Gerrit Rietveld Academie

Gerrit Rietveld Academie Amsterdam. Foto Paul Berendsen.
Gerrit Rietveld Academie, Amsterdam. Foto Paul Berendsen. 2011

De Gerrit Rietveld Academie te Amsterdam is één van de bekendste kunstacademies in Nederland.

Geschiedenis
De Gerrit Rietveld Academie ontstond in 1924 door een fusie van de Kunstnijverheidsschool Quellinus, de Rijksschool voor Kunstnijverheid en de Rijksnormaalschool voor Tekenonderwijzers tot het Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs, ook wel de Kunstnijverheidsschool genoemd.

In 1967 verhuisde de opleiding naar de door Gerrit Rietveld ontworpen nieuwbouw en werd al gauw Gerrit Rietveld Academie genoemd.

Aan de afdeling edelsmeden studeren gemiddeld 5 mensen per jaar af.

Deze slideshow heeft JavaScript nodig.

Docenten
Gijs Assmann (coördinator keramiek, 1999-)
Peggy Bannenberg (gastdocent, 1988)
Berend Peter (1970-1995)
Liesbeth den Besten (gastdocent 2006-2007, professional practice sieradenafdeling 2010-2013)
David Bielander (2011-2013)
Maria Blaisse (1975-1987)
Onno Boekhoudt (hoofddocent dagopleiding, coördinator afdeling Edelsmeden, 1975-1990)
Joke Brakman (1980-2011)
Pierre Degen (1980-1984)
Paul Derrez (Professional practice, 2008-2010)
Iris Eichenberg (docent, 1997-2000, hoofddocent edelsmeden, 2000-2007)
Jan Elders
Rutger Emmelkamp (hoofddocent, -heden)
Jantje Fleischhut (-2016)
Marijke de Goey (docent binnenhuisarchitectuur, 1984-1999)
Marion Herbst
Willem Honing ((vervangend) docent, 1981-19??)
Esther Knobel (gastdocent)
Manon van Kouswijk (hoofddocent, coördinator afdeling edelsmeden, 2007-2010)
Suska Mackert (hoofddocent, 2008-2009)
Lous Martin (gastdocent 1983, 1991)
Jan Matthesius (1988-1989)
Karel Niehorster (hoofddocent avondopleiding)
Evert Nijland (gastdocent, 2000-2003; docent 2003-20??)
Ruudt Peters (hoofddocent, 1990-2000)
Benno Premsela (voorzitter dagelijks bestuur, 1972-1980)
Katja Prins (gastdocent, 2001 en 2004)
Margot Rolf (afdeling textielvormgeving, 1974-1989)
Lucy Sarneel
Frank Tjepkema (hoofd afdeling design, 2002-)
Terhi Tolvanen (2001 en 2006)
Marjan Unger (1982-)
Julia Walter (gastdocent)
Lam de Wolf (1983-)
Marinus Zwollo (hoofd afdeling edelsmeden, 1949-1968)

Studenten
Sayaka Abe (-2009)
G.J. Abels (19??-1976)
Luis Acosta (1984-1988)
Jos Akkenmans (197?-1980)
Christine Alberts (afdeling edelsmeden 1992-1995, afdeling grafisch ontwerpen 1995-1997)
Iene Ambar (1980-1984)
Erna Anema (19??-1976)
Hans Appenzeller (1966-1970)
Tomomi Arata (19??-1996)
Bert Bakker (197?-1982)
Gijs Bakker (1958-1962)
Irene Bakker (1964-1968)
Laura Bakker (1978-1983)
Ralph Bakker (1991-1994)
M.A. Bal (19??-1968)
Babs Bannenberg (19??-1988)
Peggy Bannenberg (1981-1986)
Gabriel Barlag (19??-1985)
Karin Bartels (-2013)
Ulrike Bartels (1997-2000)
Marie Bartsch (-2015)
Ela Bauer (19??-1995)
Alexandra Baum (-2003)
Boris de Beijer (2008-2011)
Noam Ben-Jacov (19??-1989)
Berend Peter (1963-1968)
Jurriaan van den Berg (afdeling grafisch ontwerpen, 1962-1967)
Anneke van Bergen (1974-1976)
Dovile Bernadisiute (-2013)
Dinie Besems (1988-1992)
Elenoor van Beusekom (19??-1977)
Renata Bevilacqua (19??-1990)
Stella Bierrenbach (19??-2001)
Maria Blaisse (1964-1968)
Bart Bleys (19??-1970)
Sylvia Blickman (1976-1981)
H. Blom (19??-1974)
Marion Blume (2013-2016)
Carla Bonnet (19??-1971)
Françoise van den Bosch
Célio Braga (1996-2000)
Joke Brakman (1971-1976)
Petra Brenner (1997-2000)
Mecky van den Brink (afdeling textiel, 1970-1974)
Jeanette Brom-Slot (19??-1977)
Miranda Brugge (19??-1983)
Monique van Bruggen (-2003)
Anneke Bruin (19??-1989)
Liesbet Bussche (2007-2009)
Leo Cahn (afdeling edelsmeden)
Francesca di Ciaula (1985-1986)
Lisette Colijn (-2008)
Olga Corbeek (19??-1992)
Nhat-Vu Dang (2007-2011)
Marieke van Diepen (-2007)
Thomas Dierks (19??-2000)
C.J. Dieruft (19??-1968)
Noemie Doge (-2007)
Ravine Dolhain (19??-1983)
Jacomijn van der Donk (1986-1991)
Tasha Dooyer (19??-1975)
Catherine Doyle (-2011)
Archibald Dumbar
Florie Dupont (-2007)
Maaike Ebbinge (-2008)
Marion Eckhard-de Zwaan (19??-1971)
Cécile van Eeden (197?-1980)
Iris Eichenberg (1989-1994)
Jürgen Eickhoff (1983-1984)
Pieter Elbers (19??-1995)
Richard Elenbaas (-2012)
Marina Elenskaya (-2011)
Margot van den Elzen (19??-1987)
Cathelijne Engelkes (19??-1998)
Gert Engels (19??-1990)
M. Erdtsieck (19??-1971)
A.J. Faber (19??-1975)
Sita Falkena (1978-1982)
Réka Fekete (-2010)
Benedikt Fischer (2008-2011)
Jantje Fleischhut (1997-2000)
L.A. Flens-Oberwater (19??-1973)
Hilde Foks (textiel, 1981-1986)
Elly Fransen (19??-1970)
Mio Fujimaki  (-2014)
Jessy Germs (-2012)
J. Gerritsen (19??-1971)
Marjan Gilijamse (19??-1975)
Marijke de Goey (1974-1979)
Afke Golsteijn (-2003)
Annemarie van Gorkom (-2010)
Annemarie van Gorkum (-2014)
Willemijn de Greef (2003-2006)
Ankie de Groot (19??-1997)
Maarten Groot (197?-1981)
Mieke Groot (edelsmeden, 19??-1974 en glas, 1969-1976)
Vanessa de Gruyter (-2006)
Filippine de Haan (1995-1999)
Oliver Haardt (-2003)
Gésine Hackenberg (1998-2001)
Frans Hage (19??-1977)
Hanneke van Hage (-2005)
Lea Halpern (Kunstnijverheidsschool Quellinus)
Masako Hamaguchi (19??-1988)
Adri Hattink (19??-1985)
Jing He (-2013)
Ineke Heerkens (1996-2001)
Dagmar Heeser (19??-1997)
H.F. Herbeova (19??-1969)
C.M. Herman (19??-1969)
M. van Heusden-Hol (19??-1974)
Jitske Heydeman-Struyk (19??-1970)
Lot van Hezik (19??-1970)
Leonor Hipolito (19??-1999)
Roel van den Hoek (-2015)
Godelieve Hoeven (19??-1993)
J.H.P. Hollemans (19??-1972)
Sae Honda (-2016)
Willem Honing (1977-1981)
Peter Hoogeboom (1987-1992)
A.C. Houcoop (19??-1970)
S.H. Howeler (19??-1976)
Liliane Hylkema (197?-1980)
Jeannette  Jansen (-2002)
Ad Jenner (197?-1982)
Ditte Jensen (-2015)
Ad de Jong (19??-1985)
D.W.M. de Jong (19??-1973)
Ermelinda de Jong (19??-1989)
Rian de Jong (1979-1985)
A.R. Jongeling (19??-1974)
Hildur Yr Jónsdóttir (2002-2006)
Garam Jung (-2014)
Ike Jünger (1982-1984)
Vered Kaminski (1979-1980)
Beppe Kessler (1974-1979)
Ageeth Keyser (19??-1997)
Egbertje Kiewiet (19??-1975)
Ana Klemm (19??-1993)
Morgane de Klerk (-2011)
Laura Klinkenberg (-2015)
E.C.F. Kluyver (19??-1970)
Mei Ling Knibbe (19??-1979)
Asnat Koblenz (19??-1977)
Maureen Kok (19??-1999)
H. Koopmans (19??-1974)
Ella Koorevaar (19??-1975)
Manon van Kouswijk (1990-1995)
Bettina Kreb (-2008)
Merle Kronert (19??-1988)
Netta Krumperman (19??-1986)
Erik Kuiper (-2005)
Karoline Kvist (-2013)
Marguerite op de Laak (19??-1972)
Birgit Laken (1972-1976)
Emmy van Leersum
Felieke van der Leest (1991-1996)
Hanneke van der Leeuw (19??-1970)
Hans van Leeuwen (197?-1981)
Els Lemmens (19??-1989)
Marijke de Ley
Franck Ligtelijn (1950-1952)
Malin Lindmark (199?-2000)
Felix Lindner (1995-1997)
Giedre Lisauskaite (-2014)
Dorien van Loggem (19??-1968)
Ronne Lowenstein (19??-1979)
Yolanthe de Maat-Spruyt (19??-1971)
Suska Mackert (1994-1998)
Lous Martin (-1968)
Harriët Mastboom (19??-1970)
M. v.d. Meent-Segboer (19??-1972)
Peter Mellema (19??-1988)
Amandine Meunier (-2004)
Wiebke Meurer (19??-2000)
Dick Miedema (19??-1988)
Annemiek Mion (19??-1992)
Annabelle Moison (-2015)
Roanna van der Molen (19??-1974)
Rozemarijn van der Molen (-2005)
Julie Mollenhauer (1984-1989)
Floor Mommersteeg (19??-1992)
Laura de Monchy (-2002)
Edgar Mosa
Cecilie Mouritsen (-2015)
Anneke Mul (19??-1987)
Karel Niehorster
E. Niemoder-Ersinga (19??-1972)
Iris Nieuwenburg (1997-2000)
Evert Nijland (1990-1995)
Ted Noten (1986-1990)
Gitte Nygaard (-2002)
Ksenia Obukhova (-2011)
Julia Olanders (-2015)
Sophie van Olden (19??-1971)
Albert Olthof (19??-1974)
Stance Oort-Muller (19??-1970)
Bob van Orsouw (1984-1986)
Melanie Oudemans (196?-1971)
E. Papelard (19??-1973)
Sun-Woo Park (-2010)
Noon Passama (afdeling edelsmeden, 2007-2010)
Geertje Peiper-Hardijer (19??-1968)
Ruudt Peters (1970-1974)
Cynthia Pijlman (19??-1993)
Marlies Pinksterboer (19??-1987)
Annelies Planteijdt (1978-1983)
Ilona Plaum (19??-1997)
Veselina Popova (-2014)
A. Postma (19??-1975)
Sabien Poutsma (19??-1992)
Katja Prins (1993-1997)
Emmy Rademaker (19??-1970)
Liesbeth Rahder (19??-1985)
Uli Rapp (1998-2001)
Anne Rose Regenboog (19??-1991)
Irene Rhemrev (197?-1982)
M. van Rijn (19??-1971)
Anna Rikkinen (-2004)
Mi-Ah Rödiger (-2010)
Margot Rolf (1967-1970)
C.A.H. Ruhe (19??-1976)
Philip Sajet (1977-1981)
Mirijam van Santen (19??-1976)
Lucy Sarneel (1985-1989)
Anneke Schat (1959-1963)
R.J.F. Schifferstein (19??-1976)
Susanne Schmitt (199?-2000)
Constance Schreiber (-2004)
D.G. Sedney (19??-1974)
Karin Seufert (1990-1995)
Kyu Shibata (-2008)
Ellen Sillekens
Edgar da Silva Mosa (-2009)
Bregje Sliepenbeek (-2013)
Willemijn van der Sloot (-2011)
B.W. Smeenk (19??-1970)
Theo Smeets (1986-1992)
Willy Sneeloper (19??-1984)
Anna Sobolewska (-2015)
Roos van Soest (-2006)
Petra Spigt (19??-1976)
Mirela Srsa (-2009)
Chris Steenbergen (1939-1942)
Ilkka Suppanen
Magdalena Svensson (19??-1998)
M.L. Swets-Alten (19??-1970)
Atsuno Takase (-2011)
Nelli Tanner (-2003)
Ines Tartler (199?-2000)
Lijstbeth Teding van Berkhout (19??-1970)
Patricia Thomazo (-2007)
Maaike Thonissen (-2002)
Erin Tjin-A-Ton (-2009)
Thea Tolsma (1983-1986)
Terhi Tolvanen (1993-1997)
Iris Tsante (2004-2008)
J.G. Tubergen-V.d. Heuvel (19??-1973)
M.M. Turksma-Cabanas (19??-1976)
J.A. Uff-Dijkstra (19??-1970)
Niki Ulfstedt (-2016)
Gerard Unger (1963-1967)
Misato Unno (-2014)
Ingeborg Vandamme (1987-1992)
C.J.M. van de Velden (19??-1969)
Marietta Veldhuizen (19??-1971)
W. Velt (19??-1972)
Mirjam Verbeek (19??-1993)
Truike Verdegaal (1987-1992)
Tamara Vierbergen (-2015)
Arie Vijfvinkel (-1983)
Cocki Vink (19??-1989)
Gerard de Vos (197?-1982)
Eduard Vrijdag (19??-1974)
Charlotte van der Waals (1967-1971)
Andrea Wagner (1994-1997)
Richard Walraven (197?-1982)
Anette Walz (19??-2000)
Mia van Wanrooy (19??-1973)
Martijn Wegman (1973-1978)
Zindzi Wijminga (-2012)
Eline Willemarck (-2013)
Francis Willemstijn (2001-2004)
Lam de Wolf (afdeling monumentaal textiel, 1978-1981)
Puck Wolf-Lentz (19??-1968)
Siep van der Woude (19??-1989)
Bram Wouters (-2014)
Mina Wu (-2004)
C.F. Ydema-Coenders (19??-1968)
Monika Zampa (-2009)
Andreas Zidek (-2002)
Lucy Zom
Marinus Zwollo

Verzamelde sieraadontwerpers (selectie)
Ruudt Peters

Tentoonstellingen (selectie)
2008 – Sieraad Art Fair (SAF), Westergasfabriek, Amsterdam (Réka Fekete)
2010 – Graduation Show (Réka Fekete, Annemarie van Gorkom, Ksenia Obukhova, Sun-Woo Park, Noon Passama, Mi-Ah Rödiger)
2017 – Graduation Show

Links
Wikidata
Website

Duurzaam verwijzen naar deze pagina? Gebruik dan deze link: https://hedendaagsesieraden.nl/2016/09/24/gerrit-rietveld-academie/

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit / Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit / Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit / Bijwerken )

Google+ photo

Je reageert onder je Google+ account. Log uit / Bijwerken )

Verbinden met %s