Duitsland) (Elisabeth Treskow)

1925 – Wereldtentoonstelling, Parijs (Frankrijk) (Lacloche Frères, Van Cleef & Arpels)

1926

1926 – Die Neue Sammlung, Abteilung für Gewerbekunst, Bayerisches Nationalmuseum, München (Duitsland)

1927

1927 – Europäisches Kunstgewerbe, Grassimuseum, Leipzig (Duitsland) (Elisabeth Treskow)

1928

1928 – Kunstausstellung München 1928, Münchener Glaspalast, München (Duitsland) (Danner-Stiftung)

1928 – Werkstattarbeiten der Kunstgewerbeschule Burg Giebichenstein, Halle, Bayerisches Nationalmuseum, München (Duitsland)

1929

1929 – Ausstellung von Schülerarbeiten der Kunstgewerbeschule Wien, Die Neue Sammlung – Abteilung für Gewerbekunst, Bayerisches Nationalmuseum, München (Duitsland)

1929 – Der neue evangelischen Kirchenraum, Museum Folkwang, Essen (Duitsland) (Elisabeth Treskow)

1930

1930 – Ewige Formen, Die Neue Sammlung am Bayerischen Nationalmuseum, München (Duitsland)

1937

1937 – Wereldtentoonstelling, Parijs (Frankrijk) (Elisabeth Treskow)

1938

1938 – 1. Deutsche Architektur- und Kunsthandwerk-Ausstellung 1938, Haus der Deutschen Kunst, München (Duitsland) (Danner-Stiftung)

1938 – 2. Deutsche Architektur- und Kunsthandwerk-Ausstellung 1938, Haus der Deutschen Kunst, München (Duitsland) (Danner-Stiftung, Emile Lettré, Max Olofs, Perli-Werkstätten, Julius Schneider, Wolfgang Tümpel, Martin Seitz, Franz Valentin, Johann Michael Wilm, Erna Zarges-Dürr)

1942

1942 – 10 Jahre Deutsches Gesellschaft für Goldschmiedekunst – Eröffnungsausstellung des Goldschmiedehauses, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1942 – Entwürfe für Weihnachts- und Neujahrskarten Schmucktelegramme, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1946

1946 – Modern Handmade Jewelry, Museum of Modern Art (MOMA), New York (Verenigde Staten) (Anni Albers, Sam Kramer, Margaret de Patta)

1948

1948 – Handwerkskammer für Oberbayern, Vom Lehrling zum Meister, Sonderausstellung Handwerklicher Arbeiten, Die Neue Sammlung – Staatliches Museum für angewandte Kunst, München (Duitsland)

1948 – Modern Jewelry under Fifty Dollars, Walker Art Center, Minneapolis (Verenigde Staten) (Margaret de Patta)

1949

1949 – Gioielli di Masenza, Il Milione, Milaan (Italië) (Afro, Mirko Basaldella, Franco Cannilla, Pericle Fazzini, Gerardo Gerardi, Emilio Greco, Lorenzo Guerrini, Renato Guttoso, Leoncillo, Mazzullo)

1949 – Kunst und Gewerbekunst aus der Pfalz, Die Neue Sammlung – Staatliches Museum für angewandte Kunst, München (Duitsland)

1949 – Spitzen und Schmuck, Die Neue Sammlung – Staatliches Museum für angewandte Kunst, München (Duitsland)

1952

1952 – Annual Exhibition, New York Society of Craftsmen, New York (Verenigde Staten) (Sam Kramer)

1953

1953 – Fiber, Clay, Metal, St. Paul Art Gallery, Saint Paul (Minnesota, Verenigde Staten) (Sam Kramer)

1954

1954 – Triennale di Milano, Milaan (Italië) (Salvador Dalí)

1955

1955 – Il Gioiello Firmato, Galleria Montenapoleone (Italië) (Giò Pomodoro)

1956

1956 – Biennale, Venetië (Italië) (Giò Pomodoro)

1956 – Craftsmanship in a Changing World, Museum of Contemporary Crafts, New York (Verenigde Staten)

1956 – Joyas por los Artistas Norteamericanos Carol y Sam Kramer, Instituto Nacional de Cultura, Palacio de Bellas Artes, Havana (Cuba)

1957

1957 – IX Triennale di Milano, Milaan (Italië) (Franco Assetto, Enrico Baj, Giovanni Dova, Lorenzo Guerrini, Bruno Martinazzi, Ada Minola, Mario Pinton, Emilio Scanavino en Ettore Sottsass)

1957 – Amsterdam Diamant Stad, Apollohal, Amsterdam (Nederland) (Johannes Steltman)

1958

1958 – Schmuck und Gerät von 1800 bis heute – Ausstellung zur Wiederöffnung, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1958 – Wereldtentoonstelling, Brussel (België) (Irena Brynner, Manaba Magomedová, Margaret de Patta)

1959

1959 – Die silberne Kaffeekanne – Wettbewerbsarbeiten Schmuck einer Insel – Sardinien, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1959 – Handwrought Jewelry by Sam Kramer and Sherrill, Art & Science Museum, Statesville (North Carolina, Verenigde Staten)

1959 – Henry van de Velde 1863-1957, Das Lebenswerk, Die Neue Sammlung – Staatliches Museum für angewandte Kunst, München (Duitsland)

1960

1960 – Biennale, Venetië (Italië) (Pietro Consagra)

1960 – Carla Braun-Strik, Nel van der Chijs, Karel Niehorster, edelsmeedwerk, Galerie Het Kapelhuis, Amersfoort (Nederland)

1960 – Europäisches Email – Wettbewerbsarbeiten Der silberne Leuchter – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1960 – Medaillen, Plastiken, Plaketten Maler Reinhold Ewald, Hanau – Kollektivausstellung, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1960 – Neue deutsche Keramik Der Zauber des Spiegels – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1960 – Neuer Schmuck, Kunstgewerbemuseum, Zürich (Zwitserland) (Othmar Zschaler)

1961

1961 – Andreas Moritz und seine Schule, Scmuck und Gerät, Die Neue Sammlung – Staatliches Museum für angewandte Kunst, München (West-Duitsland)

1961 – Hanauer Gold- und Silberschmiedekunst seit 1800, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1961 – International Exhibition of Modern Jewelry, 1890-1961, Worshipful Company of Goldsmiths, Londen (Verenigd Koninkrijk) (gecureerd door Graham Hughes, met onder meer Irena Brynner, Margret Craver, Rod Edwards, Claire Falkenstein, Mary Kretsinger, Helga Larsen, Stanley Lechtzin, Darani Lewers, Bruno Martinazzi, Philip Morton, Margaret de Patta, Elisabeth Treskow, Tone Vigeland)

1962

1962 – Die Schönheit der Steine Karl Lang, Hanau – Email- und Goldschmiedekunst Maler Ludwig Emil Grimm, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1963

1963 – Jahreskunstausstellung Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1963 – Schmuck aus Bernstein Der goldene Anhänger – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1963 – Schmuck und edles Gerät aus Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1964

1964 – Antagonismes 2. l’Objet, Parijs (Frankrijk) (Lucio Fontana)

1964 – Ausstellung von Juwelen-Entwürfen und Arbeiten des Perlenschmuck-Wettbewerbs / Jubiläumausstellung Theodor Schäfer, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1964 – Biennale, Venetië (Italië) (Enrico Castellani)

1961 – Bijoux de Braque, Ausgeführt von Henri-Michel Heger de Löwenfeld, Die Neue Sammlung – Staatliches Museum für angewandte Kunst, München (West-Duitsland)

1964 – Die goldene Kette – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1964 – Die Welt der Kristalle, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1964 – Elfenbein aus dem Odenwald, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1964 – Hanauer Portraits des 18. und 19. Jahrhunderts, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1964 – Intenationale Ausstellung Schmuck, Hessisches Landesmuseum, Darmstadt (Duitsland) (Othmar Zschaler)

1964 – Leistungsschau des Hanauer Schmuck- und Edelmetallgewerbes, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland) (16 februari 1964 t/m 1 maart 1964)

1964 – Leistungsschau des Hanauer Schmuck- und Edelmetallgewerbes, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland) (5 juli 1964 t/m 19 juli 1964)

1964 – Maler und Grafiker A. Paul Weber, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1964 – Ostdeutsches Glas im Spiegel von Zeit und Landschaft, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1964 – Uhren im Wandel der Zeit – Sammlungen des Uhrenmuseums Wuppertal, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1964 – Vijf edelsmeden, Gemeentemuseum Arnhem, Arnhem (Nederland) (Riet Neerincx)

1964 – Vijf edelsmeden, Museum Boijmans Van Beuningen, Rotterdam (Nederland), Rotterdam (Nederland) (Riet Neerincx)

1964 – Vijf edelsmeden, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland) (Riet Neerincx)

1965

1965 – 15 kunstenaars, Galerie Pluymen, Nijmegen (Nederland)

1965 – “…20 Jahre danach” – Wiederaufbau Hanaus nach der Zerstörung 1945, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1965 – Briefmarken-Ausstellung “Haphila 65”, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1965 – Die Kunst der Schrift, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1965 – Dokumentation Berlin, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1965 – Edelsmeden I, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland)

1965 – Edelsmeden II, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland)

1965 – Historisches und Modernes Essgerät, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1965 – Historisches und modernes Kirchengerät, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1965 – Jablonec ’65, Muzeum skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou (Tsjechoslowakije)

1965 – Künstlerbund Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1965 – Leistungsschau des Hanauer Schmuck- und Edelmetallgewerbes, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland) (14 februari 1965 t/m 28 februari 1965)

1965 – Leistungsschau des Hanauer Schmuck- und Edelmetallgewerbes, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland) (12 september 1965 t/m 29 september 2017)

1965 – Maler Helmut Funke, Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1965 – Nederlandse sieraden van nu, Museum Boijmans Van Beuningen, Rotterdam (Nederland), Rotterdam (Nederland)

1965 – Schmuck aus Meisterhand, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1965 – Schmuck der Völker, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1965 – Sieraden, Museum Boijmans Van Beuningen, Rotterdam (Nederland), Rotterdam (Nederland) (Jean Filhos, Hermann Jünger, Alicia Penalba, Sigurd Persson, Arnaldo Pomodoro, Othmar Zschaler)

1965 – “Zunft 65” – Junge Hanauer Goldschmiedemeister, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1966

1966 – Biennale, Venetië (Italië) (Piergiuliano Reveane)

1966 – Deutscher Goldschmiedetag – Querschnitt durch das Schaffen der Innungsmitglieder der Bundesrepublik, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1966 – Die Ehrenringträger der Gesellschaft für Goldschmiedekunst, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1966 – Edle Steine, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1966 – Künstlerbund Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1966 – Leistungsschau des Hanauer Schmuck- und Edelmetallgewerbes, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1966 – Modernes Silber – Silber im Foto, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1966 – Riet Neerincx, sieraden, Kees van Renssen, keramiek, Galerie Het Kapelhuis, Amersfoort (Nederland)

1966 – Schätze der Heimat, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1966 – Wilhelm Wagenfeld, Stuttgart “Vom Bauhaus in die Industrie”, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1967

1967 – Atelier François Hugo, Le Point Cardinal, Parijs (Frankrijk) (Pablo Picasso)

1967 – Die Hessische Verfassung, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1967 – Edelsmeden III, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland)

1967 – Französische Silberschmiedekunst – Christofle, St. Denis, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1967 – Jewelry by Contemporary Painters and Sculptors, Museum of Modern Art (MOMA), New York (Verenigde Staten) (Pol Bury, Umberto Mastroianni, Louise Nevelson, Alicia Penalba, ) (gecureerd door René Sabatello Neu) (reizende tentoonstelling naar Rotterdam (Nederland) en Darmstadt (Duitsland))

1967 – Konrad Quillmann, Hanau – Keramik, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1967 – Künstlerbund Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1967 – Leistungsschau des Hanauer Schmuck- und Edelmetallgewerbes Amtsketten deutscher Städte, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1967 – New Jewellery, Arnolfini, Bristol (Verenigd Koninkrijk) (Susanna Heron)

1967 – Ontwerpen en Maken, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland)

1967 – Schmuck ’67 Tendenzen, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Duitsland) (Othmar Zschaler)

1967 – Schmuck von Malern und Bildhauern, Hessisches Landesmuseum, Darmstadt (Duitsland) (Othmar Zschaler)

1967 – Sculpture to wear by Emmy van Leersum & Gijs Bakker, Ewan Philips Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk) (samengesteld door Ralph Turner)

1967 – Sieraad ’67, Galerie Het Kapelhuis, Amersfoort (Nederland)

1967 – Vom Lehrling zum Meister – Schmuck und Silbergerät, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1967 – Wereldtentoonstelling, Montréal (Canada) (Afro, Franco Cannilla, Libuše Hlubučková, Jaroslav Kodejš, Pavel Krbálek, Lorenzetti, Edgardo Mannucci, Umberto Mastroianni, Jane Munch Wiberg, Blanka Nepasická, Gastone Novelli, Arnaldo Pomodoro, Giò Pomodoro, Eleanora Reytharová, Santoro, Giuseppe Uncini)

1967 – Wiener Gold- und Silberarbeit 1967, Österreichisches Museum für angewandte Kunst (MAK), Wenen (Oostenrijk) (Fritz Maierhofer)

1968

1968 – 150 Jahre Hanauer Union – Bibelausstellung, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1968 – Body coverings, Museum of Contemporary Crafts, New York (Verenigde Staten)

1968 – Europäisches Silber. Handgearbeitet, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1968 – Jablonec ’68, Muzeum skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou (Tsjechoslowakije) (Gijs Bakker, Friedrich Becker, Max Fröhlich, Lucio Fontana, Hermann Jünger, Jaroslav Kodejš, Bernard Laméris, Emmy van Leersum, Mario Pinton, Arnaldo Pomodoro, Giò Pomodoro, Grete Prytz-Korsmo, Wendy Ramshaw, Reinhold Reiling, Sepp Schmölzer, Robert Smit, Ettore Sottsass, Chris Steenbergen, Josef Symon, Frits Verbruggen, Tone Vigeland, David Watkins, Björn Weckström, Helga Zahn)

1968 – Jablonec ’68 (symposium), Muzeum skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou (Tsjechoslowakije) (Anton Cepka, Elisabeth Defner, Florica Farcasu, Helena Frantová, Libuše Hlubučková, Darina Horváthová, Hermann Jünger, Jaroslav Kodejš, Helfried Kodré, Pavel Krbálek, Manaba Magomedová, Bruno Martinazzi, Blanka Nepasická, Eleanora Reytharová, Josef Symon, Jerzy Zaremski, Othmar Zschaler)

1968 – Kunsthandwerk im Grassimuseum, Grassimuseum, Leipzig (Duitsland)

1968 – Künstlerbund Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1968 – Leistungsschau des Hanauer Schmuck- und Edelmetallgewerbes, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1968 – Schmuck aus aller Welt, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1968 – Schmuck aus Meisterhand – Ergebnisse des Cellini-Wettbewerbs, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1968 – Schmuck 68, Internationale Handwerksmesse München (Duitsland)

1969

1969 – Akademie der Bildenden Künste Nürnberg – Klasse Andreas Moritz, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1969 – Die Edelsteine Brasiliens, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1969 – Draagbare Objecten, Haags Gemeentemuseum, Den Haag (Nederland) (12 juni 1969 t/m 6 juli 1969)

1969 – Draagbare Objecten, Museum Boymans-van Beuningen, Rotterdam (Nederland) (12 juli 1969 t/m 10 augustus 1969)

1969 – Draagbare objekten, Ekspotiek Okapi, Amersfoort (Nederland)

1969 – Dutch Contemporary Jewelry, Crafts Centre, Londen (Verenigd Koninkrijk)

1969 – Edles Gerät aus Hanauer Silberschmiedewerkstätten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1969 – Hermann Jünger, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1969 – Irischer Schmuck von Rionore of Kilkenny, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1969 – Jablonec ’68 (symposium), Galerie na Betlémském náměstí, Praag (Tsjechoslowakije) (Anton Cepka, Elisabeth Defner, Florica Farcasu, Helena Frantová, Libuše Hlubučková, Darina Horváthová, Hermann Jünger, Jaroslav Kodejš, Helfried Kodré, Pavel Krbálek, Manaba Magomedová, Bruno Martinazzi, Blanka Nepasická, Eleanora Reytharová, Josef Symon, Jerzy Zaremski, Othmar Zschaler)

1969 – Jablonec ’68 (symposium), Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Duitsland)

1969 – Jablonec ’68 (symposium), Kunstgewerbemuseum Zürich, Zürich (Zwitserland)

1969 – Jablonec ’68 (symposium), Moravská galerie, Brno (Tsjechoslowakije)

1969 – Klingende Kostbarkeiten – Tischglocken aus 5 Jahrhunderten, Sammlung Anselm Lange, Hannover, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1969 – Künstlerbund Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1969 – Leistungsschau des Hanauer Schmuck- und Edelmetallgewerbes, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1969 – Modeschmuck aus Neugablonz, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1969 – New Jewellery, Arnolfini, Bristol (Verenigd Koninkrijk) (Susanna Heron)

1969 – Objects to wear by five Dutch Jewelry Designers, Van Abbemuseum, Eindhoven (Nederland) (reizende tentoonstelling Gemeentemuseum Den Haag, Museum Boijmans Van Beuningen, Rotterdam (Nederland) en de Verenigde Staten tot en met 1973 met sieraden van Gijs Bakker, Nicolaas van Beek, Françoise van den Bosch, Bernard Laméris, Emmy van Leersum)

1969 – Prima Rassegna del gioiello firmato, Sala Bolaffi, Turijn (Italië) (Piero Dorazio, Umberto Mastroianni)

1969 – Schmuck aus dem Schmuckmuseum Pforzheim, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1969 – Schmuck aus Irland, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1969 – Schmuck aus Israel, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1969 – Sculpurale (lichaams)sieraden, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland) (Hans Appenzeller, Nicolaas van Beek, Françoise van den Bosch, Alice Edeling, Joke Gallmann, Lous Martin, Nicolaas Thuys) (20 september 1969 t/m)

1969 – Sieraad 69, Galerie Het Kapelhuis, Amersfoort (Nederland)

1969 – Wereldtentoonstelling, Osaka (Japan) (Gijs Bakker, Emmy van Leersum)

1969 – Zeitgenossischer Schmuck, Hessisches Landesmuseum Darmstadt, Darmstadt (Duitsland)

1969 – Zeitgenossischer Schmuck, Museum für Angewandte Kunst Köln (MAKK), Keulen (Duitsland)

1970

1970 – 1 jaar Sieraad, nieuw werk van alle exposanten, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1970 – Akademie für Werkkunst und Mode, Berlin – Klasse Hans Markl, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1970 – Annie van Schaick, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1970 – Briefmarkenausstellung aus Anlass des 80-jährigen Bestehens des Vereins der Briefmarkensammler Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1970 – Clothing Suggestions, Art & Project, Amsterdam (Nederland) (Gijs Bakker, Emmy van Leersum)

1970 – Der Wiederaufbau der Stadt Hanau im Spigel der Presse, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1970 – Elfenbein mit Gold in Schmuck und Gerät der Gegenwart, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland) (Othmar Zschaler)

1970 – Ergebnisse des Cellini-Wettbewerbs, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1970 – Harriët Mastboom, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1970 – Herbert Zeitner, Lüneburg – Schmuck, profanes und sakrales Gerät, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1970 – Herman Kunkler, Raesfeld – Goldschmied und Bildhauer, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1970 – Jan Tempelman, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1970 – “Kein Tag ohne Silber” und “Mein Silberlicht” – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1970 – Künstlerbund Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1970 – Lijsbeth Teding van Berkhout en Françoise van den Bosch, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1970 – Leistungsschau des Hanauer Schmuck- und Edelmetallgewerbes, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland) (22 februari 1970 t/m 8 maart 1970)

1970 – Leistungsschau des Hanauer Schmuck- und Edelmetallgewerbes, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland) (29 augustus 1970 t/m 12 september 1970)

1970 – Marion Herbst, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1970 – Schmuck ’70 Tendenzen, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Duitsland) (Anton Cepka, Yasuki Hiramatsu, Jaroslav Kodejš, Pavel Krbálek, Lous Martin, Ladena Viznerová, Jerzy Zaremski, Othmar Zschaler)

1970 – Sculpture to Wear, Boston (Verenigde Staten)

1970 – Sculpture to Wear, New York (Verenigde Staten)

1970 – Völkerschmuck – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1970 – Wereldtentoonstelling, Osaka (Japan) (Manaba Magomedová)

1970 – Zeitgenössische Keramik, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1971

1971 – Andreas Moritz, Würzburg – Silber- und Goldschmiedearbeiten 1925-1971, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1971 – Carla Bonnet, Melanie Oudemans en Marietta Veldhuizen, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1971 – Dick Wessels, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1971 – Elly Franssen, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1971 – Eric Schefs, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1971 – Europäisches Silber. Handgearbeitet, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1971 – Gold + Silber Schmuck + Gerät von Albrecht Dürer bis zur Gegenwart, Neurenberg (West-Duitsland)

1971 – Goldschmiedeschule Pforzheim, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1971 – Internationale Email-Ausstellung, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1971 – Künstlerbund Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1971 – Marion Herbst, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1971 – Reinhold Reiling, Pforzheim – Schmuckobjekte, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1971 – Schmuck als künstlerische Aussage unserer Zeit, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Duitsland) (Jaroslav Kodejš)

1971 – Schmuck-Objecte, Museum Bellerive, Zürich (Zwitserland) (Arline Fisch)

1971 – Sieraden van Françoise van den Bosch, Galerie- S, Amsterdam (Nederland)

1971 – Vormen in edelmetaal, Nederlands Goud- & Zilver Museum, Utrecht (Nederland)

1972

1972 – Aluminium Objekten, Galerie Het Kapelhuis, Amersfoort (Nederland)

1972 – Art Deco sieraden, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1972 – Christmas Exhibition, Electrum Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Pierre Degen)

1972 – Edle Steine Afrikas, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1972 – Emmy Rademaker, Bart Bleys en Hans Appenzeller, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1972 – Farbe im Schmuck (Email) – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1972 – Frans van Nieuwenborg, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1972 – Friedrich Becker, Düsseldorf – Schmuck und kinetische Objekte, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1972 – Halsschmuck in Elfenbein und Gold – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1972 – Halsschmuck in Silber – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1972 – Hans Appenzeller en Henk de Leeuw den Bouter, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1972 – Jens-Rüdiger Lorenzen, Wuppertal – Schmuckobjekte und Miniaturen, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1972 – Neuerwerbungen des Schmuckmuseums Pforzheim, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1972 – Objekten, Galerie Het Kapelhuis, Amersfoort (Nederland)

1972 – Paul G. Hartkopf, Düsseldorf – Goldschmiedearbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1972 – Schmuck ’72, Museum für Angewandte Kunst, Wenen (Oostenrijk) (Fritz Maierhofer)

1972 – Schmuck aus Finnland, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1972 – Sieraad 1900-1972, De Zonnehof, Amersfoort (Nederland) (Marion Herbst, Catherine Mannheim, Emanuel Raft, Wendy Ramshaw, Man Ray, Ettore Sottsass, Gunilla Treen)

1972 – Suzanne Esser en Adriaan van Strien, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1972 – The Art of Jewellery, Goldsmiths Hall, Londen (Verenigd Koninkrijk)

1973

1973 – Aspects of Jewellery, Aberdeen Art Gallery, Aberdeen (Verenigd Koninkrijk) (Susanna Heron, Fritz Maierhofer)

1973 – Aspects of Jewellery, Electrum Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Pierre Degen, Roger Morris)

1973 – British Jewellery, Electrum Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Pierre Degen)

1973 – British Jewellery – Aspekte modernen Schmucks, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland) (Pierre Degen, Susanna Heron)

1973 – Bruno Ninaber, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1973 – Christmas Exhibition, Electrum Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Pierre Degen, Susanna Heron, Julia Manheim, Catherine Mannheim, Gunilla Treen)

1973 – Die Dame und der König – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1973 – Ebbe Weiss-Weingart, Salem – Schmuck und Plastik, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1973 – Fest in Gold – Karnevalsorden, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1973 – Figurative Jewellery, Electrum Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Catherine Mannheim, Gunilla Treen)

1973 – Frits Prins, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1973 – Georg Frohschauer, Hanau – Schmuck und Schmuckobjekte, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1973 – Gioielli di artisti belgi dal 1900 al 1973, Museo Poldo Pezzoli, Milaan (Italië) (Marcel Arnould, Pol Bury, Pierre Caille, Vic Gentils, Emile Souply, Henry Van de Velde, José Vermeersch, Philippe Wolfers)

1973 – Hans Appenzeller, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1973 – Introduktie ‘Serie Sieraad’, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1973 – Jewelry as Sculpture as Jewelry, Institute of Contemporary Art, Boston (Verenigde Staten) (Pol Bury)

1973 – Kronen – Insignien vergangener Epochen, Sammlung Abeler, Wuppertal, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1973 – Künstlerbund Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1973 – Marion Herbst en Charlotte van der Waals, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1973 – Meisterliche Gold- und Silberschmiedearbeiten aus Bremen, Aurich, Oldenburg und Berlin, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1973 – Schmuck ’73, Tendenzen, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Duitsland) (Anton Cepka, Pierre Degen, Arline Fisch, Yasuki Hiramatsu, Libuše Hlubučková, Jaroslav Kodejš, Fritz Maierhofer, Blanka Nepasická, Gunilla Treen, Othmar Zschaler)

1973 -1974 – Sier in Serie (op 15 locaties in Nederland op initiatief van het Ministerie van Cultuur Recreatie en Maatschappelijk Werk: Hans Appenzeller, Gijs Bakker, Irene Bakker, Françoise van den Bosch, Suzanne Esser, Janke IJff, Emmy van Leersum, Frans van Nieuwenborg, Melanie Oudemans, Chris Steenbergen, Adriaan van Strien, Lijsbeth Teding van Berkhout, Harry van den Thillart, Nicolaas Thuys, Mirjam Twaalfhoven, Antoinette Vroom, Charlotte van der Waals, Carine Wintermans)

1973 – Sieraden, België, Duitsland, Engeland, Italië, Japan, Nederland, Oostenrijk, Spanje, Tsjechoslowakije, Galerie Nouvelles Images, Den Haag (Nederland)

1973 – Silber aus dem Historischen Museum Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1973 – Staatliche Fachschule für Glas und Schmuck Neugablonz, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1973 – The Craftsman’s Art, Victoria and Albert Museum, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Pierre Degen, Susanna Heron, Dorothy Hogg)

1974

1974 – 5 jaar Galerie Sieraad, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1974 – 1975 – 56 bracelets, 17 rings, 2 necklaces (door het buitenland reizende tentoonstelling in opdracht van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk)

1974 – Amulets and Talismans, New York (Verenigde Staten) (Galerie Sieraad, Lous Martin) (7 november 1974 t/m 20 november 1974)

1974 – Australian Jewellery, Art Gallery of South Australia, Adelaide (Australië) (reizende tentoonstelling)

1974 – Baverel, Franse industrieel vervaardigde sieraden, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1974 – Bildhauer H.A.P. Grieshaber, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1974 – Christmas Exhibition, Electrum Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Caroline Broadhead, Pierre Degen)

1974 – Claus Bury, Hanau – Schmuck, Zeichnungen, Objekte, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1974 – Collab 74, British Design and Craft, Philadelphia Museum of Art (Verenigde Staten) (Susanna Heron, David Watkins)

1974 – Echter Schmuck und edles Gerät aus Niedersachsen, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1974 – Eindexaminandi Gerrit Rietveld Akademie, Amsterdam en ABK te Arnhem, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

(10 augustus 1974 t/m 23 augustus 1974)

1974 – Europäisches Silber. Handgearbeitet, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1974 – Gisela und Wolfgang Flügge, Laupheim – Schmuckunikate, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1974 – Gold- und Silberschmiedekunst aus westfälischen Werkstätten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1974 – Goldschmied Dieter Dill, Stellenbosch (Südafrika), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1974 – Hans Appenzeller, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1974 – Hans Schott, Nürnberg – Plastiken, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1974 – Hermann Stadelmaier , Schwäbisch Gmünd – Kirchliche Goldschmiedekunst, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1974 – Jewelry as Sculpture as Jewelry, Institute of Contemporary Art, Boston (Verenigde Staten)

1974 – Künstlerbund Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1974 – Melanie Oudemans, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1974 – New Jewellery, Arnolfini, Bristol (Verenigd Koninkrijk) (Wendy Ramshaw, David Watkins)

1974 – Preziöses Bestiarium. Schmuck mit Tiermotiven – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1974 – Revolt in Jewellery by Five Dutch Artists, Electrum Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk)

1974 – Schmuck aus islamischen Ländern – Sammlung Dr. Ümit Bir, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1974 – Seven Golden Years, Goldsmiths Hall, Londen (Verenigd Koninkrijk) (David Watkins)

1974 – Urban Thiersch, Skulpturen – Gemma Wolters-Thiersch, Email, Schmuck, Aquarelle – Ulla von Kaiser, Silber, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1974 – World Crafts Exhibition, World Crafts Council, Toronto (Canada) (Susanna Heron)

1975

1975 – 15 Jaar Galerie Nouvelles Images, Galerie Nouvelles Images, Den Haag (Nederland)

1975 – A Tactile Approach, Electrum Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk) (David Poston)

1975 – Aluminium Objekten, Galerie Ekster, Leeuwarden (Nederland)

1975 – Arbeiten des Goldschmieds Hubertus von Skal, Menschenfotos aus der Fotomaschine von Werner Kraus und Erhard Hössle, Quilts von Magda Moses, Die Neue Sammlung – Staatliches Museum für angewandte Kunst, München (West-Duitsland)

1975 – Australian Jewellery, Australië (reizende tentoonstelling)

1975 – Briefmarkenausstellung mit Sonderpostamt – 85jähriges Bestehen des Vereins Briefmarkensammler, Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1975 – Christmas Exhibition, Electrum Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Pierre Degen)

1975 – Collection of Contemporary Dutch Jewelry (reizende tentoonstelling BBKB)

1975 – Eberhard Burgel, Hanau – Schmuck, Miniaturen, Zeichnungen, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1975 – Edelsteingestaltung – Arbeitsgemeinschaft junger Gestalter, Idar-Oberstein, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1975 – Elke Demter, Soest – Keramik, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1975 – Emmy Rademaker, Bart Bleys en Melanie Oudemans, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1975 – Ergebnisse des Cellini-Wettbewerbs, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1975 – Extra Dimensional Jewellery, Electrum Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Roger Morris)

1975 – Joseph Amberg, Würzburg – Kirchliche Goldschmiedekunst, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1975 – Knotted String & Rubbish Co, Arnolfini, Bristol (Verenigd Koninkrijk) (David Poston)

1975 – Künstlerbund Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1975 – Lous Martin, Galerie Sieraad, Amsterdam (Nederland)

1975 – New Materials in Design, Science Museum, Londen (Verenigd Koninkrijk) (David Watkins)

1975 – Objekten, Wetering Galerie, Amsterdam (Nederland)

1975 – Recent Acrylic Jewellery and Body Forms, Waterloo Place Gallery (David Watkins)

1975 – Schmuck ’75, Tendenzen, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Duitsland) (Jaroslav Kodejš)

1993 – Schmuck: Die Sammlung der Danner-Stiftung, Galerie für angewandte Kunst, Bayerischer Kunstgewerbeverein, München (Duitsland)

1993 – Schmucktendenzen im EG – Raum, Galerie Grünes Ei, Magdeburg (Duitsland) (Alberto Zorzi)

1975 – Sieraad 1975, 4e Manifestatie van Nederlandse edelsmeden en sieraadontwerpers in Amersfoort, Galerie Het Kapelhuis, Amersfoort (Nederland) (Lous Martin)

1975 – Sieraden (reizende tentoonstelling, 24 locaties in Nederland)

1975 – Silberschmuck nordamerikanischer Indianer, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1975 – Thema und Variation – Arbeiten von Mitgliedern der Gesellschaft für Goldschmiedekunst, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1975 – Walter Lochmüller, Schwäbisch Gmünd, und seine Schüler, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1975 – Weißes Gold – Porzellansammlung Rudolf Braun, Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1976

1976 – 6 Contemporary American Jewellers, Electrum Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Arline Fisch, Mary Lee Hu)

1976 – Bakker, Premsela en Van Besouw, Van Reekum Galerij, Apeldoorn (Nederland) (met Jerven Ober als conservator)

1976 – Federschmuck aus Südamerika, Museum für Völkerkunde, Berlin, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1976 – Fourways, Arnolfini, Bristol (Verenigd Koninkrijk)

1976 – Gerhard Rothmann, München – Goldschmiedearbeiten und Zeichnungen, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1976 – Half a Dozen, Waterloo Place Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk) (David Watkins)

1976 – Heinrich Gerhard Bücker, Vellern – Genesis, Plastik, Sakrale Kunst, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1976 – Ingeborg und Erich Merget, Porto Alegre – Künstlerische Schmuckgestaltung, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1976 – Irene Bakker, zilveren reliëfs en broches, Ruudt Peters, tekeningen en objecten, Suzanne Esser, ebbe houten armbanden, Galerie Ekster, Leeuwarden (Nederland)

1976 – Jan Aarntzen en Hans Appenzeller, tentoonstelling en show, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland)

1976 – Jaques Oerter, Hanau-Steinheim – Reiseerlebnisse und handwerkliche Kunst in südamerikanischen Ländern, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1976 – Jewellery and industrial products; Frans van Nieuwenborg + Martijn Wegman en Bruno Ninaber van Eyben, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1976 – Jewellery and Jewellery Projects, Oxford Gallery (David Watkins)

1976 – Jewellery in Europe, Aberdeen Art Gallery, Aberdeen (Verenigd Koninkrijk) en Victoria and Albert Museum, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Fritz Maierhofer, Robert Smit, David Watkins)

1976 – Jewellery 1900-1976, Israël Museum, Jeruzalem (Israël) (Lous Martin)

1976 – Karel Niehorster, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1976 – Künstlerbund Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1976 – Man Made, Victoria and Albert Museum, Londen (Verenigd Koninkrijk) (David Watkins)

1976 – Marion Herbst en Jan Tempelman, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1976 – Meisterliche Arbeiten rheinischer und unterfränkischer Gold- und Silberschmiede, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1976 – Schmuck aus 10 Gramm Gold – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1976 – Schmuck heute, Schweizer Mustermesse, Bazel (Zwitserland)

1976 – Sepp Schmölzer, Klagenfurt – Schmuck, Reliefs, Objekte, Kleinplastiken, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1976 – Spazierstock-Sammlung des Steinheimer Silberschmieds Rudolf Krammig, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1976 – Titanium Jewellery, Electrum Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Edward de Large)

1976 – Wettschmieden für Lehrlinge (Silberarbeiten) – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1977

1977 – Adam Amend, Hanau – Elfenbeinarbeiten, Schmuck, Bronzen, Zeichnungen, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1977 – Alfred Tempelman en Paul Derrez, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1977 – Ausstellung der Pforzheimer Zünfte “Turm” und “Jungkunst”, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1977 – Birgit Laken en Onno Boekhoudt, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1977 – Bodyline: Superstructure, Arnolfini, Bristol (Verenigd Koninkrijk) (David Watkins)

1977 – Die Kunst der Glyptik mit Sonderausstellung Martin Seitz, Passau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1977 – Die Uhr als Schmuck – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1977 – Edible Jewellery, Arnolfini, Bristol (Verenigd Koninkrijk) (Pierre Degen, Julia Manheim)

1977 – Edward de Large, David Poston, Nuala Jamison, Pierre Degen, Arnolfini, Bristol (Verenigd Koninkrijk)

1977 – Europäisches Silber. Handgearbeitet, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1977 – Explosion, Goldsmiths Hall, Londen (Verenigd Koninkrijk) (David Watkins)

1977 – Flower-Jewellery, street-manifestation and exhibition, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1977 – Fourways, Victoria and Albert Museum, Londen (Verenigd Koninkrijk)

1977 – Françoise van den Bosch, sieraden en objekten, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1977 – Frans van Nieuwenborg en Bruno Ninaber van Eyben, jewellery and lights, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1977 – Fachhochschule Düsseldorf – Studienschwerpunkt Schmuck – Design, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1977 – Harriet Mastboom, Jorke Schaling en Joke Brakman, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1977 – Hundehalsbänder aus 4 Jahrhunderten – Sammlung John Hunt, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1977 – Jewellery 1900/1976, Australië (collectie van het Schmuckmuseum Pforzheim)

1977 – Jewellery for the Real Consumer, Arnolfini, Bristol (Verenigd Koninkrijk) (Tom Saddington)

1977 – Jubilee Jewellery, Victoria and Albert Museum, Londen (Verenigd Koninkrijk) (David Watkins)

1977 – Junge Schmuckdesigner zeigen Unikate – Siegfried Becker, Piet van den Boom, Peter Stetefeld, Hans W. Weiser, Rolf Elsässer, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1977 – Künstlerbund Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1977 – Marietta Veldhuizen en Albert Olthof, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1977 – Masterpiece, British Crafts Centre, Londen (Verenigd Koninkrijk) (David Watkins)

1977 – Nicki Marx, Palm Springs Desert Museum, Palm Springs (Verenigde Staten)

1977 – Peter und Sonngard Zweifel, Kassel – Neue Keramik, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1977 – Rainer Hoerkens, Neckargemünd – “Bizarre Perlen”, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1977 – Rheinland-Pfälzische Gold- en Silberschmiede, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1977 – Schmuck ’77, Tendenzen, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Duitsland) (Anton Cepka, Arline Fisch, Yasuki Hiramatsu, Jaroslav Kodejš, Edward de Large, Fritz Maierhofer, Martin Page, David Watkins, Othmar Zschaler)

1977 – Simplicius Simplicissimus – Grimmelshausen und seine Zeit, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1977 – Staatliche Zeichenakademie Hanau – Klasse Berend Geerds und Ruth Seibertz, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1977 – Ten British Jewellers, Australië

1977 – The Metalsmith, Phoenix Art Museum, Phoenix (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1977 – Trachtenschmuck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1977 – Wies Raanhuis, sunglasses, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1978

1978 – 20 Jahre Deutsches Goldschmiedehaus nach dem Wiederaufbau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1978 – Arbeiten der Gold- und Silberschmiedeklasse der Bezalel-Akademie, Jerusalem, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1978 – British Jewellers on Tour in Holland/Moderne Engelse sieraden, De Muzeval, Emmen (Nederland)

1978 – British Jewellers on Tour in Holland/Moderne Engelse sieraden, Galerie Nouvelles Images, Den Haag (Nederland)

1978 – British Jewellers on Tour in Holland/Moderne Engelse sieraden, Gemeentemuseum Arnhem, Arnhem (Nederland)

1978 – British Jewellers on Tour in Holland/Moderne Engelse sieraden, Gemeentemuseum Roermond, Roermond (Nederland)

1978 – British Jewellers on Tour in Holland/Moderne Engelse sieraden, Het Princessehof, Leeuwarden (Nederland)

1978 – British Jewellers on Tour in Holland/Moderne Engelse sieraden, Van Reekum Galerij, Apeldoorn (Nederland)

1978 – Charon Kransen, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1978 – Color Rotation, Galerie Flora, Eindhoven (Nederland) (Ruudt Peters)

1978 – Color Rotation, Ruudt Peters, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1978 – Der Ring – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland) (Marianne Schliwinski)

1978 – Der Ring – Wettbewerbsarbeiten, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (West-Duitsland) (Marianne Schliwinski)

1978 – Die Blumen des Schönen – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1978 – Drei Brüder Grimm, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1978 – Esther Knobel en Pierre Degen, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1978 – Fourways, Galerie Flora, Eindhoven (Nederland) (Julia Manheim, Nuala Jamison, Susanna Heron, Caroline Broadhead) (10 december 1978 t/m 7 januari 1979)

1978 – Fourways: Julia Manheim, Nuala Jamison, Susanna Heron, Caroline Broadhead, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1978 – Françoise van den Bosch, Museum Het Kruithuis, Den Bosch, De Moriaan (Nederland)

1978 – Guaranteed Trash, Fingers Contemporary Jewellery, Auckland (Nieuw-Zeeland)

1978 – Goldschmiedemeister Herbert Bitter, Hannover / Silberschmiedin Urusla Hodemacher, Hannover, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1978 – Hubertus von Skal – Sechs Räume, Die Neue Sammlung – Staatliches Museum für angewandte Kunst, München (West-Duitsland)

1978 – Jan Tempelman, jewellery and drawings, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1978 – Johanna Hess (Johanna Dahm), jewellery and drawings, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1978 – Karel Niehorster en Hans Koopmans, jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1978 – Kontraste – Ergebnisse des Wettbewerbs in Zusammenarbeit mit dem Zentralverband für das Juwelier-, Gold- und Silberschmiedehandwerk, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1978 – Künstler aus Polen, Galerie am Graben, Wenen (Oostenrijk) (Jerzy Zaremski)

1978 – Marion Herbst, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1978 – Meisterliche Gold- und Silberschmiedearbeiten aus bayerischen Werkstätten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1978 – Michael Rowe: Objects in Metal, Crafts Council Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk)

1978 – Onno Boekhoudt; Birgit Laken, jewellery, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1978 – René Lalique : Schmuck und Glas aus Paris vom Art Nouveau zum Art Déco, Museum Bellerive, Zürich (Zwitserland)

1978 – Rondom het Sieraad, VES, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland)

1978 – Schmuck und edles Gerät aus Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1978 – Schmuck und Schmuckentwürfe von Helmut Chodan, Hammersbach, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1978 – Schmuck und Tischgerät aus Österreich 1904/08-1973/77, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland) (Fritz Maierhofer)

1978 – Schmuck und Tischgerät aus Österreich 1904/08-1973/77, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Duitsland) (Fritz Maierhofer)

1978 – System, De Muzeval, Emmen (Nederland) (Ruudt Peters)

1978 – Vom Siegelring zum Liebesring – Ringe aus vier Jahrtausenden – Geschichte und Symbolik, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1979

1979 – Albert Sous, Würselen-Aachen – Schmuck, Gerät und Plastik 1977-79, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1979 – Atelier 16, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland)

1979 – Axel Baumgärtel – ein junger Künstler stellt sich vor, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1979 – Badges, jewellery with a message, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1979 – Caroline Broadhead, Michael Brennand-Wood, Crafts Council Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk)

1979 – Children-jewellery, jewellery for children by designers and collected from shops, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1979 – Erdensiegel – Erdenkinder – Kameen von Siegmund Schütz mit Fassungen von Christa Tolowicz, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1979 – Fingerhüte und historisches Nähzeug, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1979 – Hermann Schafran, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1979 – Irene Bakker, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1979 – Degussa -Wettschmieden ’79 – Junger Goldschmuck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1979 – Heinz Decker und Olle Ohlson, Lidingö / Stockholm – zwei swedische Silbersmiede, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1979 – Historische Gemmen und seltene Achate aus den Sammlungen Hein Gaertner und Richard Hahn, Idar-Oberstein, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1979 – Ingeborg und Erich Merget, Brasilien, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1979 – Kunsthandwerk aus Bayern – 20 Kunsthandwerker zeigen eine Auswahl ihrer Arbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1979 – Leomat, electronic jewellery, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1979 – Margo Huisman, forehead-gear, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1979 – Maria Hees; Marga Staartjes, jewellery and other designs, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1979 – Marion Herbst & Henriette Wiessing, Ribbons ’79, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1979 – Marion Herbst – Irene Bakker – Henriëtte Wiessing, Museum Het Kruithuis, Den Bosch, De Moriaan (Nederland)

1979 – Math Volkers en Jan Pijcke, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1979 – Mode-Kleding-Mode, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland) (Lous Martin)

1979 – Openingstentoonstelling, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland) (Karel Betman, Marianne Mulder, Lianne Werneke)

1979 – Pierre Degen-Extension, Arnolfini, Bristol (Verenigd Koninkrijk)

1979 – Schätze des Meeres – Korallen und Perlen in Gold gefasst, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1979 – Sieraden in Singer, Singer Museum, Laren (Nederland) (Irene Bakker, Onno Boekhoudt, Joke Brakman, Caroline Broadhead, Johanna Dahm, Pierre Degen, Maria Hees, Marion Herbst, Nuala Jamison, Esther Knobel, Daniel Kruger, Birgit Laken, Leomat, Julia Manheim, Frans van Nieuwenborg & Martijn Wegman, Bruno Ninaber van Eyben, Jan Pijcke, Herman Schafran, Marga Staartjes, Jan Tempelman, Math Volkers, Henriëtte Wiessing)

1979 – Society of North American Goldsmiths, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1979 – Star Quality, British Crafts Centre, Londen (Verenigd Koninkrijk) (David Watkins)

1979 – The Shoe Show, Institute of Contemporary Arts, Londen (Verenigd Koninkrijk) (David Watkins)

1979 – Waltraud und Arthur Viehböck, Kematen – Metallplastik und Schmuck aus Österreich, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1979 – Wide Horizons, Arnolfini, Bristol (Verenigd Koninkrijk) (David Watkins)

1979 – Wolfgang Tümpel und seine Schüler, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1979 – Zwei als Eins, Galerie Orfèvre, Düsseldorf (Duitsland) (Miriam Sharlin)

1980

1980 – 6. Benvenuto-Cellini-Wettbewerb – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland) (Nikolaus Kirchner)

1980 – Armschmuck, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (West-Duitsland) (Pierre Degen, Renzo Pasquale, Piergiuliano Revenae)

1980 – Ben Wisman, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1980 – Bodywork, Aberdeen Art Gallery, Aberdeen (Verenigd Koninkrijk) (Susanna Heron)

1980 – Bodywork, Arnolfini, Bristol (Verenigd Koninkrijk) (Susanna Heron)

1980 – Bodywork, Crafts Council Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Susanna Heron)

1980 – Bodywork, Lotherton Hall, Leeds (Verenigd Koninkrijk) (Susanna Heron)

1980 – Bodywork, Midland Group, Nottingham (Verenigd Koninkrijk) (Susanna Heron)

1980 – Caroline Broadhead, Van Reekum Museum, Apeldoorn (Nederland)

1980 – Die goldene Kugel – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland) (Marianne Schliwinski)

1980 – Elisabeth Holder; Johannes Kuhnen, jewellery and boxes, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1980 – Email – Schmuck und Gerät in Geschichte und Gegenwart, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1980 – Europäisches Silber. Handgearbeitet, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1980 – Experimentelle Gestaltung – Wettbewerb um den Preis der deutschen Kunsthandwerker, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1980 – Fancy goods, Ralph Turner’s Collection of Popular Jewellery, Verenigd Koninkrijk (reizende tentoonstelling tot en met 1981)

1980 – Golschmiedekunst, Galerie Atrium, Bazel (Zwitserland) (Renzo Pasquale)

1980 – Jan Pijcke, brooches, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1980 – Joke Brakman, brooches, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1980 – Kleurbekennen, Galerie Roos van Alten, Krimpen aan den IJssel (Nederland) (Marion Herbst) (4 oktober 1980 t/m 1 november 1980)

1980 – Loes Ero de Wolf (Lam de Wolf), jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1980 – Lous Martin, objects and jewellery, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1980 – Marion Herbst; Onno Boekhoudt, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1980 – Mecky van den Brink, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1980 – Objects to Human Scale – Contemporary Australian Jewellery, Japan, Zuid-Oost Azië (reizende tentoonstelling)

1980 – Ornament Show, Renwick Gallery, Washington (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1980 – Paul Derrez, pins, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1980 – Schmuck aus Zentralasien – Sammlung Inge Prokot, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1980 – Schmuck International 1900 – 1980 / International Jewellery 1900-1980, Künstlerhaus, Wenen (Oostenrijk) (gecureerd door Peter Skubic, met onder meer: Manfred Bischoff, Suzanne Esser, Florica Farcasu, Arline Fisch, Susanna Heron, Kazuhiro Itoh, Jaroslav Kodejš, Okinari Kurokawa, Mary Lee Hu, Falco Marx, David Watkins, Peter de Wit, Jerzy Zaremski)

1980 – Sieraden (reizende tentoonstelling, 12 locaties in Nederland)

1980 – Susanna Heron, Bodywork, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1980 – Therese Hilbert und Otto Künzli, München, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1980 – Young American Metals, Museum of Contemporary Crafts, New York (Verenigde Staten)

1980 – Zeitgenössischer Schmuck aus Polen, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland) (Jerzy Zaremski)

1980 – Zeitgenossischer Schmuck aus Polen, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (West-Duitsland) (Jacek Byczewski, Jerzy Zaremski)

1981

1981 – 5 Keer Marion Herbst, 5 jaar Galerie Ra, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1981 – Birgit Laken, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1981 – Bone Show, Fingers Contemporary Jewellery, Auckland (Nieuw-Zeeland)

1981 – Der goldene Faden. Texturen in Gold – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1981 – Design from the Netherlands, reizende tentoonstelling (samengesteld door Gijs Bakker, met onder meer Maria Hees)

1981 – Deutsch und Niederländisches Kunsthandwerk, Museum für Kunsthandwerk, Frankfurt am Main (Duitsland) en Gemeentemuseum Arnhem, Arnhem (Nederland)

1981 – Electrum Gallery, the Tenth Year, Electrum Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Pierre Degen, David Watkins)

1981 – Fisch and Hu, Contemporary Crafts Gallery, Portland (Verenigde Staten) (Arline Fisch, Mary Lee Hu)

1981 – Goldschmiedekunst, Galerie am Graben, Wenen (Oostenrijk)

1981 – Improvisations, Electrum Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk) (David Watkins)

1981 – Jacqueline Lillie; Doris Neumann; Veronika Schwarzinger, glass-jewellery, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1981 – Karel Betman, Paul den Hollander, Jan Zitman, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1981 – merry renk, Jeweler: A Visual Biography and Retrospective, 1947-1981, California Crafts Museum (Verenigde Staten)

1981 – Metallgestaltung in der DDR 1, Moritzburg, Halle (Oost-Duitsland) (Dorothea Prühl)

1981 – Metalsmith ’81, Visual Arts Exhibition Gallery, Lawrence (Verenigde Staten)

1981 – Op het lichaam gemaakt (reizende tentoonstelling door de tentoonstellingsdienst Overijssel) (Nederland) (Karel Betman)

1981 – Otto Künzli, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1981 – Paua Dreams, Fingers Contemporary Jewellery, Auckland (Nieuw-Zeeland)

1981 – Philipp Oberle, Straßburg / Pforzheim – Gold- und Silberschmiedearbeiten 1900-42, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1981 – Pierre Degen en Ros Perry, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1981 – Schmuck, Galerie Teufel, Keulen (West-Duitsland) (Renzo Pasquale)

1981 – Schmuck ’81, München (West-Duitsland) (Alberto Zorzi)

1981 – Schmuck des 19. Jahrhunderts – Aus der Sammlung des Schmuckmuseums Pforzheim, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1981 – Spektrum, Eröffnungsausstelung der Galerie, Galerie Spektrum, München (West-Duitsland) (Georg Dobler)

1981 – Tention, De Gele Rijder, Arnhem (Nederland) (Ruudt Peters)

1981 – Vered Kaminski en Esther Knobel, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1981 – VES-tentoonstelling, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland)

1981 – Wearable, bags and suitcases, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1981 – Willem Honing, jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1981 – Zeitgenössisches Deutsches und Niederländisches Kunsthandwerk, Frankfurt en Gemeentemuseum Arnhem, Arnhem (Nederland) (reizende tentoonstelling door Riet Neerincx)

1982

1982 – 9 x London, Handwerksform, Hannover (Duitsland) (David Watkins)

1982 – 40 Jahre Deutsches Goldschmiedehaus und Wiederöffnung 50 Jahre Gesellschaft für Goldschmiedekunst, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1982 – Art-manifstation, Nieuwe Kerk, Amsterdam (Nederland)(met onder meer Galerie Ra (Amsterdam (Nederland)))

1982 – Arte Aplicado Checoslovaco, Miniaturas de Vidrio, Ceramica, Textil y Joyas, Museo de Ambiente Histórico Cubano, Santiago de Cuba (Cuba) (Helena Frantová, Blanka Nepasická)

1982 – Arte Aplicado Checoslovaco, Miniaturas de Vidrio, Ceramica, Textil y Joyas, Museo de Artes Decorativas, Havana (Cuba) (Helena Frantová, Blanka Nepasická)

1982 – Australian Jewellery – zeitgenössischer Schmuck aus Australien, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland) (Philip Noakes) (reizende tentoonstelling 1982-1984)

1982 – Ben Wisman; Herman Hermsen; Lia de Sain, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1982 – Caroline Broadhead, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1982 – Die Kette – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland) (Alberto Zorzi)

1982 – Emmy van Leersum, jewellery and knitwear, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1982 – Frans Zwollo sr. en zijn tijd, Gemeentemuseum Arnhem, Arnhem (Nederland)

1982 – Georg Dobler, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1982 – Jewellery Redefined, the 1st international exhibition of multi- media non-precious jewellery, British Crafts Centre, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Mecky van den Brink, Caroline Broadhead, Kai Chan, Georg Dobler, Lisa Gralnick, Peter Niczewski, Marjorie Schick)

1982 – Johanna Hess-Dahm (Johanna Dahm), Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1982 – Joke Brakman; Paul Derrez; Willem Honing, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1982 – Karel Betman, Iny Nahuijs, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1982 – Körperkultur/Body Culture (Otto Künzli en Gerd Rothmann, georganiseerd door Galerie am Graben)

1982 – Lam de Wolf Textiel, Museum het Kruithuis, Den Bosch (Nederland)

1982 – Marion Herbst, een overzicht 1969-1982, (reizende tentoonstelling Centraal Museum (Utrecht), Museum Boijmans Van Beuningen, Rotterdam (Nederland) (Rotterdam (Nederland)), Gemeentemuseum Arnhem (Arnhem (Nederland)), Gemeentemuseum Den Haag (Den Haag (Nederland)), Noordbrabants Museum (Den Bosch (Nederland)), Frans Halsmuseum (Haarlem (Nederland)))

1982 – Mecky van den Brink; Suzanne Esser; Maria Hees, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1982 – Nostalgie Warum?, Kunstgewerbemuseum, Berlijn (West-Duitsland) (Marianne Schliwinski)

1982 – Objects of our Time, American Craft Museum, New York (Verenigde Staten) (Caroline Broadhead)

1982 – Ontwerpen voor de Industrie

1982 – Patterns, American Crafts Museum, New York (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1982 – Pierre Degen: New Work, Crafts Council, Londen (Verenigd Koninkrijk) (door Ralph Turner)

1982 – Prophecy & Vision, City of Bristol Museum and Art Gallery, Bristol (Verenigd Koninkrijk) (David Watkins)

1982 – Reinhold Reiling: Goldschmied, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (West-Duitsland)

1982 – Rietveld voor Amsterdam, Museum Fodor, Amsterdam (Nederland) (Iene Ambar)

1982 – Schmuck ’82-Tendenzen, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (West-Duitsland) (Manfred Bischoff, Paul Derrez, Georg Dobler, Yasuki Hiramatsu, Kazuhiro Itoh, Vered Kaminski, Margareth Sandtröm, Miriam Sharlin, David Watkins, Peter de Wit, Othmar Zschaler)

1982 – Schmuck aus den Niederlanden, Galerie Spektrum, München (West-Duitsland)

1982 – Schmuck in Zinn und Gold, Galerie am Graben, Wenen (Oostenrijk)

1982 – Susanna Heron, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1982 – The Maker’s Eye, Crafts Council Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Susanna Heron, David Watkins)

1982 – The recurring theme, Susanna Heron, Van Reekum Museum, Apeldoorn (Nederland)

1982 – Therese Hilbert, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1982 – Towards a New Iron Age, Victoria and Albert Museum, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Pierre Degen, David Watkins)

1982 – Visies op sieraden, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland) (door Liesbeth Crommelin)

1983

1983 – 5 x Österreichischer Schmuck, Galerie Spektrum, München (West-Duitsland) (Peter Skubic)

1983 – 10 Goldschmiede aus Padua / 10 Orafi Padovani – Moderne Goldschmiedekunst aus Italien, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland) (Giampaolo Babetto, Giorgio Cecchetto, Lorenza Giorgessi, Renzo Pasquale, Francesco Pavan, Diego Piazza, Mario Pinton, Piergiuliano Reveane, Graziano Visintin, Alberto Zorzi)

1983 – 10 Goldschmiede aus Padua / 10 Orafi Padovani – Moderne Goldschmiedekunst aus Italien, Museum Bellerive, Zürich (Zwitserland)

1983 – 10 Goldschmiede aus Padua / 10 Orafi Padovani – Moderne Goldschmiedekunst aus Italien, Provinciaal Diamantmuseum, Antwerpen (België)

1983 – 10 Goldschmiede aus Padua / 10 Orafi Padovani – Moderne Goldschmiedekunst aus Italien, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (West-Duitsland)

1983 – Art-manifestation, Nieuwe Kerk, Amsterdam (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam) (Nederland))

1983 – Collars, Galerie Nouvelles Images, Den Haag (Nederland) (Ruudt Peters)

1983 – Containers; Maria van Kesteren; Robert Marsden; Alistair McCallum; Jim Partridge; Michael Rowe; Janice Salmon; Charlotte van der Waals, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1983 – Das Tablett, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1983 – Das wiederentdeckte Edelmetall – Platin als Schmuckmetall, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1983 – Degussa Wettschmieden 82 – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1983 – Esther Knobel, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1983 – Europäischer Silber. Handgearbeitet, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1983 – Gijs Bakker, jewellery and lights, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1983 – Het Andere Juweel / Jewellery Redefined, Provinciaal Museum Sterckshof, Antwerpen (België) (11 juni 1983 t/m 16 augustus 1983)

1983 – International Jewellery Art Exhibition, the 5th Tokyo Triennial, Osaka (Japan) (maart 1983) (Joke Brakman, Marjorie Schick)

1983 – International Jewellery Art Exhibition, the 5th Tokyo Triennial, Tokyo (Japan) (februari 1983)

1983 – Jens-Rüdiger Lorenzen – Schmuck – Objekte, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1983 – Karel Betman, Henk Schuring, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1983 – Lam de Wolf, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1983 – Ländlicher Schmuck aus Deutschland, Österreich und der Schweiz, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1983 – Marjorie Schick, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1983 – New Departures in British Jewellery, American Craft Museum, New York (Verenigde Staten)

1983 – Onno Boekhoudt; Marion Herbst, jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1983 – Paper Round, British Crafts Centre, Londen (Verenigd Koninkrijk) (David Watkins)

1983 – Peter Skubic und Studenten der Schmuckklasse in der Kölner Werkschule, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1983 – Rachelle Thiewes, Fox Fine Arts Center, El Paso (Verenigde Staten)

1983 – Ros Perry; Karin Borland; Anne Finlay; Peter Niczewski, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1983 – Rundum die China-Perle, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1983 – Ruudt Peters, Collars, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1983 – Schmuck, München (West-Duitsland) (Emmy van Leersum) (3 maart 1983 t/m 13 maart 1983)

1983 – Schmuck + Objekte von Karl F. Hofeditz, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1983 – Schmuck aus dem modernen Japan, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1983 – The Jewellery Project, Crafts Council Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk) (samengesteld door Susanna Heron en David Ward, met onder meer Paul Derrez, Georg Dobler, Gabriele Dziuba, Herman Hermsen, David Watkins, Lam de Wolf) (20 april 1983 t/m 26 juni 1983)

1983 – VES, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland)

1983 – Wire wear, Crafts Council Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Julia Manheim) (20 april 1983 t/m 12 juni 1983)

1984

1984 – 17 Jonge Kunstenaars, Galerie Nouvelles Images, Den Haag (Nederland)

1984 – 20 In de hallen, Vleeshal, Haarlem (Nederland)

1984 – 50 Jahre Emailwerkstätte Lotte Koch-Feickert, Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1984 – 225 Jahre Firma Bury, Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1984 – Anita Evenepoel, Parures, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1984 – Aquarelle und Schmuck aus dem Jemen, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1984 – Claudie Berbée + Joke Brakman, Over-Alls, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1984 – Collars, Aspects, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Ruudt Peters)

1984 – Contemporary Jewellery, Museum of Modern Art, Kyoto (Japan) (David Watkins)

1984 – Cross Currents, Powerhouse Museum, Sydney (Australië) (Manfred Bischoff, Caroline Broadhead, Paul Derrez, Carlier Makigawa, David Watkins, Lam de Wolf)

1984 – Daniel Kruger – Schmuck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1984 – Daniel Kruger, Survey 1975-1983, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1984 – Danner-Preis ’84, Landeswettbewerb für das Bayerische Kunsthandwerk der Benno und Therese Danner’schen Kunstgewerbestiftung, Deutsches Museum, Glashalle, München (West-Duitsland)

1984 – Die Wunderwelt der edlen Steine, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1984 – Elisabeth Winter-Bonn – Kleinplastik, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1984 – Galerie ’84, art fair, Nieuwe Kerk, Amsterdam (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam) (Nederland)) (22 maart 1984 t/m 26 maart 1984)

1984 – Gioielli contemporanei, Galleria il Naviglio, Milaan (Italië) (Renzo Pasquale)

1984 – Gold und Silber aus dem Alten Amerika, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1984 – Hermann Schafran : Arbeiten 1976-84, Städtische Kunsthalle Mannheim, Mannheim (Duitsland)

1984 – Hollandsk Smykkekunst, Galerie Metal, Kopenhagen (Denemarken) (Karel Betman, Sylvia Blickman, Lous Martin, Coen Mulder)

1984 – In um und für Gold, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Marianne Schliwinski)

1984 – Irene Rhemrev Eleonoor van Beusekom sieraden, Galerie de Fiets, Delft (Nederland) (7 oktober 1984 t/m 4 november 1984)

1984 – Jewellery International, Museum of Contemporary Crafts, New York (Verenigde Staten) (Jaroslav Kodejš, Francesco Pavan, David Watkins)

1984 – Jewelry USA, American Craft Museum, New York (Verenigde Staten) (Linda Threadgill)

1984 – Johanna Hess-Dahm sieraden, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1984 – Julia Manheim, paper containers, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1984 – Karel Betman, Coby Bos, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1984 – Keramik – Hochschule für gestaltende Kunst und Musik Bremen, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1984 – Kim Buck, Galerie Metal, Kopenhagen (Denemarken)

1984 – Klassische Goldschmiedekunst – Arbeiten von Eva Mascher-Elsässer, Hildegard Risch, Erna Zarges-Dürr, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1984 – Körper plus, Galerie Michèle Zeller, Bern (Zwitserland) (Fritz Maierhofer)

1984 – Lam de Wolf, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1984 – Manfred Bischoff / Gabi Dziuba, Galerie Cada, München (Duitsland)

1984 – Manfred Bischoff / Gabi Dziuba, Galerie Droschl, Graz (Oostenrijk)

1984 – Manfred Bischoff / Gabi Dziuba, V&V, Wenen (Oostenrijk)

1984 – Maria Blaisse, Variaties op een hoofdthema/Variations on a theme, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1984 – Marion Herbst, Rings, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1984 – Modern Artists’ Jewels, Victoria and Albert Museum, Londen (Verenigd Koninkrijk)

1984 – Neuen Schmuck aus Gold und Silber, Galerie Cada, München (West-Duitsland) (Alberto Zorzi)

1984 – Neues Deutsches Email, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1984 – Ontwerpen in kleine oplage, Galerie Het Kapelhuis, Amersfoort (Nederland) (Lous Martin)

1984 – Oreficerie di ricerca, Centro ricerca e sperimentazione orafa, Padua (Italië) (Renzo Pasquale)

1984 – Phantastische Figurationen – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland) (Alberto Zorzi)

1984 – Primitive Futures, Roslyn Oxley Gallery, Sydney (Australië) (Peter Tully)

1984 – Ringe, Galerie Feinschmiede, West-Berlijn (West-Duitsland) (Claudia Schneider)

1984 – Schmuck aus den Niederlanden, Galerie Vogt, Neurenberg (Duitsland)

1984 – Schmuck Schmuck Schmuck…, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Esther Knobel)

1984 – Signalementen, Museum het Kruithuis, Den Bosch (Nederland)

1984 – Some Dutch Jewellers, Arnolfini, Bristol (Verenigd Koninkrijk)

1984 – Vehta Textiel Biënnale, Vichte (België) (Lam de Wolf)

1985

1985 – VII. Benvenuto-Cellini-Wettbewerb ’85, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1985 – 7 Gouden ringen, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1985 – 16 Dutch Jewellery Designers, Nordenfjeldske Kunstindustrimuseum, Trondheim (Noorwegen)

1985 – Acht Japanse Edelsmeden, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1985 – American Jewelry NOW, Museum of Arts and Design (MAD), New York (Verenigde Staten) (Arline Fisch, Mary Lee Hu, Linda Threadgill)

1985 – Attitudes, ICC, Antwerpen (België) (Birgit Laken, David Watkins)

1985 – Ausgrabungen – Ausstellung des Hanauer Geschitsvereins, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1985 – Australian work: Michael Anderson; Rowena Gough; Carlier Makigawa; David Selkirk; Jenny Toynbee Wilson, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1985 – Birgit Laken, jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1985 – Body Works and Wearable Sculpture, Visual Arts Centre of Alaska, Anchorage (Verenigde Staten) (David Watkins)

1985 – Charlotte van der Waals, Tien jaar vormgeving, Gemeentemuseum Arnhem, Arnhem (Nederland)

1985 – Contemporary American Jewelry, door Azië reizende tentoonstelling

1985 – David Watkins: Jewellery and Sculpture, Crafts Council, Londen (Verenigd Koninkrijk)

1985 – Decoration in Design, Van Reekum Museum, Apeldoorn (Nederland)

1985 – Die Klasse Hössle der Akademie Nürnberg, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland) (Nikolaus Kirchner)

1985 – Eight Japanese Goldsmiths, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1985 – Eine einzige Perle – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1985 – Eisen, Gold und Bunte Steine. Bürgerlicher Schmuck zur Zeit des Klassizismus und Des Biedermeier, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1985 – Friedrich Knupper, Recent Work, VO Galerie, Washington (Verenigde Staten) ( (20 september 1985 t/m 19 oktober 1985)

1985 – Goldschmiedekunst ’85, Schmuck und Objekte aus europäischen Werkstätten, Künstlerhaus, München (West-Duitsland)

1985 – Gretchen Klunder Raber und Jolande Haas Goldberg – Variationen in Metall und Porzellan, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1985 – Halbzeit, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Peter Skubic)

1985 – Hebräische Manuskripte und Drucke, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1985 – Herman Hermsen Jewelry and Lamps, VO Galerie, Washington (Verenigde Staten) (10 mei 1985 t/m 8 juni 1985)

1985 – Introduction, Adri Hattink; Rian de Jong; Liesbeth Rahder, jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1985 – Jubileumtentoonstelling Galerie Nouvelles Images, Gemeentemuseum Den Haag, Den Haag (Nederland)

1985 – Kai Chan, jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1985 – Kai Chan: sieraden, Het Kruithuis, Museum voor Hedendaagse Kunst, Den Bosch, Citadellaan (Nederland)

1985 – Kaiserliches Gold und Silber – Schätze der Hohenzollern aus dem Schloss Huis Doorn, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1985 – Karel Betman, Frans Borgers, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1985 – Kunstmanifestatie, Nieuwe Kerk, Amsterdam (Nederland) (Galerie Ra) (20 maart 1985 t/m 25 maart 1985) (Onno Boekhoudt)

1985 – Lam de Wolf, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1985 – Masterworks of Contemporary American Jewelry: Sources and Concepts, Victoria and Albert Museum, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Mary Lee Hu)

1985 – New Tradition, the evolution of jewellery 1966 – 1985, British Crafts Centre, Londen (Verenigd Koninkrijk) (samengesteld door Caroline Broadhead met onder meer Mecky van den Brink, Arline Fisch, Maria Hees, Lous Martin, Lia de Sain, Lam de Wolf)

1985 – Nya Smycken, Kulturhuset, Stockholm (Zweden) (mede georganiseerd door Galerie Ra) (Nederland) (Paul Derrez, Fritz Maierhofer) (22 november 1985 t/m 9 februari 1986)

1985 – Ohrschmuck, Galerie am Graben, Wenen (Oostenrijk)

1985 – Oreficeria d’Avanguardia Italiana, Galleria Cubo, Lugano (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1985 – Over Alls, VO Galerie, Washington (Verenigde Staten) (Claudie Berbée, Joke Brakman) (4 april 1985 t/m 4 mei 1985)

1985 – Papier – Un Nouveau Langage Artistique II, Musée des Arts Décoratifs, Lausanne (Zwitserland) (David Watkins)

1985 – Paul Derrez, 10 jaar sieraden, Krtitzraedthuis, Sittard (Nederland)

1985 – Paul Derrez, 10 jaar sieraden, T.C. Design Centre, Schiedam (Nederland) (13 december 1985 t/m 12 januari 1986)

1985 – Paul Derrez, jewellery and bowls, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1985 – Peter de Wit, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1985 – Robert Smit, Ornamentum Humanum, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1985 – Schmuck: Manfred Bischoff / Werner Büttner, Galerie Cada, München (Duitsland)

1985 – Schmuck für Kopf und Haar, Schmuckmusuem Pforzheim, Pforzheim (Duitsland) (Marianne Schliwinski, Alberto Zorzi)

1985 – Schmuck – Objekte, Werkstattgalerie, West-Berlijn (West Duitsland) (Rüdiger Lorenzen)

1985 – Schmuck, Ornament und Körper, Torsten Bröhan Galerie, Düsseldorf (West-Duitsland) (3 mei 1985 t/m 31 mei 1985)

1985 – Susan Sanders, VO Galerie, Washington (Verenigde Staten) (23 februari 1985 t/m 23 maart 1985)

1985 – Vlaggen en Banieren, Gemeentemuseum Den Haag, Den Haag (Nederland) (20 september 1985 t/m) (Pierre Degen)

1985 – Von Spardosen, Beuteln und Geldkatzen – aus der Sammlung der Ersten Österreichischer Spar-Casse (Wien), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1985 – Vormgevers in beweging: zes presentaties rond het lichaam, Gemeentemuseum Den Haag, Den Haag (Nederland) (Claudie Berbée, Johanna Dahm, Anita Evenepoel, Margot Rolf)

1985 – Werk van 25 VES leden, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland)

1985 – Wo Kunst tragbar wird, Galerie Schmuck Forum, Zürich (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1986

1986 – 5 Jahre Galerie Spektrum, Galerie Spektrum, München (West-Duitsland) (Jürgen Eickhoff, Esther Knobel, Marianne Schliwinski)

1986 – 8. Europäische Silbertriennale, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1986 – 10 Jaar Ra, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1986 – 12, Rathaushalle, München (West-Duitsland) (Marie Letz)

1986 – 16 Dutch Jewellery Designers, Galerie Nfs, Stockholm (Zweden) (Georganiseerd door Eleonoor van Beusekom, Suzanne Esser, Lous Martin) (16 januari 1986 t/m 7 februari 1986)

1986 – 16 Dutch Jewellery Designers, Nutida Svenskt Silver, Stockholm (Zweden)

1986 – 16 Dutch Jewellery Designers, Upplands Konstmuseum, Uppsala (Zweden) (Georganiseerd door Eleonoor van Beusekom, Suzanne Esser, Lous Martin) (2 maart 1986 t/m 31 maart 1986)

1986 – Acht Japanse edelsmeden in Nederland, Galerie Eewal, Leeuwarden (Nederland) (8 maart 1986 t/m 6 april 1986)

1986 – Acht Japanse edelsmeden in Nederland, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (1 januari 1986 t/m 31 januari 1986)

1986 – Acht Japanse Edelsmeden, Ida Boelen, Amsterdam (Nederland) (12 april 1986 t/m 14 april 1986)

1986 – Acht Japanse edelsmeden in Nederland, Trits Sieraden, Delft (Nederland) (7 februari 1986 t/m 2 maart 1986)

1986 – Affenliebe, Hexenbesen und Samurais, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1986 – Affenliebe, Hexenbesen und Samurais, Galerie Spektrum, München (Duitsland)

1986 – Affenliebe, Hexenbesen und Samurais, Que Van, Knokke (België) (augustus 1986)

1986 – Affenliebe, Hexenbesen und Samurais, Schmuckforum, Bazel (Zwitserland) (10 mei 1986 t/m 19 juni 1986)

1986 – Annelies Planteydt, Galerie Nouvelles Images, Den Haag (Nederland) (3 oktober 1986 t/m 5 november 1986)

1986 – Beppe Kessler; Rene Smoorenburg, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1986 – Carl F. Dau – Sequenzen, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1986 – Craft Today: Poetry of he Physical, American Craft Museum, New York (Verenigde Staten) (Arline Fisch, Mary Lee Hu, Pavel Opočenský, Robin Quigley, Rachelle Thiewes, Linda Threadgill) (reizende tentoonstelling door Azië en de Verenigde Staten: Denver Art Museum, Denver (Verenigde Staten), Laguna Art Museum, Laguna Beach (Verenigde Staten), Phoenix Art Museum, Phoenix (Verenigde Staten), Milwaukee Art Museum, Milwaukee (Verenigde Staten), J.B. Speed Art Museum, Louisville (Verenigde Staten), Virginia Museum of Fine Arts, Richmond (Verenigde Staten))

1986 – David Watkins: Jewellery and Sculpture, City Art Gallery, Leeds (Verenigd Koninkrijk)

1986 – Degussa Wettschmieden 1986, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1986 – Deutsche Goldschmiedekunst, Galerie Metal, Kopenhagen (Denemarken) (Georg Dobler)

1986 – Die Kugel – Glass + Metall – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1986 – Evoluzione Gioiello ’86, Galleria Lanaro Arredamenti, Padua (Italië) (Alberto Zorzi)

1986 – Form Beyond Function, Mitchell Museum, Vernon (Verenigde Staten)

1986 – Fragments, Helen Drutt Gallery, Philadelphia (Verenigde Staten) (Otto Künzli)

1986 – Geoff Roberts: sieraden, Het Kruithuis, Museum voor Hedendaagse Kunst, Den Bosch, Citadellaan (Nederland)

1986 – Georg Dobler, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1986 – Gijs Bakker, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1986 – Halsschmuck, Galerie am Graben, Wenen (Oostenrijk)

1986 – Handwerkskunst aus Kamerun, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1986 – Herman Hermsen, Friedrich Knupper, Galerie Detail, Groningen (Nederland)

1986 – Herman Hermsen, sieraden en lampen, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1986 – Het andere gezicht van de VES, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland) (3 oktober 1986 t/m 26 oktober 1986)

1986 – Het mannensieraad, Galerie de Nor, Zaandam (Nederland) (6 november 1986 t/m 6 december 1986)

1986 – Images – Sieraden, Schmuck, Jewellery – Holländische Goldschmiede, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1986 – International Jewellery Art Exhibition 1986, Osaka (Japan) (Paul Derrez, Verena Sieber-Fuchs)

1986 – International Jewellery Art Exhibition 1986, Tokyo (Japan)

1986 – Italienisches Schmuckdesign, Galerie Cardillac, Karlsruhe (West-Duitsland) (Renzo Pasquale, Alberto Zorzi)

1986 – Johanna Hess-Dahm (Johanna Dahm), Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1986 – Klaus Bohnenberger, Schwäbisch Gmünd – Schmuck, Plastiken, Graphiken, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1986 – Kunst ’86, Nieuwe Kerk, Amsterdam (Nederland) (19 maart 1986 t/m 23 maart 1986) (Galerie Ra)

1986 – Kunst aus Nagaland (aus der Sammlung des Museums Barbier-Müller, Genf), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1986 – Lampen und Schmuck, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Herman Hermsen)

1986 – Marion Herbst, Onverantwoord design, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1986 – Metallgestaltung in der DDR 2, Moritzburg, Halle (Oost-Duitsland) (Dorothea Prühl)

1986 – Modern Jewelry 1964-86, Helen W. Drutt Collection, Philadelphia Museum of Art, Philadelphia (David Watkins)

1986 – Multiples heden verleden, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1986 – Multiples heden verleden, Galerie Nouvelles Images, Den Haag (Nederland)

1986 – Multiples heden verleden, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland)

1986 – New Norwegian Jewelry, VO Galerie, Washington (Verenigde Staten) (Tove Becken, Millie Behrens, Liv Blåvarp, Christine Bongard, Sigurd Bronger, Ann-Rita Bryghaug Wold, Gry Eide, Ingjerd Hanevold, Morten Kleppan, Ingrid Larsen, Laila Olsen, Heidi Sand)

1986 – New Tradition, the evolution of jewellery 1966 – 1985, City Art Gallery, Birmingham (Verenigd Koninkrijk) (januari 1986 t/m februari 1986)

1986 – New Tradition, the evolution of jewellery 1966 – 1985, Crafts Centre, Cleveland (Verenigd Koninkrijk) (maart 1986 t/m april 1986)

1986 – Novák, Cepka, Prášil, Galerie am Graben, Wenen (Oostenrijk)

1986 – Otto Kunzli, Fragmenten, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1986 – Nove Artisti Orafi di Scuola Padovana, Biennale Internazionale del Bronzetto e della Piccola Scultura, Museo Civico Eremitani, Padua (Italië) (Renzo Pasquale)

1986 – Periit pars maxima, Kunstverein, München (West-Duitsland) (Angela Hübel)

1986 – Peter van den Akker, Karel Betman, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1986 – Pierre Degen, Provinciaal Museum, Hasselt (België) (georganiseerd door de Stichting Françoise van den Bosch) (september 1986 t/m oktober 1986)

1986 – Pierre Degen, Stichting Musische Vorming, Tilburg (Nederland) (georganiseerd door de Stichting Françoise van den Bosch) (3 februari 1986 t/m 28 februari 1986)

1986 – Ruimtelijke Werken, Museum Boijmans van Beuningen Rotterdam (Nederland) (Marijke de Goey)

1986 – Schmuck ’86, München (West-Duitsland) (Nikolaus Kirchner)

1986 – Schmuck ’86, Goldschmiede unserer Zeit, München (West-Duitsland)

1986 – Schmuck-Unikat-Gebrauchs-Gegenstand, Galerie am Graben, Wenen (Oostenrijk)

1986 – Sieraad 1986, Draagteken? Museum het Kruithuis, Den Bosch, Gemeentemuseum Arnhem, Arnhem (Nederland) (11 januari 1986 t/m 16 februari 1986)

1986 – Sieraden, Images, De Beyerd, Breda (Nederland)

1986 – Sieraden, Images, Frans Hals Museum, Haarlem (Nederland)

1986 – Sieraden, Images, Gemeentemuseum Arnhem, Arnhem (Nederland)

1986 – Sieraden, Images, Singer Museum, Laren (Nederland)

1986 – Sieraden, vorm en idee, Van Reekum Museum, Apeldoorn (Nederland)

1986 – Sieraden 1966-1986, Collectie Paul Derrez en Willem Hoogstede, Gemeentemuseum Arnhem, Arnhem (Nederland) (1 maart 1986 t/m 20 april 1986)

1986 – Sieraden 1966-1986, Collectie Paul Derrez en Willem Hoogstede, Museum het Kruithuis, Den Bosch (Nederland) (11 januari 1986 t/m 16 februari 1986)

1986 – Thérèse Hilbert, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1986 – Volks- und Trachtenschmuck europäischer Länder (aus der Sammlung des Schmuckmuseums Pforzheim), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1986 – Werk van 25 VES leden, Cultureel Centrum De Vest, Alkmaar (Nederland) (3 februari 1986 t/m 3 maart 1986)

1986 – Werk van 25 VES leden, Raadhuis, Hoofddorp (Nederland) (7 maart 1986 t/m 4 april 1986)

1987

1987 – Becker / Sharlin / Watkins / Zorzi, Galerie Mattar, Keulen (West-Duitsland) (Alberto Zorzi)

1987 – Beyond Reach, Prinsenhof, Delft (Nederland) (Robert Smit)

1987 – Biennale de Bijoux, Parijs (Frankrijk) (Alberto Zorzi)

1987 – Bijou contemporain, Galerie Farel, Aigle (Zwitserland) (Renzo Pasquale)

1987 – Cathy Harris; Julia Manheim; Peter Niczewski, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1987 – Concepts, Comments, Process, Dutch jewellery 1967-1987 (reizende tentoonstelling, Montreal (Canada), Paul Derrez in samenwerking met de Rijksdienst Beeldende Kunst met onder meer Mecky van den Brink, Rian de Jong, Lous Martin)

1987 – Concepts, Comments, Process, Dutch jewellery 1967-1987, Toronto (Canada)

1987 – Danner-Preis ’87, Landeswettbewerb für das Bayerische Kunsthandwerk der Benno und Therese Danner’schen Kunstgewerbestiftung, Germanisches Nationalmuseum, Neurenberg (West-Duitsland)

1987 – David Watkins, Embraced, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1987 – David Watkins: Jewellery, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland) (april 1986 t/m juni 1986)

1987 – Der Grüne Schmuck, Galerie Schmuck Forum, Zürich (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1987 – Deutsche Goldschmiedekunst vom 15. bis zum 20. Jahrhundert aus dem Germanischen Nationalmuseum Nürnberg, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1987 – Ewa Franczak / Stefan Okolowicz, Warschau – Die Macht der Dreiecke – Schmuck, Objekte, Zeichnungen, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1987 – Georg Dobler, Galerie Spektrum, München (Duitsland)

1987 – Holland in vorm: Sieraden, Gemeentemuseum Arnhem, Arnhem (Nederland) (Peggy Bannenberg, Mecky van den Brink, Lous Martin, Aimée Rhemrev, Philip Sajet) (door Liesbeth den Besten en Monique Mokveld; samenwerkingsproject van 5 musea en de Rijksdienst Beeldende Kunst over vormgeving in Nederland tussen 1945 en 1985)

1987 – Internationale Schmuckszene ’87, München (West-Duitsland) (Rian de Jong, Alberto Zorzi)

1987 – Jung-Gyu Yi, Paris – Schmuck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1987 – Kim Buck, Galerie Metal, Kopenhagen (Denemarken)

1987 – Kronen (aus der Sammlung Jürgen und Gudrun Adeler, Wuppertal), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1987 – Kunststoff 3, Internationale SommerSchmuckausstellung, Galerie Michèle Zeller, Bern (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1987 – Lam de Wolf, Helen Drutt Gallery, Philadelphia (Verenigde Staten) (15 mei 1987 t/m 27 juni 1987)

1987 – Lam de Wolf, Hommage aan la libre Pensee, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1987 – Lia de Sain, Lines, Grills, Writings, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1987 – Manfred Bischoff / Gabi Dziuba, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1987 – Multiples heden verleden, Galerie Eewal, Leeuwarden (Nederland)

1987 – Multiples heden verleden, Galerie Kokon, Tilburg (Nederland)

1987 – Multiples heden verleden, Galerie Pêdjeshof, Grubbenvorst (Nederland)

1987 – Multiples heden verleden, Galerie Puntgaaf, Groningen (Nederland)

1987 – Multiples heden verleden, Kunst+, Vlaardingen (Nederland)

1987 – Multiples heden verleden, Kunst/Werk, Utrecht (Nederland)

1987 – Multiples heden verleden, Museum Het Palthe-Huis, Oldenzaal (in samenwerking met Galerie Beeld & Aambeeld)

1987 – Multiples heden verleden, Trits Sieraden, Delft (Nederland)

1987 – Negen Spaanse edelsmeden, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland) (28 november 1987 t/m 1 januari 1988)

1987 – Negen Spaanse edelsmeden, Galerie Detail, Groningen (Nederland) (14 november 1987 t/m 18 december 1987)

1987 – Novák, Cepka, Prášil, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1987 – Object als onderscheiding, Galerie Het Kapelhuis, Amersfoort (Nederland) (Annelies Planteijdt)

1987 – Onno Boekhoudt, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1987 – Schmuck aus dem nördlichen Afrika und Aquarellen von Joachim Gast, Frankfurt, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1987 – Schmuck in Bewegung – Bewegung in Schmuck – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland) (Marianne Schliwinski, Rachelle Thiewes, Alberto Zorzi)

1987 – Steine, Galerie Mattar, Keulen (Duitsland) (Renzo Pasquale)

1987 – Susanne Voss – Schmuck und Gerät, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1987 – Schmuck, Zeichen am Körper, Linz (Oostenrijk) (Angela Hübel, Marie Letz)

1987 – Verena Sieber-Fuchs, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1987 – Visie op vazen, Galerie Detail, Groningen (Nederland) (met onder meer: Berend Peter, Petra Hartman, Marion Herbst, Herman Hermsen, Jan Matthesius, Ruudt Peters, Pauline Wiertz)

1987 – Wendy Ramshaw / David Watkins – Schmuck / Jewellery, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1987 – Woven Gold, Electrum Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Arline Fisch)

1987 – Zeitgenössisches deutsches und finnisches Kunsthandwerk, Museum August Kestner, Hannover (Duitsland), reizende tentoonstelling t/m 1988 (Marianne Schliwinski)

1988

1988 – $100 Under, Fingers Contemporary Jewellery, Auckland (Nieuw-Zeeland)

1988 – 450 Jahre Altstädter Rathaus -Deutsches Goldschmiedehaus, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1988 – A Linguagem dos Nossos Ourives, Palácio Nacional da Ajuda, Lissabon, (Portugal) (gecureerd door Leonard d’Orey met Paula Crespo, Fausto Antunes Guilherme, Manuel Júlio, Zélia Nobre, Alexandra de Serpa Pimentel, Tereza Seabra, Filomeno Pereira de Sousa) (27 juli 1988 t/m 1988)

1988 – A Linguagem dos Novos Materiais, Antiga Galeria de Pintura do Rei D. Lúis, Lissabon, (Portugal) (gecureerd door Leonard d’Orey met Paula Crespo, Fausto Antunes Guilherme, Manuel Júlio, Zélia Nobre, Alexandra de Serpa Pimentel, Tereza Seabra, Filomeno Pereira de Sousa) (27 juli 1988 t/m 1988)

1988 – Adri Hattink, objects, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1988 – Ana Campos: Jóias, Centro Regional de Artes Tradicionais, Porto (Portugal) (4 juni 1988 t/m 30 juni 1988)

1988 – Ana Fernandes: Exposição Jóias, Museu de Évora, Évora (Portugal) (mei 1988 t/m juni 1988)

1988 – Antologia di Arti Orafa Cotemporanea, Studio GR.20, Padua (Italië) (Alberto Zorzi)

1988 – Bewitched by Craft, American Crafts Museum, New York (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1988 – Biennale 88: Cultural Productions of Young Artists from Europe and the Mediterranean, Palazzo dei Notai, Bologna (Italië) (12 december 1988 t/m 21 december 1988)

1988 – Body Sculpture: Inlaid Clay, Rudolf Heltzel Gallery, Kilkenny (Sonja Landweer)

1988 – Bone Stone Shell (reizende tentoonstelling door Australië en Azië) (Elena Gee, Alan Preston))

1988 – Cepka – Novák, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Duitsland)

1988 – Cleto Munari’s zilver, Het Kruithuis, Museum voor Hedendaagse Kunst, Den Bosch, Citadellaan (Nederland)

1988 – Collars (Beppe Kessler), Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1988 – Collectief, Trits Sieraden, Delft (Nederland)

1988 – Daniel Kruger, jewellery, cutlery, containers, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1988 – Dertien Noorse Sieraadontwerpers, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1988 – Deutscher Schmuck- und Edelsteinpreis Idar-Oberstein 1988, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1988 – Die Frau im Kunsthandwerk, IHM, München (West-Duitsland) (Marie Letz)

1988 – El Paso Mayor’s Invitational Art Exhibition, El Paso Museum of Art, El Paso (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1988 – Esther Knobel, Galerie Spektrum, München (Duitsland)

1988 – Geburtstagsschmuckausstellung, Galerie Michèle Zeller, Zürich (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1988 – Gegensätze vereint – Sieben Künstler zeigen Schmuck und Objekte, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1988 – Gioielli: tra segni del corpo e simboli dell’arte, Galleria Fioretto, Padua (Italië) (Alberto Zorzi)

1988 – Gold: Art + Design Internationaler Künstlerwettbewerb, Museum für Kunst und Gewerbe Hamburg, Hamburg (West-Duitsland) (Alberto Zorzi)

1988 – Gordillo: Moderna Joalharia, Galeria S. Francisco, Lissabon (Portugal) (6 december 1988 t/m 30 december 1988)

1988 – Hout en bast, Trits Sieraden, Delft (Nederland) (Marianne Schliwinski)

1988 – Inaugural Solo Exhibition, CDK Gallery, New York (Verenigde Staten) (Linda Threadgill)

1988 – Internationale Schmuckszene ’88, München (Duitsland) (Renzo Pasquale)

1988 – Joaillerie Contemporaine, Banque Générale du Luxembourg, Luxemburg (Luxemburg) (Fausto Antunes Guilherme, Paula Crespo, Manuel Júlio, Zélia Nobre, Alexandra de Serpa Pimentel, Tereza Seabra, Filomeno Pereira de Sousa) (16 mei 1988 t/m 3 juli 1988)

1988 – Karel Betman, Aafke Kelly, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1988 – Licht, hedendaagse vormen in Joodse rituelen, Joods Historisch Museum, Amsterdam (Nederland) (Iene Ambar, Gijs Bakker, Gabriël Barlag, Bert Frijns, Vera Galis, A. van Gelderen, Marion Herbst, Eduard Hermans, Herman Hermsen, Maria van Kesteren, Jan Matthesius, Niels Nielsen, Helly Oestreicher, Mart van Schijndel, Borek Sipek, Chris Steenbergen, Jan van der Vaart, Charlotte van der Waals) (29 maart 1988 t/m 12 juni 1988)

1988 – Lisa Gralnick, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1988 – London-Amsterdam, New Art Objects from Britain and Holland (een samenwerking van Galerie Ra, Amsterdam, Galerie De Witte Voet, Amsterdam en de British Crafts Council, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Iene Ambar))

1988 – Marcial Berro, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1988 – Marjorie Schick, Transition, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1988 – Michael Rowe: Retrospective, Keramiekmuseum Princessehof, Leeuwarden (Nederland)

1988 – Negen Spaanse edelsmeden, Galerie Detail, Groningen (Nederland) (26 maart 1988 t/m 7 april 1988)

1988 – Negen Spaanse edelsmeden, Trits Sieraden, Delft (Nederland) (31 januari 1988 t/m 12 maart 1988)

1988 – New Dutch Vision in wearable objects, reizende tentoonstelling door de Verenigde Staten (Mecky van den Brink, Maria Hees, Rian de Jong, Richard Walraven)

1988 – Nova Joalharia, Casa das Artes de Tavira, Tavira (Portugal) (Zambeze Almeida, Fausto Antunes Guilherme, António Armindo Ribeiro, Helena Henriques, Alexandra Lisboa, Ana Cristina Melo, Lúis Moreira, Zélia Nobre, Paula Paour, Amália Rosa, José Augusto Silva, Filomeno Pereira de Sousa) (23 juli 1988 t/m 5 augustus 1988)

1989 – Nova Joalharia, Galeria Arcada, Estoril (Portugal) (Zambeze Almeida, Fausto Antunes Guilherme, António Armindo Ribeiro, Helena Henriques, Alexandra Lisboa, Ana Cristina Melo, Lúis Moreira, Zélia Nobre, Paula Paour, Amália Rosa, José Augusto Silva, Filomeno Pereira de Sousa) (11 januari 1989 t/m 1989)

1988 – Object als onderscheiding, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland)

1988 – Objekt und Design, Reginahaus, München (West-Duitsland) (Angela Hübel)

1988 – Pano para Mangas, Museu Nacional do Traje, Lissabon (Portugal) (20 oktober 1988 t/m 15 november 1988)

1988 – Peter Chang, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1988 – Petra Hartman, jewellery and bags, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1988 – Pierres de mémoire, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk) (Sophie de Kinkelin, Maddy Tomasini)

1988 – Renzo Pasquale, Galerie Sternthaler, Bonn (West-Duitsland)

1988 – Schmuck aus Österreich, Galerie Michèle Zeller, Bern (Zwitserland) (Fritz Maierhofer)

1988 – Schmuck Berlin West – 23 Berliner Schmuckkünstler, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1988 – Schmuck, Objekte, Bilder – Franz-Joseph Bette und Brigitte Bette, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (West-Duitsland)

1988 – Schmuck Schmuck Schmuck, Galerie Spektrum, München (West-Duitsland) (Marianne Schliwinski)

1988 – Seven Contemporary Goldsmiths from Munich, Helen Drutt Gallery, Philadelphia (Verenigde Staten) (Thérèse Hilbert)

1988 – Studenten aan de Akademie der Bildenden Künste, München, Klasse Jünger, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Errico Cassar, Ulo Florack, Angela Hübel, Marie Letz, Claudia Schneider, Detlef Thomas)

1988 – Texas Women, National Museum of Women in the Arts, Washington (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1988 – Tina Chow, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1988 – Two American Sculptural Jewelers, Adair Margo Gallery, El Paso (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1988 – Uma Homenagem à Rainha D. Maria Pia [1847-1911], Palácio da Ajuda, Lissabon (Portugal)

1988 – Unica, Nederlands Goud-, Zilver- en Klokkenmuseum, Schoonhoven (Nederland)

1988 – Unica, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland)

1988 – Uso e Abuso, Galeria d’Arte, Vilamoura (Portugal) (10 september 1988 t/m 9 oktober 1988) (Paula Crespo, Manuel Júlio, Maria José Oliveira, Alexandra de Serpa Pimentel, Tereza Seabra)

1988 – Winfried Krüger, Galerie Spektrum, München (West-Duitsland)

1988 – Woven Gold, Galerie am Graben, Wenen (Oostenrijk)

1989

1989 – 9. Europäische Silbertriennale, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland) (Simone ten Hompel)

1989 – Amulett & Talisman – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1989 – Annelies Planteijdt, Jewellery 1981-1989, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1989 – Annelies Planteydt, sieraden, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (22 april 1989 t/m 3 juni 1989)

1989 – Arcane Ornament, Paper and Slate Body Sculpture, Taylor Gallery, Dublin (Ierland) (Sonja Landweer)

1989 – Best Friends – modern jewellery, Kriterion, Centro d’Arte e Cultura, Milaan (Italië)

1989 – Anton Cepka / Vratislav Novák, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1989 – Breon O’Casey, Helen Drutt Gallery, New York (Verenigde Staten)

1989 – Claude Boisselier, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1989 – Craft Today USA, American Crafts Museum, New York (Verenigde Staten) (Mary Lee Hu, Rachelle Thiewes, Linda Threadgill)

1989 – Dedicated, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Ruudt Peters)

1989 – Dedicated, V&V, Wenen (Oostenrijk) (Ruudt Peters)

1989 – Eindexamententoonstelling, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Lucy Sarneel)

1989 – Eloquent Resolutions: Jewelry by and for Women, Metal Museum, Memphis (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1989 – Esther Knobel, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1989 – Explorations: The Aesthetics of Excess, American Crafts Museum, New York (Verenigde Staten) (Joyce J. Scott)

1989 – Gold: Art & Design – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1989 – Gold der Kuna – Silber der Mapuche, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1989 – Gry Eide, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1989 – Halssieraden, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Lucy Sarneel)

1989 – Hedendaags Delfts Blauw, Keramisch Werkcentrum, Heusden, reizende tentoonstelling (Nederland)

1989 – Herman Hermsen, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1989 – Het Gebruik (VES), Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland) (Janke IJff, Nel Linssen, Coen Mulder, Charlotte van der Waals) (11 maart 1989 t/m 2 april 1989)

1989 – Inhalte – Johann Müller, Willi Häfele, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1989 – Internationale Ohrschmuck Ausstellung, Schmuckgalerie Rudi Ritter, Sankt Gallen (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1989 – Internationale Schmuckausstellung, Galerie Michèle Zeller, Zürich (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1989 – Internationale Schmuckszene ’89, München (Duitsland) (Sita Falkena, Helena Frantová)

1989 – Jubileumtentoonstelling 10 Jaar Galerie Beeld & Aambeeld, Galerie Achterom, Haaksbergen (Nederland) (Karel Betman)

1989 – Juwelenschmuck der Neunziger Jahre – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland) (Alberto Zorzi)

1989 – Kai Chan, Amsterdam-Toronto, jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1989 – Kammen, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1989 – Kammen, Museum Boijmans Van Beuningen, Rotterdam (Nederland), Rotterdam (Nederland)

1989 – KunstRAI ’89, RAI, Amsterdam (Nederland) (met onder meer Galerie Het Kapelhuis, Galerie Louise Smit (Amsterdam (Nederland)), Galerie Marzee en Galerie Ra (Amsterdam (Nederland))) (24 mei 1989 t/m 28 mei 1989)

1989 – ‘l’Art de Cartier, Petit Palais, Parijs (Frankrijk)

1989 – Lam de Wolf, Kleurblik, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1989 – Lightweight Adornment Tissue Paper and Handmade Paper, Taylor Gallery, Dublin (Ierland) (Sonja Landweer)

1989 – Made in Israël; Jediedjah van Essen, Noomi van Gelder en Esther Knobel, Joods Historisch Museum, Amsterdam (Nederland) (2 juni 1989 t/m 3 september 1989)

1989 – Manfred Nisslmüller, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1989 – Marcial Berro, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1989 – Marjorie Schick: A Retrospective, School of Fine Arts Gallery, Indiana (Verenigde Staten)

1989 – Marion Herbst, Trouvailles, jewellery, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1989 – National Objects Invitational, Arkansas Art Center, Little Rock (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1989 – New Dutch visions in Wearbale Sculpture, Verenigde Staten (reizende tentoonstelling) (Nel Linssen)

1989 – New Work, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1989 – Ontmoetingen, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1989 – Ornamenta I, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (West-Duitsland) (Klaus Arck, Giampaolo Babetto, Gijs Bakker, Manfred Bischoff, Kai Chan, Georg Dobler, Arline Fisch, Lisa Gralnick, Yasuki Hiramatsu, Kazuhiro Itoh, Gilles Jonemann, Rian de Jong, Daniel Kruger, Winfried Krüger, Marie Letz, Nel Linssen, Fritz Maierhofer, Lous Martin, Falco Marx, Ramón Puig Cuyàs, David Watkins, Othmar Zschaler) (30 september 1989 t/m 19 november 1989)

1989 – Oro d’Autore Materiali e Progetti per una Collezione Orafa, Sottochiesa di San Francesco, Arezzo (Italië) (Alberto Zorzi)

1989 – Perth International Crafts Triennial European Metal Jewellery & Objects, Art Gallery of Western Australia, Perth (Australië) (Alberto Zorzi)

1989 – Peter Skubic – Schmuck, Galerie Spektrum, München (Duitsland)

1989 – Philippe Marfaing, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1989 – Picasso’s Ladies, The Scottish Gallery, Edinburgh (Verenigd Koninkrijk) (Wendy Ramshaw)

1989 – Presentatie eigen collectie sieraden, Het Kruithuis, Museum voor Hedendaagse Kunst, Den Bosch, Citadellaan (Nederland)

1989 – Rachelle Thiewes, CDK Gallery, New York (Verenigde Staten)

1989 – Rian de Jong, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1989 – Sandra Enterline, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Verenigde Staten)

1989 – Schmuck, Galerie Cardillac, Karlsruhe (Duitsland) (Renzo Pasquale)

1989 – Schmuck von Mosettig, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1989 – Schmuckszene ’89, München (Duitsland) (Giovanni Corvaja, Gilles Jonemann)

1989 – Signalement, Nederlands Textielmuseum, Tilburg (Nederland) (Margot Rolf)

1989 – Solo for a Solist, Centraal Museum, Utrecht en Helen Drutt Gallery, New York (Verenigde Staten) (Gijs Bakker)

1989 – Texas Metals Invitational, San Antonio Museum of Art, San Antonio (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1989 – Verena Sieber-Fuchs, VO Galerie, Washington (Verenigde Staten)

1989 – Versierd, symboliek in het moderne en antieke sieraad, Allard Pierson Museum, Amsterdam (Nederland) (Petra Hartman)

1989 – Weihnachtsausstellung, Galerie Sterntaler, Bonn (West-Duitsland) (Alberto Zorzi)

1989 – Weihnachtsausstellung, SchmuckGalerie Knauth und Hagen, Bonn (West-Duitsland) (Alberto Zorzi)

1989 – Werkstattausstellung, Galerie Schmuck Forum, Zürich (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1990

1990 – 25 Jaar Van Reekum Museum, Apeldoorn (Nederland)

1990 – Alberto Zorzi, Padua – Schmuck, Skulptur, Graphik 1975-1990, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1990 – Aanwinsten collectie 1990: keramiek en sieraden, Het Kruithuis, Museum voor Hedendaagse Kunst, Den Bosch, Citadellaan (Nederland)

1990 – American Dreams, American Extremes, Het Kruithuis, Museum voor Hedendaagse Kunst, Den Bosch, Citadellaan (Nederland)

1990 – American Dreams, American Extremes, Provinciaal Museum voor Moderne Kunst, Oostende (België) (7 juli 1990 t/m 27 augustus 1990)

1990 – Beauty is a story, Museum Het Kruithuis, Den Bosch (Nederland) (Winfried Krüger, Lucy Sarneel)

1990 – Best Friends/Modern Jewelry, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland) (Daniel Kruger, Otto Künzli) (6 oktober 1990 t/m 27 oktober 1990)

1990 – Birgit Laken, Metal in motion, Trits Sieraden, Delft (Nederland)

1990 – Birgit Laken, Metal in motion, jewellery, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1990 – Cubic 3 Design/Pendules, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland) (30 oktober 1990 t/m 7 november 1990)

1990 – Daniel Kruger, sieraden en keramiek, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland) (5 juni 1990 t/m 30 juni 1990)

1990 – Danner-Preis ’90, Landeswettbewerb für das Bayerische Kunsthandwerk der Benno und Therese Danner’schen Kunstgewerbestiftung, Bayerisches Nationalmuseum, München (Duitsland)

1990 – Die Ehrenringträger der Gesellschaft für Goldschmiedekunst 1933-1990, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1990 – Die Metallklasse der Akademie in Nürnberg, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1990 – Ecuador – Gold und Terrakotten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1990 – Elisabeth J. Defner, Wien – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1990 – Elisabeth Treskow – Goldschmiedekunst des 20. Jahrhunderts, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1990 – Eröffnungsausstellung Tomas Hoke, Wien – Schmuck und Skulptur, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1990 – European Metal: jewellery and objects, Powerhouse Museum, Sydney (Australië) (Alberto Zorzi)

1990 – Françoise van den Bosch sieraden, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland) (12 oktober 1990 t/m 25 november 1990)

1990 – Gastroph + Seidenath, Galerie Spektrum, München (Duitsland)

1990 – Gekraagd, Huis van Gijn, Dordrecht (Nederland) (Sita Falkena)

1990 – Georg Dobler, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1990 – Giampaolo Babetto, Padua, Fritz Maierhofer, Wien – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1990 – Gioielli e Legature – Artisti del XX secolo, Biblioteca Trivulziana, Castello Sforzesco, Milaan (Italië) (Alberto Zorzi)

1990 – Glänzende Zeichen am Körper, V&V, Wenen (Oostenrijk) (Georg Dobler)

1990 – Human Chemistry, Galerie Hüsstege, Den Bosch (Nederland)

1990 – Internationale Schmuckausstellung, Galerie Michèle Zeller, Zürich (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1990 – Internationales Festival der Ringe, Schmuckgalerie Rudi Ritter, Sankt Gallen (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1990 – Jewel in a special art / sieraad uit de kunst, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1990 – Joalharia Holandesa, Novidades da Holanda/News from the Netherlands, Museu Calouste Gulbenkian, Lissabon (Portugal) (Gijs Bakker, Laura Bakker, Peggy Bannenberg, Eleonoor van Beusekom, Maria Blaisse, Onno Boekhoudt, Anneke Bruin, Francesca di Ciaula, Paul Derrez, Els Deumens, Karine Dolhain, Suzanne Esser, Sita Falkena, Hilde Foks, Petra Hartman, Maria Hees, Marion Herbst, Janke IJff, Marjorie Jacobs, Rian de Jong, Beppe Kessler, Charon Kransen, Birgit Laken, Nel Linssen, Lous Martin, Jan Matthesius, Ruudt Peters, Annelies Planteijdt, Margot Rolf, Lia de Sain, Lucy Sarneel, Nico Schilders, Marianne Grootenboer, René Smoorenburg, Annemarie Timmer, Marietta Veldhuizen, Ans Verdijk, Richard Walraven, Lam de Wolf, Frank van Zwicht) ( mei 1990 t/m 1990)

1990 – Joalharia Holandesa, Novidades da Holanda/News from the Netherlands, Porto (Portugal)

1990 – Julia Manheim, Paper Works, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1990 – Juwelen 1850-1920 uit het Schmuckmuseum Pforzheim, Rijksmuseum Amsterdam, Amsterdam (Nederland)

1990 – Kämme, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1990 – Ketten, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Marianne Schliwinski)

1990 – KunstRAI ’90, Amsterdam (Nederland) (met onder meer Galerie Louise Smit (Amsterdam (Nederland)) Galerie Marzee (Nijmegen (Nederland)), Galerie Ra (Amsterdam (Nederland)))

1990 – Laurent Baude, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1990 – Le bijou contemporain en Europe, Hamois (België) en Brussel (België)

1990 – Line Vautrin, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1990 – Mattia Bonetti, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1990 – Michael Brennand-Wood, Reliefs, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1990 – Michael Delto – Zeichnungen, Malerei, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1990 – Münchner Schmuck 1900-1940, Bayerisches Nationalmuseum, München (Duitsland)

1990 – Non solo Quadri, Galleria Schubert, Milaan (Italië) (Alberto Zorzi)

1990 – Oeuvres encadrées, collection Sydney Picasso, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1990 – Philip Sajet: Jewelry, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

1990 – 1991 – Point of view, Verenigde Staten en Canada (reizende tentoonstelling samengesteld door Charon Kransen met onder meer Peter Mellema)

1990 – Royal College of Art Collection Exhibition, Royal College of Art, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Linda Threadgill)

1990 – Schmuck aus U.S.A., Galerie Cebra, Düsseldorf (Duitsland) (Rachelle Thiewes)

1990 – Schmuckszene, München (Duitsland) (Manfred Bischoff, Peter Mellema, Ramón Puig Cuyàs)

1990 – Sculptural Body Pieces in Paper and Slate Combined with Bone, Ulster Museum, Belfast (Ierland) (Sonja Landweer)

1990 – Sculpture to Wear, Adair Margo Gallery, El Paso (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1990 – Signaturen, Schwäbisch Gmünd (Duitsland) (Giovanni Corvaja)

1990 – Signaturen -Ergebnisse eines Internationalen Schmuck-Wettbewerbs “aus Gold und Silber”, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1990 – Silver New Forms and Expressions II, Fortunoff, New York (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes, Linda Threadgill)

1990 – Steen (VES), Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland)

1990 – Theodor Fahrner, Schmuck zwischen Avantgarde und Tradition, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Duitsland)

1990 – Treasures of the Last Future, Barry Stern Gallery, Sydney (Australië) (Peter Tully)

1990 – Triennale du Bijou, Musée du Luxembourg (Musée des Arts Décoratifs), Parijs (Frankrijk) (Giampaolo Babetto, Michael Becker, Giovanni Corvaja, Georg Dobler, Kyoko Fukuchi, Vered Kaminski, Daniel Kruger, Fritz Maierhofer, Francesco Pavan, Ramón Puig Cuyàs, Philip Sajet, Marianne Schliwinski, Bernhard Schobinger, Janna Syvänoja, Detlef Thomas, Alberto Zorzi) (18 september 1990 t/m 18 oktober 1990)

1990 – Warwick Freeman, Share of Sky, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1990 – William Harper – Artist as Alchemist, Retrospektive, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1990 – Zeitgenössisches deutsches Kunsthandwerk, reizende tentoonstelling t/m 1991: Museum für Kunsthandwerk, Frankfurt (Duitsland), Grassimuseum, Leipzig (Duitsland) en Museum August Kestner, Hannover (Duitsland) (Marianne Schliwinski)

1991

1991 – 10 Jahre Galerie Spektrum, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Michael Becker, Marianne Schliwinski)

1991 – An art collection of combs, Mikimoto, Tokyo (Japan)

1991 – Anemone Tontsch sieraden, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1991 – Anja Husman, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1991 – Anna Heindl, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1991 – Annelies Planteijdt sieraden/jewelry, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (14 april 1991 t/m 23 mei 1991)

1991 – Arsenale, Agression im Schmuck, Museum für Kunsthandwerk, Frankfurt (Duitsland) (Kazuhiro Itoh)

1991 – Arte e Altro, Galleria Elequadro, Genua (Italië) (Alberto Zorzi)

1991 – Augenblick, Galerie Wittenbrink, München (Duitsland) (Otto Künzli)

1991 – Beauty is a Story, Museum het Kruithuis, Den Bosch (Nederland) (Manfred Bischoff, Philip Sajet, Lucy Sarneel, Detlef Thomas)

1991 – Bedels aan banden, contemporary charms and charm-bracelets by designers, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1991 – Bewegung im Band -Abschlussarbeiten von Studierenden der Staatlichen Zeichenakademie Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1991 – Birgit Laken, Noblesse Oblique, Lausanne (Zwitserland)

1991 – Capirotada, El Paso Museum of Art, El Paso (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1991 – De feestdis, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland) (Georg Dobler, Lisa Gralnick, Maria Hees)

1991 – Der Münchner Goldschmied Elmar Seidler, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1991 – Design 1935-1965: What Modern Was, Montreal Museum of Decorative Arts, Montreal (Canada) (Sam Kramer)

1991 – Design und Kunst: Burg Giebichenstein 1945 – 1990. Ein Beispiel aus dem anderen Deutschland, Die Neue Sammlung, München (Duitsland) (Dorothea Prühl)

1991 – Design zum Lieben, Österreichisches Museum für angewandte Kunst (MAK), Wenen (Oostenrijk)

1991 – Die Erzbischöfe von Mainz, Kurfürsten des Heiligen Römischen Reiches in ihren Siegeln und Portraits aus der Sammlung von Rudolf Krammig, Steinheim, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1991 – Eat with Art, Galerie Théorème, Brussel (België) (Annemie De Corte)

1991 – Een overzicht, De Zonnehof, Amersfoort (Nederland) (Pauline Wiertz)

1991 – Eindexamententoonstelling 1991, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Nedda El Asmar, Jacomijn van der Donk, Marie-José Hoeboer, Marguerite Servais, Sylvie Vanderhoucke, Inès Verlaenen)

1991 – Elisabeth Holder, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Verenigde Staten)

1991 – Erico Nagai und Yasuki Hiramatsu, Japan – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1991 – Friedrich Knupper – Schmuck und Objekte, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1991 – Gabriele von Pechmann und Peter Verburg, München – Schmuck und Silbergerät, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1991 – Getooid en Versierd, Vishal, Haarlem (Nederland) (Peter de Wit)

1991 – Gijs Bakker, New work, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1991 – Gioielli-Sculture, Galleria Schubert, Milaan (Italië) (Alberto Zorzi)

1991 – Het derde oog, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland) (Otto Künzli)

1991 – Hilde Foks sieraden, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1991 – Internationale Ausstellung Fibula die Phantastische Welt der Broschen, Schmuckgalerie Rudi Ritter, Sankt Gallen (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1991 – Internationale Schmuckszene ’91, München (Duitsland) (Arline Fisch)

1991 – Internationale Schmuckausstellung, Galerie Michèle Zeller, Bern (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1991 – Interno, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Ruudt Peters)

1991 – Jan Siebers meubels/furniture, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (14 april 1991 t/m 23 mei 1991)

1991 – Karel Betman, Lotje de Lussanet, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1991 – KunstRAI ’91, Amsterdam (Nederland) (met onder meer Galerie Louise Smit (Amsterdam (Nederland)), Galerie Ra (Amsterdam (Nederland)))

1991 – l’Evoluzione dell’Arte Orafa Veneta, Palazzo Agostinelli, Bassano del Grappa (Italië) (Alberto Zorzi)

1991 – La Croix, Source d’Inspiration, bijoux ethnographiques et bijoux d’artistes, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1991 – Lam de Wolf, New work, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1991 – Lineart, Stichting Paloma, Gent (België)

1991 – Marcial Berro, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1991 – Maria Hees, Shadow-shapes, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1991 – Margot Rolf, Singer Museum, Laren (Nederland)

1991 – Marion Herbst, Onno Boekhoudt, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1991 – Metal in motion, Van Reekum Museum, Apeldoorn (Nederland)

1991 – Münchner Schmuck 1900-1940, Museum für Natur und Stadtkultur im Prediger, Schwäbisch Gmünd (Duitsland)

1991 – Na Delfts blauw: Rob Brandt; Tjitske Dijkstra; Marion Herbst; Marja Hooft; Anton Reijnders; Anne van der Waerden, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1991 – Neoteric Jewelry, Newhouse Center for Contemporary Art, New York (Verenigde Staten)

1991 – Ohrschmuckausstellung, Galerie Michèle Zeller, Bern (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1991 – Orrechini, Studio GR.20, Padua (Italië) (Alberto Zorzi)

1991 – Paloma Canivet, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1991 – Prikkelend/griffig, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland) (Lous Martin)

1991 – Schätze des ungarischen Barock, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1991 – Schmuckstücke der Impuls der Moderne in Europa 1900-1990, Museum für Kunst und Gewerbe Hamburg, Hamburg (Duitsland) (Alberto Zorzi)

1991 – Sieraad en Sieraad, Baarloo (Nederland) (Loet Gescher)

1991 – Silver, New Forms and Expressions II, Metal Museum, Memphis (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes, Linda Threadgill)

1991 – Specticals, Kornhaus, Bern (Zwitserland) (Hans Stofer)

1991 – The 20th Anniversary Show, Electrum Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Mary Lee Hu)

1991 – View Review, 15 jaar VES, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland)

1991 – Visiva Anni Novanta, Civica Galleria Cavour, Padua (Italië) (Alberto Zorzi)

1991 – Wolfgang Lieglein; Heinz H. Landes, Wenn’s Gherzerl brummt, ist’s Arscherl g’sund!, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1992

1992 – 10 kleine Negerlein, V&V, Wenen (Oostenrijk) (Marianne Schliwinski)

1992 – 10. Silbertriennale 1992 – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1992 – Artisti della Galleria, Galleria Schubert, Milaan (Italië) (Alberto Zorzi)

1992 – Auf Wiedersehen, Galerie Sibylle Schloss, Darmstadt (Duitsland) (Alberto Zorzi)

1992 – Ausgezeichnet-Preisgekrönte Schmuckgestalter, Galerie Voigt, Neurenberg (Duitsland) (Marianne Schliwinski)

1992 – Bedels aan banden, Gemeentemuseum Arnhem, Arnhem (Nederland) (Els Bazelmans)

1992 – Beppe Kessler, Zinnespelen/Games of the senses, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1992 – Bernhard Schobinger, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1992 – Birgit Laken, Metal in motion, Artefacto, Lissabon (Portugal)

1992 – Birgit Laken, Metal in motion, HQ Gallery, Dublin (Ierland)

1992 – Birgit Laken, Metal in motion, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Verenigde Staten)

1992 – Brita et Alberto Guzman, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1992 – Bruce Metcalf, New Wooden Jewelry, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Verenigde Staten)

1992 – Das Dritte Auge, Museum Bellerive, Zürich (Zwitserland) (Otto Künzli)

1992 – David Watkins, London – Schmuckskulptur, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1992 – Delia Cancela, dessins sur le thème du bijou, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1992 – Design Visions, Art Gallery of Western Australia, Perth (Australië) (Philip Noakes, Rachelle Thiewes)

1992 – Die Sprache des Metalls, Galerie Kreutziger, Worpswede (Duitsland) (Alberto Zorzi)

1992 – Dominique Biard, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1992 – Editionen, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Ruudt Peters, Marianne Schliwinski)

1992 – Es liegt was in der Luft, Badisches Landesmuseum, Karlsruhe (Duitsland) (Norman Weber)

1992 – Esther Knobel, Vered Kaminski, Politics and Poetry, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1992 – Fingerring, Galerie Michèle Zeller, Bern (Zwitserland) (Manuel Vilhena)

1992 – Fragmente, Schmuckforum, Bazel (Zwitserland) (Monika Brugger)

1992 – Gevoel voor ringen, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland) (Jacomijn van der Donk)

1992 – Glasschmuck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1992 – GR.20 1982-1992, Studio GR.20, Padua (Italië) (Stefano Marchetti, Alberto Zorzi)

1992 – Hilde Foks, Laura Bakker, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1992 – Hildegard Risch – 60 Jahre Goldschmiedekunst, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1992 – Internationale Schmuckausstellung, Galerie Michèle Zeller, Bern (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1992 – Internationales Arm und Hals Spektakel, Schmuckgalerie Rudi Ritter, Sankt Gallen (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1992 – Interno, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Ruudt Peters)

1992 – Interno, V&V, Wenen (Oostenrijk) (Ruudt Peters)

1992 – Interplays, Bratislava (Tsjechoslowakije)

1992 – Jan Davids sieraden, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1992 – Jewellery from Finland, V&V, Wenen (Oostenrijk) (Eija Mustonen)

1992 – Joaquim Capdevila, Ramón Puig Cuyàs, Xavier Domenech, Carme Roher I Casellas, – Schmuck, Galerie Slavik Wenen (Oostenrijk)

1992 – Klaas-Jan Bootsman; Wim van Doorschot, Passion and Perfection, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1992 – Kunst und Form, Fernsehturm, Berlijn (Duitsland) (Andrea Wippermann)

1992 – KunstRAI Het ongedragen sieraad, museumpresentatie, Amsterdam (Nederland)

1992 – KunstRAI ’92, Amsterdam (Nederland) (met onder meer Galerie Louise Smit (Amsterdam (Nederland)), Galerie Ra (Amsterdam (Nederland)))

1992 – ‘l’Art de Cartier, Hermitage, Sint-Petersburg (Rusland)

1992 – l’Association Corpus, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1992 – l’Etnographie et l’Archéologie, Source d’Inspiration des Artistes Contemporains, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1992 – l’Evoluzione dell’Arte Orafa Veneta, Palazzo Agostinelli, Bassano del Grappa, Vicenza (Italië) (Alberto Zorzi)

1992 – Lam de Wolf, Trousers, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1992 – Le Palais sur les vagues, Galerie Sofie Lachaert, Gent (België) (Annemie De Corte)

1992 – Le Palais sur les vagues, Galerie Ademloos, Den Haag (Nederland) (Annemie De Corte)

1992 – Les Grandes Époques de la Bague, Palais de Congrès, Bourges (Frankrijk) (Manuel Vilhena)

1992 – Lex de Jong sieraden, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1992 – Line Vautrin, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1992 – Made in Europe, Trits Sieraden, Delft (Nederland) (Stefano Marchetti)

1992 – Männerschmuck, Schmuckgalerie Rudi Ritter, Sankt Gallen (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1992 – Métamorphoses, Galerie Chéret, Parijs (Frankrijk) (Monika Brugger)

1992 – Natürliche und künstliche Strukturen, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Georg Dobler)

1992 – Neoteric Jewelry, Society for Contemporary Crafts, Pittsburgh (Verenigde Staten)

1992 – Neoteric Jewelry, Museum of Art, Rhode Island School of Design, Providence (Verenigde Staten)

1992 – Ornamenta, Castello di Belgioioso, Belgioioso, Pavia (Italië) (Alberto Zorzi)

1992 – Oro d’Autore, Omaggio a Piero, Museo Statale d’Arte Medioevale e Moderna, Arezzo (Italië) (Alberto Zorzi)

1992 – Peter Chatwin + Pamela Martin, Work in Wood, objects, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1992 – Rebecca Batal, Martina Windels, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Verenigde Staten)

1992 – Rian de Jong, Echo, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1992 – Ringe Internationale Sommerschmuckausstellung, Galerie Michèle Zeller, Bern (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1992 – Scandinavian Jewellery Exhibition, Electrum Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Janna Syvänoja)

1992 – Schätze deutscher Goldschmiedekunst von 1500 bis 1920 aus dem Germanischen Nationalmuseum Nürnberg, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1992 – Schmuck Burg Giebichenstein 1970 – 1992, Grassimuseum, Leipzig (Duitsland) (Dorothea Prühl, Andrea Wippermann)

1992 – Schmuck im Plural, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1992 – Schmuck-Skulptur-Graphik, Universalmuseum Joanneum, Graz (Oostenrijk) (Alberto Zorzi)

1992 – Schmuckszene, München (Duitsland) (Giovanni Corvaja, Kazuhiro Itoh, Ramón Puig Cuyàs)

1992 – Siegfried Männle – Werke aus sechs Jahrzehnten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1992 – Sieraden in het Palthe-Huis, Museum Het Palthe-Huis, Oldenzaal (Nederland) (Lisa Gralnick)

1992 – Sier-cuit, Museum voor Sierkunst en Vormgeving, Gent (België) (David Huycke)

1992 – Silber des Historismus in Lübeck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1992 – Stephan Seyffert, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1992 – Stockings and Collars, Hats and Caps, accessories-exhibition, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1992 – Susanne Knapp – Brigitte Tendahl, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1992 – Theodor Fahrner, Schmuck zwischen Avantgarde und Tradition, Stadtmuseum Düsseldorf, Düsseldorf (Duitsland)

1992 – Therese Hilbert, München, Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1992 – Wearables, American Craft Museum, New York (Verenigde Staten) (Linda Threadgill)

1993

1993 – 20th Century Silver, Crafts Council, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Simone ten Hompel)

1993 – ’93 The Art of Jewellery, Setagaya Art Museum, Tokyo (Japan)

1993 – 1983-1993 Jubiläums-Schmuck-Ausstellung, Galerie Michèle Zeller, Bern (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1993 – A Sparkling Partweiy, Antwerpen (België) (Hilde De Decker, Simone ten Hompel, David Huycke)

1993 – Aanwinsten, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland) (Philip Sajet)

1993 – Amulet, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Herman Hermsen, Rian de Jong, Theo Smeets)

1993 – Ausklang, Galerie Grünes Ei, Magdeburg (Duitsland) (Alberto Zorzi)

1993 – Barbara Seidenath, Irmgard Zeitler, Miriam Sharlin, Deutschland – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1993 – Brooches and Pins, Galerie Hélène Porée, Parijs (Frankrijk) (Giovanni Corvaja)

1993 – Burg Giebichenstein. Die hallesche Kunstschule von den Anfängen bis zur Gegenwart, Moritzburg, Halle (Duitsland) (Dorothea Prühl)

1993 – Cinderella’s Christmas, shoes by: Harriet Mastboom; Zjef van Bezouw; Ilse Hoffmann; Majo Joostens; Ilona Koudijs; Ingrid Mammey; Liesel Swart; Mia Trompenaars; Julia Veres; Renate Volleberg, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1993 – Contemporary Craft and the Saxe Collection, Toledo Museum of Art, Toledo (Verenigde Staten) (Linda Threadgill)

1993 – Contemporary Metal: Form and Narrative, Krannert Art Museum, Champaign (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1993 – Dal Liberty a oggi, Galleria Lanaro, Vicenza (Italië) (Stefano Marchetti)

1993 – Daniel Kruger, München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1993 – Danner-Preis ’93, Neue Residenz, Bamberg (Duitsland)

1993 – De Oogst, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland) (Ted Noten, Theo Smeets)

1993 – Design aus der Niederlanden, Galerie L., Hamburg (Duitsland) (Theo Smeets)

1993 – Design Jewelry. Schmuck-Kunst – Gruppe “Aspects”, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1993 – Detlef Thomas, Andreas Treykorn, München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1993 – Doris Neumann, Deutschland – Glasschmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1993 – Drei Generationen Gold- und Silberschmiede, Die Neue Sammlung – Staatliches Museum für angewandte Kunst, München (Duitsland) (Franz Rickert, Erhard Hößle, Hermann Jünger, Ulla Mayer, Otto Künzli)

1993 – Drei Silberschmiede – Drei Länder. Werner Bünck, Robert Foster, Michael Rowe, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1993 – Ears and Tears, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland) (Anna Heindl)

1993 – Ebbe Weiss-Weingart – Schmuck und Objekte 1946-1993, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1993 – Eindexamententoonstelling, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Daniëlle Koninkx)

1993 – Elisabeth Garouste & Mattia Bonetti, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1993 – Erika Herbert – Specksteinplatten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1993 – Eternal Beauty, Tropenmuseum, Amsterdam (Nederland) (tentoonstelling ingericht door Hans Appenzeller)

1993 – Facet ’93, Kunsthal, Rotterdam (Nederland) (Manfred Bischoff, Giovanni Corvaja, Lucy Sarneel, Brigitte Tendahl, Norman Weber)

1993 – Gebroken lijnen: Emmy van Leersum, Museum het Kruithuis, Den Bosch (Nederland)

1993 – Géraldine Grinda, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1993 – Giampaolo Babetto – Giovanni Corvaja, Galerie Treykorn, Berlijn (Duitsland)

1993 – Gijs Bakker, The holes project, jewellery, objects, furniture, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1993 – Gold Show, American Craft Museum, New York (Verenigde Staten) (Linda Threadgill)

1993 – Good Morning America, Galerie Wittenbrink, München (Duitsland) (Otto Künzli)

1993 – Hans Haertel, jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1993 – Helfried Kodré, Wien – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1993 – Hollands glorie, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Mecky van den Brink)

1993 – Ingrid Cerny, Nel Linssen, A. Wolpert, Deutschland – Papierobjekte für Körper und Raum, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1993 – Internationale Ohrschmuckausstellung, Schmuckgalerie Rudi Ritter, Sankt Gallen (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1993 – Internationale Schmuckausstellung Fetische Talismane, Galerie Michèle Zeller, Bern (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1993 – Jacomijn van der Donk, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1993 – Jacqueline Lillie, Wien – Glasperlenschmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1993 – Jewellery Quake, Hiko Mizuno College of Jewelry, Tokyo (Japan) (Ela Bauer)

1993 – Juliette Polac, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1993 – Klaus Ullrich – Schmuckmacher seit 1955, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1993 – Kontraste – Iene Ambar, Barbara Lechner and Maria Schade, Museum für Angewandte Kunst, Gera (Duitsland)

1993 – Kunstlandschaften, Galerie am Fischmarkt, Erfurt (Duitsland) (Andrea Wippermann)

1993 – KunstRAI ’93, Amsterdam (Nederland) (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam (Nederland)))

1993 – l’Evoluzione dell’Arte Orafa Veneta, Palazzo Agostinelli, Bassano del Grappa (Italië) (Alberto Zorzi)

1993 – La Mano e i suoi Gioielli, Cheiros Istituto Culturale per l’Arte, Palazzo Colonnese-Valeri, Vicenza (Italië) (Alberto Zorzi)

1993 – Lucy Sarneel, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1993 – Mag het iets meer zijn, overzichtstentoonstelling Marion Herbst, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland)

1993 – Manfred Bischoff, üb ersetzen, Museum het Kruithuis, Den Bosch (Nederland)

1993 – Männerschmuck, Galerie SO, Freiburg (Duitsland) (Alberto Zorzi)

1993 – Männerschmuck, Volksbank Villingen Schalterhalle, Villingen (Duitsland) (Alberto Zorzi)

1993 – Marcial Berro, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1993 – Marianne Schliwinski, Galerie Spektrum, München (Duitsland)

1993 – Marion Herbst, Mag het iets meer zijn?, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1993 – Maritta Kaltenborn – Geschmiedete Kleinplastiken, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1993 – Marjorie Schick, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1993 – Michael Becker, München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1993 – Michiel Teunen sieraden, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland) (9 april 1993 t/m 12 mei 1993)

1993 – Mirjam Nuver, Hats, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1993 – Münchner Goldschmiede, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Marianne Schliwinski)

1993 – Nel Linssen, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1993 – Neue Ringe, Museum Bellerive, Zürich (Zwitserland) (Manuel Vilhena, Alberto Zorzi)

1993 – New Acquisitions: Craft Today USA, American Craft Museum, New York (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes, Linda Threadgill)

1993 – Ombre et lumière, Galerie Hélène Porée, Parijs (Frankrijk) (Monika Brugger)

1993 – On the Edge, Crafts Council, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Caroline Broadhead)

1993 – Orfèvrerie et bijou contemporains, Château-Musée Grimaldi, Cagnes-sur-Mer (Frankrijk)

1993 – Ornamenti Corporei, Cheiros Istituto Culturale per l’Arte, Palazzo Colonnese-Valeri, Vicenza (Italië) (Alberto Zorzi)

1993 – Ornamenti Corporei II, Cheiros Istituto Culturale per l’Arte, Palazzo Colonnese-Valeri, Vicenza (Italië) (Alberto Zorzi)

1993 – Passio, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland) (Ruudt Peters)

1993 – Passio, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Verenigde Staten) (Ruudt Peters)

1993 – Rachelle Thiewes, Private Interactions, Galveston Arts Center, Galveston (Verenigde Staten)

1993 – Rachelle Thiewes: Elliptical Allusion, El Paso Museum of Art, El Paso (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1993 – Radici e tendenze dell’arte orafa contemporanea, Galleria Lanaro, Vicenza (Italië) (Alberto Zorzi)

1993 – Schmuck – Burg Giebichenstein 1970-1992 und Renate Heintze, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1993 – Schmuck-Maßnahmen – Gerd Rothmann, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1993 – Schmuck, Münchner Goldschmiede, Münchner Stadtmuseum, München (Duitsland)

1993 – Schmuck Visionen, Schmuckgalerie Rudi Ritter, Sankt Gallen (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1993 – Schmuckszene, München (Duitsland) (Pierre Cavalan, Hilde De Decker, Stefano Marchetti)

1993 – Sculptural Concerns, Contemporary American Metalworking, American Craft Museum, New York (Verenigde Staten) (Linda Threadgill)

1993 – Sculptural Concerns, Contemporary American Metalworking, Contemporary Art Center, Cincinnati (Verenigde Staten) (Linda Threadgill)

1993 – Sieraden en objecten van Birgit Laken, Frans Halsmuseum, Haarlem (Nederland)

1993 – Sommerausstellung, Galerie Hilde Leiss, Hamburg (Duitsland) (Alberto Zorzi)

1993 – Subjects, Helsinki (Finland)

1993 – Tekens & Ketens, Museum van der Togt, Amstelveen (Nederland)

1993 – The Third Eye, Kelvingrove Art Gallery and Museum, Glasgow (Verenigd Koninkrijk) (Otto Künzli)

1993 – Tierischer Schmuck, Schmuckgalerie Rudi Ritter, Sankt Gallen (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1993 – Verdegaal-Smeets, Galerie Ademloos, Den Haag (Nederland)

1993 – Vielsinnig, V&V, Wenen (Oostenrijk) (Beppe Kessler)

1993 – Was Ihr Wollt, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Winfried Krüger, Marianne Schliwinski)

1993 – Without guarantee, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Peter Skubic)

1993 – Wolf von Waldow, Fret-work I and II, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1994

1994 – III Internationale Ohrschmuck Ausstellung, Galerie Michèle Zeller, Bern (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1994 – 10 jaar Trits, Trits Sieraden, Delft (Nederland) (Lous Martin)

1994 – 11 Colliers, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland) (Philip Sajet)

1994 – 15 Ontwerpers voor 15 jaar Beeld & Aambeeld, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1994 – 222 Jahre Staatliche Zeichenakademie Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland) (Vera Siemund)

1994 – Alexandra Bahlmann, Kerstin Becker, München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1994 – Alter Ego – tekeningen en objecten, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland) (Ted Noten)

1994 – Anton Cepka, Galerie Spektrum, München (Duitsland)

1994 – Bagues, Galerie Hélène Porée, Parijs (Frankrijk) (Theo Smeets)

1994 – Carl Pott – ein Leben für das Besteck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1994 – Carlier Makigawa, Nieuw werk, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland) (9 juli 1994 t/m 6 augustus 1994)

1994 – Contemporary Classics, Vases by Dutch Designers, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1994 – Daniel Kruger: keramiek en sieraden, Het Kruithuis, Museum voor Hedendaagse Kunst, Den Bosch, Citadellaan (Nederland) (16 januari 1994 t/m 13 maart 1994)

1994 – Die Farbe nimmt Form am Schmuck, Galerie Biró, München (Duitsland) (Alberto Zorzi)

1994 – Dominique Biard, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1994 – Dominique Modiano, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1994 – Due and Due, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Stefano Marchetti)

1994 – Eindexamententoonstelling 1994, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1994 – Esther Knobel, Retrospective, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1994 – Europride, Loods 6, Amsterdam (Nederland)

1994 – Fécondation – Ovulation, Galerie Aurus, Parijs (Frankrijk) (Agathe Saint Girons)

1994 – Fibula – Die Phantastische Welt der Broschen, Schmuckgalerie Rudi Ritter, Sankt Gallen (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1994 – Francesco Pavan, Graziano Visintin, Padua – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1994 – Gabriele von Pechmann, Peter Verburg – Schmuck und Silbergerät, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1994 – Giorgio Vigna, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1994 – Goud Alleen, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland) (Giampaolo Babetto, Manfred Bischoff, Onno Boekhoudt, Karl Fritsch, Pascaline Goossens, Yasuki Hiramatsu, Nel Linssen, Falco Marx, Philip Sajet, Lucy Sarneel, Bernhard Schobinger, Peter Skubic, Robert Smit)

1994 – Halsschmuck, Galerie Michèle Zeller, Bern (Zwitserland) (Barbara Paganin, Alberto Zorzi)

1994 – Helen Drutt Collection, Museum Bellerive, Zürich (Zwitserland) (Janna Syvänoja)

1994 – HokusPokus, V&V, Wenen (Oostenrijk)

1994 – Ilse Scharge-Nebel, Glas, Otto Scharge, Schmuck, Moritzburg, Halle (Duitsland)

1994 – In en uit balans, Gemeentemuseum Den Haag, Den Haag (Nederland) (Margot Rolf)

1994 – Internationale Schmuckausstellung, Galerie Michèle Zeller, Bern (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1994 – Internationaler Wettbewerb Schmuckstücke 1994, Deutsches Elfenbeinmuseum Erbach, Erbach (Duitsland) (Alberto Zorzi)

1994 – Internationaler Zeitgenössischer Schmuck: Die Sammlung der Danner-Stiftung, Augustiner Museum, Freiburg (Duitsland) (Bruno Martinazzi)

1994 – Invitational Jewelry Exhibition, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1994 – Jewellery Quake, Galerie für Angewandte Kunst, München (Duitsland)

1994 – Jewellery Quake, Gerrit Rietveld Academie, Amsterdam (Nederland) (Ela Bauer)

1994 – Jewels of Fantasy: modesieraden van de 20e eeuw, Het Kruithuis, Museum voor Hedendaagse Kunst, Den Bosch, Citadellaan (Nederland)

1994 – Joan Parcher, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Verenigde Staten)

1994 – Johanna Dahm, Zürich, Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1994 – Kleid Same Kunst, Sonderschau Glas und Schmuck, Galerie Ars Temporis, Klagenfurt (Duitsland) (Alberto Zorzi)

1994 – Kunst kennt keine Behinderung – Sehen Sie? Begreifen Sie?, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1994 – KunstRAI ’94, Amsterdam (Nederland) (Galerie Ademloos (Den Haag (Nederland)), Galerie Marzee (Nijmegen (Nederland)), Galerie Ra (Amsterdam (Nederland)), Hans Appenzeller (Amsterdam (Nederland)))

1994 – l’Unique et le multiple, Galerie Hélène Porée, Parijs (Frankrijk) (Barbara Paganin, Theo Smeets)

1994 – Le Stelle del Sud, Provinciaal Diamantmuseum, Antwerpen (België) (Alberto Zorzi)

1994 – Les boutons, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk) (Line Vautrin)

1994 – Light Fantastic, The Scottish Gallery, Edinburgh (Verenigd Koninkrijk) (Hans Stofer)

1994 – Marijke de Goey, Tekeningen / Beelden / Sieraden, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1994 – Mary Lee Hu: Master Metalsmith, Metal Museum, Memphis (Verenigde Staten)

1994 – Metall in Motion, Schmuck Forum, Zürich (Zwitserland)

1994 – Michael Brennand-Wood, A Faint Touch of Fragility, objects, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1994 – Mode & Sieraad: 8 koppels van Nederlandse mode- en sieraadontwerpers, Het Kruithuis, Museum voor Hedendaagse Kunst, Den Bosch, Citadellaan (Nederland)

1994 – Nederlandse Sier, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1994 – Nominaties Rotterdam Design Prize 1994, Kunsthal, Rotterdam (Nederland) (Nel Linssen) (t/m 14 maart 1994)

1994 – One of a Kind: American Art Jewelry Today, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1994 – Orfèvrerie et bijou contemporains, Château-Musée Grimaldi, Cagnes-sur-Mer (Frankrijk)

1994 – Passio, Galerie Hélène Porée, Parijs (Frankrijk) (Ruudt Peters)

1994 – Passio, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Ruudt Peters)

1994 – Peter Hoogeboom, Walking Across Fields, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1994 – Peter Mellema, Ringen/Rings, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland) (3 september 1994 t/m 1 oktober 1994)

1994 – Philip Sajet, Galerie Sofie Lachaert, Tielrode (België)

1994 – Pour le Balconnet, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Marianne Schliwinski)

1994 – Preziosi d’Autore, Galleria Fallani Best, Il Fiorenzone, Fortezza da Basso, Florence (Italië) (Alberto Zorzi)

1994 – Rachelle Thiewes, Adair Margo Gallery,El Paso (Verenigde Staten)

1994 – Rachelle Thiewes, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1994 – Reifen, Schmuckgalerie Rudi Ritter, Sankt Gallen (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1994 – Rendez-vous, Galerie Ademloos, Den Haag (Nederland) (Monika Brugger)

1994 – Sabine Hauss, Pforzheim – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1994 – Schmuck ’94, München (Duitsland) (Giovanni Corvaja, Hilde De Decker)

1994 – Schmuck und Gerät. Eine Ausstellung der Gesellschaft für Goldschmiedekunst, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland) (Nikolaus Kirchner, Alberto Zorzi)

1994 – Schmuck unserer Zeit, Museum Bellerive, Zürich (Zwitserland) (Manfred Bischoff)

1994 – Schmuck Visionen, Schmuckgalerie Rudi Ritter, Sankt Gallen (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1994 – Schmuck: Die Sammlung der Danner-Stiftung, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1994 – Schmückendes für Hand und Ohr – Friedrich Wilhelm Müller – Wettbewerb 1992, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1994 – Schmuckstücke, Deutsches Elfenbeinmuseum, Erbach (Odenwald, Duitsland) (Silke Trekel)

1994 – Schmuckszene, München (Duitsland) (Ramón Puig Cuyàs, Andrea Wippermann, Alberto Zorzi)

1994 – Sculptors Jewelry I, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland) (Hans Hovy)

1994 – Sign of mine, Museum für Angewandte Kunst Köln (MAKK), Keulen (Duitsland)

1994 – Strom der Leidenschaften, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Ruudt Peters)

1994 – Sylvia Blickman sieraden, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1994 – Sylvia Blickman, Wearable Lightness, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1994 – Symfonie voor solisten, Gemeentemuseum Arnhem, Arnhem (Nederland) (Herman Hermsen) (12 februari 1994 t/m 15 mei 1994)

1994 – Tactile et fragile, Galerie Hélène Porée, Parijs (Frankrijk) (Monika Brugger)

1994 – Tekens & Ketens, Gemeentemuseum Arnhem, Arnhem (Nederland)

1994 – Tekens & Ketens, Het Domein, Sittard (Nederland)

1994 – Tekens & Ketens, Kunsthal, Rotterdam (Nederland)

1994 – The Italian metamorphosis, 1943-1968, Solomon R. Guggenheim Museum, New York (Verenigde Staten) (reizende tentoonstelling: Kunstmuseum Wolfsburg, Wolfsburg (Duitsland) (1995) en Triennale di Milano, Milaan (Italië) (1995) door Germano Celant met onder meer Giancarlo Montebello)

1994 – True Confessions, Traver Gallery, Seattle (Verenigde Staten) (Nancy Worden)

1994 – l’Unique et le Multiple, Galerie Hélène Porée, Parijs (Frankrijk) (Theo Smeets)

1994 – Voor binnen en buiten, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1994 – Vier Sieraadontwerpers, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland) (Theo Smeets)

1994 – Vingt ans de bijoux contemporains, Galerie Chéret, Parijs (Frankrijk) (Monika Brugger)

1994 – Weihnachtsausstellung, Galerie Aurum, Frankfurt (Duitsland) (Alberto Zorzi)

1994 – Weihnachtsausstellung, Galerie SO, Freiburg (Duitsland) (Alberto Zorzi)

1994 – Weihnachtsausstellung, V&V, Wenen (Oostenrijk) (Alberto Zorzi)

1994 – What is Jewellery?, Crafts Council, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Hans Stofer)

1994 – Work for ’94, Crafts Council, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Simone ten Hompel)

1995

1995 – 8 x Nijmegen Architectuurplannen AvB Arnhem, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1995 – 10 Jahre Galerie Herta Zaunschirm, Zürich (Zwitserland) (Francesco Pavan)

1995 – 10 Jahre Schmuck – Elke Fischer, Heidi Schulze-Merian, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1995 – 11. Silbertriennale 1995 – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland) (David Huycke, Silke Trekel, Alberto Zorzi)

1995 – Alexandra Harder – Stilleben, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1995 – Alliances, Galerie Hélène Porée, Parijs (Frankrijk) (Theo Smeets)

1995 – Anna Heindl, Wien – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1995 – Ars Ornata Europeana, Bratislava (Tsjechoslowakije) (Giovanni Corvaja, Jacqueline Ryan)

1995 – Art Jewelry: An Historical View, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes, Linda Threadgill)

1995 – Au clair de la lune, Museum voor Sierkunst, Gent (België) (Jan Matthesius)

1995 – Barbara Paganin, Stefano Marchetti, Giovanni Corvaja, Italien – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1995 – Bernhard Schobinger, Schmuck aus interstellarem Metal, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1995 – Beyond the Line, The Scottish Gallery, Edinburgh (Verenigd Koninkrijk) (Simone ten Hompel)

1995 – Bijou Sculpture, Gallium Galerie, Antibes (Frankrijk) (Alberto Zorzi)

1995 – Bijoux Textiles, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk) (Claude Boisselier, Sophie de Kinkelin)

1995 – Bilder in Kristall geschnitten – Zum 100. Geburtstag des Gemmenkünstlers Martin Seitz, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1995 – Blanka Cepkova, Ike Jünger, Prag und München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1995 – Christa Lühtje, München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1995 – Class of ’95, Worshipful Company of Goldsmiths, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Scott Cormier)

1995 – Conation / Cognition, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten) (Sondra Sherman)

1995 – Daniel Kruger, Tradition and Intervention, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1995 – De Man Versierd, Streekmuseum het Admiraliteitshuis, Dokkum (Nederland)

1995 – De vieze vrouw, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland) (Petra Hartman)

1995 – Dinie Besems, Everything should fit, jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1995 – Dutch Jewellery, Erasmus Huis, Jakarta (Indonesië) (door Ton Berends met werk van onder meer Iene Ambar)

1995 – Festival der Ringe, Schmuckgalerie Rudi Ritter, Sankt Gallen (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1995 – Finissage, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Stefano Marchetti)

1995 – Françoise van den Bosch, Het Kruithuis, Museum voor Hedendaagse Kunst, Den Bosch, Citadellaan (Nederland)

1995 – Frühlingserwachen, Schmuckgalerie Rudi Ritter, Sankt Gallen (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1995 – Frühlingsgeschmeide, Galerie SO, Freiburg (Duitsland) (Monika Brugger)

1995 – Geen parel dient bij nacht gekocht, Galerie Sofie Lachaert, Gent (België) (Hilde De Decker, Barbara Paganin)

1995 – Gijs Bakker, Shot, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1995 – Gilles Jonemann, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1995 – Gioielli d’Autore, Galleria Schubert, Milaan (Italië) (Alberto Zorzi)

1995 – Glanzlichter, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Klaus Bürgel, Marianne Schliwinski)

1995 – Gold and Silver 1995, American Craft Museum, New York (Verenigde Staten) (Barbara Paganin)

1995 – Guest Stars, Galerie Wittenbrink, München (Duitsland) (Mielle Harvey)

1995 – Gum Gong – Moderne Gerätegestaltung aus Korea, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1995 – Herman Hermsen, Ringing the Changes, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1995 – Het laatste nieuws, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Daniëlle Koninkx)

1995 – Hindemith und der Schott-Verlag – Stationen einer Freundschaft, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1995 – In het Teken van Satyridae, Singer Museum, Laren (Nederland)

1995 – Ineke Hans meubels/furniture, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1995 – Jang Sin Goo – Zeitgenössische Schmuckkunst in Korea, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1995 – Jewel, Symbol, Signal, Koningin Fabiolazaal, Antwerpen (België) (conservator Jan Walgrave, met onder meer Lucy Sarneel)

1995 – Jewelry from the Permanent Collection, American Craft Museum, New York (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes, Nancy Worden)

1995 – Karel Betman, Aafke Kelly, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1995 – Kroonjuwelen, Galerie Guthschmidt, Den Haag (Nederland) (Pauline Barendse)

1995 – Künstler der Galerie, Galerie Biró, München (Duitsland) (Alberto Zorzi)

1995 – KunstRAI ’95, Amsterdam (Nederland) (Galerie Lous Martin (Delft (Nederland)), Galerie Marzee (Nijmegen (Nederland)), Galerie Ra (Amsterdam (Nederland)))

1995 – l’Unique, Galerie Hélène Porée, Parijs (Frankrijk) (Monika Brugger)

1995 – Les Serrures, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk) (Paloma Canivet)

1995 – Lia de Sain, Fluid Forms, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1995 – Maarten van Severen meubelen/furniture, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1995 – Manu Factum, Museum für Angewandte Kunst Köln (MAKK), Keulen (Duitsland) (Donna Brennan)

1995 – Marcial Berro, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1995 – Marion Herbst en tijdgenoten, Centraal Museum, Utrecht (Nederland)

1995 – Marta de Wit Zonderling – Kleding / Knitwear, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1995 – Mary Little meubels/furniture, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1995 – Metallkunst, Galerie am Wasserturm, Berlijn (Duitsland) (Andrea Wippermann)

1995 – Michael Rowe, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1995 – Multiple choice, Museum het Kruithuis, Den Bosch (Nederland)

1995 – Nederlandse sieraden, Studio Ton Berends, Den Haag (Nederland) (Iene Ambar)

1995 – Nel Linssen, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1995 – Non solo Oro, Galleria Ellequadro, Genua (Italië) (Alberto Zorzi)

1995 – Objects of Love, The Gallery in Cork Street, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Hans Stofer)

1995 – On Becoming Chinese, Honolulu Museum of Art, Honolulu (Hawaï) (Ron Ho)

1995 – Onno Boekhoudt terloops/een doorsnede, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1995 – Ornamenti, Galleria Schreiber, Brescia (Italië) (Alberto Zorzi)

1995 – Ornaments from the North, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1995 – Oro de Autor, Museo Nacional de Bellas Artes, Buenos Aires (Argentinië) (Alberto Zorzi)

1995 – Otto Künzli, Het Ding, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1995 – Ouroboros, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Ruudt Peters)

1995 – Ouroboros, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Verenigde Staten) (Ruudt Peters)

1995 – Parelproject Pearls, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1995 – Peter Skubic ‘Sieraden’ Philip Sajet, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1995 – Petersburger Hängung, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Michael Becker, Anton Cepka, Pavel Opočenský, Marianne Schliwinski, Norman Weber, Andrea Wippermann)

1995 – Pharos, Galerie Art-Box, Waregem (België) (Annemie De Corte)

1995 – Pharos, Galerie Sofie Lachaert, Gent (België) (Annemie De Corte)

1995 – Quando l’Oro parla, Galleria Fallani Best, Florence (Italië)

1995 – Russische Silberschmiedekunst des 15. bis 20. Jahrhunderts aus Jaroslawl und Moskau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1995 – Schmuck ’95, München (Duitsland) (Annemie De Corte)

1995 – Schmuck: Die Sammlung der Danner-Stiftung, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Duitsland) (Bruno Martinazzi)

1995 – Schmuck und Gerät. Eine Ausstellung der Gesellschaft für Goldschmiedekunst, Museum für Natur und Stadtkultur im Prediger, Schwäbisch Gmünd (Duitsland) (Alberto Zorzi)

1995 – Schmuck von Bettina Speckner, Galerie Spektrum, München (Duitsland)

1995 – Schmuckkunst aus Holland, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk) (Ted Noten)

1995 – Schmuckkunst der Moderne, Grossbritannien, Landesmuseum, Mainz (Duitsland) (David Watkins)

1995 – Sieraad, Symbool, Signaal, Koningin Fabiolazaal, Antwerpen (België) (Hilde De Decker)

1995 – Sita Falkena, Mysterious Elegance, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1995 – Tekeningen en sieraden, Galerie Eewal, Leeuwarden (Nederland) (Beppe Kessler)

1995 – The Italian metamorphosis, 1943-1968, Kunstmuseum Wolfsburg, Wolfsburg (Duitsland) (reizende tentoonstelling)

1995 – The Italian metamorphosis, 1943-1968, Triennale di Milano, Milaan (Italië) (reizende tentoonstelling)

1995 – Tomas Hoke, Wien – Schmuckkunst, Objekte, Skulpturen, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1995 – Try Out, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Scott Cormier)

1995 – William Ropp fotografie/photography, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1995 – Winnifred Limburg fotowerken/photography, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1995 – Wohlleber – Krüger, Werkstattgalerie, Berlijn (Duitsland) (Winfried Krüger)

1995 – Yasuki Hiramatsu, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1996

1996 – …Du contemporain Bijoux et Orfèvrerie de créateurs, Chateau Musée, Cagnes-sur-Mer (Frankrijk) (Barbara Paganin)

1996 – 3 Generations, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1996 – 6 Pack – Schmuck und Gerät, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1996 – 9 Orafi Italiani, Galerie Sofie Lachaert, Gent (België) (Stefano Marchetti, Piergiuliano Revenae)

1996 – 10 Orafi Italiani, Galerie Art-Box, Waregem (België) Stefano Marchetti)

1996 – 11. Silbertriennale 1995, Galerie Handwerk, München (Duitsland) (Alberto Zorzi)

1996 – 18 Ringen, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland)

1996 – 96 Rings for Finland, Retretti Art Centre, Finland (Lin Cheung)

1996 – All That’s Precious, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Verenigde Staten) (Sondra Sherman)

1996 – American Revelations, Contemporary Survey, Shipley Art Gallery, Gateshead (Verenigd Koninkrijk) (Linda Threadgill)

1996 – Anita Evenepoel, clothes; Frank Van Houtte, ceramics, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1996 – Annelies Planteijdt sieraden/jewelry, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1996 – Anuschka Walch-Corazon, Gabriele Dziuba, Bettina Speckner, Karl Fritsch, München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1996 – Artgenda ’96, Nikolaj Kirke, Kopenhagen (Denemarken)

1996 – Aspects of love, Objects of Desire Gallery, Louisville (Kentucky, Verenigde Staten) (Barabara Paganin)

1996 – Astres, bijoux ethnographiques et bijoux d’artistes, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1996 – Birgit Laken, Galerie Ademloos, Den Haag (Nederland)

1996 – Briljant en gevat, Gemeentemuseum Den Haag, Den Haag (Nederland) (Rian de Jong)

1996 – Chelo Sastre, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1996 – Cinq bijoutiers Français, Galerie Hélène Porée, Parijs (Frankrijk) (Monika Brugger)

1996 – Connections – drawings of artists from Hamburg, Tölgyfa Galerie, Boedapest (Hongarije)

1996 – Dagmar Stühler, München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1996 – Daniel Kruger, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Verenigde Staten)

1996 – Daniel Kruger, München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1996 – Danielle Koninkx sieraden/jewelry, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1996 – Danner-Preis ’96, Die Neue Sammlung – Staatliches Museum für angewandte Kunst, München (Duitsland)

1996 – Das Schöne, das Nützliche und die Kunst, Die Neue Sammlung – Staatliches Museum für angewandte Kunst, München (Duitsland)

1996 – Deganit Schocken, Replacements, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1996 – Detlef Thomas, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1996 – Donna Brennan sieraden/jewelry, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1996 – Dorothea Prühl sieraden/jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1996 – Du Contemporain, Chateau Musée, Cagnes-sur-Mer (Frankrijk) (Theo Smeets)

1996 – Ein uraltes Wehen vom Meer, Haus Gutenberg, Ahrenshoop (Duitsland) (Andrea Wippermann)

1996 – Eindexamententoonstelling 1996, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1996 – Eva’s Cushion, V&V, Wenen (Oostenrijk) (Hilde De Decker)

1996 – F. Starik & Dominique Panhuysen, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1996 – Finale, Galerie SO, Freiburg (Duitsland) (Alberto Zorzi)

1996 – Georg Dobler, Fascination, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1996 – Giorgio Vigna, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1996 – Glasgestaltung von Matthias Fürwitt – Spiegel, Augengläser, Lichtskulpturen, Fensterentwürfe, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1996 – Gold and Silver: 1996, American Craft Museum, New York (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1996 – Goldsuche in Thüringen, Erfurt (Duitsland) (Karl Fritsch)

1996 – Granulation 1996 – Wettbewerbsergebnisse, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland) (Giovanni Corvaja, Hilde De Decker, Jacqueline Ryan, Alberto Zorzi)

1996 – Granulation 1996 – Wettbewerbsergebnisse, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Duitsland)

1996 – Heimleuchten, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Jürgen Eickhoff, Marianne Schliwinski)

1996 – Holländisches Bad – etchings, Kunsthaus Hamburg en Kulturamt Weißensee, Berlijn (Duitsland)

1996 – Hommage à Goudji et Torun, Château-Musée Grimaldi, Cagnes-sur-Mer (Frankrijk)

1996 – Huf herzien, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1996 – J. D. Schleissner Söhne, Silberwerkstätten Hanau – 180 Jahre in Hanau, Silberschmiede seit neun Generationen, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1996 – Jacomijn van der Donk, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1996 – Jacqueline Ryan and Giovanni Corvaja, Galerie Hélène Porée, Parijs (Frankrijk)

1996 – Jacqueline Ryan and Giovanni Corvaja, Studio Herta Zaunschirm, Zürich (Zwitserland)

1996 – Johann Müller: Schmuck Design – 10 Jahre Schmuck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1996 – Karl Fritsch, The Man Who Loves Gold, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Verenigde Staten)

1996 – Kirsten Garzareck sieraden/jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1996 – Kop en staart accessoires/hats shoes bags belts, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1996 – Kordaat Ferm Nobel Schoon, Museum Aemstelle, Amstelveen (Nederland)

1996 – Kostbar und Köstlich – miniatures, Kunsthaus Hamburg, Hamburg (Duitsland)

1996 – Kunst im Turm, Museum im Wasserturm, Wesel (Duitsland) (Alberto Zorzi)

1996 – KunstRAI ’96, Amsterdam (Nederland) (met onder meer Galerie Ademloos (Den Haag (Nederland)) en Galerie Ra (Amsterdam (Nederland)))

1996 – Kunststof Schmuck Kunst, Galerie C660, Frankfurt (Duitsland) (Alberto Zorzi)

1996 – Leeg, Museum voor Moderne Kunst Arnhem, Arnhem (Nederland)

1996 – Living Silver, Crafts Council, Londen (Verenigd Koninkrijk) (reizende tentoonstelling) (Simone ten Hompel)

1996 – Madame Yevonde fotowerken/photography, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1996 – Marian Schoettle night walk/kleding, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1996 – Messengers of Modernism: American Studio Jewelry 1940-1960, Montreal Museum of Decorative Arts, Montreal (Canada) (Sam Kramer)

1996 – New Times, New Thinking, Jewellery in Europe and America, Crafts Council, Londen (Verenigd Koninkrijk) (gecureerd door Ralph Turner met: Manfred Bischoff, Arline Fisch, Bruce Metcalf, Lisa Gralnick, Giancarlo Montebello, Riet Neerincx, Barbara Paganin, Marjorie Schick, Hans Stofer, Rachelle Thiewes, Truike Verdegaal, Andrea Wippermann)

1996 – Noam Elyashiv sieraden/jewelry, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1996 – Objects of Our Time, Crafts Council, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Simone ten Hompel)

1996 – Okinari Kurokawa, Japan – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1996 – Orden, Zeichen, Signale, Erfurt (Duitsland) (Brigitte Moser)

1996 – Oreficeria di ricerca, Associazione Culturale Fattidarte, Piacenza (Italië) (Giovanni Corvaja, Jacqueline Ryan)

1996 – Oreficeria di ricerca, Associazione Culturale Fattidarte, Venetië (Italië) (Giovanni Corvaja, Jacqueline Ryan)

1996 – Orfèvrerie et Bijou Contemporains 96, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer (Frankrijk) (Château Grimaldi) (Giovanni Corvaja, Eija Mustonen, Jacqueline Ryan, Alberto Zorzi)

1996 – Ornamentic Summer Inspirations, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk) (Lucy Sarneel)

1996 – Oro e Eros, Galleria Bijoux et Pierres, Rome (Italië) (Alberto Zorzi)

1996 – Ouroboros, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Ruudt Peters)

1996 – Ouroboros, Národní galerie v Praze, Praag (Tsjechoslowakije) (Ruudt Peters)

1996 – Paper Road, Galerie Metal, Kopenhagen (Denemarken) (Janna Syvänoja)

1996 – Parels, Galerie Art-Box, Waregem (België) (Piergiuliano Reveane)

1996 – Passion and Profession, 20 years Ra, Jewellery in Past, Present and Future, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland) (Herman Hermsen, Vered Kaminski)

1996 – Paul Derrez, Risky Business, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1996 – Paul Fleming fotowerken/photography, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1996 – Paul Huf Huf herzien/photography, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1996 – Pet Peeves, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten) (Nancy Worden)

1996 – Peter Hoogeboom, Handle with Care, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1996 – Peter Skubic “Spiegelungen”, Wien – Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1996 – Pharos, De Brakke Grond, Amsterdam (Nederland) (Annemie De Corte)

1996 – Pharos, Galeria Hipotesi, Barcelona (Spanje) (Annemie De Corte)

1996 – Pharos, Galerie Ademloos, Den Haag (Nederland) (Annemie De Corte)

1996 – Pharos, Galerie Orfèo, Luxemburg (Luxemburg) (Annemie De Corte)

1996 – Philip Sajet, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1996 – Philip Sajet, Francesca di Ciaula, Amsterdam – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1996 – Philtre d’Amour, Galerie Aurus, Parijs (Frankrijk) (Agathe Saint Girons)

1996 – Ralf-Rainer Odenwald schilderijen/paintings, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1996 – Repetition II, Tercera Gallery and De Novo, Palo Alto (Californië, Verenigde Staten) (Giovanni Corvaja, Barbara Paganin, Jacqueline Ryan)

1996 – Rian de Jong, Vanity Tables, jewellery, Arnout Visser, lights, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1996 – Ring of Thorns, Adair Margo Gallery, El Paso (Verenigde Staten)

1996 – Ring of Thorns, Susan Cummins Gallery, Mill Valley (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1996 – Scanning, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland) (Iris Eichenberg, Ted Noten)

1996 – Schmuck, Galerie für Schmuck, Zug (Zwitserland) (Monika Brugger)

1996 – Schmuck, Galerie SO, Freiburg (Duitsland) (Alberto Zorzi)

1996 – Schmuck ’96, München (Duitsland) (Ute Eitzenhöfer, Nikolau Kirchner)

1996 – Schmuck im Schloß, Schloß Klessheim, Salzburg (Oostenrijk) (Michael Becker, Gunda Maria Cancola, Anton Cepka, Johanna Dahm, Georg Dobler, Xavier Domenech, Gabriele Dziuba, Iris Eichenberg, Warwick Freeman, Karl Fritsch, Masako Hamaguchi, Mielle Harvey, Anna Heindl, Yasuki Hiramatsu, Hermann Jünger, Daniel Kruger, Robin Quigley, Wolfgang Rahs, Philip Sajet, Bernhard Schobinger, Sondra Sherman, Peter Skubic, Robert Smit, Annamaria Zanella)

1996 – Schmuck in Serie, Internationale Schmuckausstellung, Galerie Michèle Zeller, Bern (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1996 – Schmuck und Malerei – Angela Schuster, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1996 – Schmuck Visionen ’97, Schmuckgalerie Rudi Ritter, Sankt Gallen (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1996 – Schmücken, Fachhochschule für Gestaltung, Pforzheim (Duitsland) (Ute Eitzenhöfer)

1996 – Schmücken 5 jaar Fachhochschule Pforzheim, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1996 – Schmuckreigen, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk) (Stefano Marchetti)

1996 – Schmucksymposium Erfurt sieraden/jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1996 – Scott Cormier sieraden/jewelry, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1996 – Sieraden uit Erfurt, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1996 – Sierbeelden : sieraden ontworpen door beeldend kunstenaars, Museum voor Moderne Kunst, Arnhem (Nederland)

1996 – Simone ten Hompel werken in metal/metalworks, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1996 – Sixties Revival, Internationale Sommerschmuckausstellung, Galerie Michèle Zeller, Bern (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1996 – SOFA, Chicago (Verenigde Staten) (Charon Kransen Arts)

1996 – Splendeurs de la Joaillerie, Fondation de l’ Hermitage, Lausanne (Zwitserland) (Cartier)

1996 – Student Work, Academy of Fine Arts, Munich, Germany, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Verenigde Staten) (Peter Bauhuis, Susanne Baumgartner, Doris Betz, David Bielander, Anna Eichlinger, Waltraud Erlacher, Andreas Evers, Christiane Förster, Irene Gonzales, Mielle Harvey, Karin Hirl, Mari Ishikawa, Ildiko Kopas, Edda Licht, Alex Murray-Leslie, Karen Pontoppidan, Henriette Schuster, Gisbert Stach, Lisa Walker, Norman Weber)

1996 – Textile Techniques in Metal, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten) (Hanne Behrens)

1996 – The Standard Cut, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Donna Brennan)

1996 – Theo Smeets sieraden/jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1996 – Tono Stano fotografie/photography, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1996 – Über Schmuck und Stein – Zeitgenössische Schmuck- und Objektgestaltung im Fachbereich Edelstein- und Schmuckdesign der FH Idar-Oberstein, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1996 – Vered Kaminski, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1996 – Victor Syrnew – Neue Schmuckstücke aus Kyrgyzstan, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1996 – Victor Vilner – Lithographien, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1996 – Volker Atrops sieraden/jewelry, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1996 – Vormgegeven, Stadsgalerij Heerlen, Heerlen (Nederland) (samengesteld door Threes Moolhuysen-Coenders, met onder meer Maria Hees)

1996 – Walter Stevens, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1996 – Winfried Krüger sieraden/jewelry, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1997

1997 – X. Benvenuto-Cellini-Wettbewerb, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1997 – 20 Years Ra – jewellery in past, present and future, Melbourne (Australië)

1997 – A colourful medley – colours in jewelry, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk) (Barbara Paganin)

1997 – Acqua, Galleria Schubert, Milaan (Italië) (Alberto Zorzi)

1997 – Alain Buttard fotowerken/photography, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1997 – Andrea Wagner, Galerie Mei Ling, Edam (Nederland)

1997 – Anna Heindl, Wien – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1997 – Annamaria Zanella, Stefano Marchetti, Galerie Hélène Porée, Parijs (Frankrijk)

1997 – Armschmuck, Galerie Michèle Zeller, Bern (Zwitserland) (Piergiuliano Reveane, Alberto Zorzi)

1997 – Barbara Paganin, Galerie Orfèo, Luxemburg (Luxemburg)

1997 – Bloot Eigendom, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Ted Noten)

1997 – British Design, Museum für Angewandte Kunst Köln (MAKK), Keulen (Duitsland) (David Watkins)

1997 – Cartier 1900-1939, British Museum, Londen (Verenigd Koninkrijk)

1997 – Cartier 1900-1939, Metropolitan Museum of Art, New York (Verenigde Staten)

1997 – Cascades, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Verenigde Staten) (Sondra Sherman)

1997 – Celebrating American Craft, Kunstindustrimuseum, Kopenhagen (Denemarken) (Mary Lee Hu, Linda Threadgill)

1997 – Chi ha paura, Museum het Kruithuis, Den Bosch (Nederland)

1997 – Coen de Keuleneer objecten/objects, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1997 – Cut steel – Ein Jahrhundert Schmuck und Accessoires aus Stahlbrillanten (1770-1870), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1997 – Daniel Kruger, New jewellery and ceramics, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1997 – Dominique Biard, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1997 – Dominique Modiano, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1997 – Een sierlijk dozijn/a graceful dozen, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland) (Olivier Daunay, Xavier Domenèch, Sarah Graveson, Masako Hamaguchi, Eva Dora Lamm, Marika Meershoek, Jeanet Metselaar, Kazuko Nishibayashi, Ramón Puig Cuyàs, Geoff Roberts, Anemone Tontsch, Alexander Zickendraet) (29 november 1997 t/m 27 december 1997)

1997 – Een willekeurige verzameling, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland) (door Rob Koudijs: Evert Nijland, Theo Smeets)

1997 – Eindexamententoonstelling, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1997 – Eindexamenwerk, Gerrit Rietveld Academie, Amsterdam (Nederland)

1997 – En cinq sec, Galerie Ipsofakto, Lausanne (Zwitserland) (Fabrice Schaefer)

1997 – Ergebnisse des 7. Erfurter Schmucksymposiums 1996, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1997 – Felieke van der Leest, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1997 – Flessibellissimo, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1997 – For Sale, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland) (Dinie Besems)

1997 – Gilles Jonemann, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1997 – Gioielli, arte programmata e cinetica, Studio GR.20, Padua (Italië) (Paolo Maurizio, Francesco Pavan)

1997 – Grassimesse, Grassimuseum, Leipzig (Duitsland)

1997 – Hanauer Gold- und Silberschmiedekunst vom 19. Jahrhundert bis zur Gegenwart, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1997 – Hanneke van Velzen fotowerken/photography, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1997 – Hans Stofer objecten en sieraden/objects and jewelry, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1997 – Helfried Kodré, Wien – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1997 – Hermann Jünger, Ike Jünger, München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1997 – Het ontsierde lichaam, Museum voor Moderne Kunst Arnhem, Arnhem (Nederland)

1997 – In neuer Reihung – Friedrich Wilhelm Müller Wettbewerb 1997, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland) (Giovanni Corvaja, Alberto Zorzi)

1997 – In neuer Reihung – Friedrich Wilhelm Müller Wettbewerb 1997, Museum für Natur und Stadtkultur, Schwäbisch Gmünd (Duitsland)

1997 – Iris Bodemer sieraden/jewelry, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1997 – Giovanni Corvaja, Jacqueline Ryan, Padua -Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1997 – Inhorgenta, München (Duitsland) (Alberto Zorzi)

1997 – Internationale Ohrschmuckausstellung, Schmuckgalerie Rudi Ritter, Sankt Gallen (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1997 – Jeunes créateurs de Suisse romande, Musée des Arts Décoratifs, Lausanne (Zwitserland) (Fabrice Schaefer)

1997 – Jewellery at the End of the Millenium, Associazione Culturale Fattidarte, Piacenza (Italië) (Giovanni Corvaja, Jacqueline Ryan)

1997 – Jiří Šibor sieraden/jewelry, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1997 – Joaquim Capdevila, Ramón Puig Cuyàs, Barcelona – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1997 – Jos Devriendt keramiek/ceramics, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1997 – Karel Betman, Manfred Nipp, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1997 – Katja van Heesch & Philip Sajet, Killing Time, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1997 – KunstRAI ’97, Amsterdam (Nederland) (met onder meer Galerie Louise Smit (Amsterdam (Nederland)), Galerie Marzee (Nijmegen (Nederland)), Galerie Ra (Amsterdam (Nederland)))

1997 – Leopold van de Ven meubels/furniture, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1997 – Lucy Sarneel sieraden/jewelry, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1997 – Manfred Nisslmüller, Gert Mosettig, Wien – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1997 – Maria Hees, Soft Power, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1997 – Marta de Wit stola’s/stoles, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1997 – Michael Becker, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1997 – Miro Švolík fotowerken/photography, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1997 – Norman Weber, Glamour, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1997 – Onno Boekhoudt sieraden/jewelry, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1997 – Onno Boekhoudt/Why not jewellery?, Groninger Museum, Groningen (Nederland)

1997 – Ouroboros, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland) (Ruudt Peters)

1997 – Ouroboros, Galerie Sofie Lachaert, Antwerpen (België) (Ruudt Peters)

1997 – Paper and Plastics, The Scottish Gallery, Edinburgh (Verenigd Koninkrijk) (Nuala Jamison)

1997 – Pauline Prior & Thea van den Heuvel fotografie/photography, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1997 – Pavel Opočenský, New Brooches, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Verenigde Staten)

1997 – Pendants, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland) (Evert Nijland)

1997 – Perlenflut, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1997 – Petra Hartman, De Dode Vrouw, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1997 – Philip Sajet, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1997 – Philtre d’Amour, Galerie Noel Guyomarc’h, Montréal (Canada) (Agathe Saint Girons)

1997 – Precious, Fortpoint Gallery, Boston (Verenigde Staten)

1997 – Quadrifoglio en andere sieraden: Annelies Planteijdt, Het Kruithuis, Museum voor Hedendaagse Kunst, Den Bosch, Hekellaan (Nederland)

1997 – Rachelle Thiewes: New Jewelry, Joanne Rapp Gallery, Scottsdale (Verenigde Staten)

1997 – Ralph Bakker, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1997 – Raumfragen, Meßberghof, Hamburg (Duitsland)

1997 – Revelations, Metal Museum, Memphis (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes, Linda Threadgill)

1997 – Rietveld naar de Beurs, Beurs van Berlage, Amsterdam (Nederland) (Iris Eichenberg, Pauline Wiertz)

1997 – Rings, Galerie Ademloos, Den Haag (Nederland) (Claude Schmitz)

1997 – Ron Arad, New Acquisitions, Montreal Museum of Decorative Arts, Montreal (Canada)

1997 – Sanfter Glanz und Patina – Kostbares aus Bronze, Messing, Kupfer, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1997 – Scanning, Stedelijk Museum, Amsterdam, Amsterdam (Nederland)

1997 – Schmuck ’97, München (Duitsland) (Iris Bodemer, Giovanni Corvaja, Ute Eitzenhöfer, Stefano Marchetti, Jacqueline Ryan, Janna Syvänoja)

1997 – Schmuck aus Belgien – Die Moderne 1945 bis 1995, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland) (Hilde De Decker)

1997 – Schmuckforum Zürich, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Brigitte Tendahl)

1997 – Scott Cormier sieraden/jewelry, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1997 – Sieraden, vrouwen en de stad, De Zonnehof, Amersfoort (Nederland)

1997 – Sieraden, vrouwen en de stad, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1997 – SOFA, Chicago (Verenigde Staten) (Charon Kransen Arts)

1997 – SOFA, Miami (Verenigde Staten) (Charon Kransen Arts)

1997 – Sondra Sherman: New Work, Joanne Rapp Gallery, Scottsdale (Arizona, Verenigde Staten)

1997 – Sophia Vari, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1997 – Steef Zoetmulder fotowerken/photography, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1997 – Ted Noten sieraden/jewelry, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1997 – Textile Techniques in Metal, Electrum Gallery, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Arline Fisch)

1997 – The Renwick at 25, Renwick Gallery, Washington (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1997 – Therese Hilbert, Hier und Jetzt, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1997 – Touches d’exotisme, Musée de la Mode, Parijs (Frankrijk) (Gilles Jonemann)

1997 – Traüme, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Marianne Schliwinski)

1997 – Ulo Florack, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1997 – Ute Eitzenhöfer sieraden/jewelry, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1997 – Wat siert ons land?, Antwerpen (België) (Émile Souply)

1997 – Water, Galerie Ademloos, Den Haag (Nederland) (Hilde De Decker)

1997 – Wertsachen – Klasse für Gold- und Silberschmiede, Akademie der Bildenden Künste Nürnberg, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1997 – Wiener Augenblicke, V&V, Wenen (Oostenrijk) (Beppe Kessler)

1997 – Yuri Kawanabe, Oru, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1998

1998 – 9 Colliers 9 interpretaties, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland)

1998 – 12. Silbertriennale 1998 – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland) (David Huycke, Alberto Zorzi)

1998 – A Genetic Messenger of Happiness, Gallery Artin, Tokyo (Japan) (Giovanni Corvaja, Jacqueline Ryan)

1998 – Alexandra Bahlmann, Barbara Seidenath, München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1998 – Andrea Wagner, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1998 – Annamaria Zanella, Barbara Paganin, Stefano Marchetti, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1998 – Antike Ringe Neue Ringe, Galerie Katia Rid, München (Duitsland) (Ute Eitzenhöfer)

1998 – Anton Cepka, Michael Becker, Galerie Spektrum, München (Duitsland)

1998 – Armed and Dangerous, Traver Gallery, Seattle (Verenigde Staten) (Nancy Worden)

1998 – Augenlust – erotic art, Kunsthaus Hannover (Duitsland)

1998 – B.S. Eine unveröffentlichte Werkgruppe aus den Jahren 1991/92, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland) (Bernhard Schobinger)

1998 – Babettes Fest, Galerie Handwerk, München (Duitsland) (David Huycke, Tore Svensson)

1998 – Barbara Paganin, Galerie Hélène Porée, Parijs (Frankrijk)

1998 – Beppe Kessler, Galerie A, Genève (Zwitserland)

1998 – Beppe Kessler, Potatoes and Pebbles, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1998 – Beppe Kessler, Schmuck und Objekte, Galerie Apex, Hopfgarten im Brixental (Oostenrijk)

1998 – Bettina Speckner, Verstilling en Vervreemding, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1998 – Blikvangers, TextielMuseum, Tilburg (Nederland) (Hilde De Decker, Ted Noten)

1998 – Blumen des Paradieses – Schmuck aus Indien, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1998 – British Gold Italian Gold, Galleria Dilmos, Milaan (Italië) (Stefano Marchetti)

1998 – British Gold Italian Gold, Oratorio di San Rocco, Padua (Italië) (Stefano Marchetti)

1998 – British Gold Italian Gold, The Scottish Gallery, Edinburgh (Verenigd Koninkrijk) (Stefano Marchetti)

1998 – Brooching it Diplomatically: A Tribute to Madeleine K. Albright, Secretary of State of the United States of America, American Craft Museum, New York (Verenigde Staten)

1998 – Brooching it Diplomatically: A Tribute to Madeleine K. Albright, Secretary of State of the United States of America, Designmuseo, Helsinki (Finland)

1998 – Brooching it Diplomatically: A Tribute to Madeleine K. Albright, Secretary of State of the United States of America, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Tallinn (Estland)

1998 – Brooching it Diplomatically: A Tribute to Madeleine K. Albright, Secretary of State of the United States of America, Helen Drutt Gallery (Verenigde Staten)

1998 – Brooching it Diplomatically: A Tribute to Madeleine K. Albright, Secretary of State of the United States of America, Museum Het Kruithuis, Den Bosch (Nederland)

1998 – Bussi Buhs, Metamorfose, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1988 – Charon Kransen sieraden, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1998 – Claartje Keur, portretten en colliers, Museum voor Moderne Kunst Arnhem, Arnhem (Nederland)

1998 – Connie en Gerda, Galerie Ademloos, Den Haag (Nederland)

1998 – De Marco European Art Foundation-International Contemporary Art, Edinburgh Fringe Festival, Scotland (Verenigd Koninkrijk)

1998 – Der Ring, Künstlerhaus, Wenen (Oostenrijk) (Fritz Maierhofer)

1998 – Die Mitte der Tafel – Internationaler Edelstahlwettbewerb, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1998 – Eindexamententoonstelling, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Iris Bodemer)

1998 – Elisabeth J. Defner, Wien – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1998 – Email, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland) (Jacqueline Ryan)

1998 – Feldversuch I, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Antje Bräuer, Dörte Dietrich, Kathleen Fink, Bettina Jungrichter, Beate Klockmann, Rudolf Kocéa, Nana Malik, Christine Matthias, Vera Siemund, Karola Torkos, Silke Trekel)

1998 – Fotoausstellung mit Bildern aus der Geschichte des Deutschen Goldschmiedehaus, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1998 – Giampaolo Babetto, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs Frankrijk)

1998 – Gijs Bakker, Holysport/shot, Galerie Stühler, Berlijn (Duitsland)

1998 – Gijs Bakker, Holysport/shot, Helen Drutt Gallery, New York (Verenigde Staten)

1998 – Gijs Bakker, Holysport/shot, Helen Drutt Gallery, Philadelphia (Verenigde Staten)

1998 – Giorgio Vigna, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1998 – Grassimesse, Grassimuseum, Leipzig (Duitsland)

1998 – Heidi Roethlin & Fabrice Schaefer, exposition d’inauguration, Galerie TACTILe, Genève (Zwitserland)

1998 – Hibernate, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Eija Mustonen)

1998 – Hilde Foks, Floor Max, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1998 – Il colore nella gioielleria contemporanea, Studio GR.20, Padua (Italië) (Paolo Maurizio)

1998 – Inventing America: American Metalanguage – Rachelle Thiewes, Barbican Centre, Londen (Verenigd Koninkrijk)

1998 – Jacqueline Ryan – Giovanni Corvaja, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1998 – Jacqueline Ryan – Giovanni Corvaja, Galerie Treykorn, Berlijn (Duitsland)

1998 – Jewellery Moves, National Museum of Scotland, Edinburgh (Verenigd Koninkrijk) (Jamie Bennett, Monika Brugger, Pierre Cavalan, Giovanni Corvaja, Arline Fisch, Peter Hoogeboom, Hilde Janich, Gilles Jonemann, Beppe Kessler, Felieke van der Leest, Fritz Maierhofer, Stefano Marchetti, Bruce Metcalf, Barbara Paganin, Francesco Pavan, Dorothea Prühl, Mah Rana, Marjorie Schick, Hans Stofer, Per Suntum, Janna Syvänoja, Rachelle Thiewes, David Watkins)

1998 – Karl Fritsch, My Jewels, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Verenigde Staten)

1998 – Kortsluiting, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland) (Robert Smit)

1998 – KunstRAI ’98, Amsterdam (Nederland) (met onder meer Galerie Louise Smit (Amsterdam (Nederland)), Galerie Marzee (Nijmegen (Nederland)) en Galerie Ra (Amsterdam (Nederland)))

1998 – Lapis, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Ruudt Peters)

1998 – Lapis, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Ruudt Peters)

1998 – Luster voor het oog/Lustre for the Eyes, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Hilde De Decker)

1998 – Marchetti, Paganin, Zanella, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1998 – Marcial Berro, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1998 – Marjorie Schick, A Sense of Place, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1998 – Martinazzi – Schmuck und Skulpturen 1958-1997, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1998 – Mavericks Jewellery for the brave, The Pearoom Gallery, Heckington (Verenigd Koninkrijk) (Lin Cheung)

1998 – Michael Becker, München Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1998 – Objects of Our Time, American Craft Museum, New York (Verenigde Staten) (Simone ten Hompel)

1998 – Origineel en Beeld, De Nederlandsche Bank, Amsterdam (Nederland) (Hans Appenzeller, Gijs Bakker, Nicolaas van Beek, Françoise van den Bosch, Emmy van Leersum, Lous Martin, Nicolaas Thuys)

1998 – OTOK II/ARL Dubrovnik Festival/Contemporary Art Exhibit, Kroatië

1998 – Otto Künzli, Freunde, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1998 – Overseas, New jewellery by 20 Australian artists, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland) (Pierre Cavalan)

1998 – Paul Derrez, Cool Creator, Galerie Lous Martin, Delft (Nederland) (7 februari 1998 t/m 7 maart 1998)

1998 – Paula Crespo: Opening, Galeria Reverso, Lissabon (Portugal)

1998 – Pavel Opočenský, Bakelitomania, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1998 – Play that Game, Erotic Toys for Girls and Boys, on occasion of Gay Games 1998: Marcel Wanders; Gijs Bakker; Manon van Kouswijk; Aart Roelandt; Wim van Doorschodt; Peter Hoogeboom; Susanne Klemm; Paul Derrez, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1998 – Pleased to meet you, Galerie Ademloos, Den Haag (Nederland)

1998 – Points of view, Kunsthal, Rotterdam (Nederland) (Lucy Sarneel)

1998 – Positionen – Gestaltungsauffassungen von Lehrenden der Staatlichen Zeichenakademie Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1998 – Rietveld naar de Beurs, Beurs van Berlage, Amsterdam (Nederland) (Iris Eichenberg, Sita Falkena, Rian de Jong)

1998 – Sabine Hauss, Elisabeth Heine, Pforzheim – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1998 – Schmuck ’98, München (Duitsland) (Giovanni Corvaja, Hilde De Decker, Ute Eitzenhöfer, David Huycke, Jacqueline Ryan, Silke Trekel, Andrea Wippermann, Alberto Zorzi)

1998 – Schmuck aus Padua, Universalmuseum Joanneum, Graz (Oostenrijk) (Giovanni Corvaja, Stefano Marchetti, Jacqueline Ryan)

1998 – Schmuck, Schmuck, Schmuck, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Lydia Gastroph, Marianne Schliwinski)

1998 – Schmuck Tendenzen von Jugendstil bis heute, Galerie Kreutziger, Worpswede (Duitsland) (Alberto Zorzi)

1998 – Schmucktriebe -Berufskolleg für Formgebung Schmuck und Gerät Pforzheim, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland) (Iris Bodemer)

1998 – Sieraden, de keuze van Nijmegen, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Ute Eitzenhöfer, Stefano Marchetti, Ted Noten)

1998 – Sieraden van Theo Smeets, Het Kruithuis, Museum voor Hedendaagse Kunst, Den Bosch, Hekellaan (Nederland)

1998 – SOFA, Chicago (Verenigde Staten) (Charon Kransen Arts) (Jacqueline Ryan)

1998 – SOFA, New York (Verenigde Staten) (Charon Kransen Arts) (Jacqueline Ryan)

1998 – Stefano Marchetti, Barbara Paganin, Annamaria Zanella, Padua – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1998 – Supplement, een keuze uit de sieraden- en catalogiverzameling van Jurriaan van den Berg, De Nederlandsche Bank, Amsterdam (Nederland) (Peggy Bannenberg, Joke Brakman, Mecky van den Brink, Paul Derrez, Maria Hees, Herman Hermsen, Willem Honing, Beppe Kessler, Nel Linssen, Ruudt Peters, Annelies Planteijdt, Philip Sajet, Richard Walraven, Ben Wisman, Lam de Wolf)

1998 – T-Shirt, Galerie Ademloos, Den Haag (Nederland) (Claude Schmitz)

1998 – Ted Noten, Detlef Thomas, Amsterdam und München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1998 – Therese Hilbert, Insight Inside, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Verenigde Staten)

1998 – Time, Color Place, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten) (Marjorie Schick)

1998 – Valentine Friendship – Rings, Galerie Michèle Zeller, Bern (Zwitserland) (Alberto Zorzi)

1998 – Venezianische Facetten, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Jürgen Eickhoff, Marianne Schliwinski)

1998 – Werk in uitvoering, kleding/Work in progress, clothing Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Marta de Wit)

1998 – What about men, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland) (Evert Nijland, Ted Noten, Katja Prins)

1998 – With Love, Galerie Michèle Zeller, Bern (Zwitserland) (Ute Eitzenhöfer)

1999

1999 – 20 Jahre Galerie Hilde Leiss, Galerie Hilde Leiss, Hamburg (Duitsland) (Stefanie Wettig)

1999 – 30 Jaar in beweging, Hans Appenzeller, Singer Museum, Laren (Nederland)

1999 – 1950-2000: 50 Years of Studio Jewelry, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1999 – Adri Hattink, Galerie Lous Martin, Delft (Nederland) (11 september 1999 t/m 30 oktober 1999)

1999 – Al het wemelend gedierte, Galerie Lous Martin, Delft (Nederland) (Philip Sajet)

1999 – Alberto Zorzi – Moderner Schmuck aus zwei Jahrzehnten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1999 – AEX Amsterdam Exposé, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Nederland) (Lucy Sarneel)

1999 – Andrea Wagner, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1999 – Andrea Wippermann, Schmuck 1991-1999, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1999 – Anne Lefebre – Bettina Speckner, Galerie Spektrum, München (Duitsland)

1999 – Annelies Planteydt sieraden/jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1999 – Annelies Planteydt, Lucy Sarneel, Amsterdam – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1999 – Arabian Nights, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Manuel Vilhena)

1999 – As you like it, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1999 – Augenlust, Galerie am Fischmarkt, Erfurt (Duitsland) (Silke Trekel, Tanel Veenre)

1999 – Barbara Paganin, sieraden/jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1999 – Barbara Seidenath, Midnight Sun, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Verenigde Staten)

1999 – Beadz! New Work by Contemporary Artists, American Craft Museum, New York (Verenigde Staten) (Nancy Worden)

1999 – Beauty Chaos, Adair Margo Gallery, El Paso (Verenigde Staten)

1999 – Beyond the Line, The Scottish Gallery, Edinburgh (Verenigd Koninkrijk) (Simone ten Hompel)

1999 – Birgit Laken, Heartwear, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1999 – Birgit Laken, Heartwear, SBK Kunst centrum, Haarlem (Nederland)

1999 – Birgit Laken, sieraden, Galerie Ramakers, Den Haag (Nederland)

1999 – Bodyscape: Caroline Broadhead, Angel Row Gallery, Nottingham (Verenigd Koninkrijk)

1999 – Brigitte Tendahl sieraden/jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1999 – Carnets d’artistes 1: Monika Brugger, Objets pour le corps, Musée Réattu, Arles (Frankrijk)

1999 – Cartier 1900-1939, Field Museum of Natural History, Chicago (Verenigde Staten)

1999 – Cartier 1900-1939, Palacio de Bellas Artes, Mexico City (Mexico)

1999 – Cathy Chotard, Galerie TACTILe, Genève (Zwitserland)

1999 – Christiane Billet, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1999 – Claudia Langer sieraden/jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1999 – Colliers, Collectie Claartje Keur, De Zonnehof, Amersfoort (Nederland)

1999 – Créations 1999, bijoux ethnographiques et bijoux d’artistes, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1999 – Daniel Kruger, Memorable Platters and Turreens, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1999 – Daniel Kruger, München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1999 – Decade, RCA at Villa De Bondt, Villa De Bondt, Gent (België) (Lin Cheung, David Clarke)

1999 – Design for the Body: Onno Boekhoudt, Bruce Metcalf, Kiwon Wang, Hyundai Gallery, Seoul (Zuid-Korea)

1999 – Dorothee Striffler sieraden/jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1999 – Duplex Mobile (reizende tentoonstelling door Europa en de Verenigde Staten) (Jiří Šibor)

1999 – Eeuwig genegen, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland) (Jan Matthesius)

1999 – Eindexamententoonstelling, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Tarja Tuupanen)

1999 – Facts, fakes and beauty, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland) (Christoph Zellweger)

1999 – Feldversuch II, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Cora Bozan, Dörte Dietrich, Bettina Jungrichter, Beate Klockmann, Rudolf Kocéa, Nana Malik, Christine Matthias, Sybille Richter, Vera Siemund, Karola Torkos)

1999 – Fer de Berlin, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk) (Elisabeth Garouste, Mattia Bonetti)

1999 – Fertilità, Galerie Sofie Lachaert, Antwerpen (België) (Barbara Paganin)

1999 – Feuer über Wasser – Bernhard Schobinger, Postindustrielle Schmuckobjekte, Museum Boijmans Van Beuningen, Rotterdam (Nederland), Rotterdam (Nederland)

1999 – Fin de journée, et ainsi de suite, Galerie TACTILe, Genève (Zwitserland) (Fabrice Schaefer)

1999 – Finale, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Marta de Wit)

1999 – Fisch frisst Plankton – Schmuck von Ebbe Weiss-Weingart, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1999 – Fish by Fisch, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten) (Arline Fisch)

1999 – Frammenti di Mare, Galleria La Ruota, Cortina d’Ampezzo (Italië) (Barbara Paganin)

1999 – Für Dich-Für Mich, Angermuseum, Erfurt (Duitsland) (Annemie De Corte, Giovanni Corvaja, Karol Weisslechner, Alberto Zorzi)

1999 – Für Dich-Für Mich, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1999 – Für Dich-Für Mich, Museum für Natur und Stadtkultur, Schwäbisch Gmund (Duitsland)

1999 – Gabriele von Pechmann, Peter Verburg, München – Schmuck und Silbergerät, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1999 – Gijs Bakker, Holysport/shot, Marijke Studio, Padua (Italië)

1999 – Gijs Bakker “Holysport-shot-project”, Amsterdam – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1999 – Giorgio Cechetto, Ralph Bakker, Padua und Rotterdam – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1999 – Grassimesse, Grassimuseum, Leipzig (Duitsland)

1999 – Henri Gargat, Françoise et Claude Chavent, Frédéric Braham, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer (Frankrijk)

1999 – Hibernate, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk) (Eija Mustonen)

1999 – Hidden Agender, Susan Cummins Gallery, Mill Valley (Californië, Verenigde Staten) (Sondra Sherman) (Sondra Sherman)

1999 – Hommage an Dr. Herbert Hofmann, Galerie Handwerk, München (Duitsland) (Giovanni Corvaja, Andrea Wippermann)

1999 – Ich trage Schmuck, Schmuck und Fotografie, Germanisches Nationalmuseum, Neurenberg (Duitsland) (Silke Trekel)

1999 – Iris Bodemer sieraden/jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1999 – Jacqueline Ryan – Giovanni Corvaja, Galerie Aurum, Frankfurt (Duitsland)

1999 – Jacqueline Ryan – Giovanni Corvaja, The Scottish Gallery, Edinburgh (Verenigd Koninkrijk)

1999 – Jacqueline Ryan – Giovanni Corvaja, Viceversa, Lausanne (Zwitserland)

1999 – Jewels and objects, Gallery@work, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Hans Stofer)

1999 – Jiří Šibor sieraden/jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1999 – Johanna Dahm, Lost and Found, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1999 – Jubileumtentoonstelling: 20 Jaar Galerie Beeld & Aambeeld, Museum Het Palthehuis, Oldenzaal (Nederland) (Karel Betman)

1999 – Julie Mollenhauer sieraden/jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1999 – Jürgen Reichert, lights; Sabine Schumacher, bowls; Marc de Vree, seats, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1999 – Karel Betman, Gerard van Iersel, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Nederland)

1999 – Kasseler Silber – Barock, Empire und Gründerzeit, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1999 – Katja Prins, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1999 – Kristall – Geometrie, V&V, Wenen (Oostenrijk) (Georg Dobler)

1999 – KunstRAI ’99, Amsterdam (Nederland) (met onder meer Galerie Louise Smit (Amsterdam (Nederland)), Galerie Marzee, (Nijmegen (Nederland)) en Galerie Ra (Amsterdam (Nederland)))

1999 – l’Arte e il gioiello da millennio a millennio, le opere di Zorzi, Civico Museo Archelogico, Milaan, (Italië) (Alberto Zorzi)

1999 – Lisa Gralnick, Preserving the temporal: studies of flowers and buildings, jewelry + etchings, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Verenigde Staten)

1999 – Lucy Sarneel sieraden/jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1999 – Margaret West, Contemporary Jewelry: Australia, Helen Drutt Gallery, Philadelphia (Verenigde Staten)

1999 – Michael Brennand-Wood, Twelve Dreams Within The Here and Now, objects, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1999 – MILLEN… Immer lUstig samMeln, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Marianne Schliwinski)

1999 – Mind Seductions, Tarbekunsti Museum, Tallinn (Estland) (Iris Bodemer)

1999 – Moskau – Sankt Petersburg – Avantgarde im russischen Schmuck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1999 – Nature morte, De Nederlandsche Bank, Amsterdam (Nederland) (Pauline Wiertz)

1999 – Noir, Musée des Arts Décoratifs, Lausanne (Zwitserland) (Fabrice Schaefer)

1999 – Onderscheidingen, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland) (Machteld van Joolingen)

1999 – Oro d’Autore, collezione di arte orafa contemporanea, Sottochiesa di San Francesco, Arezzo (Italië) (Alberto Zorzi)

1999 – Pavel Opočenský sieraden/jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1999 – Peter Skubic, Galerie Spektrum, München (Duitsland)

1999 – Petra Ohnmacht sieraden/jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1999 – Philip Sajet, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1999 – Portraits – Contemporary Jewelry, Helen Drutt Gallery, Philadelphia (Verenigde Staten) (Manfred Bischoff)

1999 – Pot-Pourri Luso: Portuguese Jewellery Collective, Galeria Reverso, Lissabon (Portugal)

1999 – Rainer Milewski, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1999 – Refocus I, El Paso (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1999 – Re-thinking Jewelry, San Francisco Museum of Craft and Folk Art, San Francisco (Verenigde Staten) (Sondra Sherman)

1999 – Rian de Jong, Reisgenoten, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1999 – Rietveld naar de Beurs, Beurs van Berlage, Amsterdam (Nederland) (Iris Eichenberg)

1999 – Robert Smit, Amsterdam – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1999 – ROOK, Beurs van Berlage, Amsterdam (Nederland) (Eija Mustonen)

1999 – Safve, jewellery as message for the future, manifestation and exhibition, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1999 – Sandberg Instituut Amsterdam werk van studenten en oud-studenten/work of students and former students, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1999 – Schön und provokant, Danner-Preis ’99, Städtische Galerie im Leeren Beutel, Regensburg (Duitsland)

1999 – Schmuck ’99, München (Duitsland) (Iris Bodemer, Monika Brugger, Peter Machata, Tore Svensson, Silke Trekel, Manuel Vilhena, Alberto Zorzi)

1999 – Scotty, Madonna und die Anderen, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Doris Betz, Anna Peisl)

1999 – Secret de bijoux, Line Vautrin et onze créateurs d’aujourd’hui, Musée des Arts Décoratifs (Parijs), Parijs (Frankrijk) (Manfred Bischoff)

1999 – Selection ’99, Design Zentrum Nordrein-Westfalen, Essen (Duitsland) (Giovanni Corvaja)

1999 – Settembre Svizzero, Galleria Marcolongo, Padua (Italië) (Fabrice Schaefer)

1999 – Sieraden, de keuze van Arnhem, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1999 – Sieraden, de keuze van Arnhem, Museum voor Moderne Kunst Arnhem, Arnhem (Nederland)

1999 – Sieraden, de keuze van Zwolle, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1999 – Sieraden, de keuze van Zwolle, Stedelijk Museum Zwolle, Zwolle (Nederland)

1999 – Sigurd Bronger, The Weird and the Wonderful, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1999 – Silke Trekel sieraden/jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1999 – SOFA, Chicago (Verenigde Staten) (Charon Kransen Arts)

1999 – SOFA, New York (Verenigde Staten) (Charon Kransen Arts)

1999 – spatialPalace, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Kristiina Laurits, Kadri Mälk, Eve Margus, Tanel Veenre)

1999 – Stefano Marchetti sieraden/jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1999 – Taher Chemirik, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

1999 – Thalia Maria Georgoulis vaatwerk/silverware, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1999 – The Art of Adornment: 1500 Years of Body Ornament, Evansville Museum, Evansville (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

1999 – The Eye’s Delight, Erfurt (Duitsland) (Giovanni Corvaja, Jacqueline Ryan)

1999 – The Shadow of Memory, Susan Cummins Gallery, Mill Valley (Californië, Verenigde Staten) (Sondra Sherman)

1999 – Truike Verdegaal, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

1999 – (Un)limited – Repetition & Change in International Craft, Crafts Council, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Simone ten Hompel)

1999 – Uta Feiler, Miriam Sharlin, Deutschland – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

1999 – Ute Eitzenhöfer sieraden/jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

1999 – Vera Marie von Claer – Eisen, Silber, Gold, Email, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

1999 – Vol de nuit, Castell de Bellver (Mallorca, Spanje) (Chus Burés)

1999- Vom Geist des Schmuck, Galerie Biró, München (Duitsland) (Jiro Kamata, Mikiko Minewaki)

1999 – Voor boer en tuinder, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Hilde De Decker)

1999 – Wabé, Faust Cardinali, Esty Grossman, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer (Frankrijk)

1999 – Wanders Wonders – Design for a New Age, Museum Het Kruithuis, Den Bosch (Nederland)

1999 – Warwick Freeman, Free Gift, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1999 – Wash (and stay for a while), Gallery Funaki, Melbourne (Australië) (Manon van Kouswijk)

1999 – Wim van Doorschodt, Panta Rhei, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

1999 – Woord en beeld, Museum voor Moderne Kunst Arnhem, Arnhem (Nederland) (Philip Sajet)

1999 – Young art – from painting to multimedia, Haus der Kunst, München (Duitsland)

1999 – Zu zweit Twosome, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Claudia Langer)

2000

2000 – 1/2 full 1/2 empty, Galerie Sofie Lachaert, Tielrode België) (Lin Cheung)

2000 – 13 Colliers, Schmuck von Dorothea Prühl, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

2000 – 31@20 – Eine Ausstellung der Gold- und Silberschmiede-Werkstatt der Canberra School of Art, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

2000 – 8th Triennial for Form and Content, Museum Angewandte Kunst, Frankfurt am Main (Duitsland) (Ute Eitzenhöfer)

2000 – Alles Schmuck, Museum Bellerive, Zürich (Zwitserland) (Klaus Arck, Francesca di Ciaula, Arline Fisch, Fritz Maierhofer, Hans Stofer, Christoph Zellweger)

2000 – Andrea Wagner, Galerie Aurum, Frankfurt (Duitsland)

2000 – Anna Heindl, Gabriele Hain “Frühlingserwachen 2000” – Schmuckkunst und Porzellanunikate, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

2000 – Annelies Planteydt, Changing Patterns, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

2000 – Annemie de Corte ‘Isolatie’, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

2000 – Arlette Baron, Cathy Chotard, Gilles Jonemann, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer (Frankrijk)

2000 – Artists’ Jewels, Galeria Reverso, Lissabon (Portugal)

2000 – Attitude and Action, North American Figurative Jewelry, Birmingham Institute of Art and Design, Birmingham (Verenigd Koninkrijk) (Linda Threadgill)

2000 – Aus dem Garten und von anderswo, V&V, Wenen (Oostenrijk) (Monika Brugger)

2000 – Aus Gold und Silber – Für dich – Für mich – Internationaler Schmuckwettbewerb, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

2000 – Balance, Galerie Biró, München (Duitsland) (Svenja John)

2000 – Barbara Paganin, Galerie Orfèo, Luxemburg (Luxemburg)

2000 – Before and After Now, Victoria and Albert Museum, Londen (Verenigd Koninkrijk)

2000 – Bettina Speckner, Galerie TACTILe, Genève (Zwitserland)

2000 – Bombay rubber – Delhi thoughts, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland) (Iris Eichenberg)

2000 – Boxes, boxes, boxes – Die Silbersammlung Giselher Schaar, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

2000 – Caroline Broadhead, Between Light and Dark, objects, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

2000 – Chain Reaction, Schmuckwerkstatt, Aarau (Zwitserland)

2000 – Charm, transformaties in de hedendaagse vormgeving, Bonnefantenmuseum, Maastricht (Nederland) (Liesbeth den Besten in samenwerking met onder meer Chequita Nahar)

2000 – Collection Inge and Elisabeth Asenbaum, Museum für Gestaltung, Zürich (Zwitserland) (Jaroslav Kodejš, Ramón Puig Cuyàs, Karol Weisslechner, Alberto Zorzi)

2000 – Communicatieprothesen, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

2000 – Contemporary British Silver, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

2000 – Daniel Kruger, Helen Drutt Gallery, Philadelphia (Verenigde Staten)

2000 – David Clarke objecten/objects, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

2000 – David Huycke zilverwerk silverware, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

2000 – Dominique Biard, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

2000 – Een steekje los? Verrassende ontwikkelingen in het breien, TextielMuseum, Tilburg (Nederland) (Felieke van der Leest, Marta de Wit)

2000 – Eindexamententoonstelling, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

2000 – Esther Knobel, My Grandmother is knitting too, jewellery, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

2000 – Etsuko Sonobe und Okinari Kurokawa – Japanische Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

2000 – Fabrice Schaefer, fleurs de zinc, Galerie TACTILe, Genève (Zwitserland)

2000 – Feldversuch III, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Cora Bozan, Dörte Dietrich, Bettina Jungrichter, Beate Klockmann, Rudolf Kocéa, Nana Malik, Christine Matthias, Sybille Richter, Ann Schmallwaßer, Vera Siemund, Karola Torkos)

2000 – Finale II, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Marta de Wit)

2000 – Focus on Enamels, Aberdeen Art Gallery, Aberdeen (Verenigd Koninkrijk) (Jacqueline Ryan)

2000 – Fragmenten, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland) (Evert Nijland)

2000 – Fritz Maierhofer, Margit Hart – Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

2000 – Fundstücke-Spuren-Schmuck, sieraden jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Winfried Krüger)

2000 – Georg Dobler, Unreliable Stories, jewellery, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

2000 – Gerrit Rietveld Academie sieraden en objecten/jewellery and objects, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

2000 – Gilles Jonemann, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

2000 – Gioielli, Galleria Luisa delle Piane, Milaan (Italië) (Alberto Zorzi)

2000 – Giorgio Vigna, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

2000 – Giovanni Corvaja, Jacqueline Ryan – Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

2000 – Gold!, Camera Oscura, San Casciano dei Bagni (Italië)

2000 – Grassimesse, Grassimuseum, Leipzig (Duitsland)

2000 – Herman Hermsen, Refined Reserve, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

2000 – Het versierde ego, het kunstjuweel in de 20ste eeuw, Koningin Fabiolazaal, Antwerpen (België) (Manfred Bischoff, Siegfried De Buck, Giovanni Corvaja, Hilde De Decker, Georg Dobler, Iris Eichenberg, Herman Hermsen, Gilles Jonemann, Jaroslav Kodejš, Melanie Kölsch, Ted Noten, Dorothea Prühl, Ramón Puig Cuyàs, Lucy Sarneel, Marianne Schliwinski, David Watkins, Daniel von Weinberger, Christoph Zellweger)

2000 – Hilde De Decker ‘Ge-eikt zilver’, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

2000 – Hin und Zurück, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Doris Betz)

2000 – Holland Papier Biënnale 2000, Museum Rijswijk, Rijswijk (Nederland)

2000 – Homework, Traver Gallery, Seattle (Verenigde Staten) (Nancy Worden)

2000 – Internationale Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk) (Stefano Marchetti)

2000 – Invent, Stilwerk, Berlijn (Duitsland)

2000 – Iris Bodemer sieraden jewellery, Galerie Marzee (Nijmegen (Nederland)

2000 – Iris Eichenberg, keramiek / Pauline Wiertz, sieraden, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

2000 – Jerwood Applied Arts Prize Exhibition, Crafts Council, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Dorothy Hogg)

2000 – Jewelry and Drawings by Manfred Bischoff, The Contemporary Museum, Honolulu, Hawaii

2000 – Jewels of Mind and Mentality, Museum het Kruithuis, Den Bosch (Nederland)

2000 – Joaquim Capdevila – Schmuck aus Katalonien, Galerie Slavik, Wenen (Oostenrijk)

2000 – Jugendstil Gürtelschließen – Sammlung Kreuzer, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

2000 – Juliette Polac, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs (Frankrijk)

2000 – Karl Fritsch, ringringring, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Verenigde Staten)

2000 – Kunst Schmuck Kunst, Galerie Stühler, Berlijn (Duitsland) (Marianne Schliwinski)

2000 – Kunst, hautnah, Künstlerhaus, Wenen (Oostenrijk) (Hilde De Decker, Fabrice Schaefer, Norman Weber, Daniel von Weinberger)

2000 – KunstRAI 2000, Amsterdam (Nederland) (met onder meer Galerie Louise Smit (Amsterdam (Nederland)), Galerie Marzee (Nijmegen (Nederland)), Galerie Ra (Amsterdam (Nederland)))

2000 – Lam de Wolf, 50 Poppen, objects, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

2000 – Larven, Lepidopterous Jewelry, Grassimuseum, Leipzig (Duitsland) (Mielle Harvey)

2000 – Leeres Haus, Empty House, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Duitsland) (Robert Smit, reizende tentoonstelling langs onder meer de Kunsthal in Rotterdam (Nederland))

2000 – Letters to my friends, Arai Gallery, Tokyo (Japan) (Iene Ambar)

2000 – Light Air, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

2000 – Mäandern, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Herman Hermsen)

2000 – Manfred Nisslmüller, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

2000 – Margaret West, Notes (the sky is a garden ), jewellery, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

2000 – Maria Blaisse & Karin Marseille, Loose Skin, objects, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

2000 – Maritimiteiten, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland)

2000 – Miniatures, Helen Drutt Gallery, Philadelphia (Verenigde Staten) (Beppe Kessler, Janna Syvänoja)

2000 – Mirjam Nuver, 10 Years Hats, Galerie Ra, Amsterdam (Nederland)

2000 – Mooie stad, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Annelies Planteijdt)

2000 – München presenteert…, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Nederland) (Mari Ishikawa)

2000 – New Jewelry, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

2000 – Objects to Use, De Zonnehof, Amersfoort (Nederland)

2000 – Obsessions, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Marianne Schliwinski)

2000 – Oh My Dear! Amerikaanse sieraden uit de collectie van Museum Het Kruithuis, Museum Het Kruithuis, Den Bosch (Nederland)

2000 – On the Edge, El Paso (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

2000 – Onno Boekhoudt, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

2000 – Onno Boekhoudt/Why not jewellery?, Israel Museum, Jeruzalem (Israël)

2000 – Op de huid, sieraden uit de collectie, Museum voor Moderne Kunst Arnhem, Arnhem (Nederland)

2000 – Parures d’ici, parures d’ailleurs/Ornaments from there, ornaments from here: incidences, coïncidences?, MUDAC, Lausanne (Zwitserland) (Paul Derrez, Henri Gargat, Herman Hermsen, Fabrice Schaefer, Alberto Zorzi)

2000 – Peter Chang, Selected Works, Helen Drutt Gallery, Philadelphia (Verenigde Staten)

2000 – Pneuma, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Ruudt Peters)

2000 – Ramon Puig Cuyàs sieraden jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

2000 – Retrospektive 2000 – Schmuck, V&V, Wenen (Oostenrijk) (Alberto Zorzi)

2000 – Rietveld naar de Beurs, Beurs van Berlage, Amsterdam (Nederland) (Sita Falkena)

2000 – Robert Smit: Leeres Haus – Neuer Schmuck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Duitsland)

2000 – Schmuck aus der Burg Giebichenstein, Moritzburg, Halle (Duitsland) (Cora Bozan, Antje Bräuer, Dörte Dietrich, Kathleen Fink, Bettina Jungrichter, Beate Klockmann, Rudolf Kocéa, Nana Malik, Christine Matthias, Sybille Richter, Ann Schmallwaßer, Vera Siemund, Karola Torkos)

2000 – Schmuck 2000, München (Duitsland) (Tore Svensson)

2000 – Schmuck der Moderne 1960-1998, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Duitsland) (Alberto Zorzi)

2000 – Schmuckgestaltung in Pforzheim, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Duitsland) (Iris Bodemer, Ute Eitzenhöfer)

2000 – Schöne Aussichten, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Karen Pontoppidan)

2000 – Simone ten Hompel objecten/objects, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

2000 – Source, National Museum of Scotland, Edinburgh (Verenigd Koninkrijk) (Dorothy Hogg)

2000 – Stephanie Jendis sieraden/jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

2000 – Structure, Symbol & Substance: The Power of Jewelry, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten) (Rachelle Thiewes)

2000 – Studio Jewellery, Glynn Vivian Art Gallery, Swansea (Verenigd Koninkrijk) (gecureerd door Ralph Turner, met werk van Paul Derrez, Doris Grimm, Andi Gut, Katy Hackney, Beppe Kessler, Adam Paxon)

2000 – Suzanne Otwell-Negre, Christophe Burger, Joël Faivre-
Chalon, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer (Frankrijk)

2000 – Taal zonder woorden, Contemporary Art Centre, Schalkwijk (Nederland) (Philip Sajet)

2000 – Table de fin de siècle, Galerie Sofie Lachaert, Tielrode (België) (Lin Cheung, Annemie De Corte, Simone ten Hompel, David Huycke)

2000 – Talente, München (Duitsland) (Lin Cheung, Jiro Kamata, Tarja Tuupanen)

2000 – Tarja Tuupanen sieraden/jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland)

2000 – The On Show, Royal College of Art, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Claude Schmitz)

2000 – The Thought of Things, Palo Alto Art Center, Palo Alto (Verenigde Staten) (Kiff Slemmons)

2000 – Treasures of the 20th Century, Goldsmiths’ Hall, Londen (Verenigd Koninkrijk) (Dorothy Hogg)

2000 – Trous d’Eau, Galerie Mei Ling, Edam (Nederland)

2000 – Unieke replica’s, Galerie Marzee, Nijmegen (Nederland) (Philip Sajet)

2000 – Unzuverlässige Erzählungen, Galerie Spektrum, München (Duitsland) (Georg Dobler)

2000 – Variationen – Uta Feiler, Miriam Sharlin, Deuts