
Bas Kosters (Zutphen (Nederland), 5 juni 1977) was en is onder meer actief als sieraadontwerper, modeontwerper en conservator. Ook vervaardigt hij grafisch werk, wandkleden en andere objecten. Kosters woont en werkt in Amsterdam (Nederland).
Biografie
Kosters is opgeleid aan Academie voor Kunst en Industrie (AKI) te Enschede (Nederland) (1997-2001) en aan Fashion Institute Arnhem te Arnhem (Nederland) (2002-2003).
Op verzoek van CODA maakte Kosters een selectie uit de sieradencollectie van het museum die werd gepresenteerd in combinatie met zijn eigen werk ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van CODA in 2022.
Het werk van Kosters is kleurrijk, speels en brutaal. Het is verwant aan strips en punk.
Werk in openbare collecties (selectie)
CODA, Apeldoorn (Nederland)
Museum Arnhem, Arnhem (Nederland)
Werk in particuliere collecties (selectie)
Esther Doornbusch
Tentoonstellingen (selectie)
2016 – I want it to be soft, Museum Arnhem, Arnhem (Nederland)
2019 – Body Control: Sieraden en mode op de grens van de mens / Jewellery and Fashion at the Boundaries of the Human Body, De Kerk, Arnhem (Nederland)
2020 – Nieuwe verleidingen, CODA, Apeldoorn (Nederland) (17 januari 2020 t/m 22 maart 2020)
2022 – Art is where the heart is, DROOG, Amsterdam (Nederland) (4 mei 2022 t/m 29 mei 2022)
2022 – OBJECT Rotterdam, HAKA, Rotterdam (Nederland) (20 mei 2022 t/m 22 mei 2022)
2022 – Van een wonderschone frivoliteit, CODA, Apeldoorn (Nederland) (13 november 2022 t/m 12 maart 2023)
Gecureerde tentoonstellingen (selectie)
2022 – Van een wonderschone frivoliteit, CODA, Apeldoorn (Nederland) (13 november 2022 t/m 12 maart 2023)
Prijzen (selectie)
2003 – Robijn Fashion Award vakjuryprijs
2009 – Dutch Fashion Incubator Award, Dutch Fashion Awards
2010 – Dutch Fashion International Incubator Award, Dutch Fashion Awards
Residencies (selectie)
2022 – Europees Keramisch Werkcentrum (EKWC)
Bibliografie (selectie)
Doornbusch, E. (1 juni 2022) Laatste oproep voor jubelcolumns eerste lustrum. hedendaagsesieraden.nl.
Links
• RKD Artists
• Wikidata
• Website
Donaties
Deze website heeft geen commercieel doel en is op persoonlijk initiatief, onafhankelijk en geheel op vrijwillige basis met minimale middelen tot stand gekomen. Wilt u dat steunen met een gift? Dat kan! U kunt uw bijdrage overmaken naar: NL27 TRIO 0781 5140 02 ten name van E. Doornbusch te Amsterdam onder vermelding van hedendaagse sieraden, ook kunt u doneren via paypal.me/hedendaagsesieraden. Giften zullen worden aangewend voor onderhoud en verbetering van de website.
Duurzaam verwijzen naar deze pagina? Gebruik dan deze link: https://hedendaagsesieraden.nl/2022/11/23/bas-kosters/
Graag zou ik willen weten wat een broche clowns are people top,kost
Misschien dat een bezoek aan de website van Bas Kosters (https://baskosters.com/webshop/) een antwoord kan geven op uw vraag. Hedendaagsesieraden.nl is geen verkoopsite. Succes!