Tentoonstellingen en beurzen

Uitnodiging Galeria Reverso, 2018. Claude Schmitz & Masako Hamaguchi. Foto met dank aan Galeria Reverso©

Tentoonstellingen en beurzen met sieraden per jaar alfabetisch op titel geordend.

Deze slideshow heeft JavaScript nodig.

1900

1900 – Wereldtentoonstelling, Parijs (Theodor Fahrner, René Lalique, Staatliche Zeichenakademie Hanau)

1904

1904 – Wereldtentoonstelling, Saint Louis (Staatliche Zeichenakademie Hanau)

1910

1910 – Wereldtentoonstelling, Brussel (Bert Nienhuis)

1942

1942 – 10 Jahre Deutsches Gesellschaft für Goldschmiedekunst – Eröffnungsausstellung des Goldschmiedehauses, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1942 – Entwürfe für Weihnachts- und Neujahrskarten SchmucktelegrammeDeutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1946

1946 – Modern Handmade Jewelry, Museum of Modern Art (MOMA), New York (Margaret de Patta)

1948

1948 – Modern Jewelry under Fifty Dollars, Walker Art Center, Minneapolis (Margaret de Patta)

1958

1958 – Schmuck und Gerät von 1800 bis heute – Ausstellung zur Wiederöffnung, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1959

1959 – Die silberne Kaffeekanne – Wettbewerbsarbeiten Schmuck einer Insel – Sardinien, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1960

1960 – Carla Braun-Strik, Nel van der Chijs, Karel Niehorster, edelsmeedwerk, Galerie Het Kapelhuis, Amersfoort

1960 – Europäisches Email – Wettbewerbsarbeiten Der silberne Leuchter – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1960 – Medaillen, Plastiken, Plaketten Maler Reinhold Ewald, Hanau – Kollektivausstellung, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1960 – Neue deutsche Keramik Der Zauber des Spiegels – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1961

1961 – Hanauer Gold- und Silberschmiedekunst seit 1800, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1961 – International Exhibition of Modern Jewelry, 1890-1961, Worshipful Company of Goldsmiths, Londen (door Graham Hughes, met onder meer Margaret de Patta)

1962

1962 – Die Schönheit der Steine Karl Lang, Hanau – Email- und Goldschmiedekunst Maler Ludwig Emil Grimm, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1963

1963 – Jahreskunstausstellung Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1963 – Schmuck aus Bernstein Der goldene Anhänger – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1963 – Schmuck und edles Gerät aus Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1964

1964 – Ausstellung von Juwelen-Entwürfen und Arbeiten des Perlenschmuck-Wettbewerbs / Jubiläumausstellung Theodor Schäfer, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1964 – Die goldene Kette – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1964 – Die Welt der Kristalle, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1964 – Elfenbein aus dem Odenwald, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1964 – Hanauer Portraits des 18. und 19. Jahrhunderts, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1964 – Leistungsschau des Hanauer Schmuck- und Edelmetallgewerbes, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau  (16 februari 1964 t/m 1 maart 1964)

1964 – Leistungsschau des Hanauer Schmuck- und Edelmetallgewerbes, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (5 juli 1964 t/m 19 juli 1964)

1964 – Maler und Grafiker A. Paul Weber, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1964 – Ostdeutsches Glas im Spiegel von Zeit und Landschaft, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1964 – Uhren im Wandel der Zeit – Sammlungen des Uhrenmuseums Wuppertal, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1964 – Vijf edelsmeden, Gemeentemuseum Arnhem, Arnhem (Riet Neerincx)

1965

1965 – 15 kunstenaars, Galerie Pluymen, Nijmegen

1965 – “…20 Jahre danach” – Wiederaufbau Hanaus nach der Zerstörung 1945, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1965 – Briefmarken-Ausstellung “Haphila 65”, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1965 – Die Kunst der Schrift, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1965 – Dokumentation BerlinDeutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1965 – Edelsmeden I, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam

1965 – Edelsmeden II, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam

1965 – Historisches und Modernes Essgerät, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1965 – Historisches und modernes Kirchengerät, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1965 – Künstlerbund Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1965 – Leistungsschau des Hanauer Schmuck- und Edelmetallgewerbes, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (14 februari 1965 t/m 28 februari 1965)

1965 – Leistungsschau des Hanauer Schmuck- und Edelmetallgewerbes, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (12 september 1965 t/m 29 september 2017)

1965 – Maler Helmut Funke, Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1965 – Nederlandse sieraden van nu, Museum Boijmans van Beuningen, Rotterdam

1965 – Schmuck aus Meisterhand, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1965 – Schmuck der Völker, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1965 – “Zunft 65” – Junge Hanauer Goldschmiedemeister, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1966

1966 – Deutscher Goldschmiedetag – Querschnitt durch das Schaffen der Innungsmitglieder der Bundesrepublik, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1966 – Die Ehrenringträger der Gesellschaft für Goldschmiedekunst, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1966 – Edle Steine, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1966 – Künstlerbund Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1966 – Leistungsschau des Hanauer Schmuck- und Edelmetallgewerbes, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1966 – Modernes Silber – Silber im Foto, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1966 – Riet Neerincx, sieraden, Kees van Renssen, keramiek, Galerie Het Kapelhuis, Amersfoort

1966 – Schätze der Heimat, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1966 – Wilhelm Wagenfeld, Stuttgart “Vom Bauhaus in die Industrie”, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1967

1967 – Die Hessische Verfassung, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1967 – Edelsmeden III, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam

1967 – Französische Silberschmiedekunst – Christofle, St. Denis, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1967 – Konrad Quillmann, Hanau – Keramik, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1967 – Künstlerbund Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1967 – Leistungsschau des Hanauer Schmuck- und Edelmetallgewerbes Amtsketten deutscher Städte, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1967 – New Jewellery, Arnolfini, Bristol (Susanna Heron)

1967 – Ontwerpen en Maken, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam

1967 – Sculpture to wear by Emmy van Leersum & Gijs Bakker, Ewan Philips Gallery, Londen (samengesteld door Ralph Turner)

1967 – Sieraad 67, Galerie Het Kapelhuis, Amersfoort

1967 – Vom Lehrling zum Meister – Schmuck und Silbergerät, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1968

1968 – 150 Jahre Hanauer Union – BibelausstellungDeutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1968 – Body coverings, Museum of Contemporary Crafts, New York

1968 – Europäisches Silber. Handgearbeitet, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1968 – Kunsthandwerk im Grassimuseum, Grassimuseum, Leipzig

1968 – Künstlerbund Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1968 – Leistungsschau des Hanauer Schmuck- und Edelmetallgewerbes, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1968 – Schmuck aus aller Welt, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1968 – Schmuck aus Meisterhand – Ergebnisse des Cellini-Wettbewerbs, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1968 – Schmuck 68, Internationale Handwerksmesse München

1969

1969 – Akademie der Bildenden Künste Nürnberg – Klasse Andreas Moritz, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1969 – Die Edelsteine Brasiliens, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1969 – Draagbare objekten, Ekspotiek Okapi, Amersfoort

1969 – Dutch Contemporary Jewelry, Crafts Centre, Londen

1969 – Edles Gerät aus Hanauer Silberschmiedewerkstätten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1969 – Hermann Jünger, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1969 – Irischer Schmuck von Rionore of Kilkenny, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1969 – Klingende Kostbarkeiten – Tischglocken aus 5 Jahrhunderten, Sammlung Anselm Lange, Hannover, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1969 – Künstlerbund Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1969 – Leistungsschau des Hanauer Schmuck- und Edelmetallgewerbes, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1969 – Modeschmuck aus Neugablonz, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1969 – New Jewellery, Arnolfini, Bristol (Susanna Heron)

1969 – Objects to wear by five Dutch Jewelry Designers, Van Abbemuseum, Eindhoven (reizende tentoonstelling Gemeentemuseum Den Haag, Museum Boijmans Van Beuningen en de Verenigde Staten tot en met 1973 met sieraden van Gijs Bakker, Nicolaas van Beek, Françoise van den Bosch, Bernhard Laméris en Emmy van Leersum)

1969 – Schmuck aus dem Schmuckmuseum PforzheimDeutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1969 – Schmuck aus Irland, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1969 – Schmuck aus Israel, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1969 – Sieraad 69, Galerie Het Kapelhuis, Amersfoort

1969 – Zeitgenossischer Schmuck, Hessisches Landesmuseum Darmstadt, Darmstadt

1969 – Zeitgenossischer Schmuck, Museum für Angewandte Kunst Köln (MAKK)

1970

1970 – 1 jaar Sieraad, nieuw werk van alle exposanten, Galerie Sieraad, Amsterdam

1970 – Akademie für Werkkunst und Mode, Berlin – Klasse Hans Markl, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1970 – Annie van Schaick, Galerie Sieraad, Amsterdam

1970 – Briefmarkenausstellung aus Anlass des 80-jährigen Bestehens des Vereins der Briefmarkensammler Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1970 – Der Wiederaufbau der Stadt Hanau im Spigel der Presse, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1970 – Elfenbein mit Gold in Schmuck und Gerät der Gegenwart, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1970 – Ergebnisse des Cellini-Wettbewerbs, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1970 – Harriët Mastboom, Galerie Sieraad, Amsterdam

1970 – Herbert Zeitner, Lüneburg – Schmuck, profanes und sakrales Gerät, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1970 – Herman Kunkler, Raesfeld – Goldschmied und Bildhauer, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1970 – Jan Tempelman, Galerie Sieraad, Amsterdam

1970 – “Kein Tag ohne Silber” und “Mein Silberlicht” – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1970 – Künstlerbund Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1970 – Lijsbeth Teding van Berkhout en Françoise van den Bosch, Galerie Sieraad, Amsterdam

1970 – Leistungsschau des Hanauer Schmuck- und Edelmetallgewerbes, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (22 februari 1970 t/m 8 maart 1970)

1970 – Leistungsschau des Hanauer Schmuck- und Edelmetallgewerbes, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (29 augustus 1970 t/m 12 september 1970)

1970 – Marion Herbst, Galerie Sieraad, Amsterdam

1970 – Schmuck ’70 Tendenzen, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Anton Cepka, Lous Martin)

1970 – Sculpture to Wear, New York en Boston

1970 – Völkerschmuck – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1970 – Zeitgenössische Keramik, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1971

1971 – Andreas Moritz, Würzburg – Silber- und Goldschmiedearbeiten 1925-1971, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1971 – Carla Bonnet, Melanie Oudemans en Marietta Veldhuizen, Galerie Sieraad, Amsterdam

1971 – Dick Wessels, Galerie Sieraad, Amsterdam

1971 – Elly Franssen, Galerie Sieraad, Amsterdam

1971 – Eric Schefs, Galerie Sieraad, Amsterdam

1971 – Europäisches Silber. Handgearbeitet, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1971 – Goldschmiedeschule Pforzheim, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1971 – Internationale Email-Ausstellung, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1971 – Künstlerbund Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1971 – Marion Herbst, Galerie Sieraad, Amsterdam

1971 – Reinhold Reiling, Pforzheim – Schmuckobjekte, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1971 – Sieraden van Françoise van den Bosch, Galerie- S, Amsterdam

1971 – Vormen in edelmetaal, Nederlands Goud- & Zilver Museum, Utrecht

1972

1972 – Aluminium Objekten, Galerie Het Kapelhuis, Amersfoort

1972 – Art Deco sieraden, Galerie Sieraad, Amsterdam

1972 – Christmas Exhibition, Electrum Gallery, Londen (Pierre Degen)

1972 – Edle Steine Afrikas, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1972 – Emmy Rademaker, Bart Bleys en Hans Appenzeller, Galerie Sieraad, Amsterdam

1972 – Farbe im Schmuck (Email) – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1972 – Frans van Nieuwenborg, Galerie Sieraad, Amsterdam

1972 – Friedrich Becker, Düsseldorf – Schmuck und kinetische Objekte, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1972 – Halsschmuck in Elfenbein und Gold – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1972 – Halsschmuck in Silber – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1972 – Hans Appenzeller en Henk de Leeuw den Bouter, Galerie Sieraad, Amsterdam

1972 – Jens-Rüdiger Lorenzen, Wuppertal – Schmuckobjekte und Miniaturen, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1972 – Neuerwerbungen des Schmuckmuseums PforzheimDeutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1972 – Objekten, Galerie Het Kapelhuis, Amersfoort

1972 – Paul G. Hartkopf, Düsseldorf – Goldschmiedearbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1972 – Schmuck aus Finnland, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1972 – Sieraad 1900-1972, De Zonnehof, Amersfoort (Marion Herbst, Catherine Mannheim, Emanuel Raft, Man Ray, Ettore Sottsass, Gunilla Treen)

1972 – Suzanne Esser en Adriaan van Strien, Galerie Sieraad, Amsterdam

1972 – The Art of Jewellery, Goldsmith Hall

1973

1973 – Amulets and Talismans, New York

1973 – Aspects of Jewellery, Electrum Gallery, Londen (Pierre Degen, Roger Morris)

1973 – British Jewellery, Electrum Gallery, Londen en Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Pierre Degen)

1973 – British Jewellery – Aspekte modernen SchmucksDeutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1973 – Bruno Ninaber, Galerie Sieraad, Amsterdam

1973 – Christmas Exhibition, Electrum Gallery, Londen (Pierre Degen, Susanna Heron, Julia Manheim, Catherine Mannheim, Gunilla Treen)

1973 – Die Dame und der König – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1973 – Ebbe Weiss-Weingart, Salem – Schmuck und Plastik, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1973 – Fest in Gold – Karnevalsorden, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1973 – Figurative Jewellery, Electrum Gallery, Londen (Catherine Mannheim, Gunilla Treen)

1973 – Frits Prins, Galerie Sieraad, Amsterdam

1973 – Georg Frohschauer, Hanau – Schmuck und Schmuckobjekte, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1973 – Hans Appenzeller, Galerie Sieraad, Amsterdam

1973 – Introduktie ‘Serie Sieraad’, Galerie Sieraad, Amsterdam

1973 – Kronen – Insignien vergangener Epochen, Sammlung Abeler, Wuppertal, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1973 – Künstlerbund Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1973 – Marion Herbst en Charlotte van der Waals, Galerie Sieraad, Amsterdam

1973 – Meisterliche Gold- und Silberschmiedearbeiten aus Bremen, Aurich, Oldenburg und Berlin, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1973 – Schmuck ’73, Tendenzen, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Anton Cepka, Pierre Degen, Gunilla Treen)

1973 – Silber aus dem Historischen Museum Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1973 – Staatliche Fachschule für Glas und Schmuck Neugablonz, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1973 – The Craftsman’s Art, Victoria and Albert Museum, Londen (Pierre Degen)

1974

1974 – 5 jaar Galerie Sieraad, Galerie Sieraad, Amsterdam

1974-1975 – 56 Bracelets, 17 Rings, 2 Necklaces (reizende groepstentoonstelling door het Ministerie van CRM)

1974 – Amulets and Talismans, New York (Lous Martin)

1974 – Baverel, Franse industrieel vervaardigde sieraden, Galerie Sieraad, Amsterdam

1974 – Bildhauer H.A.P. Grieshaber, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1974 – Christmas Exhibition, Electrum Gallery, Londen (Caroline Broadhead, Pierre Degen)

1974 – Claus Bury, Hanau – Schmuck, Zeichnungen, Objekte, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1974 – Collab 74, British Design and Craft, Philadelphia Museum of Art (David Watkins)

1974 – Echter Schmuck und edles Gerät aus Niedersachsen, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1974 – Europäisches Silber. Handgearbeitet, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1974 – Gisela und Wolfgang Flügge, Laupheim – Schmuckunikate, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1974 – Gold- und Silberschmiedekunst aus westfälischen Werkstätten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1974 – Goldschmied Dieter Dill, Stellenbosch (Südafrika), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1974 – Hans Appenzeller, Galerie Sieraad, Amsterdam

1974 – Hans Schott, Nürnberg – Plastiken, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1974 – Hermann Stadelmaier , Schwäbisch Gmünd – Kirchliche Goldschmiedekunst, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1974 – Jewelry as Sculpture as Jewelry, Institute of Contemporary Art, Boston

1974 – Künstlerbund Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1974 – Melanie Oudemans, Galerie Sieraad, Amsterdam

1974 – New Jewellery, Arnolfini, Bristol (Wendy RamshawDavid Watkins)

1974 – Preziöses Bestiarium. Schmuck mit Tiermotiven – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1974 – Revolt in Jewellery by Five Dutch Artists, Electrum Gallery, Londen

1974 – Schmuck aus islamischen Ländern – Sammlung Dr. Ümit Bir, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1974 – Seven Golden Years, Goldsmiths Hall, Londen (David Watkins)

1974 – Urban Thiersch, Skulpturen – Gemma Wolters-Thiersch, Email, Schmuck, Aquarelle – Ulla von Kaiser, Silber, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1975

1975 – 15 Jaar Galerie Nouvelles Images, Galerie Nouvelles Images, Den Haag

1975 – A Tactile Approach, Electrum Gallery, Londen (David Poston)

1975 – Aluminium Objekten, Galerie Ekster, Leeuwarden

1975 – Briefmarkenausstellung mit Sonderpostamt – 85jähriges Bestehen des Vereins Briefmarkensammler, Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1975 – Christmas Exhibition, Electrum Gallery, Londen (Pierre Degen)

1975 – Collection of Contemporary Dutch Jewelry (reizende tentoonstelling BBKB)

1975 – Eberhard Burgel, Hanau – Schmuck, Miniaturen, Zeichnungen, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1975 – Edelsteingestaltung – Arbeitsgemeinschaft junger Gestalter, Idar-Oberstein, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1975 – Elke Demter, Soest – Keramik, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1975 – Emmy Rademaker, Bart Bleys en Melanie Oudemans, Galerie Sieraad, Amsterdam

1975 – Ergebnisse des Cellini-Wettbewerbs, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1975 – Extra Dimensional Jewellery, Electrum Gallery, Londen (Roger Morris)

1975 – Joseph Amberg, Würzburg – Kirchliche Goldschmiedekunst, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1975 – Knotted String & Rubbish Co, Arnolfini, Bristol (David Poston)

1975 – Künstlerbund Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1975 – Lous Martin, Galerie Sieraad, Amsterdam

1975 – New Materials in Design, Science Museum, Londen (David Watkins)

1975 – Objekten, Wetering Galerie, Amsterdam

1975 – Recent Acrylic Jewellery and Body Forms, Waterloo Place Gallery (David Watkins)

1975 – Sieraad 1975, 4e Manifestatie van Nederlandse edelsmeden en sieraadontwerpers in Amersfoort, Galerie Het Kapelhuis, Amersfoort (Lous Martin)

1975 – Silberschmuck nordamerikanischer Indianer, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1975 – Thema und Variation – Arbeiten von Mitgliedern der Gesellschaft für Goldschmiedekunst, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1975 – Walter Lochmüller, Schwäbisch Gmünd, und seine Schüler, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1975 – Weißes Gold – Porzellansammlung Rudolf Braun, Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1976

6 – 6 Contemporary American Jewellers, Electrum Gallery, Londen (Mary Lee Hu)

1976 – Bakker, Premsela en Van Besouw, Van Reekum Galerij, Apeldoorn (met Jerven Ober als conservator)

1976 – Federschmuck aus Südamerika, Museum für Völkerkunde, Berlin, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1976 – Fourways, Arnolfini, Bristol (Caroline Broadhead)

1976 – Gerhard Rothmann, München – Goldschmiedearbeiten und Zeichnungen, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1976 – Half a Dozen, Waterloo Place Gallery, Londen (David Watkins)

1976 – Heinrich Gerhard Bücker, Vellern – Genesis, Plastik, Sakrale Kunst, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1976 – Ingeborg und Erich Merget, Porto Alegre – Künstlerische Schmuckgestaltung, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1976 – Irene Bakker, zilveren reliëfs en broches, Ruudt Peters, tekeningen en objecten, Suzanne Esser, ebbe houten armbanden, Galerie Ekster, Leeuwarden

1976 – Jan Aarntzen en Hans Appenzeller, tentoonstelling en show, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam

1976 – Jaques Oerter, Hanau-Steinheim – Reiseerlebnisse und handwerkliche Kunst in südamerikanischen Ländern, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1976 – Jewellery and industrial products; Frans van Nieuwenborg + Martijn Wegman en Bruno Ninaber van Eyben, Galerie Ra, Amsterdam

1976 – Jewellery and Jewellery Projects, Oxford Gallery (David Watkins)

1976 – Jewellery in Europe, Aberdeen Art Gallery Aberdeen en Victoria and Albert Museum, Londen (Robert Smit, David Watkins)

1976 – Jewellery 1900-1976, Israël Museum, Jeruzalem (Lous Martin)

1976 – Karel Niehorster, Galerie Ra, Amsterdam

1976 – Künstlerbund Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1976 – Man Made, Victoria and Albert Museum, Londen (David Watkins)

1976 – Marion Herbst en Jan Tempelman, Galerie Ra, Amsterdam

1976 – Meisterliche Arbeiten rheinischer und unterfränkischer Gold- und Silberschmiede, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1976 – Schmuck aus 10 Gramm Gold – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1976 – Schmuck heute, Schweizer Mustermesse, Bazel

1976 – Sepp Schmölzer, Klagenfurt – Schmuck, Reliefs, Objekte, Kleinplastiken, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1976 – Spazierstock-Sammlung des Steinheimer Silberschmieds Rudolf Krammig, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1976 – Titanium Jewellery, Electrum Gallery, Londen (Edward de Large)

1976 – Wettschmieden für Lehrlinge (Silberarbeiten) – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1977

1977 – Adam Amend, Hanau – Elfenbeinarbeiten, Schmuck, Bronzen, Zeichnungen, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1977 – Alfred Tempelman en Paul Derrez, Galerie Ra, Amsterdam

1977 – Ausstellung der Pforzheimer Zünfte “Turm” und “Jungkunst”, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1977 – Birgit Laken en Onno Boekhoudt, Galerie Ra, Amsterdam

1977 – Bodyline: Superstructure, Arnolfini, Bristol (David Watkins)

1977 – Die Kunst der Glyptik mit Sonderausstellung Martin Seitz, Passau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1977 – Die Uhr als Schmuck – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1977 – Edible Jewellery, Arnolfini, Bristol (Pierre Degen, Julia Manheim)

1977 – Edward de Large, David Poston, Nuala Jamison, Pierre Degen, Arnolfini, Bristol

1977 – Europäisches Silber. Handgearbeitet, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1977 – Explosion, Goldsmiths Hall, Londen (David Watkins)

1977 – Flower-Jewellery, street-manifestation and exhibition, Galerie Ra, Amsterdam

1977 – Françoise van den Bosch, sieraden en objekten, Galerie Ra, Amsterdam

1977 – Frans van Nieuwenborg en Bruno Ninaber van Eyben, jewellery and lights, Galerie Ra, Amsterdam

1977 – Fachhochschule Düsseldorf – Studienschwerpunkt Schmuck – Design, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1977 – Harriet Mastboom, Jorke Schaling en Joke Brakman, Galerie Ra, Amsterdam

1977 – Hundehalsbänder aus 4 Jahrhunderten – Sammlung John Hunt, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1977 – Jewellery for the Real Consumer, Arnolfini, Bristol (Tom Saddington)

1977 – Jubilee Jewellery, Victoria and Albert Museum, Londen (David Watkins)

1977 – Junge Schmuckdesigner zeigen Unikate – Siegfried Becker, Piet van den Boom, Peter Stetefeld, Hans W. Weiser, Rolf Elsässer, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1977 – Künstlerbund Simplicius, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1977 – Marietta Veldhuizen en Albert Olthof, Galerie Ra, Amsterdam

1977 – Masterpiece, British Crafts Centre, Londen (David Watkins)

1977 – Peter und Sonngard Zweifel, Kassel – Neue Keramik, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1977 – Rainer Hoerkens, Neckargemünd – “Bizarre Perlen”, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1977 – Rheinland-Pfälzische Gold- en Silberschmiede, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1977 – Schmuck ’77, Tendenzen, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Anton Cepka, Edward de Large, Martin Page, David Watkins)

1977 – Simplicius Simplicissimus – Grimmelshausen und seine Zeit, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1977 – Staatliche Zeichenakademie Hanau – Klasse Berend Geerds und Ruth Seibertz, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1977 – Trachtenschmuck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1977 – Wies Raanhuis, sunglasses, Galerie Ra, Amsterdam

1978

1978 – 20 Jahre Deutsches Goldschmiedehaus nach dem Wiederaufbau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1978 – Arbeiten der Gold- und Silberschmiedeklasse der Bezalel-Akademie, Jerusalem, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1978 – British Jewellers on Tour in Holland/Moderne Engelse sieraden, Van Reekum Galerij, Apeldoorn (reizende tentoonstelling met Jerven Ober als conservator)

1978 – Charon Kransen, Galerie Ra, Amsterdam

1978 – Color Rotation, Galerie Flora, Eindhoven (Ruudt Peters)

1978 – Color Rotation, Ruudt Peters, Galerie Ra, Amsterdam

1978 – Der Ring – Wettbewerbsarbeiten , Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau en Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Marianne Schliwinski)

1978 – Die Blumen des Schönen – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1978 – Drei Brüder Grimm, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1978 – Esther Knobel en Pierre Degen, Galerie Ra, Amsterdam

1978 – Fourways: Julia Manheim, Nuala Jamison, Susanna Heron, Caroline Broadhead, Galerie Ra, Amsterdam

1978 – Goldschmiedemeister Herbert Bitter, Hannover / Silberschmiedin Urusla Hodemacher, Hannover, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1978 – Jan Tempelman, jewellery and drawings, Galerie Ra, Amsterdam

1978 – Johanna Hess (Johanna Dahm), jewellery and drawings, Galerie Ra, Amsterdam

1978 – Karel Niehorster en Hans Koopmans, jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam

1978 – Kontraste – Ergebnisse des Wettbewerbs in Zusammenarbeit mit dem Zentralverband für das Juwelier-, Gold- und Silberschmiedehandwerk, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1978 – Marion Herbst, Galerie Ra, Amsterdam

1978 – Meisterliche Gold- und Silberschmiedearbeiten aus bayerischen Werkstätten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1978 – Michael Rowe: Objects in Metal, Crafts Council Gallery, London

1978 – Onno Boekhoudt; Birgit Laken, jewellery, Galerie Ra, Amsterdam

1978 – René Lalique : Schmuck und Glas aus Paris vom Art Nouveau zum Art Déco, Museum Bellerive, Zürich

1978 – Rondom het Sieraad, VES, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam

1978 – Schmuck und edles Gerät aus Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1978 – Schmuck und Schmuckentwürfe von Helmut Chodan, Hammersbach, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1978 – Schmuck und Tischgerät aus Österreich 1904/08-1973/77, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1978 – System, De Muzeval, Emmen (Ruudt Peters)

1978 – Vom Siegelring zum Liebesring – Ringe aus vier Jahrtausenden  – Geschichte und Symbolik, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1979

1979 – Albert Sous, Würselen-Aachen – Schmuck, Gerät und Plastik 1977-79, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1979 – Atelier 16, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam

1979 – Axel Baumgärtel – ein junger Künstler stellt sich vor, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1979 – Badges, jewellery with a message, Galerie Ra, Amsterdam

1979 – Caroline Broadhead, Michael Brennand-Wood, Crafts Council Gallery, Londen

1979 – Children-jewellery, jewellery for children by designers and collected from shops, Galerie Ra, Amsterdam

1979 – Erdensiegel – Erdenkinder – Kameen von Siegmund Schütz mit Fassungen von Christa Tolowicz, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1979 – Fingerhüte und historisches Nähzeug, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1979 – Hermann Schafran, Galerie Ra, Amsterdam

1979 – Irene Bakker, Galerie Ra, Amsterdam

1979 – Degussa -Wettschmieden ’79 – Junger Goldschmuck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1979 – Heinz Decker und Olle Ohlson, Lidingö / Stockholm – zwei swedische Silbersmiede, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1979 – Historische Gemmen und seltene Achate aus den Sammlungen Hein Gaertner und Richard Hahn, Idar-Oberstein, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1979 – Ingeborg und Erich Merget, Brasilien, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1979 – Kunsthandwerk aus Bayern – 20 Kunsthandwerker zeigen eine Auswahl ihrer Arbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1979 – Leomat, electronic jewellery, Galerie Ra, Amsterdam

1979 – Margo Huisman, forehead-gear, Galerie Ra, Amsterdam

1979 – Maria Hees; Marga Staartjes, jewellery and other designs, Galerie Ra, Amsterdam

1979 – Marion Herbst & Henriette Wiessing, Ribbons ’79, Galerie Ra, Amsterdam

1979 – Math Volkers en Jan Pijcke, Galerie Ra, Amsterdam

1979 – Mode-Kleding-Mode, Stedelijk Museum Amsterdam (Lous Martin)

1979 – Pierre Degen-Extension, Arnolfini, Bristol

1979 – Schätze des Meeres – Korallen und Perlen in Gold gefasst, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1979 – Sieraden in Singer, Singer Museum, Laren (Pierre Degen)

1979 – Society of North American Goldsmiths, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1979 – Star Quality, British Crafts Centre, Londen (David Watkins)

1979 – The Shoe Show, Institute of Contemporary Arts, Londen (David Watkins)

1979 – Waltraud und Arthur Viehböck, Kematen – Metallplastik und Schmuck aus Österreich, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1979 – Wide Horizons, Arnolfini, Bristol (David Watkins)

1979 – Wolfgang Tümpel und seine Schüler, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1979 – Zwei als Eins, Galerie Orfèvre, Düsseldorf (Miriam Sharlin)

1980

1980 – 6. Benvenuto-Cellini-Wettbewerb – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1980 – Armschmuck, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Pierre Degen, Renzo Pasquale)

1980 – Ben Wisman, Galerie Ra, Amsterdam

1980 – Caroline BroadheadVan Reekum Museum, Apeldoorn

1980 – Die goldene Kugel – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Marianne Schliwinski)

1980 – Elisabeth Holder; Johannes Kuhnen, jewellery and boxes, Galerie Ra, Amsterdam

1980 – Email – Schmuck und Gerät in Geschichte und Gegenwart, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1980 – Europäisches Silber. Handgearbeitet, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1980 – Experimentelle Gestaltung – Wettbewerb um den Preis der deutschen Kunsthandwerker, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1980 – Fancy goods, Ralph Turner’s Collection of Popular Jewellery, Groot-Brittannië (reizende tentoonstelling tot en met 1981)

1980 – Golschmiedekunst, Galerie Atrium, Bazel (Renzo Pasquale)

1980 – Jan Pijcke, brooches, Galerie Ra, Amsterdam

1980 – Joke Brakman, brooches, Galerie Ra, Amsterdam

1980 – Loes Ero de Wolf (Lam de Wolf ), jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam

1980 – Lous Martin, objects and jewellery, Galerie Ra, Amsterdam

1980 – Marion Herbst; Onno Boekhoudt, Galerie Ra, Amsterdam

1980 – Mecky van den Brink, Galerie Ra, Amsterdam

1980 – Paul Derrez, pins, Galerie Ra, Amsterdam

1980 – Schmuck aus Zentralasien – Sammlung Inge Prokot, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1980 – Schmuck International 1900 – 1980 / International Jewellery 1900-1980, Künstlerhaus, Wenen (gecureerd door Peter Skubic, met onder meer: Mary Lee Hu, Falco Marx, David Watkins)

1980 – Susanna Heron, Bodywork, Galerie Ra, Amsterdam

1980 – Therese Hilbert und Otto Künzli, München, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1980 – Zeitgenössischer Schmuck aus Polen, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1980 – Zeitgenossischer Schmuck aus Polen, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Jacek Byczewski)

1981

1981 – 5 Keer Marion Herbst, 5 jaar Galerie Ra, Galerie Ra, Amsterdam

1981 – Birgit Laken, Galerie Ra, Amsterdam

1981 – Der goldene Faden. Texturen in Gold – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1981 – Design from the Neherlands, reizende tentoonstelling (samengesteld door Gijs Bakker, met onder meer Maria Hees)

1981 – Deutsch und Niederländisches Kunsthandwerk, Museum für Kunsthandwerk, Frankfurt am Main en Gemeentemuseum Arnhem, Arnhem

1981 – Electrum Gallery, the Tenth Year, Electrum Gallery, Londen (Pierre Degen, David Watkins)

1981 – Goldschmiedekunst, Galerie am Graben, Wenen (Renzo Pasquale)

1981 – Improvisations, Electrum Gallery, Londen (David Watkins)

1981 – Jacqueline Lillie; Doris Neumann; Veronika Schwarzinger, glass-jewellery, Galerie Ra, Amsterdam

1981 – merry renk, Jeweler: A Visual Biography and Retrospective, 1947-1981, California Crafts Museum

1981 – Otto Künzli, Galerie Ra, Amsterdam

1981 – Philipp Oberle, Straßburg / Pforzheim – Gold- und Silberschmiedearbeiten 1900-42, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1981 – Pierre Degen en Ros Perry, Galerie Ra, Amsterdam

1981 – Schmuck des 19. Jahrhunderts – Aus der Sammlung des Schmuckmuseums Pforzheim, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1981 – Spektrum, Eröffnungsausstelung der Galerie, Galerie Spektrum, München (Georg Dobler)

1981 – Tention, De Gele Rijder, Arnhem (Ruudt Peters)

1981 – Vered Kaminski en Esther Knobel, Galerie Ra, Amsterdam

1981 – VES-tentoonstelling, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam

1981 – Wearable, bags and suitcases, Galerie Ra, Amsterdam

1981 – Willem Honing, jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam

1981 – Zeitgenössisches Deutsches und Niederländisches Kunsthandwerk, Frankfurt en Gemeentemuseum Arnhem, Arnhem (reizende tentoonstelling door Riet Neerincx)

1982

1982 – 9 x London, Handwerksform, Hannover (David Watkins)

1982 – 40 Jahre Deutsches Goldschmiedehaus und Wiederöffnung 50 Jahre Gesellschaft für Goldschmiedekunst, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1982 – Art-manifstation, Nieuwe Kerk, Amsterdam (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam))

1982 – Australian Jewellery – zeitgenössischer Schmuck aus Australien, 

1982 – Ben Wisman; Herman Hermsen; Lia de Sain, Galerie Ra, Amsterdam

1982 – Body Culture (Otto Künzli en Gerd Rothmann)

1982 – Caroline Broadhead, Galerie Ra, Amsterdam

1982 – Die Kette – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1982 – Emmy van Leersum, jewellery and knitwear, Galerie Ra, Amsterdam

1982 – Frans Zwollo sr. en zijn tijd, Gemeentemuseum Arnhem, Arnhem

1982 – Georg Dobler, Galerie Ra, Amsterdam

1982 – Jewellery Redefined, the 1st international exhibition of multi- media non- precious jewellery, British Crafts Centre, Londen (Mecky van den Brink, Georg Dobler, Lisa Gralnick)

1982 – Johanna Hess-Dahm (Johanna Dahm), Galerie Ra, Amsterdam

1982 – Joke Brakman; Paul Derrez; Willem Honing, Galerie Ra, Amsterdam

1982 – Lam de Wolf Textiel, Museum het Kruithuis, Den Bosch

1982 – Marion Herbst, een overzicht 1969-1982, (reizende tentoonstelling Centraal Museum (Utrecht), Museum Boijmans van Beuningen (Rotterdam), Gemeentemuseum Arnhem (Arnhem), Gemeentemuseum Den Haag (Den Haag), Noordbrabants Museum (Den Bosch), Frans Halsmuseum (Haarlem))

1982 – Mecky van den Brink; Suzanne Esser; Maria Hees, Galerie Ra, Amsterdam

1982 – Nostalgie Warum?, Kunstgewerbemuseum, Berlijn (Marianne Schliwinski)

1982 – Objects of our Time, American Craft Museum, New York (Caroline Broadhead)

1982 – Ontwerpen voor de Industrie

1982 – Pierre Degen: New Work, Crafts Council, Londen (door Ralph Turner)

1982 – Prophecy & Vision, City of Bristol Museum and Art Gallery, Bristol (David Watkins)

1982 – Rietveld voor Amsterdam, Museum Fodor, Amsterdam (Iene Ambar)

1982 – Schmuck aus den Niederlanden, Galerie Spektrum, München

1982 – Schmuck ’82-Tendenzen, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Paul Derrez, Georg Dobler, Vered Kaminski, Miriam Sharlin, David Watkins)

1982 – Susanna Heron, Galerie Ra, Amsterdam

1982 – The Maker’s Eye, Crafts Council Gallery, Londen (David Watkins)

1982 – Therese Hilbert, Galerie Ra, Amsterdam

1982 – Towards a New Iron Age, Victoria and Albert Museum, Londen (Pierre Degen, David Watkins)

1982 – Visies op sieraden, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (door Liesbeth Crommelin)

1983

1983 – 5 x Österreichischer Schmuck, Galerie Spektrum, München (Peter Skubic)

1983 – 10 Goldschmiede aus Padua / 10 Orafi Padovani – Moderne Goldschmiedekunst aus Italien, reizende tentoonstelling (Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau, Museum Bellerive, Zürich, Provinciaal Diamantmuseum, Antwerpen, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim: Giampaolo Babetto, Giorgio Cecchetto, Lorenza Giorgessi, Renzo Pasquale, Francesco Pavan, Diego Piazza, Mario Pinton, Piergiuliano Reveane, Graziano Visintin, Alberto Zorzi)

1983 – Art-manifestation, Nieuwe Kerk, Amsterdam (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam))

1983 – Collars, Galerie Nouvelles Images, Den Haag (Ruudt Peters)

1983 – Containers; Maria van Kesteren; Robert Marsden; Alistair McCallum; Jim Partridge; Michael Rowe; Janice Salmon; Charlotte van der Waals, Galerie Ra, Amsterdam

1983 – Das Tablett, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1983 – Das wiederentdeckte Edelmetall – Platin als Schmuckmetall, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1983 – Degussa Wettschmieden 82 – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1983 – Esther Knobel, Galerie Ra, Amsterdam

1983 – Europäischer Silber. Handgearbeitet, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1983 – Gijs Bakker, jewellery and lights, Galerie Ra, Amsterdam

1983 – Jens-Rüdiger Lorenzen – Schmuck – Objekte, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1983 – Lam de Wolf, Galerie Ra, Amsterdam

1983 – Ländlicher Schmuck aus Deutschland, Österreich und der Schweiz, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1983 – Marjorie Schick, Galerie Ra, Amsterdam

1983 – New Departures in British Jewellery, American Craft Museum, New York

1983 – Onno Boekhoudt; Marion Herbst, jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam

1983 – Paper Round, British Crafts Centre, Londen (David Watkins)

1983 – Peter Skubic und Studenten der Schmuckklasse in der Kölner Werkschule, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1983 – Ros Perry; Karin Borland; Anne Finlay; Peter Niczewski, Galerie Ra, Amsterdam

1983 – Rundum die China-Perle, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1983 – Ruudt Peters, Collars, Galerie Ra, Amsterdam

1983 – Schmuck + Objekte von Karl F. Hofeditz, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1983 – Schmuck aus dem modernen Japan, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1983 – The Jewellery Project, Crafts Council Gallery, Londen (Paul Derrez, Georg Dobler, Gabriele Dziuba, Herman Hermsen, David WatkinsLam de Wolf)

1983 – VES, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam

1984

1984 – 17 Jonge Kunstenaars, Galerie Nouvelles Images, Den Haag

1984 – 20 In de hallen, Vleeshal, Haarlem

1984 – 50 Jahre Emailwerkstätte Lotte Koch-Feickert, Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1984 – 225 Jahre Firma Bury, Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1984 – Anita Evenepoel, Parures, Galerie Ra, Amsterdam

1984 – Aquarelle und Schmuck aus dem Jemen, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1984 – Claudie Berbée + Joke Brakman, Over-Alls, Galerie Ra, Amsterdam

1984 – Collars, Gallery Aspects, Londen (Ruudt Peters)

1984 – Contemporary Jewellery, Museum of Modern Art, Kyoto (David Watkins)

1984 – Cross Currents, Powerhouse Museum, Sydney (Caroline BroadheadPaul Derrez, David Watkins)

1984 – Daniel Kruger – Schmuck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1984 – Daniel Kruger, Survey 1975-1983, Galerie Ra, Amsterdam

1984 – Die Wunderwelt der edlen Steine, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1984 – Elisabeth Winter-Bonn – Kleinplastik, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1984 – Galerie ’84, art fair, Nieuwe Kerk, Amsterdam (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam))

1984 – Gold und Silber aus dem Alten Amerika, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1984 – Hermann Schafran : Arbeiten 1976-84, Städtische Kunsthalle Mannheim

1984 – Hollandsk Smykkekunst, Galerie Metal, Kopenhagen (Lous Martin, Coen Mulder)

1984 – In um und für Gold, Galerie Spektrum, München (Marianne Schliwinski)

1984 – Jewellery International, Museum of Contemporary Crafts, New York (Francesco PavanDavid Watkins)

1982 – Jewellery Redefind, British Crafts Centre, Londen (Caroline Broadhead)

1984 – Julia Manheim, paper containers, Galerie Ra, Amsterdam

1984 – Keramik – Hochschule für gestaltende Kunst und Musik Bremen, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1984 – Klassische Goldschmiedekunst – Arbeiten von Eva Mascher-Elsässer, Hildegard Risch, Erna Zarges-Dürr, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1984 – Lam de Wolf, Galerie Ra, Amsterdam

1984 – Maria Blaisse, Variaties op een hoofdthema/Variations on a theme, Galerie Ra, Amsterdam

1984 – Marion Herbst, Rings, Galerie Ra, Amsterdam

1984 – Modern Artists’ Jewels, Victoria and Albert Museum, Londen

1984 – Neues Deutsches Email, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1984 – Ontwerpen in kleine oplage, Galerie Het Kapelhuis, Amersfoort (Lous Martin)

1984 – Phantastische Figurationen – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1984 – Schmuck aus den Niederlanden, Galerie Vogt, Neurenberg

1984 – Schmuck Schmuck Schmuck…, Galerie Spektrum, München (Esther Knobel)

1984 – Signalementen, Museum het Kruithuis, Den Bosch

1984 – Some Dutch Jewellers, Arnolfini, Bristol

1985

1985 – VII. Benvenuto-Cellini-Wettbewerb ’85, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1985 – 7 Gouden ringen, Galerie Ra, Amsterdam

1985 – American Jewelry NOWMuseum of Arts and Design (MAD), New York (Mary Lee Hu)

1985 – Attitudes, ICC, Antwerpen (David Watkins)

1985 – Ausgrabungen – Ausstellung des Hanauer Geschitsvereins, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1985 – Australian work: Michael Anderson; Rowena Gough; Carlier Makigawa; David Selkirk; Jenny Toynbee Wilson, Galerie Ra, Amsterdam

1985 – Birgit Laken, jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam

1985 – Body Works and Wearable Sculpture, Visual Arts Centre of Alaska, Anchorage (David Watkins)

1985 – Cross Currents, jewellery from Australia, Britain, Germany and Holland, Power House Museum, Sydney (reizende tentoonstelling door Australië, Paul Derrez was één van de organisatoren en conservatoren)

1985 – David Watkins: Jewellery and Sculpture, Crafts Council, Londen

1985 – Decoration in Design, Van Reekum Museum, Apeldoorn

1985 – Die Klasse Hössle der Akademie Nürnberg, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1985 – Eight Japanese Goldsmiths, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede

1985 – Eine einzige Perle – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1985 – Eisen, Gold und Bunte Steine. Bürgerlicher Schmuck zur Zeit des Klassizismus und Des Biedermeier, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1985 – Gretchen Klunder Raber und Jolande Haas Goldberg – Variationen in Metall und Porzellan, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1985 – Halbzeit, Galerie Spektrum, München (Peter Skubic)

1985 – Hebräische Manuskripte und Drucke, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1985 – Introduction, Adri Hattink; Rian de Jong; Liesbeth Rahder, jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam

1985 – Jubileumtentoonstelling Galerie Nouvelles Images, Gemeentemuseum Den Haag, Den Haag

1985 – Kai Chan, jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam

1985 – Kaiserliches Gold und Silber – Schätze der Hohenzollern aus dem Schloss Huis Doorn, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1985 – Masterworks of Contemporary American Jewelry: Sources and Concepts, Victoria and Albert Museum, Londen (Mary Lee Hu)

1985 – New Tradition, the evolution of jewellery 1966 – 1985, British Crafts Centre, Londen (Mecky van den Brink, Maria Hees, Lous Martin, Lam de Wolf)

1985 – Nya Smycken, Stockholm (mede georganiseerd door Galerie Ra)

1985 – Ohrschmuck, Galerie am Graben, Wenen (Marianne Schliwinski)

1985 – Papier – Un Nouveau Langage Artistique II, Musée des Arts Décoratifs, Lausanne (David Watkins)

1985 – Paul Derrez, jewellery and bowls, Galerie Ra, Amsterdam

1985 – Peter de Wit, Galerie Ra, Amsterdam

1985 – Robert Smit, Ornamentum Humanum, Galerie Ra, Amsterdam

1985 – Schmuck für Kopf und Haar, Schmuckmusuem Pforzheim, Pforzheim (Marianne Schliwinski)

1985 – Von Spardosen, Beuteln und Geldkatzen – aus der Sammlung der Ersten Österreichischer Spar-Casse (Wien), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1985 – Vormgevers in beweging: zes presentaties rond het lichaam, Gemeentemuseum Den Haag, Den Haag

1986

1986 – 5 Jahre Galerie Spektrum, Galerie Spektrum, München (Jürgen Eickhoff, Esther Knobel, Marianne Schliwinski)

1986 – 8. Europäische Silbertriennale, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1986 – 10 Jaar Ra, Galerie Ra, Amsterdam (Maria Hees, Vered Kaminski, Robin Quigley, Richard Walraven)

1986 – Acht Japanse edelsmeden in Nederland, Galerie Marzee, Nijmegen en Galerie Trits, Delft en Galerie Eewal, Leeuwarden

1986 – Affenliebe, Hexenbesen und Samurais, Galerie Spektrum, München (Marianne Schliwinski)

1986 – Beppe Kessler; Rene Smoorenburg, Galerie Ra, Amsterdam

1986 – Carl F. Dau – Sequenzen, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1986 – Craft Today: Poetry of he Physical, American Craft Museum, New York (Mary Lee Hu, Robin Quigley)

1986 – David Watkins: Jewellery and Sculpture, City Art Gallery, Leeds

1986 – Degussa Wettschmieden 1986, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1986 – Deutsche Goldschmiedekunst, Galerie Metal, Kopenhagen (Georg Dobler)

1986 – Die Kugel – Glass + Metall – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1986 – Fragments, Helen Drutt Gallery, Phladelphia (Otto Künzli)

1986 – Georg Dobler, Galerie Ra, Amsterdam

1986 – Gijs Bakker, Galerie Ra, Amsterdam

1986 – Halsschmuck, Galerie am Graben, Wenen (Marianne Schliwinski)

1986 – Handwerkskunst aus Kamerun, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1986 – Herman Hermsen, sieraden en lampen, Galerie Ra, Amsterdam

1986 – Het andere gezicht van de VES, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam

1986 – Images – Sieraden, Schmuck, Jewellery – Holländische GoldschmiedeDeutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1986 – Johanna Hess-Dahm (Johanna Dahm), Galerie Ra, Amsterdam

1986 – Klaus Bohnenberger, Schwäbisch Gmünd – Schmuck, Plastiken, Graphiken, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1986 – Kunst aus Nagaland (aus der Sammlung des Museums Barbier-Müller, Genf), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1986 – Lampen und Schmuck, Galerie Spektrum, München (Herman Hermsen)

1986 – Marion Herbst, Onverantwoord design, Galerie Ra, Amsterdam

1986 – Modern Jewelry 1964-86, Helen W. Drutt Collection, Philadelphia Museum of Art, Philadelphia (David Watkins)

1986 – Multiples heden verleden, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (reizende tentoonstelling)

1986 – New Norwegian Jewelry, VO Galerie, Washington (Tove Becken, Millie Behrens, Liv Blåvarp, Christine Bongard, Sigurd Bronger, Ann-Rita Bryghaug Wold, Gry Eide, Ingjerd Hanevold, Morten Kleppan, Ingrid Larsen, Laila Olsen, Heidi Sand)

1986 – Novák, Cepka, Prášil, Galerie am Graben, Wenen

1986 – Otto Kunzli, Fragmenten, Galerie Ra, Amsterdam

1986 – Schmuck-Unikat-Gebrauchs-Gegenstand, Galerie am Graben, Wenen (Marianne Schliwinski)

1986 – Sieraad 1986, Draagteken? Museum het Kruithuis, Den Bosch, Gemeentemuseum Arnhem, Arnhem

1986 – Sieraden, Images, Singer Museum, Laren (reizende tentoonstelling)

1986 – Sieraden, vorm en idee, Van Reekum Museum, Apeldoorn

1986 – Sieraden 1966-1986, Collectie Paul Derrez en Willem Hoogstede, Museum het Kruithuis, Den Bosch, Gemeentemuseum Arnhem, Arnhem

1986 – Volks- und Trachtenschmuck europäischer Länder (aus der Sammlung des Schmuckmuseums Pforzheim), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1987

1987 – Beyond Reach, Prinsenhof, Delft (Robert Smit)

1987 – Biennale de Bijoux, Parijs

1987 – Cathy Harris; Julia Manheim; Peter Niczewski, Galerie Ra, Amsterdam

1987 – Concepts, Comments, Process, Dutch jewellery 1967-1987 (reizende tentoonstelling, Toronto en Montreal, Paul Derrez in samenwerking met de Rijksdienst Beeldende Kunst met onder meer werk van Lous Martin)

1987 – David Watkins, Embraced, Galerie Ra, Amsterdam

1987 – David Watkins: Jewellery, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam

1987 – Deutsche Goldschmiedekunst vom 15. bis zum 20. Jahrhundert aus dem Germanischen Nationalmuseum Nürnberg, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1987 – Dutch jewellery 1967-1987, Rijksdienst, Toronto en Montreal

1987 – Ewa Franczak / Stefan Okolowicz, Warschau – Die Macht der Dreiecke – Schmuck, Objekte, Zeichnungen, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1987 – Georg Dobler, Galerie Spektrum, München

1987 – Holland in vorm: Sieraden, Gemeentemuseum Arnhem, Arnhem (Peggy Bannenberg, Mecky van den Brink, Lous Martin, Philip Sajet)

1987 – Internationale Schmuckszene ’87, München

1987 – Jung-Gyu Yi, Paris – Schmuck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1987 – Kronen (aus der Sammlung Jürgen und Gudrun Adeler, Wuppertal), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1987 – Lam de Wolf, Hommage aan la libre Pensee, Galerie Ra, Amsterdam

1987 – Lia de Sain, Lines, Grills, Writings, Galerie Ra, Amsterdam

1987 – Novák, Cepka, Prášil, Galerie Louise Smit, Amsterdam

1987 – Object als onderscheiding, Galerie Het Kapelhuis, Amersfoort

1987 – Onno Boekhoudt, Galerie Ra, Amsterdam

1987 – Schmuck aus dem nördlichen Afrika und Aquarellen von Joachim Gast, Frankfurt, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1987 – Schmuck in Bewegung – Bewegung in Schmuck – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Marianne Schliwinski)

1987 – Steine, Galerie Mattar, Keulen (Renzo Pasquale)

1987 – Susanne Voss – Schmuck und Gerät, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1987 – Verena Sieber-Fuchs, Galerie Ra, Amsterdam

1987 – Wendy Ramshaw / David Watkins – Schmuck / Jewellery, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1987 – Zeitgenössisches deutsches und finnisches Kunsthandwerk, Museum August Kestner, Hannover, reizende tentoonstelling t/m 1988 (Marianne Schliwinski)

1988

1988 – 450 Jahre Altstädter Rathaus -Deutsches Goldschmiedehaus, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1988 – Adri Hattink, objects, Galerie Ra, Amsterdam

1988 – Cepka – Novák, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim

1988 – Collars (Beppe Kessler), Galerie Ra, Amsterdam

1988 – Collectief, Galerie Trits, Delft

1988 – Daniel Kruger, jewellery, cutlery, containers, Galerie Ra, Amsterdam

1988 – Deutscher Schmuck- und Edelsteinpreis Idar-Oberstein 1988, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1988 – Esther Knobel, Galerie Spektrum, München

1988 – Gegensätze vereint – Sieben Künstler zeigen Schmuck und Objekte, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1988 – Hout en bast, Galerie Trits, Delft (Marianne Schliwinski)

1988 – Licht, hedendaagse vormen in Joodse rituelen, Joods Historisch Museum, Amsterdam

1988 – Lisa Gralnick, Galerie Ra, Amsterdam

1988 – London-Amsterdam, New Art Objects from Britain and Holland (een samenwerking van Galerie Ra, Amsterdam, Galerie De Witte Voet, Amsterdam en de British Crafts Council, Londen (Iene Ambar))

1988 – Marjorie Schick, Transition, Galerie Ra, Amsterdam

1988 – Michael Rowe: Retrospective, Keramiekmuseum Princessehof, Leeuwarden

1988 – New Dutch Vision in wearable objects, reizende tentoonstelling door de Verenigde Staten (Mecky van den Brink, Maria Hees, Rian de Jong, Richard Walraven)

1988 – Object als onderscheiding, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam

1988 – Peter Chang, Galerie Ra, Amsterdam

1988 – Petra Hartman, jewellery and bags, Galerie Ra, Amsterdam

1988 – Renzo Pasquale, Galerie Sternthaler, Bonn

1988 – Schmuck Berlin West – 23 Berliner Schmuckkünstler, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1988 – Schmuck, Objekte, Bilder – Franz-Joseph Bette und Brigitte Bette, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1988 – Schmuck Schmuck Schmuck, Galerie Spektrum, München (Marianne Schliwinski)

1988 – Seven Contemporary Goldsmiths from Munich, Helen Drutt Gallery, Philadelphia (Thérèse Hilbert)

1988 – Winfried Krüger, Galerie Spektrum, München

1989

1989 – 9. Europäische Silbertriennale, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1989 – Amulett & Talisman – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1989 – Annelies Planteijdt, Jewellery 1981-1989, Galerie Ra, Amsterdam

1989 – Best Friends – modern jewellery, Kriterion, Centro d’Arte e Cultura, Milaan

1989 – Anton Cepka / Vratislav Novák, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1989 – Craft Today USA, American Crafts Museum, New York (Mary Lee Hu)

1989 – DedicatedGalerie Marzee, Nijmegen (Ruudt Peters)

1989 – Dedicated, V&V, Wenen (Ruudt Peters)

1989 – Explorations: The Aesthetics of Excess, American Crafts Museum, New York (Joyce J. Scott)

1989 – Gold: Art & Design – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1989 – Gold der Kuna – Silber der Mapuche, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1989 – Gry Eide, Galerie Ra, Amsterdam

1989 – Hedendaags Delfts Blauw, Keramisch Werkcentrum, Heusden, reizende tentoonstelling

1989 – Herman Hermsen, Galerie Ra, Amsterdam

1989 – Het Gebruik (VES), Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam

1989 – Inhalte – Johann Müller, Willi Häfele, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1989 – Juwelenschmuck der Neunziger Jahre – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1989 – Kai Chan, Amsterdam-Toronto, jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam

1989 – Kammen, Galerie Marzee, Nijmegen en Museum Boijmans Van Beuningen, Rotterdam (Theo Smeets)

1989 – KunstRAI ’89, Amsterdam (met onder meer Galerie Het KapelhuisGalerie Louise Smit (Amsterdam) en Galerie Ra (Amsterdam))

1989 – Lam de Wolf, Kleurblik, Galerie Ra, Amsterdam

1989 – Made in Israël, Joods Historisch Museum, Amsterdam

1989 – Made in Israël; Jediedjah van Essen, Noomi van Gelder en Esther Knobel, Galerie Ra, Amsterdam

1989 – Manfred Nisslmüller, Galerie Louise Smit, Amsterdam

1989 – Marion Herbst, Trouvailles, jewellery, Galerie Ra, Amsterdam

1989 – New Dutch visions in Wearbale Sculpture, Verenigde Staten (reizende tentoonstelling) (Nel Linssen)

1989 – Ornamenta I, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Manfred Bischoff, Georg Dobler, Lisa Gralnick, Rian de Jong, Daniel Kruger, Winfried Krüger, Marie Letz, Nel Linssen, Lous Martin, Falco Marx, David Watkins)

1989 – Peter Skubic – Schmuck, Galerie Spektrum, München

1989 – Rian de Jong, Galerie Ra, Amsterdam

1989 – Sandra Enterline, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

1989 – Schmuck von Mosettig, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1989 – Signalement, Nederlands Textielmuseum, Tilburg

1989 – Solo for a Solist, Centraal Museum, Utrecht en Helen Drutt Gallery, New York (Gijs Bakker)

1989 – Verena Sieber-Fuchs, VO Galerie, Washington

1989 – Versierd, symboliek in het moderne en antieke sieraad, Allard Pierson Museum, Amsterdam (Petra Hartman)

1990

1990 – 25 Jaar Van Reekum Museum, Apeldoorn

1990 – Alberto Zorzi, Padua – Schmuck, Skulptur, Graphik 1975-1990, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1990 – American Dreams, American Extremes, Museum Het Kruithuis, Den Bosch

1990 – Birgit Laken, Metal in motion, Galerie Trits, Delft

1990 – Birgit Laken, Metal in motion, jewellery, Galerie Ra, Amsterdam

1990 – Die Ehrenringträger der Gesellschaft für Goldschmiedekunst 1933-1990, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1990 – Die Metallklasse der Akademie in Nürnberg, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1990 – Ecuador – Gold und Terrakotten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1990 – Elisabeth J. Defner, Wien – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1990 – Elisabeth Treskow – Goldschmiedekunst des 20. Jahrhunderts, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1990 – Eröffnungsausstellung Tomas Hoke, Wien – Schmuck und Skulptur, Galerie Slavik, Wenen

1990 – Gastroph + Seidenath, Galerie Spektrum, München

1990 – Gekraagd, Huis van Gijn, Dordrecht

1990 – Georg Dobler, Galerie Ra, Amsterdam

1990 – Giampaolo Babetto, Padua, Fritz Maierhofer, Wien – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1990 – Glänzende Zeichen am Körper, V&V, Wenen (Georg Dobler)

1990 – Human Chemistry, Galerie Hüsstege, Den Bosch

1990 – Joalharia Holandesa, Novidades da Holanda/News from the Netherlands, Museu Calouste Gulbenkian, Lissabon en Porto, reizende tentoonstelling (Gijs Bakker, Laura Bakker, Peggy Bannenberg, Eleonoor van Beusekom, Maria Blaisse, Onno Boekhoudt, Anneke Bruin, Francesca di Ciaula, Paul Derrez, Els Deumens, Karine Dolhain, Suzanne Esser, Sita Falkena, Hilde Foks, Petra Hartman, Maria Hees, Marion Herbst, Janke IJff, Marjorie Jacobs, Rian de Jong, Beppe Kessler, Charon Kransen, Birgit Laken, Nel Linssen, Lous Martin, Jan Matthesius, Ruudt Peters, Annelies Planteijdt, Margot Rolf, Lia de Sain, Lucy Sarneel, Nico Schilders, Marianne Grootenboer, René Smoorenburg, Annemarie Timmer, Marietta Veldhuizen, Ans Verdijk, Richard Walraven, Lam de Wolf, Frank van Zwicht)

1990 – Julia Manheim, Paper Works, Galerie Ra, Amsterdam

1990 – Kämme, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1990 – Ketten, Galerie Spektrum, München (Marianne Schliwinski)

1990 – KunstRAI ’90, Amsterdam (met onder meer Galerie Louise Smit (Amsterdam) Galerie Marzee (Nijmegen), Galerie Ra (Amsterdam))

1990 – Le bijou contemporain en Europe, Hamois en Brussel

1990 – Michael Brennand-Wood, Reliefs, Galerie Ra, Amsterdam

1990 – Michael Delto – Zeichnungen, Malerei, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1990 – Philip Sajet: Jewelry, Jewelers’ Werk Galerie, Wahington

1990 – 1991 – Point of view, Verenigde Staten en Canada (reizende tentoonstelling)

1990 – Signaturen -Ergebnisse eines Internationalen Schmuck-Wettbewerbs “aus Gold und Silber”, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1990 – Triennale du Bijou, Musée des Arts Décoratifs (Parijs), Parijs (Giampaolo Babetto, Daniel Kruger, Francesco PavanPhilip Sajet, Marianne Schliwinski, Bernhard Schobinger, Detlef Thomas)

1990 – Triennale Européenne du bijou, Musée du Luxembourg, Parijs (Michael BeckerGeorg Dobler, Kyoko Fukuchi, Vered Kaminski, Janna Syvänoja)

1990 – Warwick Freeman, Share of Sky, Galerie Ra, Amsterdam

1990 – William Harper – Artist as Alchemist, Retrospektive, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1990 – Zeitgenössisches deutsches Kunsthandwerk, reizende tentoonstelling t/m 1991: Museum für Kunsthandwerk, Frankfurt, Grassimuseum, Leipzig en Museum August Kestner, Hannover (Marianne Schliwinski)

1991

1991 – 10 Jahre Galerie Spektrum, Galerie Spektrum, München (Michael Becker, Marianne Schliwinski)

1991 – Anna Heindl, Galerie Louise Smit, Amsterdam

1991 – Arsenale, Agression im Schmuck, Museum für Kunsthandwerk, Frankfurt (Philip Sajet)

1991 – Augenblick, Galerie Wittenbrink, München (Otto Künzli)

1991 – Beauty is a Story, Museum het Kruithuis, Den Bosch (Manfred Bischoff, Philip SajetLucy Sarneel, Detlef Thomas)

1991 – Bedels aan banden, contemporary charms and charm-bracelets by designers, Galerie Ra, Amsterdam

1991 – Bewegung im Band -Abschlussarbeiten von Studierenden der Staatlichen Zeichenakademie HanauDeutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1991 – Birgit Laken, Noblesse Oblique, Lausanne

1991 – De feestdis, Galerie Ra, Amsterdam (Georg Dobler, Lisa Gralnick, Maria Hees)

1991 – Der Münchner Goldschmied Elmar Seidler, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1991 – Die Erzbischöfe von Mainz, Kurfürsten des Heiligen Römischen Reiches in ihren Siegeln und Portraits aus der Sammlung von Rudolf Krammig, Steinheim, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1991 – Een overzicht, De Zonnehof, Amersfoort (Pauline Wiertz)

1991 – Elisabeth Holder, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

1991 – Erico Nagai und Yasuki Hiramatsu, Japan – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1990 – European Metal: jewellery and objects, Powerhouse Museum, Sydney (Iene Ambar)

1991 – Friedrich Knupper – Schmuck und Objekte, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1991 – Gabriele von Pechmann und Peter Verburg, München – Schmuck und Silbergerät, Galerie Slavik, Wenen

1991 – Getooid en Versierd, Vishal, Haarlem

1991 – Gijs Bakker, New work, Galerie Ra, Amsterdam

1991 – Het derde oog, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Otto Künzli)

1991 – Interno, Galerie Marzee, Nijmegen (Ruudt Peters)

1991 – KunstRAI ’91, Amsterdam (met onder meer Galerie Louise Smit (Amsterdam), Galerie Ra (Amsterdam))

1991 – Lam de Wolf, New work, Galerie Ra, Amsterdam

1991 – Lineart, Galerie Marzee, Nijmegen

1991 – Maria Hees, Shadow-shapes, Galerie Ra, Amsterdam

1991 – Marion Herbst, Onno Boekhoudt, Galerie Ra, Amsterdam

1991 – Metal in motion, Van Reekum Museum, Apeldoorn

1991 – Na Delfts blauw: Rob Brandt; Tjitske Dijkstra; Marion Herbst; Marja Hooft; Anton Reijnders; Anne van der Waerden, Galerie Ra, Amsterdam

1991 – Neoteric Jewelry, Newhouse Center for Contemporary Art, New York

1991 – Prikkelend/griffig, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Lous Martin)

1991 – Schätze des ungarischen Barock, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1991 – The 20th Anniversary Show, Electrum Gallery, Londen (Mary Lee Hu)

1991 – View, Review, 15 jaar VES, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Lous Martin)

1991 – Wolfgang Lieglein; Heinz H. Landes, Wenn’s Gherzerl brummt, ist’s Arscherl g’sund!, Galerie Ra, Amsterdam

1992

1992 – 10 kleine Negerlein, V&V, Wenen (Marianne Schliwinski)

1992 – 10. Silbertriennale 1992 – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1992 – Ausgezeichnet-Preisgekrönte Schmuckgestalter, Galerie Voigt, Neurenberg (Marianne Schliwinski)

1992 – Bedels aan banden, Gemeentemuseum Arnhem, Arnhem

1992 – Beppe Kessler, Zinnespelen/Games of the senses, Galerie Ra, Amsterdam

1992 – Bernhard Schobinger, Galerie Louise Smit, Amsterdam

1992 – Birgit Laken, Metal in motion, Artefacto, Lissabon

1992 – Birgit Laken, Metal in motion, HQ Gallery, Dublin

1992 – Birgit Laken, Metal in motion, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

1992 – Bruce Metcalf, New Wooden Jewelry, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

1992 – Das Dritte Auge, Museum Bellerive, Zürich (Otto Künzli)

1992 – David Watkins, London – Schmuckskulptur, Galerie Slavik, Wenen

1992 – Editionen, Galerie Spektrum, München (Ruudt Peters, Marianne Schliwinski)

1992 – Esther Knobel, Vered Kaminski, Politics and Poetry, Galerie Ra, Amsterdam

1992 – Gevoel voor ringen, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Jacomijn van der Donk)

1992 – Glasschmuck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1992 – Fragmente, Schmuckforum, Bazel (Monika Brugger)

1992 – Hilde Foks, Laura Bakker, Galerie Ra, Amsterdam

1992 – Hildegard Risch – 60 Jahre Goldschmiedekunst, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1992 – Interno, Galerie Spektrum, München (Ruudt Peters)

1992 – Interno, V&V, Wenen (Ruudt Peters)

1992 – Interplays, Bratislava

1992 – Jewellery from Finland, V&V, Wenen (Eija Mustonen)

1992 – Joaquim Capdevila, Ramón Puig Cuyàs, Xavier Domenech, Carme Roher I Casellas, – Schmuck, Galerie Slavik Wenen

1992 – Klaas-Jan Bootsman; Wim van Doorschot, Passion and Perfection, Galerie Ra, Amsterdam

1992 – KunstRAI Het ongedragen sieraad, museumpresentatie, Amsterdam

1992 – KunstRAI ’92, Amsterdam (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam))

1992 – Lam de Wolf, Trousers, Galerie Ra, Amsterdam

1992 – Made in Europe, Galerie Trits, Delft (Stefano Marchetti)

1992 – Métamorphoses, Galerie Chéret, Parijs (Monika Brugger)

1992 – Natürliche und künstliche Strukturen, Galerie Spektrum, München (Georg Dobler)

1992 – Neoteric Jewelry, Society for Contemporary Crafts, Pittsburgh

1992 – Neoteric Jewelry, Museum of Art, Rhode Island School of Design, Providence

1992 – Peter Chatwin + Pamela Martin, Work in Wood, objects, Galerie Ra, Amsterdam

1992 – Rebecca Batal, Martina Windels, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

1992 – Rian de Jong, Echo, Galerie Ra, Amsterdam

1992 – Scandinavian Jewellery Exhibition, Electrum Gallery, Londen (Janna Syvänoja)

1992 – Schätze deutscher Goldschmiedekunst von 1500 bis 1920 aus dem Germanischen Nationalmuseum Nürnberg, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1992 – Schmuck im Plural, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1992 – Siegfried Männle – Werke aus sechs Jahrzehnten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1992 – Sieraden in het Palthe-Huis, Museum Het Palthe-Huis, Oldenzaal (Lisa Gralnick)

1992 – Silber des Historismus in Lübeck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1992 – Stephan Seyffert, Galerie Ra, Amsterdam

1992 – Stockings and Collars, Hats and Caps, accessories-exhibition, Galerie Ra, Amsterdam

1992 – Therese Hilbert, München, Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1993

1993 – Aanwinsten, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Philip Sajet)

1993 – Amulet, Galerie Marzee, Nijmegen (Herman Hermsen, Rian de Jong, Theoo Smeets)

1993 – Barbara Seidenath, Irmgard Zeitler, Miriam Sharlin, Deutschland – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1993 – Cinderella’s Christmas, shoes by: Harriet Mastboom; Zjef van Bezouw; Ilse Hoffmann; Majo Joostens; Ilona Koudijs; Ingrid Mammey; Liesel Swart; Mia Trompenaars; Julia Veres; Renate Volleberg, Galerie Ra, Amsterdam

1993 – De Oogst, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Ted Noten, Theo Smeets)

1993 – Design Jewelry. Schmuck-Kunst – Gruppe “Aspects”, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1993 – Daniel Kruger, München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1993 – Detlef Thomas, Andreas Treykorn, München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1993 – Doris Neumann, Deutschland – Glasschmuck, Galerie Slavik, Wenen

1993 – Drei Silberschmiede – Drei Länder. Werner Bünck, Robert Foster, Michael Rowe, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1993 – Ears and Tears, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Anna Heindl)

1993 – Ebbe Weiss-Weingart – Schmuck und Objekte 1946-1993, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1993 – Emmy van Leersum, Museum het Kruithuis, Den Bosch

1993 – Erika Herbert – Specksteinplatten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1993 – Eternal Beauty, Tropenmuseum, Amsterdam (tentoonstelling ingericht door Hans Appenzeller)

1993 – Facet ’93, Kunsthal, Rotterdam (Giovanni Corvaja)

1993 – Gijs Bakker, The holes project, jewellery, objects, furniture, Galerie Ra, Amsterdam

1993 – Good Morning America, Galerie Wittenbrink, München (Otto Künzli)

1993 – Hans Haertel, jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam

1993 – Helfried Kodré, Wien – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1993 – Hollands glorie, Galerie Marzee, Nijmegen (Mecky van den Brink)

1993 – Ingrid Cerny, Nel Linssen, A. Wolpert, Deutschland – Papierobjekte für Körper und Raum, Galerie Slavik, Wenen

1993 – Jacomijn van der Donk, Galerie Louise Smit, Amsterdam

1993 – Jacqueline Lillie, Wien – Glasperlenschmuck, Galerie Slavik, Wenen

1993 – Klaus Ullrich – Schmuckmacher seit 1955, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1993 – Kontraste – Iene Ambar, Barbara Lechner and Maria Schade, Museum für Angewandte Kunst, Gera

1993 – KunstRAI ’93, Amsterdam (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam))

1993 – Mag het iets meer zijn, overzichtstentoonstelling Marion Herbst, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam

1993 – Manfred Bischoff, üb ersetzen, Museum het Kruithuis, Den Bosch

1993 – Marianne Schliwinski, Galerie Spektrum, München

1993 – Marion Herbst, Mag het iets meer zijn?, Galerie Ra, Amsterdam

1993 – Maritta Kaltenborn – Geschmiedete Kleinplastiken, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1993 – Marjorie Schick, Galerie Ra, Amsterdam

1993 – Michael Becker, München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1993 – Mirjam Nuver, Hats, Galerie Ra, Amsterdam

1993 – Münchner Goldschmiede, Galerie Spektrum, München (Marianne Schliwinski)

1993 – Nel Linssen, Galerie Ra, Amsterdam

1993 – Ombre et lumière, Galerie Hélène Porée, Parijs (Monika Brugger)

1993 – On the Edge, Crafts Council, Londen (Caroline Broadhead)

1993 – Orfèvrerie et bijou contemporains, Château-Musée Grimaldi, Cagnes-sur-Mer

1993 – Passio, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Ruudt Peters)

1993 – Passio, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Ruudt Peters)

1993 – Schmuck – Burg Giebichenstein 1970-1992 und Renate Heintze, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1993 – Schmuck-Maßnahmen – Gerd Rothmann, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1993 – Sieraden en objecten van Birgit Laken, Frans Halsmuseum, Haarlem

1993 – Subjects, Helsinki

1993 – 1994 – Tekens & Ketens, (reizende tentoonstelling: 1993: Museum van der Togt, Amstelveen; 1994: Gemeentemuseum Arnhem, Arnhem, Het Domein, Sittard, Kunsthal, Rotterdam (Petra Hartman, Herman Hermsen, Rian de Jong, Beppe Kessler, Karin Kortenhorst, Theo Smeets)

1993 – The Third Eye, Kelvingrove Art Gallery and Museum, Glasgow (Otto Künzli)

1993 – Vielsinnig, V&V, Wenen

1993 – Was Ihr Wollt, Galerie Spektrum, München (Winfried Krüger, Marianne Schliwinski)

1993 – Without guarantee, Galerie Spektrum, München (Peter Skubic)

1993 – Wolf von Waldow, Fret-work I and II, Galerie Ra, Amsterdam

1994

1994 – 10 jaar Trits, Galerie Trits, Delft (Lous Martin)

1994 – 222 Jahre Staatliche Zeichenakademie Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1994 – Alexandra Bahlmann, Kerstin Becker, München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1994 – Alter Ego – tekeningen en objecten, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Ted Noten)

1994 – Anton Cepka, Galerie Spektrum, München

1994 – Bagues, Galerie Hélène Porée, Parijs (Theo Smeets)

1994 – Carl Pott – ein Leben für das Besteck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1994 – Contemporary Classics, Vases by Dutch Designers, Galerie Ra, Amsterdam

1994 – Esther Knobel, Retrospective, Galerie Ra, Amsterdam

1994 – Europride, Loods 6, Amsterdam

1994 – Francesco Pavan, Graziano Visintin, Padua – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1994 – Gabriele von Pechmann, Peter Verburg – Schmuck und Silbergerät, Galerie Slavik, Wenen

1994 – Goud Alleen, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Giampaolo Babetto, Manfred Bischoff, Onno Boekhoudt, Karl Fritsch, Pascaline Goossens, Yasuki Hiramatsu, Nel Linssen, Falco Marx, Philip Sajet, Lucy Sarneel, Bernhard Schobinger, Peter Skubic, Robert Smit)

1994 – Helen Drutt Collection, Museum Bellerive, Zürich (Janna Syvänoja)

1994 – HokusPokus, V&V, Wenen

1994 – In en uit balans, Gemeentemuseum Den Haag, Den Haag (Margot Rolf)

1994 – Joan Parcher, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

1994 – Johanna Dahm, Zürich, Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1994 – Kunst kennt keine Behinderung – Sehen Sie? Begreifen Sie?, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1994 – KunstRAI ’94, Amsterdam (Galerie Ademloos (Den Haag), Galerie Marzee (Nijmegen), Galerie Ra (Amsterdam))

1994 – Mary Lee Hu: Master Metalsmith, Metal Museum, Memphis

1994 – Metall in Motion, Schmuck Forum, Zürich

1994 – Michael Brennand-Wood, A Faint Touch of Fragility, objects, Galerie Ra, Amsterdam

1994 – Orfèvrerie et bijou contemporains, Château-Musée Grimaldi, Cagnes-sur-Mer

1994 – Passio, Galerie Hélène Porée, Parijs (Ruudt Peters)

1994 – Passio, Galerie Spektrum, München (Ruudt Peters)

1994 – Peter Hoogeboom, Walking Across Fields, Galerie Ra, Amsterdam

1994 – Peter Mellema, Rings, Galerie Ra, Amsterdam

1994 – Philip Sajet, Galerie Sofie Lachaert, Tielrode

1994 – Pour le Balconnet, Galerie Spektrum, München (Marianne Schliwinski)

1994 – Rendez-vous, Galerie Ademloos, Den Haag (Monika Brugger)

1994 – Sabine Hauss, Pforzheim – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1994 – Schmuck und Gerät. Eine Ausstellung der Gesellschaft für Goldschmiedekunst, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1994 – Schmuck: Die Sammlung der Danner-Stiftung, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1994 – Schmückendes für Hand und Ohr – Friedrich Wilhelm Müller – Wettbewerb 1992, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1994 – Sculptors Jewelry I, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Hans Hovy)

1994 – Sign of mine, Museum für Angewandte Kunst Köln (MAKK), Keulen

1994 – Strom der Leidenschaften, Galerie Spektrum, München (Ruudt Peters)

1994 – Sylvia Blickman, Wearable Lightness, Galerie Ra, Amsterdam

1994 – Symfonie voor solisten, Gemeentemuseum Arnhem, Arnhem (Herman Hermsen)

1994 – Tactile et fragile, Galerie Hélène Porée, Parijs (Monika Brugger)

1994 – The Italian metamorphosis, 1943-1968, Solomon R. Guggenheim Museum, New York (reizende tentoonstelling: Kunstmuseum Wolfsburg, Wolfsburg (1995) en Triennale di Milano, Milaan (1995) door Germano Celant met onder meer Giancarlo Montebello)

1994 – True Confessions, Traver Gallery, Seattle (Nancy Worden)

1994 – l’Unique et le Multiple, Galerie Hélène Porée, Parijs (Theo Smeets)

1994 – Van binnen naar buiten, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede

1994 – Vier Sieraadontwerpers, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Theo Smeets)

1994 – Vingt ans de bijoux contemporains, Galerie Chéret, Parijs (Monika Brugger)

1995

1995 – 10 Jahre Schmuck – Elke Fischer, Heidi Schulze-Merian, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1995 – 11. Silbertriennale 1995 – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1995 – Alexandra Harder – Stilleben, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1995 – Alliances, Galerie Hélène Porée, Parijs (Theo Smeets)

1995 – Anna Heindl, Wien – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1995 – Au clair de la lune, Museum voor Sierkunst, Gent

1995 – Barbara Paganin, Stefano Marchetti, Giovanni Corvaja, Italien – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1995 – Bernhard Schobinger, Schmuck aus interstellarem Metal, Galerie Louise Smit, Amsterdam

1995 – Bilder in Kristall geschnitten – Zum 100. Geburtstag des Gemmenkünstlers Martin Seitz, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1995 – Blanka Cepkova, Ike Jünger, Prag und München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1995 – Christa Lühtje, München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1995 – Daniel Kruger, Tradition and Intervention, Galerie Ra, Amsterdam

1995 – De Man Versierd, Streekmuseum het Admiraliteitshuis, Dokkum

1995 – Dinie Besems, Everything should fit, jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam

1995 – Dutch Jewellery, Erasmus Huis, Jakarta (door Ton Berends met werk van onder meer Iene Ambar)

1995 – Frühlingsgeschmeide, Galerie SO, Freiburg (Monika Brugger)

1995 – Gijs Bakker, Shot, Galerie Ra, Amsterdam

1995 – Glanzlichter, Galerie Spektrum, München (Klaus Bürgel, Marianne Schliwinski)

1995 – Guest Stars, Galerie Wittenbrink, München (Mielle Harvey)

1995 – Gum Gong – Moderne Gerätegestaltung aus Korea, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1995 – Herman Hermsen, Ringing the Changes, Galerie Ra, Amsterdam

1995 – Hindemith und der Schott-Verlag – Stationen einer Freundschaft, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1995 – In het Teken van Satyridae, Singer Museum, Laren

1995 – Jang Sin Goo – Zeitgenössische Schmuckkunst in Korea, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1995 – Jewel, Symbol, Signal, Koningin Fabiolazaal, Antwerpen (conservator Jan Walgrave, met onder meer Lucy Sarneel)

1995 – Jewelry from the Permanent Collection, American Craft Museum, New York (Nancy Worden)

1995 – KunstRAI ’95, Amsterdam (Galerie Lous Martin (Delft), Galerie Marzee (Nijmegen), Galerie Ra (Amsterdam))

1995 – l’Unique, Galerie Hélène Porée, Parijs (Monika Brugger)

1995 – Lia de Sain, Fluid Forms, Galerie Ra, Amsterdam

1995 – Marion Herbst en tijdgenoten, Centraal Museum, Utrecht

1995 – Michael Rowe, Galerie Louise Smit, Amsterdam

1995 – Multiple choice, Museum het Kruithuis, Den Bosch

1995 – Nederlandse sieraden, Studio Ton Berends, Den Haag (Iene Ambar)

1995 – Nel Linssen, Galerie Ra, Amsterdam

1995 – On Becoming Chinese, Honolulu Museum of Art, Honolulu (Ron Ho)

1995 – Otto Künzli, Het Ding, Galerie Ra, Amsterdam

1995 – Ouroboros, Galerie Marzee, Nijmegen (Ruudt Peters)

1995 – Ouroboros, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Ruudt Peters)

1995 – Parels, Galerie Marzee, Nijmegen (Theo Smeets)

1995 – Peter Skubic ‘Sieraden’ Philip Sajet, Galerie Louise Smit, Amsterdam

1995 – Petersburger Hängung, Galerie Spektrum, München (Michael Becker, Anton Cepka, Marianne Schliwinski)

1995 – Russische Silberschmiedekunst des 15. bis 20. Jahrhunderts aus Jaroslawl und Moskau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1995 – Schmuck von Bettina Speckner, Galerie Spektrum, München

1995 – Schmuckkunst aus Holland, Galerie Slavik, Wenen (Ted Noten)

1995 – Schmuckkunst der Moderne, Grossbritannien, Landesmuseum, Mainz (David Watkins)

1995 – Sita Falkena, Mysterious Elegance, Galerie Ra, Amsterdam

1995 – Tekeningen en sieraden, Galerie Eewal, Leeuwarden (Beppe Kessler)

1995 – Tomas Hoke, Wien – Schmuckkunst, Objekte, Skulpturen, Galerie Slavik, Wenen

1995 – Yasuki Hiramatsu, Galerie Louise Smit, Amsterdam

1996

1996 – 6 Pack – Schmuck und Gerät, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1996 – 18 Ringen, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam

1996 – Anita Evenepoel, clothes; Frank Van Houtte, ceramics, Galerie Ra, Amsterdam

1996 – Anuschka Walch-Corazon, Gabriele Dziuba, Bettina Speckner, Karl Fritsch, München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1996 – Artgenda ’96, Nikolaj Kirke, Kopenhagen

1996 – Birgit Laken, Galerie Ademloos, Den Haag

1996 – Briljant en gevat, Gemeentemuseum Den Haag, Den Haag (Rian de Jong)

1996 – Cinq bijoutiers Français, Galerie Hélène Porée, Parijs (Monika Brugger)

1996 – Connections – drawings of artists from Hamburg, Tölgyfa Galerie, Boedapest

1996 – Dagmar Stühler, München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1996 – Daniel Kruger, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

1996 – Daniel Kruger, München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1996 – Deganit Schocken, Replacements, Galerie Ra, Amsterdam

1996 – Detlef Thomas, Galerie Louise Smit, Amsterdam

1996 – Georg Dobler, Fascination, Galerie Ra, Amsterdam

1996 – Glasgestaltung von Matthias Fürwitt – Spiegel, Augengläser, Lichtskulpturen, Fensterentwürfe, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1996 – Granulation 1996 – Wettbewerbsergebnisse, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1996 – Heimleuchten, Galerie Spektrum, München (Jürgen Eickhoff, Marianne Schliwinski)

1996 – Holländisches Bad – etchings, Kunsthaus Hamburg en Kulturamt Weißensee, Berlijn

1996 – Hommage à Goudji et Torun, Château-Musée Grimaldi, Cagnes-sur-Mer

1996 – J. D. Schleissner Söhne, Silberwerkstätten Hanau – 180 Jahre in Hanau, Silberschmiede seit neun Generationen, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1996 – Jacomijn van der Donk, Galerie Louise Smit, Amsterdam

1996 – Jacqueline Ryan and Giovanni Corvaja, Galerie Hélène Porée, Parijs

1996 – Johann Müller: Schmuck Design – 10 Jahre Schmuck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1996 – Karl Fritsch, The Man Who Loves Gold, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

1996 – Kordaat Ferm Nobel Schoon, Museum Aemstelle, Amstelveen

1996 – Kostbar und Köstlich – miniatures, Kunsthaus Hamburg, Hamburg

1996 – KunstRAI ’96, Amsterdam (met onder meer Galerie Ademloos (Den Haag) en Galerie Ra (Amsterdam))

1996 – Leeg, Museum voor Moderne Kunst Arnhem, Arnhem

1996 – New Times, New Thinking, Jewellery in Europe and America, Crafts Council, Londen (gecureerd door Ralph Turner met: Bruce Metcalf, Lisa Gralnick, Giancarlo MontebelloRiet Neerincx, Marjorie SchickTruike Verdegaal)

1996 – Okinari Kurokawa, Japan – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1996 – Orfèvrerie et Bijou Contemporains 96, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer (Eija Mustonen)

1996 – Ouroboros, Galerie Spektrum, München (Ruudt Peters)

1996 – Ouroboros, Národní galerie v Praze, Praag (Ruudt Peters)

1996 – Paper Road, Galerie Metal, Kopenhagen (Janna Syvänoja)

1996 – Passion and Profession, 20 years Ra, Jewellery in Past, Present and Future, Galerie Ra, Amsterdam (Herman Hermsen, Vered Kaminski)

1996 – Paul Derrez, Risky Business, Galerie Ra, Amsterdam

1996 – Pet Peeves, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten) (Nancy Worden)

1996 – Peter Hoogeboom, Handle with Care, Galerie Ra, Amsterdam

1996 – Peter Skubic “Spiegelungen”, Wien – Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

1996 – Philip Sajet, Galerie Louise Smit, Amsterdam

1996 – Philip Sajet, Francesca di Ciaula, Amsterdam – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1996 – Rian de Jong, Vanity Tables, jewellery, Arnout Visser, lights, Galerie Ra, Amsterdam

1996 – Scanning, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Iris Eichenberg, Ted Noten)

1996 – Schmuck, Galerie für Schmuck, Zug (Monika Brugger)

1996 – Schmuck ’96, München

1996 – Schmuck im Schloß, Schloß Klessheim, Salzburg (Michael Becker, Gunda Maria Cancola, Anton Cepka, Johanna Dahm, Georg Dobler, Xavier Domenech, Gabriele Dziuba, Iris Eichenberg, Warwick Freeman, Karl Fritsch, Masako Hamaguchi, Mielle Harvey, Anna Heindl, Yasuki Hiramatsu, Hermann Jünger, Daniel Kruger, Robin Quigley, Wolfgang Rahs, Philip Sajet, Bernhard Schobinger, Sondra Sherman, Peter Skubic, Robert Smit, Annamaria Zanella)

1996 – Schmuck und Malerei – Angela Schuster, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1996 – Schmuckreigen, Galerie Slavik, Wenen (Stefano Marchetti)

1996 – Sierbeelden : sieraden ontworpen door beeldend kunstenaars, Museum voor Moderne Kunst, Arnhem

1996 – Student Work, Academy of Fine Arts, Munich, Germany, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Peter Bauhuis, Susanne Baumgartner, Doris Betz, David Bielander, Anna Eichlinger, Waltraud Erlacher, Andreas Evers, Christiane Förster, Irene Gonzales, Mielle Harvey, Karin Hirl, Mari Ishikawa, Ildiko Kopas, Edda Licht, Alex Murray-Leslie, Karen Pontoppidan, Henriette Schuster, Gisbert Stach, Lisa Walker, Norman Weber)

1996 – Textile Techniques in MetalMobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten) (Hanne Behrens)

1996 – Über Schmuck und Stein – Zeitgenössische Schmuck- und Objektgestaltung im Fachbereich Edelstein- und Schmuckdesign der FH Idar-Oberstein, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1996 – Vered Kaminski, Galerie Ra, Amsterdam

1996 – Victor Syrnew – Neue Shmuckstücke aus Kyrgyzstan, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1996 – Victor Vilner – Lithographien, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1996 – Vormgegeven, Stadsgalerij Heerlen, Heerlen (samengesteld door Threes Moolhuysen-Coenders, met onder meer Maria Hees)

1997

1997 – X. Benvenuto-Cellini-Wettbewerb, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1997 – 20 Years Ra – jewellery in past, present and future, Melbourne

1997 – Andrea Wagner, Galerie Mei Ling, Edam

1997 – Anna Heindl, Wien – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1997 – Annamaria Zanella, Stefano Marchetti, Galerie Hélène Porée, Parijs

1997 – Barbara Paganin, Galerie Orfèo, Luxemburg

1997 – Bloot Eigendom, Galerie Marzee, Nijmegen (Ted Noten)

1997 – British Design, Museum für Angewandte Kunst Köln (MAKK), Keulen (David Watkins)

1997 – Celebrating American Craft, Kunstindustrimuseum, Kopenhagen (Mary Lee Hu)

1997 – Chi ha paura, Museum het Kruithuis, Den Bosch

1997 – Cut steel – Ein Jahrhundert Schmuck und Accessoires aus Stahlbrillanten (1770-1870), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1997 – Daniel Kruger, New jewellery and ceramics, Galerie Ra, Amsterdam

1997 – Een willekeurige verzameling, Galerie Louise Smit, Amsterdam (door Rob Koudijs: Evert Nijland, Theo Smeets)

1997 – Eindexamententoonstelling, Galerie Marzee, Nijmegen

1997 – Eindexamenwerk, Gerrit Rietveld Academie, Amsterdam

1997 – Ergebnisse des 7. Erfurter Schmucksymposiums 1996, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1997 – Felieke van der Leest, Galerie Louise Smit, Amsterdam

1997 – Flessibellissimo, Galerie Marzee, Nijmegen (Georg Dobler, Karin Seufert)

1997 – For Sale, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Dinie Besems)

1997 – Hanauer Gold- und Silberschmiedekunst vom 19. Jahrhundert bis zur Gegenwart, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1997 – Helfried Kodré, Wien – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1997 – Hermann Jünger, Ike Jünger, München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1997 – Het ontsierde lichaam, Museum voor Moderne Kunst Arnhem, Arnhem

1997 – In neuer Reihung – Friedrich Wilhelm Müller Wettbewerb 1997, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1997 – Giovanni Corvaja, Jacqueline Ryan, Padua -Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1997 – Joaquim Capdevila, Ramón Puig Cuyàs, Barcelona – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1997 – Katja van Heesch & Philip Sajet, Killing Time, Galerie Ra, Amsterdam

1997 – KunstRAI ’97, Amsterdam (met onder meer Galerie Louise Smit (Amsterdam), Galerie Marzee (Nijmegen), Galerie Ra (Amsterdam))

1997 – Manfred Nisslmüller, Gert Mosettig, Wien – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1997 – Maria Hees, Soft Power, Galerie Ra, Amsterdam

1997 – Michael Becker, Galerie Louise Smit, Amsterdam

1997 – Norman Weber, Glamour, Galerie Ra, Amsterdam

1997 – Onno Boekhoudt, Galerie Marzee, Nijmegen

1997 – Onno Boekhoudt/Why not jewellery?, Groninger Museum, Groningen

1997 – Ouroboros, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Ruudt Peters)

1997 – Ouroboros, Galerie Sofie Lachaert, Antwerpen (Ruudt Peters)

1997 – Pavel Opočenský, New Brooches, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

1997 – Pendants, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Evert Nijland)

1997 – Perlenflut, Galerie Marzee, Nijmegen

1997 – Petra Hartman, De Dode Vrouw, Galerie Ra, Amsterdam

1997 – Philip SajetGalerie Louise Smit, Amsterdam

1997 – Ralph Bakker, Galerie Louise Smit, Amsterdam

1997 – Raumfragen, Meßberghof, Hamburg

1997 – Rietveld naar de Beurs, Beurs van Berlage, Amsterdam (Iris Eichenberg)

1997 – Ron Arad, New Acquisitions, Montreal Museum of Decorative Arts

1997 – Sanfter Glanz und Patina – Kostbares aus Bronze, Messing, Kupfer, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1997 – Scanning, Stedelijk Museum, Amsterdam, Amsterdam

1997 – Schmuck ’97, München (Janna Syvänoja)

1997 – Schmuck aus Belgien – Die Moderne 1945 bis 1995, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1997 – Scott Cormier, Galerie Marzee, Nijmegen

1997 – Sieraden, de keuze van Amersfoort, De Zonnehof, Amersfoort (Ute Eitzenhöfer, Stefano Marchetti)

1997 – Sieraden, de keuze van Amersfoort, Galerie Marzee, Nijmegen

1997 – Therese Hilbert, Hier und Jetzt, Galerie Ra, Amsterdam

1997 – Traüme, Galerie Spektrum, München (Marianne Schliwinski)

1997 – Ulo Florack, Galerie Louise Smit, Amsterdam

1997 – Water, Galerie Ademloos, Den Haag

1997 – Wertsachen – Klasse für Gold- und Silberschmiede, Akademie der Bildenden Künste Nürnberg, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1997 – Wiener Augenblicke, Galerie V&V, Wenen

1997 – Yuri Kawanabe, Oru, Galerie Ra, Amsterdam

1998

1998 – 9 Colliers 9 interpretaties, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam

1998 – 12. Silbertriennale 1998 – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1998 – Alexandra Bahlmann, Barbara Seidenath, München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1998 – Andrea Wagner, Galerie Louise Smit, Amsterdam

1998 – Anton Cepka, Michael Becker, Galerie Spektrum, München

1998 – Armed and Dangerous, Traver Gallery, Seattle (Nancy Worden)

1998 – Augenlust – erotic art, Kunsthaus Hannover

1998 – B.S. Eine unveröffentlichte Werkgruppe aus den Jahren 1991/92, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Bernhard Schobinger)

1998 – Barbara Paganin, Galerie Hélène Porée, Parijs

1998 – Beppe Kessler, Galerie A, Genève

1998 – Beppe Kessler, Potatoes and Pebbles, Galerie Ra, Amsterdam

1998 – Beppe Kessler, Schmuck und Objekte, Galerie Apex, Hopfgarten im Brixental

1998 – Bettina Speckner, Verstilling en Vervreemding, Galerie Ra, Amsterdam

1998 – Blikvangers, TextielMuseum, Tilburg (Ted Noten)

1998 – Blumen des Paradieses – Schmuck aus Indien, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1998 – Brooching it Diplomatically: A Tribute to Madeleine K. Albright, Secretary of State of the United States of AmericaAmerican Craft Museum, New York

1998 – Brooching it Diplomatically: A Tribute to Madeleine K. Albright, Secretary of State of the United States of AmericaDesignmuseo, Helsinki

1998 – Brooching it Diplomatically: A Tribute to Madeleine K. Albright, Secretary of State of the United States of AmericaEesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Tallinn

1998 – Brooching it Diplomatically: A Tribute to Madeleine K. Albright, Secretary of State of the United States of AmericaHelen Drutt Gallery

1998 – Brooching it Diplomatically: A Tribute to Madeleine K. Albright, Secretary of State of the United States of AmericaMuseum Het Kruithuis, Den Bosch

1998 – Bussi Buhs, Metamorfose, Galerie Ra, Amsterdam

1998 – Claartje Keur, portretten en colliers, Museum voor Moderne Kunst Arnhem, Arnhem

1998 – Connie en Gerda, Galerie Ademloos, Den Haag

1998 – De Marco European Art Foundation-International Contemporary Art, Edinburgh Fringe Festival, Scotland

1998 – Die Mitte der Tafel – Internationaler Edelstahlwettbewerb, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1998 – Elisabeth J. Defner, Wien – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1998 – Email, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Jacqueline Ryan)

1998 – Fotoausstellung mit Bildern aus der Geschichte des Deutschen Goldschmiedehaus, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1998 – Gijs Bakker, Holysport/shot, Galerie Stühler, Berlijn

1998 – Gijs Bakker, Holysport/shot, Helen Drutt Gallery, New York

1998 – Gijs Bakker, Holysport/shot, Helen Drutt Gallery, Philadelphia

1998 – Heidi Roethlin & Fabrice Schaefer, exposition d’inauguration, Galerie TACTILe, Genève

1998 – Hibernate, Galerie Marzee, Nijmegen (Eija Mustonen)

1998 – Hilde Foks, Floor Max, Galerie Ra, Amsterdam

1998 – Jacqueline Ryan – Giovanni Corvaja, Galerie Louise Smit, Amsterdam

1998 – Jewellery Moves, National Museum of Scotland, Edinburgh (Jamie Bennett, Monika Brugger, Giovanni CorvajaPeter Hoogeboom, Hilde Janich, Beppe Kessler, Felieke van der Leest, Stefano Marchetti, Bruce Metcalf, Barbara Paganin, Marjorie Schick, Janna Syvänoja, David Watkins)

1998 – Karl Fritsch, My Jewels, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

1998 – Kortsluiting, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Robert Smit)

1998 – KunstRAI ’98, Amsterdam (met onder meer Galerie Louise Smit (Amsterdam), Galerie Marzee (Nijmegen) en Galerie Ra (Amsterdam))

1998 – Lapis, Galerie Spektrum, München (Ruudt Peters)

1998 – Marjorie Schick, A Sense of Place, Galerie Ra, Amsterdam

1998 – Martinazzi – Schmuck und Sulpturen 1958-1997, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1998 – Michael Becker, München Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1998 – Paula Crespo: Opening, Galeria Reverso, Lissabon

1998 – Origineel en Beeld, De Nederlandsche Bank, Amsterdam (Hans AppenzellerGijs Bakker, Nicolaas van Beek, Françoise van den Bosch, Emmy van Leersum, Lous Martin, Nicolaas Thuys)

1998 – OTOK II/ARL Dubrovnik Festival/Contemporary Art Exhibit, Kroatië

1998 – Otto Künzli, Freunde, Galerie Ra, Amsterdam

1998 – Overseas, New jewellery by 20 Australian artists, Galerie Ra, Amsterdam

1998 – Pavel Opočenský, Bakelitomania, Galerie Ra, Amsterdam

1998 – Play that Game, Erotic Toys for Girls and Boys, on occasion of Gay Games 1998: Marcel Wanders; Gijs Bakker; Manon van Kouswijk; Aart Roelandt; Wim van Doorschodt; Peter Hoogeboom; Susanne Klemm; Paul Derrez, Galerie Ra, Amsterdam

1998 – Points of view, Kunsthal, Rotterdam (Lucy Sarneel)

1998 – Positionen – Gestaltungsauffassungen von Lehrenden der Staatlichen Zeichenakademie Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1998 – Rietveld naar de Beurs, Beurs van Berlage, Amsterdam (Iris Eichenberg, Rian de Jong)

1998 – Sabine Hauss, Elisabeth Heine, Pforzheim – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1998 – Schmuck ’98, München

1998 – Schmuck, Schmuck, Schmuck, Galerie Spektrum, München (Lydia Gastroph, Marianne Schliwinski)

1998 – Schmucktriebe -Berufskolleg für Formgebung Schmuck und Gerät Pforzheim, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1998 – Sieraden, de keuze van Amersfoort, De Zonnehof, Amersfoort

1998 – Sieraden, de keuze van Nijmegen, Galerie Marzee, Nijmegen (Ute EitzenhöferStefano Marchetti, Ted Noten)

1998 – Stefano Marchetti, Barbara Paganin, Annamaria Zanella, Padua – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1998 – Supplement, een keuze uit de sieraden- en catalogiverzameling van Jurriaan van den Berg, De Nederlandsche Bank, Amsterdam (Peggy Bannenberg, Joke Brakman, Mecky van den Brink, Paul Derrez, Maria Hees, Herman Hermsen, Willem Honing, Beppe Kessler, Nel Linssen, Ruudt Peters, Annelies Planteijdt, Philip Sajet, Richard Walraven, Ben Wisman, Lam de Wolf)

1998 – Ted Noten, Detlef Thomas, Amsterdam und München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1998 – Therese Hilbert, Insight Inside, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

1998 – Time, Color Place, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten) (Marjorie Schick)

1998 – Venezianische Facetten, Galerie Spektrum, München (Jürgen Eickhoff, Marianne Schliwinski)

1998 – What about men, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Evert Nijland, Ted Noten, Katja Prins)

1999

1999 – 30 Jaar in beweging, Hans Appenzeller, Singer Museum, Laren

1999 – Al het wemelend gedierte, Galerie Lous Martin, Delft (Philip Sajet)

1999 – Alberto Zorzi – Moderner Schmuck aus zwei Jahrzehnten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1999 – Andrea Wagner, Galerie Louise Smit, Amsterdam

1999 – Andrea Wippermann, Schmuck 1991-1999, Galerie Ra, Amsterdam

1999 – Anne Lefebre – Bettina Speckner, Galerie Spektrum, München

1999 – Annelies Planteydt, Lucy Sarneel, Amsterdam – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1999 – Barbara Seidenath, Midnight Sun, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

1999 – Beadz!  New Work by Contemporary Artists, American Craft Museum, New York (Nancy Worden)

1999 – Birgit Laken, Heartwear, Galerie Ra, Amsterdam

1999 – Birgit Laken, Heartwear, SBK Kunst centrum, Haarlem

1999 – Birgit Laken, sieraden, Galerie Ramakers, Den Haag

1999 – Bodyscape: Caroline Broadhead, Angel Row Gallery, Nottingham

1999 – Carnets d’artistes 1: Monika Brugger, Objets pour le corps, Musée Réattu, Arles

1999 – Cathy Chotard, Galerie TACTILe, Genève

1999 – Colliers, Collectie Claartje Keur, De Zonnehof, Amersfoort

1999 – Daniel Kruger, Memorable Platters and Turreens, Galerie Ra, Amsterdam

1999 – Daniel Kruger, München – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1999 – Design for the Body: Onno Boekhoudt, Bruce Metcalf, Kiwon Wang, Hyundai Gallery, Seoul

1999 – Eeuwig genegen, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede

1999 – Facts, fakes and beauty, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Christoph Zellweger)

1999 – Feuer über Wasser – Bernhard Schobinger, Postindustrielle Schmuckobjekte, Museum Boijmans Van Beuningen, Rotterdam

1999 – Fin de journée, et ainsi de suite, Galerie TACTILe, Genève (Fabrice Schaefer)

1999 – Fisch frisst Plankton – Schmuck von Ebbe Weiss-Weingart, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1999 – Für Dich-Für Mich (reizende tentoonstelling langs Museum für Natur und Stadtkultur (Schwäbisch Gmund), Angermuseum (Erfurt) en het Deutsches Goldschmiedehaus (Hanau)) (Giovanni Corvaja, Karol Weisslechner)

1999 – Gabriele von Pechmann, Peter Verburg, München – Schmuck und Silbergerät, Galerie Slavik, Wenen

1999 – Gijs Bakker, Holysport/shot, Marijke Studio, Padua

1999 – Gijs Bakker “Holysport-shot-project”, Amsterdam – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1999 – Giorgio Cechetto, Ralph Bakker, Padua und Rotterdam – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1999 – Henri Gargat, Françoise et Claude Chavent, Frédéric Braham, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

1999 – Hibernate, Galerie Slavik, Wenen (Eija Mustonen)

1999 – Hommage an Dr. Herbert Hofmann, Galerie Handwerk, München (Giovanni Corvaja)

1999 – Jacqueline Ryan – Giovanni Corvaja, Galerie Aurum, Frankfurt

1999 – Johanna Dahm, Lost and Found, Galerie Ra, Amsterdam

1999 – Jürgen Reichert, lights; Sabine Schumacher, bowls; Marc de Vree, seats, Galerie Ra, Amsterdam

1999 – Kasseler Silber – Barock, Empire und Gründerzeit, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1999 – Katja Prins, Galerie Louise Smit, Amsterdam

1999 – Kristall – Geometrie, V&V, Wenen (Georg Dobler)

1999 – KunstRAI ’99, Amsterdam (met onder meer Galerie Louise Smit (Amsterdam) en Galerie Ra (Amsterdam))

1999 – Lisa Gralnick, Preserving the temporal: studies of flowers and buildings, jewelry + etchings, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

1999 – Margaret West, Contemporary Jewelry: Australia, Helen Drutt Gallery, Philadelphia

1999 – Michael Brennand-Wood, Twelve Dreams Within The Here and Now, objects, Galerie Ra, Amsterdam

1999 – MILLEN… Immer lUstig samMeln, Galerie Spektrum, München (Marianne Schliwinski)

1999 – Mind Seductions, Tarbekunsti Museum, Tallinn

1999 – Moskau – Sankt Petersburg – Avantgarde im russischen Schmuck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1999 – Onderscheidingen, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Machteld van Joolingen)

1999 – Peter Skubic, Galerie Spektrum, München

1999 – Philip Sajet, Galerie Louise Smit, Amsterdam

1999 – Pot-Pourri Luso: Portuguese Jewellery Collective, Galeria Reverso, Lissabon

1999 – Rian de Jong, Reisgenoten, Galerie Ra, Amsterdam

1999 – Rietveld naar de Beurs, Beurs van Berlage, Amsterdam (Iris Eichenberg)

1999 – Robert Smit, Amsterdam – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1999 – ROOK, Beurs van Berlage, Amsterdam (Eija Mustonen)

1999 – Safve, jewellery as message for the future, manifestation and exhibition, Galerie Ra, Amsterdam

1999 – Schmuck ’99, München (Monika Brugger)

1999 – Secret de bijoux, Line Vautrin et onze créateurs d’aujourd’hui, Musée des Arts Décoratifs (Parijs), Parijs

1999 – Sieraden, de keuze van Arnhem, Galerie Marzee, Nijmegen (Ute EitzenhöferJulie Mollenhauer, Riet Neerincx)

1999 – Sieraden, de keuze van Arnhem, Museum voor Moderne Kunst Arnhem, Arnhem

1999 – Sieraden, de keuze van Zwolle, Stedelijk Museum Zwolle, Zwolle

1999 – Sigurd Bronger, The Weird and the Wonderful, Galerie Ra, Amsterdam

1999 – Truike Verdegaal, Galerie Louise Smit, Amsterdam

1999 – Uta Feiler, Miriam Sharlin, Deutschland – Schmuck, Galerie Slavik, Wenen

1999 – Vera Marie von Claer – Eisen, Silber, Gold, Email, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

1999- Vom Geist des Schmuck, Galerie Birò, München (Mikiko Minewaki)

1999 – Wabé, Faust Cardinali, Esty Grossman, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

1999 – Wanders Wonders – Design for a New Age, Museum Het Kruithuis, Den Bosch

1999 – Warwick Freeman, Free Gift, Galerie Ra, Amsterdam

1999 – Wash (and stay for a while), Gallery Funaki, Melbourne (Manon van Kouswijk)

1999 – Wim van Doorschodt, Panta Rhei, Galerie Ra, Amsterdam

1999 – Woord en beeld, Museum voor Moderne Kunst Arnhem, Arnhem (Philip Sajet)

1999 – Young art – from painting to multimedia, Haus der Kunst, München

2000

2000 – 1/2 full 1/2 empty, Galerie Sofie Lachaert, Tielrode (Lin Cheung)

2000 – 31@20 – Eine Ausstellung der Gold- und Silberschmiede-Werkstatt der Canberra School of Art, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2000 – 8th Triennial for Form and Content, Museum Angewandte Kunst, Frankfurt am Main (Ute Eitzenhöfer)

2000 – Andrea Wagner, Galerie Aurum, Frankfurt

2000 – Anna Heindl, Gabriele Hain “Frühlingserwachen 2000” – Schmuckkunst und Porzellanunikate, Galerie Slavik, Wenen

2000 – Annelies Planteydt, Changing Patterns, Galerie Ra, Amsterdam

2000 – Arlette Baron, Cathy Chotard, Gilles Jonemann, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2000 – Artists’ Jewels, Galeria Reverso, Lissabon

2000 – Aus dem Garten und von anderswo, V&V, Wenen (Monika Brugger)

2000 – Aus Gold und Silber – Für dich – Für mich – Internationaler Schmuckwettbewerb, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2000 – Balance, Galerie Biró, München (Svenja John)

2000 – Barbara Paganin, Galerie Orfèo, Luxemburg

2000 – Before and After Now, Victoria and Albert Museum, Londen

2000 – Bettina Speckner, Galerie TACTILe, Genève

2000 – Bombay rubber – Delhi thoughts, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Iris Eichenberg)

2000 – Boxes, boxes, boxes – Die Silbersammlung Giselher Schaar, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2000 – Caroline Broadhead, Between Light and Dark, objects, Galerie Ra, Amsterdam

2000 – Chain Reaction, Schmuckwerkstatt, Aarau

2000 – Charm, transformaties in de hedendaagse vormgeving, Bonnefantenmuseum, Maastricht (Liesbeth den Besten in samenwerking met onder meer Chequita Nahar)

2000 – Communicatieprothesen, Galerie Louise Smit, Amsterdam

2000 – Collection Inge and Elisabeth Asenbaum, Museum für Gestaltung, Zürich (Karol Weisslechner)

2000 – Daniel Kruger, Helen Drutt Gallery, Philadelphia

2000 – Een steekje los? Verrassende ontwikkelingen in het breien, TextielMuseum, Tilburg (Felieke van der Leest)

2000 – Esther Knobel, My Grandmother is knitting too, jewellery, Galerie Ra, Amsterdam

2000 – Etsuko Sonobe und Okinari Kurokawa – Japanische Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2000 – Fabrice Schaefer, fleurs de zinc, Galerie TACTILe, Genève

2000 – Fragmenten, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Evert Nijland)

2000 – Fritz Maierhofer, Margit Hart – Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2000 – Georg Dobler, Unreliable Stories, jewellery, Galerie Ra, Amsterdam

2000 – Herman Hermsen, Refined Reserve, Galerie Ra, Amsterdam

2000 – Het versierde ego, het kunstjuweel in de 20ste eeuw, Koningin Fabiolazaal, Antwerpen (Giovanni CorvajaGeorg Dobler, Iris Eichenberg, Herman Hermsen, Melanie Kölsch, Ted Noten, Lucy Sarneel, Marianne Schliwinski, David Watkins)

2000 – Hin und Zurück, Galerie Spektrum, München (Doris Betz)

2000 – Holland Papier Biënnale 2000, Museum Rijswijk, Rijswijk

2000 – Internationale Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen (Stefano Marchetti)

2000 – Invent, Stilwerk, Berlijn

2000 – Iris Eichenberg, keramiek / Pauline Wiertz, sieraden, Galerie Louise Smit, Amsterdam

2000 – Giovanni Corvaja, Jacqueline Ryan – Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2000 – Homework, Traver Gallery, Seattle (Nancy Worden)

2000 – Jewels of Mind and Mentality, Museum het Kruithuis, Den Bosch

2000 – Joaquim Capdevila – Schmuck aus Katalonien, Galerie Slavik, Wenen

2000 – Jugendstil Gürtelschließen – Sammlung Kreuzer, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2000 – Karl Fritsch, ringringring, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

2000 – Kunst Schmuck Kunst, Galerie Stühler, Berlijn (Marianne Schliwinski)

2000 – Kunst, hautnah, Künstlerhaus, Wenen (Fabrice Schaefer)

2000 – KunstRAI 2000, Amsterdam (met onder meer Galerie Louise Smit (Amsterdam), Galerie Marzee (Nijmegen), Galerie Ra (Amsterdam))

2000 – Lam de Wolf, 50 Poppen, objects, Galerie Ra, Amsterdam

2000 – Larven, Lepidopterous Jewelry, Grassimuseum, Leipzig (Mielle Harvey)

2000 – Leeres Haus, Empty House, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Robert Smit, reizende tentoonstelling langs onder meer de Kunsthal in Rotterdam)

2000 – Letters to my friends, Arai Gallery, Tokyo (Iene Ambar)

2000 – Mäandern, Galerie Spektrum, München (Herman Hermsen)

2000 – Margaret West, Notes (the sky is a garden ), jewellery, Galerie Ra, Amsterdam

2000 – Maria Blaisse & Karin Marseille, Loose Skin, objects, Galerie Ra, Amsterdam

2000 – Maritimiteiten, Galerie Louise Smit, Amsterdam

2000 – Miniatures, Helen Drutt Gallery, Philadelphia (Beppe Kessler, Janna Syvänoja)

2000 – Mirjam Nuver, 10 Years Hats, Galerie Ra, Amsterdam

2000 – München presenteert…, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Mari Ishikawa)

2000 – Objects to Use, De Zonnehof, Amersfoort

2000 – Obsessions, Galerie Spektrum, München (Marianne Schliwinski)

2000 – Oh My Dear! Amerikaanse sieraden uit de collectie van Museum Het Kruithuis, Museum Het Kruithuis, Den Bosch

2000 – Onno Boekhoudt/Why not jewellery?, Israel Museum, Jeruzalem

2000 – Op de huid, sieraden uit de collectie, Museum voor Moderne Kunst Arnhem, Arnhem (Maria Hees, Peter Hoogeboom, Marjorie Jacobs, Julie Mollenhauer, Karin Seufert, Theo Smeets)

2000 – Peter Chang, Selected Works, Helen Drutt Gallery, Philadelphia

2000 – Pneuma, Galerie Marzee, Nijmegen (Ruudt Peters)

2000 – Rietveld naar de Beurs, Beurs van Berlage, Amsterdam

2000 – Robert Smit: Leeres Haus – Neuer Schmuck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2000 – Schmuck Sonderschau, München

2000 – Schmuckgestaltung in Pforzheim, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Ute Eitzenhöfer)

2000 – Schöne Aussichten, Galerie Spektrum, München (Karen Pontoppidan)

2000 – Studio Jewellery, Glynn Vivian Art Gallery, Swansea (gecureerd door Ralph Turner, met werk van Paul Derrez, Doris Grimm, Andi Gut, Katy Hackney, Beppe Kessler, Adam Paxon)

2000 – Suzanne Otwell-Negre, Christophe Burger, Joël Faivre-
Chalon, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2000 – Taal zonder woorden, Contemporary Art Centre, Schalkwijk (Philip Sajet)

2000 – Table de fin de siècle, Galerie Sofie Lachaert, Tielrode (Lin Cheung)

2000 – Trous d’Eau, Galeri Mei Ling, Edam

2000 – Unzuverlässige Erzählungen, Galerie Spektrum, München (Georg Dobler)

2000 – Variationen – Uta Feiler, Miriam Sharlin, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2000 – Voyager: Köningen der Nacht, Galerie Louise Smit, Amsterdam (David Watkins)

2000 – Water, Galerie Lous Martin, Delft (Sylvia Blickman)

2000 – Wellenspitzide, V&V, Wenen

2000 – Winterbilder, Galerie Handwerk, München (Jürgen Eickhoff, Marianne Schliwinski)

2000 – Maurits Huis, Jakarta, Indonesian Jewelry from the Koninklijk Instituut voor de Tropen combined with Appenzeller designs

2001

2001 – 13. Silbertriennale – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2001 – 20 Jahre Galerie Spektrum, Galerie Spektrum, München

2001 – Adult Education, Helen Drutt Gallery, Philadelphia (Nancy Worden)

2001 – Agathe Saint-Girons, Patricia Lemaire, Christophe Verot, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2001 – Anna Heindl “Blossom” – Schmuckkunst aus Österreich, Galerie Slavik, Wenen

2001 – Annie Toop, Design for Improved Living, jewellery, objects, accessories, Galerie Ra, Amsterdam

2001 – België – Nederland, Juweelkunst 1945 – 2000, Museum voor Sierkunst, Gent

2001 – Bunte Steine – dunkle Bilder: “Magische Gemmen”, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2001 – Céline Mazzon, Galerie TACTILe, Genève

2001 – Daniel Kruger, Colliers, Galerie Ra, Amsterdam

2001 – David Walker “Spaceframes” – Schmuckkunst aus Australien, Galerie Slavik, Wenen

2001 – De eigen collectie sieraden 1970-heden, CODA, Apeldoorn (Gijs Bakker, Nicolaas van Beek, Onno Boekhoudt, Françoise van den Bosch, Caroline Broadhead, Marion Herbst, Susanna Heron, Emmy van Leersum, Nel Linssen, Barbara Paganin, Ruudt Peters, Lucy Sarneel, Marga Staartjes, Lam de Wolf)

2001 – De nieuwe ambtsketen, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam (Liesbeth den Besten in samenwerking met Marjan Boot) (Philip Sajet)

2001 – Eindexamententoonstelling, Galerie Marzee, Nijmegen

2001 – Ela Bauer, Galerie Lous Martin, Delft

2001 – Fair Game, Snyderman-Works Galleries, Philadelphia (Lisa & Scott Cylinder)

2001 – First Love, Gallery Funaki, Melbourne (Mascha Moje)

2001 – Floor Max, Introvert Elegance, Galerie Ra, Amsterdam

2001 – Florian Ladstätter “Cool Glamour” – Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2001 – Florian Ladstädter, Something Biological, Cool Glamour, Jeanne d’Arc Kitchen Toys, Galerie Ra, Amsterdam

2001 – Francesco Pavan – Italienische Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2001 – Hang een steen om je nek, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Dinie Besems)

2001 – Iris Bodemer, Galerie TACTILe, Genève

2001 – Iris Eichenberg, Galerie TACTILe, Genève

2001 – KunstRAI 2001, Amsterdam (met onder meer Galerie Louise Smit (Amsterdam), Galerie Marzee (Nijmegen) Galerie Ra (Amsterdam))

2001 – Manon van Kouswijk, Horizon Tafel, jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam

2001 – Maskerade, 25 jaar Galerie Ra, Galerie Ra, Amsterdam (reizende tentoonstelling naar Wales: Marjorie Schick, Deganit Stern Schocken)

2001 – Michaela Kirchner, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2001 – Mikromegas, Bayerischer Kunstgewerbeverein, München, (reizende tentoonstelling 2001-2004) (Iris Bodemer, Anton Cepka, Giovanni CorvajaGeorg Dobler, Iris Eichenberg, Mielle Harvey, Herman Hermsen, Peter Hoogeboom, Mari Ishikawa, Svenja JohnRian de Jong, Vered Kaminski, Jun Konishi, Suska Mackert, Kadri Mälk, Mikiko Minewaki, Felix Lindner, Stefano Marchetti, Ruudt Peters, Lucy Sarneel, Fabrice Schaefer, Karin Seufert, Robert Smit, Karol Weisslechner, Mizuko Yamada)

2001 – Nieuwe sieraden, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Mirjam Verbeek, Henk Leppink)

2001 – Noord Oost Zuid West: Netherlands Jewellery Collective, Galeria Reverso, Lissabon

2001 – Onno Boekhoudt, Dingen met een Functie, jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam

2001 – Openingsexpositie, Nationaal Vlechtmuseum, Noordwolde (Beppe Kessler)

2001 – Paul Derrez, Tits and Pieces, The Happy Family, Spooky Spoons, jewellery, silverwork, Galerie Ra, Amsterdam

2001 – Philip Sajet, Galerie TACTILe, Genève

2001 – Plaste Zomer, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Volker Atrops)

2001 – Plastic Goods, OONA, Berlijn (Mikiko Minewaki)

2001 – Pneuma, Galerie Marzee, Nijmegen (Ruudt Peters)

2001 – Pneuma, Galerie Spektrum, München (Ruudt Peters)

2001 – Radiant Geometries, American Craft Museum, New York (David Watkins)

2001 – Quinta Essentia, Facèré Jewelry Art Gallery, Seattle (Lisa & Scott Cylinder)

2001 – Ringe von 33 Schmuckkünstlern, Galerie Stühler, Berlijn (Marianne Schliwinski)

2001 – Sarah Enoch, Impressies, Galerie Lous Martin, Delft

2001 – Schmuck aus Deutschland, Galerie Hélène Porée, Parijs (Georg Dobler)

2001 – Schmuck lebt!, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Iris Bodemer, Iris Eichenberg, Christiane Förster, Karl Fritsch, Andi Gut, Sophie Hanagarth, Mielle Harvey, Svenja John, Florian Ladstätter, Evert Nijland, Ted Noten, Karen Pontoppidan, Stephan Seyffert, Petra Zimmermann)

2001 – Schmuckszenen, fotografiert von Anne Berger, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2001 – Sieraden, de keuze van Almere, De Paviljoens, Almere (Ute EitzenhöferStefano Marchetti, Julie Mollenhauer)

2001 – Sieraden, de keuze van Almere, Galerie Marzee, Nijmegen

2001 – Sieraden, de keuze van Apeldoorn, Galerie Marzee, Nijmegen (Ute Eitzenhöfer, Salima Thakker)

2001 – Sieraden, de keuze van Apeldoorn, Van Reekum Museum, Apeldoorn

2001 – Silberschmieden – Staatliche Zeichenkademie HanauDeutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2001 – Stefano Marchetti, Barbara Paganin – Schmuckkunst aus Italien, Galerie Slavik, Wenen

2001 – Susanne Klemm, Tango, Galerie Ra, Amsterdam

2001 – The Emerald Animal, Gallery Funaki, Melbourne (Karl Fritsch en Lisa Walker)

2001 – The Ring, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten) (Hanne Behrens)

2001 – Thomas Gentille, Eva Eisler, Kiff Slemmons, Daniel Jocz, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2001 – Trois visions d’un corps, avec Sophie Hanagarth, Christoph Zellweger, Paul McClureEspace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2001 – Two Shining Stars From The Southern Hemisphere, OONA, Berlijn (Helen Britton en Lisa Walker)

2001 – Unsichtbar, Galerie Spektrum, München (Peter Skubic)

2001 – Von Wegen – Schmuck aus München, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2001 – Waldeslust, V&V, Wenen (Iris Eichenberg)

2001 – Wonderbliss, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Andrea Wagner)

2002

2002 – 21 Diademen voor Máxima, Museum het Kruithuis, Den Bosch

2002 – 25 Internationalen Schmuckkünstler, Galerie Birò, München (Mikiko Minewaki)

2002 – Aanwinsten. Een keuze uit de sieradenaankopen in de afgelopen vier jaar voor twee verzamelingen door Jurriaan-Bob van den Berg, De Nederlandsche Bank, Amsterdam

2002 – Andrea Wippermann, Galerie TACTILe, Genève

2002 – Art Déco Schmuck Jakob Bengel, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2002 – Bettina Speckner, Secret Gardens, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

2002 – Bettina Speckner, The secret garden, Galerie Ra, Amsterdam

2002 – BLUR 51, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam

2002 – Brigit Daamen, tastbare verborgen schatten, Galerie Lous Martin, Delft

2002 – 2004 – Change (Ruudt Peters), reizende tentoonstelling met venues in Beurs van Berlage Museum (Amsterdam), Designmuseum, (Gent), Deutsches Goldschmiedehaus (Hanau), Museum voor Moderne Kunst Arnhem (Arnhem) en Schmuckmuseum Pforzheim (Pforzheim)

2002 – Christiane Förster, Norman Weber – Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2002 – Colette Bloos, Galerie Lous Martin, Delft

2002 – Das War’s Also, Galerie Handwerk, München (Giovanni Corvaja)

2002 – Design MenschMuseum für Kunst und Gewerbe Hamburg, Hamburg (Caroline Broadhead)

2002 – Display, een voorstel tot Gemeentelijke Kunstaankopen, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam

2002 – Dutch Diversity, Lesley Craze Gallery, Londen

2002 – Extrakt, Bauhaus- Archiv, Berlijn

2002 – ff Silber- und Emailwaren, Galerie Spektrum, München (Winfried Krüger)

2002 – Floor Max, Thanks to the Host, Galerie Lous Martin, Delft

2002 – From oo to oo, OONA, Berlijn (Jun Konishi, Nanna Melland)

2002 – Geheime Gärten, Galerie Spektrum, München (Bettina Speckner)

2002 – Hil Driessen & Toon van Deyne, Illusion, objects, Galerie Ra, Amsterdam

2002 – Iets wat zo veel kost, is alles waard, De Beyerd, Breda

2002 – Index – young art from Hamburg, Kunsthaus Hamburg

2002 – Inventarium, Galerie Louise Smit, Amsterdam

2002 – Isole Hanish, Galleri Hnoss, Göteborg (Barbara Paganin)

2002 – Jewelry by Gijs Bakker, Houston Center for Contemporary Craft, Texas

2002 – Jewelry from PaintingMobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten)

2002 – Joyaux d’Espagne, avec Joaquim Capdevila,
Xavier Domenech, Kepa Karmona, Ramon Puig
Cuyas, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2002 – Kroon voor Máxima, Beurs van Berlage, Amsterdam

2002 – KunstRAI 2002, Amsterdam (met onder meer Galerie Louise Smit (Amsterdam) Galerie Ra (Amsterdam))

2002 – Laden en lossen, Centrum Beeldende Kunst, Groningen

2002 – Lam de Wolf, For you, objects, Galerie Ra, Amsterdam

2002- Leonhard Stramitz 1968-2002, V&V, Wenen

2002 – Les pies invitent chez tactile, Galerie TACTILe, Genève

2002 – Lisa Walker, Haberdashery, Galerie Ra, Amsterdam

2002 – Loot: Mad about Jewelry, Museum of Arts and Design (MAD), New York (Mari Ishikawa)

2002 – Mari Funaki, Masha Moje, Marian Hosking – Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2002 – Mauricio Watson, Maskerade 2, Galerie Ra, Amsterdam

2002 – Michael Becker – Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2002 – Natur und Zeit – Internationaler Schmuckwettbewerb, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2002 – Nel Linssen, Paper Jewellery, Galerie Ra, Amsterdam

2002 – Nippon, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede

2002 – O sole mio, Galerie Wittenbrink, München (Otto Künzli)

2002 – Ode aan Cranach, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Evert Nijland)

2002 – Paula Crespo: Ent[Re]Idades, Galeria Reverso, Lissabon

2002 – Philip Sajet, Galerie Louise Smit, Amsterdam

2002 – Pièce à conviction, Galerie TACTILe, Genève (Fabrice Schaefer)

2002 – Pink World, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Helen Britton)

2002 – Ralph Bakker, Galerie Louise Smit, Amsterdam

2002 – Rietveld naar de Beurs, Beurs van Berlage, Amsterdam (Eija Mustonen)

2002 – Ring – nicht ohne – Schmuck Gerät Produkt. Ausstellung des Studiengangs Produktdesign FB2 FH Düsseldorf, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2002 – Ringe und Broschen, Galerie Herta Zaunschirm, Zollikon (Johanna Dahm en Manfred Nisslmüller)

2002 – Rings, Gallery Funaki, Melbourne (Jun Konishi, Mascha Moje, Lucy Sarneel)

2002 – Room of Dreams, The Scottish Gallery, Edinburgh (Wendy Ramshaw)

2002 – Rubedo-Iosis, Galerie Spektrum, München (Ruudt Peters)

2002 – Sally Marsland, What and How, jewellery and vessels, Galerie Ra, Amsterdam

2002 – Sanofie, OONA, Berlijn (Svenja John)

2002 – Schmuck aus drei Jahrtausenden – Sammlung Hans-Ulrich Haedeke, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2002 – Schmuck Kunst Schmuck, Galerie Stühler, Berlijn (Marianne Schliwinski)

2002 – Schmuck Sonderschau, München

2002 – Sense of Wonder, Museum Het Kruithuis, Den Bosch

2002 – Sieraad Art Fair (SAF), Enschede

2002 – Sieraden nu, TextielMuseum, Tilburg (Evert Nijland)

2002 – Silber 1880-1940 – Art Nouveau – Art Déco, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2002 – Switzerland presents…, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Fabrice Schaefer)

2002 – Ted Noten, Galerie TACTILe, Genève

2002 – Therese Hilbert, Hollow but not Empty, Galerie Ra, Amsterdam

2002 – Toekenning 007: Valentijn, kleine sieraad objecten, Fonds voor Beeldende Kunsten Vormgeving en Bouwkunst, Amsterdam (Iene Ambar, Dre Devens, Jacomijn van der Donk, Iris Eichenberg, Manon van Kouswijk, Felieke van der Leest, Julie Mollenhauer, Philip Sajet)

2002 – Tube, Galerie Biró, München (Svenja John)

2002 – V&V Jahresrückblick 2002, V&V, Wenen (Marianne Schliwinski)

2002 – Vered Kaminski / Esther Knobel / Deganit Schocken
“Broche, Broach”, Galerie TACTILe, Genève

2002 – Verde Enigma, Galerie Spektrum, München (Marianne Schliwinski)

2002 – Verde Enigma, V&V, Wenen (Marianne Schliwinski)

2002 – Waterproof: Works Conceived By Portuguese Architects And Produced By Reverso, Galeria Reverso, Lissabon

2002 – Weltsprache Schmuck – Dialog am Horn von Afrika – Martina Dempf, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2002 – Wij zijn allen ruimtereizigers, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Jantje Fleischhut)

2002 – Winterreise, Galerie Slavik, Wenen (Akiko Ban, Stefano Marchetti, Kazumi Nagano)

2002 – Wolfgang Rahs “Die Goldene Pforte”, Galerie Slavik, Wenen

2002 – Wolken, Galerie Spektrum, München (Mari Ishikawa)

2002 – Xavier Ines Monclús, Galerie Louise Smit, Amsterdam

2002 – Yasuki Hiramatsu – Japanische Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2002 – Zero Karat, the Donna Schneier gift to the American Craft Museum, American Craft Museum, New York

2002 – Zonder wrijving geen glans, Centraal Museum, Utrecht (samengesteld door Marjan Unger: Mecky van den Brink, Peter Hoogeboom, Lucy Sarneel)

2003

2003 – 9th Triennial for Form and Content, Museum Angewandte Kunst, Frankfurt am Main (reizende tentoonstelling naar de Verenigde Staten)

2003 – Alchimia, Florenz – Absolventen der Scuola di Gioielleria – Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2003 – Alexandra Bahlmann, Barbara Seidenath – Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2003 – Andrea Halmschlager, Mysterious Light, Galerie Ra, Amsterdam

2003 – Anti-War Medals, Velvet da Vinci, San Francisco (Lisa & Scott Cylinder)

2003 – Art Déco Schmuck – Jakob Bengel, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2003 – Ayuma, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Philip Sajet)

2003 – Beesten Feest, Galerie Louise Smit, Amsterdam

2003 – Bernhard Schobinger, Galerie TACTILe, Genève

2003 – Bettina Speckner, Galerie TACTILe, Genève

2003 – Brachium Ecclestiasticum, V&V, Wenen (Ulo Florack)

2003 – Chained, Galerie Sofie Lachaert, Tielrode (Mikiko Minewaki)

2003 – Charmed Lives: Jewelry As Memento, Facèré Jewelry Art Gallery, Seattle (Lisa & Scott Cylinder)

2003 – Christoph Zellweger, Fremd-körper, Galerie TACTILe, Genève

2003 – Correspondance, Galerie Hélène Porée, Parijs (Peter Bauhuis, Cathy Chotard, Kimmo Heikkilä, Fabrice Schaefer en Jacomijn van der Donk)

2003 – Das Tier in mir, Galerie Spektrum, München (Karen Pontoppidan)

2003 – Die Preisverleihung, Galerie Spektrum, München (Ted Noten)

2003 – Earrings, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten) (Hanne Behrens)

2003 – Engelien van den Dool, Galerie Lous Martin, Delft

2003 – Falsche Freunde – False Friends – Faux Amis, Galerie Spektrum, München (Georg Dobler)

2003 – Favorite Things, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Suska Mackert)

2003 – Flourish, Gallery Funaki, Melbourne (Julie Blyfield)

2003 – Gemoedsbewegingen, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Beppe Kessler)

2003 – Gisich art gallery St. Petersbourg, Galerie TACTILe, Genève

2003 – Graduation Show 2003, Galerie Marzee, Nijmegen (Karola Torkos)

2003 – Halszaken, Museum voor Moderne Kunst Arnhem, Arnhem (Peter Hoogeboom, Stefano Marchetti)

2003 – Hard Pop – Germans & Black Angry Bitches, Showroom MAMA, Rotterdam

2003 – “Häuser in der Altstadt” und Menschen, die darin lebten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2003 – Helen Britton David Bielander, Silk Purse from a Sow’s Ear, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

2003 – Hibernate, Galerie Metal, Kopenhagen (Helena Lehtinen, Eija Mustonen, Tarja Tuupanen)

2003 – Hilde Foks, Whirling Light, jewellery, Galerie Ra, Amsterdam

2003 – Isole Hanish, Galerie Orfèo, Luxemburg (Barbara Paganin)

2003 – It takes two to tango, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Doris Betz, Karen Pontoppidan)

2003 – Jewels Now!, Museum Bellerive, Zürich (Bernhard Schobinger)

2003 – Johanna Dahm, Fast Ashanti, Galerie Ra, Amsterdam

2003 – Juul, Have you updated your body yet?, Galerie Lous Martin, Delft

2003 – Juwelen en glasobjecten, Galerie Pont & Plas, Gent (Katja Prins)

2003 – Karin Herwegh, In Good Company; Henriette Schuster, In Good Company, Galerie Ra, Amsterdam

2003 – Kayo Saito, Galeria Reverso, Lissabon

2003 – KORU 1 (Fabrice Schaefer)

2003 – Kunst Schmuck Kunst, Galerie Stühler, Berlijn (Marianne Schliwinski)

2003 – KunstRAI 2003, Amsterdam (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam))

2003 – La table d’ouvrage, Galerie Sofie Lachaert, Tielrode (Lin Cheung)

2003 – Leonor Hipólito: Tissue, Galeria Reverso, Lissabon

2003 – Liebäugeln, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Christiane Förster)

2003 – Line Vautrin – Poesie in Metall, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2003 – Manon van Kouswijk, Re:place, jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam

2003 – Margit Jäschke, Claudia Baugut – Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2003 – Maria Rosa Franzin, Lucia Davanzo – Italienische Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2003 – Michael Rowe, Birmingham Museum and Art Gallery, Birmingham (reizende tentoonstelling)

2003 – Mikiko Minewaki, OONA, Berlijn

2003 – Mirjam Nuver, The Rainforest, hats, Galerie Ra, Amsterdam

2003 – New Porcelain Jewellery, Galerie Lous Martin, Delft (Judith Bloedjes)

2003 – Ornaments from the North, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Janna Syvänoja)

2003 – Past and Present; Jewellery by 20th Century Artists, Louisa Guinness Gallery, Londen

2003 – Peter Chang “It’s only plastic” – Schmuck, Skulpturen, Objekte, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2003 – Philip Sajet & Ted Noten Exhibition, Hiko Mizuno College of Jewelry, Tokyo

2003 – Regard sur l’Allemagne, avec Gabriele Dziuba,
Hermann Jünger, Dorothea Prühl, Gerd Rothmann, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2003 – Robert Baines – Karl Fritsch, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2003 – Roberta Bernabei – Michael Shaw, Gallery Alternatives, Rome

2003 – Rosa, OONA, Berlijn (Marc Monzó)

2003 – R5, Galeria Reverso, Lissabon (Marc Monzó)

2003 – Schmuck 2003, München

2003 – Sieraad Art Fair (SAF), Hengelo

2003 – Sieraden, de keuze van Roermond, Galerie Marzee, Nijmegen (Ute Eitzenhöfer, Stefano Marchetti)

2003 – Sieraden, de keuze van Roermond, Stedelijk Museum Roermond, Roermond

2003 – Sita Falkena, Galerie Lous Martin, Delft

2003 – Sonia Morel, Galerie TACTILe, Genève

2003 – Spoons, contemporary spoons, made by professionals and students, Galerie Ra, Amsterdam (reizende tentoonstelling naar Wales en Ilias Lalaounis Jewelry Museum, Athene met werk van onder meer Iene Ambar)

2003 – Suzanne van Oirschot, Uit De Tijd, furniture and jewellery, Galerie Ra, Amsterdam

2003 – Svenja John, Tube, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

2003 – Tafel Plezier: ontwerpen voor de tafelMuseum het Kruithuis, Den Bosch (Lin Cheung)

2003 – Tatort – Koffer, Galerie Marzee, Nijmegen (Jun Konishi)

2003 – Transparenz 10 Zehn Jahre Kunststoffschmuck von Svenja John, Museum für Angewandte Kunst Köln (MAKK), Keulen

2003 – Truike Verdegaal, Portraits, Galerie Louise Smit, Amsterdam

2003 – Vera Siemund, Alexandra Bahlmann, Beate Klockmann en Wiebke Meurer, Galerie Marzee, Nijmegen

2003 – Viel Spaß, Galerie Spektrum, München (Jürgen Eickhoff)

2003 – Viel Spaß, V&V, Wenen (Jürgen Eickhoff)

2003 – Vorschläge, Galerie Spektrum, München (Ted Noten)

2003 – Warwick Freeman, Sentence, Galerie Ra, Amsterdam

2003 – Winterreise, Galerie Slavik, Wenen (Stefano Marchetti)

2003 – Zwitserland presenteert…, Galerie Louise Smit, Amsterdam

2004

2004 – 14. Silbertriennale – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2004 – 50 jahre peter raacke design – gestalten für den gebrauch, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2004 – Animal Party, Gallery Deux Poissons, Tokyo

2004 – Anna Heindl, Elisabeth J. Defner, Fritz Maierhofer, Manfred Nisslmüller u.a. – Österreichisch Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2004 – Azoth, Galerie Spektrum, München (Ruudt Peters)

2004 – Barbara Seidenath, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

2004 – Bettina Dittlmann, In Wald = Forest, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

2004 – Bettina Speckner, Jardin Exotique, Galerie Hélène Porée, Parijs

2004 – Birgit Laken, Deeply Impressed, Galerie Ra, Amsterdam

2004 – Blue, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten) (Hanne Behrens)

2004 – Brancos, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Célio Braga)

2004 – Brennpunkte, Galerie V&V, Wenen

2004 – Change, Bayerische Kunstverein, München (Ruudt Peters)

2004 – Change – Schmuck von Ruudt PetersDeutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2004 – Claude Schmitz, Galerie Orfèo, Luxemburg

2004 – Crisscrossing, Galerie Hélène Porée, Parijs (Helen Britton)

2004 – Daniel Kruger – Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2004 – David Watkins: Encounters, Electrum Gallery, Londen

2004 – Der Stein trugt, Villa Bengel, Idar-Oberstein (Ruudt Peters)

2004 – Die Gold- und Silberstadt – Hanau und der Historismus, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2004 – Die Künstler der Galerie, Galerie Orfèo, Luxemburg

2004 – Doris Betz, Slow Sensation, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

2004 – Eco-Jewellery – Raccolta Differenziata, Gallery Alternatives, Rome (Katrin Arp, Jacek Byczewski, Monica Cecchi, Giorgio Chiarcos, Roberta Corsi, Sonja Ekman, Gabriela Felgenträger, Ida Forss, Lydia Hirte, Angelo Lomuscio, Margherita Marchioni, Mirjam Norinder, Ritsuko Ogura, Anna Unsgaard, Mona Wallström, Arkadiusz Wolski)

2004 – Ein langer Augenblick, Galerie Spektrum, München (Doris Betz)

2004 – Elements, Central Saint Martins, Londen (Mette T. Jensen)

2004 – Esther Brinkmann, Galerie TACTILe, Genève

2004 – Fotografie – dreidimensional, V&V, Wenen (Marianne Schliwinski)

2004 – Geel metalliek – goud voor Robert Smit, Stedelijk Museum CS, Amsterdam

2004 – Gesine Hackenberg, Somethings, Galerie Ra, Amsterdam

2004 – Given, the Jewellery of Warwick Freeman 1980 – 2003, Tropenmuseum, Amsterdam

2004 – Glasjuwelen en -objecten, Galerie Pont & Plas, Gent (Emi Fujita)

2004 – Gold, OONA, Berlijn (Mikiko Minewaki, Marc Monzó)

2004 – Heimat, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Iris Eichenberg)

2004 – Heimat, Kopenhagen (Iris Eichenberg)

2004 – Het lichaam draagt, Stedelijk Museum Roermond, Roermond

2004 – Hil Driessen & Toon van Deyne, Orangerie, objects, Galerie Ra, Amsterdam

2004 – Hoogtepunten van het Nederlandse sieraad, De Nederlandsche Bank, Amsterdam (Iris Bodemer, Ute Eitzenhöfer, Stephanie Jendis, Otto Künzli, Henk den Leeuw den Bouter, Annelies Planteijdt, Charlotte van der Waals, Richard Walraven)

2004 – HOUdT van sieraden, Galerie Lous Martin, Delft (Suzanne Esser, Jozefien Gronheid, Oliver Haardt, Marjorie Jacobs, Rian de Jong, Beppe Kessler, Toontje Krekel, Chequita Nahar, Majorie Schick, Evelien Sipkes)

2004 – Humorvolle kleinoden van Teunis van de Kamp, Galerie Lous Martin, Delft

2004 – I don’t wear jewels, I drive them, Automobile et autres objets corporels, avec Gijs Bakker, BP, Ted Noten, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2004 – Interim Show, Royal College of Art, Londen (Karola Torkos)

2004 – Iris Bodemer, Galerie TACTILe, Genève

2004 – Jewellery, the Choice of the Europarliament, Bringing Art and Parliamentarians together, Europarlement, Brussel (Giampaolo Babetto, Iris Bodemer, Ute Eitzenhöfer, Kathleen Fink, Herman Hermsen, Yasuki Hiramatsu, Stephanie Jendis, Daniëlle Koninkx, Nel Linssen, Stefano Marchetti, Christine Matthias, Julie Mollenhauer, Barbara Paganin, Francesco Pavan, Annelies Planteijdt, Villu Plink, Dorothea Prühl, Ramón Puig Cuyàs, Lucy Sarneel, Karin Seufert, Vera Siemund, Etsuko Sonobe, Hans Stofer, Salima Thakker, Tarja Tuupanen, Manuel Vilhena, Graziano Visintin, Andrea Wippermann)

2004 – Jewellery, the Choice of the Europarliament, Bringing Art and Parliamentarians together, Galerie Marzee, Nijmegen

2004 – Jewellery Unlimited, Bristol Museum & Art Gallery, Bristol (Lin Cheung)

2004 – Joaquim Capdevila “Schluck-Schmuck”, Galerie Slavik, Wenen

2004 – Kakaphonie, De Nederlandsche Bank, Amsterdam (Mecky van den Brink)

2004 – Karl Fritsch, blind diamonds + rough rubies, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

2004 – Karl Fritsch, Pleasantly Suspect, Galerie Ra, Amsterdam

2004 – Kollektivausstellung der Künstler der Galerie, Galerie Orfèo, Luxemburg

2004 – Kunst Schmuck Kunst, Galerie Stühler, Berlijn (Marianne Schliwinski)

2004 – KunstRAI 2004, Amsterdam (met onder meer Galerie Louise Smit (Amsterdam), Galerie Marzee (Nijmegen), Galerie Ra (Amsterdam))

2004 – L’Or, bijoux d’Europe, Château-Musée Grimaldi, Cagnes-sur-Mer

2004 – Lam de Wolf, Sinnerokken en IJzeren woorden, objects, Galerie Ra, Amsterdam

2004 – Looking Over My Shoulder, Lesley Craze Gallery, Londen (Iene Ambar, Kyoko Fukuchi, Lucy Sarneel)

2004 – Loot: Mad about Jewelry, Museum of Arts and Design (MAD), New York (Mari Ishikawa, Svenja John, Jennifer Trask)

2004 – Lucy Sarneel, Galerie TACTILe, Genève

2004 – Machines are us, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Katja Prins)

2004 – Marco Minelli, Gallery Alternatives, Rome

2004 – Marian Hosking; Mari Funaki; Mascha Moje; Delicate works, Galerie Ra, Amsterdam

2004 – Moscou-Saint
Petersbourg, avec Mila Kalnitzkaya, Michail
Maslennikow, Anna Raigorodskaya, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2004 – Marijke Schurink, Om de Hals, Galerie Lous Martin, Delft

2004 – Natur ganz Kunst, Museum für Kunst und Gewerbe Hamburg, Hamburg

2004 – Not For The Faint of Heart, Facèré Jewelry Art Gallery, Seattle (Lisa & Scott Cylinder)

2004 – Of a tail, Gallery Funaki, Melbourne (Mascha Moje)

2004 – Pelletier orfèvre, rétrospective, Château-Musée Grimaldi, Cagnes-sur-Mer

2004 – Perceptions, Galeria Reverso, Lissabon

2004 – Peter Skubic, Galerie Louise Smit, Amsterdam

2004 – Pig-headed, Galerie Louise Smit, Amsterdam (David Bielander)

2004 – Plachain, Gallery Deux Poissons, Tokyo (Mikiko Minewaki)

2004 – Polycolometron mobile, Galerie Aurum, Frankfurt (Svenja John)

2004 – Positionen 1960 – 1980, Galerie Spektrum, München (Anton Cepka)

2004 – Ralph Bakker, Jewels, Galerie Louise Smit, Amsterdam

2004 – Ralph et Heike Dotzel, Galerie Orfèo, Luxemburg

2004 – Rian de Jong, Galerie Hélène Porée, Parijs

2004 – Rike Bartels und Annelies Planteydt – Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2004 – RingsGallery Deux Poissons, Tokyo (Lin Cheung, Mikiko MinewakiMarc Monzó)

2004 – Schmuck 2004, München (Eija Mustonen)

2004 – Schmuck aus 37 Ländern, Galerie Wittenbrink, München (Otto Künzli)

2004 – Schmuck der Burg, V&V, Wenen (Jutta Kallfelz)

2004 – Sieraad Art Fair (SAF)

2004 – Sieraadontwerpers slaan nieuwe wegen in, CODA, Apeldoorn (met onder meer Maria Hees)

2004 – Sieraden uit Spanje, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Marc Monzó)

2004 – Sieraden van Dorothea Prühl, CODA, Apeldoorn

2004 – Sieraden van rubber, Atelier Néerlandais, Parijs (Ela Bauer, Lydia Bremer, Jozefien Gronheid, Beppe Kessler, Jeanet Metselaar, Nina Pjevac, Marian Sturkenboom, Thea Tolsma)

2004 – Solo Les Enfants, Galerie Marzee, Nijmegen

2004 – Sommerfestival, Galerie Slavik, Wenen (Stefano Marchetti, Lucy Sarneel)

2004 – Souvenir Museum Van Loon, Contemporary designs for a 17th Century canal house, Galerie Ra, Amsterdam

2004 – Susanne Klemm, Seasons, Galerie Ra, Amsterdam

2004 – Suzanne Esser, Nieuw werk, Galerie Lous Martin, Delft

2004 – Sylvia Blickman, Secrets of the Sea, Galerie Ra, Amsterdam

2004 – Tatort II – VIP, Galerie Marzee, Nijmegen (Jun Konishi)

2004 – Treasures from the Vault: Contemporary Jewelry from the Permanent Collection, Museum of Arts and Design (MAD), New York (Lisa Gralnick, Svenja John, Marjorie Schick, Jennifer Trask, David Watkins)

2004 – Two artists, Galerie Spektrum, München (Kyoko Fukuchi en Mari Ishikawa)

2004 – When summer has almost gone, Galerie Ramakers, Den Haag

2004 – Winter Exhibition 2004, Gallery Alternatives, Rome (Meiri Ishida)

2004 – Winterreise, Galerie Slavik, Wenen (Stefano Marchetti, Kazumi Nagano)

2005

2005 – 30 Années Lumière, Galerie Neon, Brussel

2005 – 50 Rings, Ornamentum Gallery, Hudson (Sam-Tho Duong)

2005 – 70 Schmuchstücke, Galerie Spektrum, München (Peter Skubic)

2005 – 100 Brooches, Velvet da Vinci, San Francisco (Julie Blyfield, Marjorie Schick, Jennifer Trask)

2005 – 200 Rings, Velvet da Vinci, San Francisco (Peter Hoogeboom, Mari Ishikawa, Mikiko Minewaki)

2005 – Abwesenheit, Gallery S O, Solothurn (Iris Eichenberg)

2005 – Annamaria Zanella und Salima Thakker, Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2005 – ARTornamento 05, Gallery Alternatives, Rome (Silje Bergsvik, Marie Bonfils, Shannon Carney, Hildegunn Gjerde, Jae Hak Noh, Noriko Hanawa, Doris Maninger, Lucia Massei, Martina Mühlfellner, Elena Spanó, Flóra Vági, Andrea Winkler)

2005 – Au bout des doigts # acte 1, Galerie Annick Zufferey, Carrouge (Monika Brugger)

2005 – Aurélie Dellasanta & Diana Dudek, Galerie TACTILe, Genève

2005 – Azoth, Ornamentum Gallery, Hudson (Ruudt Peters)

2005 – Azoth, Platina, Stockholm (Ruudt Peters)

2005 – Azoth & Iosis, Galerie Marzee, Nijmegen (Ruudt Peters)

2005 – Beate Klockmann, Galerie Marzee, Nijmegen

2005 – Bernd Munsteiner – Reflexionen in Stein, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2005 – Bijoux d’Email, Galerie Hélène Porée, Parijs (Christine Graf)

2005 – Blanka Šperková, verdraa(i)d mooi, sieraden en objekten van fijn metaaldraad, Galerie Lous Martin, Delft

2005 – Blendable, OONA, Berlijn (Jiro Kamata)

2005 – Bloedmooie meiden, CODA, Apeldoorn

2005 – Change, Kulturhuset, Stockholm (Ruudt Peters)

2005 – Collect 2005, International art fair for contemporary objects, Victoria and Albert Museum, Londen (met onder meer Galerie Louise Smit (Amsterdam), Galerie Marzee (Nijmegen) en Galerie Ra (Amsterdam))

2005 – Culturen in Contact II: Hedendaagse Indonesische en Nederlandse Kunst, Museum het Oude Raadhuis, Leerdam (Iene Ambar)

2005 – Deutsches Silber nach dem Bauhaus – Die Sammlung Vic Janssens, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2005 – Die Künstler der Galerie, Galerie Orfèo, Luxemburg

2005 – Directions, Central Saint Martins, Londen (Mette T. Jensen)

2005 – Dorothea Prühl – Retrospektive, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2005 – Eija Mustonen / Helena Lethinen / Tarja Tuupanen, Hibernate, Galerie TACTILe, Genève

2005 – Fabrice Schaefer, bestiaire, Galerie TACTILe, Genève

2005 – Farbe – Schmuck – Kunst, Galerie Slavik, Wenen (Joaquim Capdevila, Karl Fritsch, Anna Heindl, Annelies Planteijdt)

2005 – First we quake, Now we shake: Teruo Akatso; Volker Atrops; Ela Bauer; Karl Fritsch; Manon van Kouswijk; Karin Seufert; Norman Weber, Galerie Ra, Amsterdam

2005 – Françoise van den Bosch, tijdgenoten en jong talent, CODA, Apeldoorn (Marc Monzó)

2005 – Georg Dobler, Like Lalique, Galerie Ra, Amsterdam

2005 – Getting Started, Goldsmiths’ Hall, Londen (Mette T. Jensen)

2005 – Herbert Fischer – Ein Göttinger Gold- und Silberschmied, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2005 – Hoezo Lepels, Museum Boijmans Van Beuningen, Rotterdam

2005 – Hommage aan Onno Boekhoudt en Marion Herbst, De Nederlandsche Bank, Amsterdam (uit de collectie van Jurriaan van den Berg)

2005 – In storm and shine, Galerie Aurum, Frankfurt (Beppe Kessler)

2005 – In the mood of the rings, Le Arti Orafe, Florence (Mette T. Jensen)

2005 – Ineke Otte, kleurrijk als de natuur, Galerie Lous Martin, Delft

2005 – Interim Show, Royal College of Art, Londen (Karola Torkos)

2005 – International Ceramics Competition, Musée de Carouge, Genève

2005 – Internationale Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen (Jacqueline Ryan)

2005 – Iosis, Galerie Metal, Kopenhagen (Ruudt Peters)

2005 – Jewellery from Denmark, Gallery Alternatives, Rome (Kirsten Ellemose, Hanan Emquies, Lene Hald, Ditte Marie Jakobsen, Marie-Louise Kristensen, Janne Krogh, Trine Neersø, Karin Pinnerup)

2005 – Jubiläumsfest, 15 Jahre Galerie Slavik – Internationale Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2005 – Karin Johanson, Galerie TACTILe, Genève

2005 – Karl Fritsch / Nel Linssen, Galerie Hélène Porée, Parijs

2005 – Kollektivausstellung der Künstler der Galerie, Galerie Orfèo, Luxemburg

2005 – KunstRAI 2005, Amsterdam (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam))

2005 – La chair des mots, un fil rouge dans le bijou contemporain en France, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer (Monika Brugger)

2005 – l’Or bijoux d’ Europe, Chateau-Musée Grimaldi, Cagnes-sur-Mer

2005 – Lines & Spaces, Crafts Council, Londen (Mette T. Jensen)

2005 – Lucia Davanzo & Maria-Rosa Franzin, Galerie Orfèo, Luxemburg

2005 – Maria Hees, Galerie Lous Martin, Delft

2005 – Maria Rosa Franzin – Lucio Davanzo, Gallery Alternatives, Rome

2005 – Michael Brennand-Wood, Gilt Trips, objects, Galerie Ra, Amsterdam

2005 – Mirjam Nuver, Hoed-Pet-Baret, head-wear, Galerie Ra, Amsterdam

2005 – Necklace, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten) (Hanne Behrens, Kazumi Nagano)

2005 – New Dutch Jewellery, Lesley Craze Gallery, Londen (Katja Prins)

2005 – Part noch deel, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Beppe Kessler)

2005 – Pensieri Preziosi – Kostbare Gedanken, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2005 – Peter Bauhuis, Lithoid, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

2005 – Peter Skubic und Freunde – Spiegelverkehrt, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Iene AmbarMari Ishikawa, Stefano Marchetti)

2005 – Philip Sajet, Beate Klockmann, Stephanie Jendis – “Fools and Gold”, Galerie Slavik, Wenen

2005 – Polycolometron, Sienna Patti, Lenox (Svenja John)

2005 – Properties, Galerie Spektrum, München (Suska Mackert)

2005 – Quartets in Materials, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Janna Syvänoja)

2005 – Rudolf Bott -1. Hanauer Stadtgoldschmied im Foyer Neustädter Rathaus Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2005 – Schmuck 2005, München (Kazumi Nagano)

2005 – Schmuck Kunst Schmuck, Galerie Stühler, Berlijn (Marianne Schliwinski)

2005 – Schmuckkunst und Papageno Art, Galerie Slavik, Wenen (Gudrun Arp, Maria Baumschlager-Dünser, Jo van Norden)

2005 – Schmucksymposium Turnov, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2005 – Second Nature, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Helen Britton)

2005 – Sieraad Art Fair (SAF), RAI, Amsterdam

2005 – Sieraden, de keuze van Schiedam, Stedelijk Museum Schiedam, Schiedam en Galerie Marzee, Nijmegen (Rike Bartels, Iris Bodemer, Antje Bräuer, Manfred Bischoff, Lin Cheung, Janine Eisenhauer, Ineke Heerkens, Herman Hermsen, Karin Johansson, Stefanie Klemp, Stefano Marchetti, Christine Matthias, Amandine Meunier, Francesco Pavan, Ruudt Peters, Annelies Planteijdt, Dorothea Prühl, Jimena Rios, Lucy Sarneel, Karin Seufert, Vera Siemund, Hans Stofer, Mirjam Verbeek, Manuel Vilhena, Andrea Wippermann)

2005 – Signs taken for wonders, Julie Blyfield; Catherine Truman; Lesley Matthews; Sue Lorraine, Galerie Ra, Amsterdam

2005 – Silke Knetsch und Christian Streit, Galerie Orfèo, Luxemburg

2005 – Sommerfeste, Galerie Handwerk, München (Jacqueline Ryan)

2005 – Sommerfestival – Internationale Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2005 – Stefano Marchetti, Graziano Visintin, Galerie Spektrum, München

2005 – Stefano Marchetti – Schmuckkunst aus Italien, Galerie Slavik, Wenen

2005 – Svenja John, X-bone, Galerie Ra, Amsterdam

2005 – Swedish jewellery, Gallery Alternatives, Rome

2005 – Table for 2 & Picnic for 2, Galerie Sofie Lachaert, Tielrode (Lin Cheung, Mikiko Minewaki)

2005 – Tantal-Schmuck: Michaela Gottstein – Peter Hassenpflug, Galerie Orfèo, Luxemburg

2005 – Tatort III – Tatwort, Galerie Marzee, Nijmegen (Laura Deakin, Jun Konishi, Mia Maljojoki)

2005 – The Art of Amber, Gdansk

2005 – Thema Stahl – Schmuck, Gerät, Kleinplastik, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2005 – Transcender subvertir, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer (Janna Syvänoja)

2005 – Vered Kaminski, Fragile, Galerie Ra, Amsterdam

2005 – Verliefde struisvogels, de wonderlijke sieraden van Felieke van der Leest, TextielMuseum, Tilburg

2005 – Wanderungen, Galerie Spektrum (Rian de Jong)

2005 – Wanderungen, V&V, Wenen (Rian de Jong)

2005 – Weiß, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Iris Eichenberg)

2005 – What’s Luxury, Stedelijk Museum ‘s-Hertogenbosch, Den Bosch (Marc Monzó)

2005 – White Lies, Gallery Funaki, Melbourne (Kiko Gianocca)

2005 – Wim van Doorschodt, I Love You, Retrospective 1990-2005, Galerie Ra, Amsterdam

2005 – Winter Exhibition 2005, Gallery Alternatives, Rome

2005 – Winterreise – Internationale Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2005 – Xoa, OONA, Berlijn (Svenja John)

2005 – Zichtbaar-onzichtbaar, The invisible women Network, een projekt van Krijnie Beyen, Galerie Lous Martin, Delft (Krijnie Beyen, Mecky van den Brink, Brigit Daamen, Rian de Jong, Floor Max, Marijke Schurink)

2006

2006 – 100 Brooches, Velvet da Vinci, San Francisco (Lisa & Scott Cylinder)

2006 – 500 Necklaces, Velvet da Vinci, San Francisco (Jennifer Trask, Nancy Worden)

2006 – Allzeit Bereit!, Galerie Louise Smit, Amsterdam (David Bielander)

2006 – Ander Kant, Museum Boijmans Van Beuningen, Rotterdam

2006 – Artornamento06, Gallery Alternatives, Rome (Dina Abargil, Silvie Altschuler, Silje Bergsvik, Daniela Boieri, Marie Bonfils, Shannon Carney, Elisa Deval, Christine Heusser, Karin Kato, Ermelinda Magro, Damnjan Popovac, Marzia Rossi, Elena Spanò, Bernhard Stimpfl-Abele)

2006 – Atelier Ravary Workshop, Galerie Marzee, Nijmegen (Karin Johansson, Annelies Planteijdt, Sybille Richter, Karin Seufert)

2006 – Barbara Paganin – Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2006 – Beate Klockmann & Philip Sajet, Galerie TACTILe, Genève

2006 – Beppe Kessler Bijoux, Galerie Hélène Porée, Parijs

2006 – Beppe Kessler, schilderijen en sieraden, Galerie Eewal, Leeuwarden

2006 – Bettina Speckner, Das Eigene und das Fremde, Galerie Ra, Amsterdam

2006 – Beyond material, Galerie Lous Martin, Delft (Monika Auch, Marian Sturkenboom, Francis Willemstijn)

2006 – Bijoux, cailloux…, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2006 – Cerita-cerita Besar, Perhiasan masa kini dari Belanda, Erasmus Huis Jakarta (door Liesbeth den Besten, ook te zien in het Stedelijk Museum ‘s-Hertogenbosch, Den Bosch: Sterke Verhalen, hedendaagse sieraden uit Nederland)

2006 – Challenging the Chatelaine, Designmuseo, Helsinki (met Helen Drutt als conservator: Lucy Sarneel, Marjorie Schick, Mona Wallström, Nancy Worden)

2006 – Change, SCA Gallery, Sydney College of the Arts, Sydney

2006 – Change & Installations, CODA, Apeldoorn

2006 – Choice – zeitgenössische Schmuckkunst aus Deutschland, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2006 – Choice, hedendaagse sieraadontwerpen uit Duitsland, CODA, Apeldoorn (reizende tentoonstelling naar Museum of Arts and Crafts, Itami (2005), Villa Bengel, Idar-Oberstein, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim)

2006 – Christine Matthias, Galerie Marzee, Nijmegen

2006 – Claude Schmitz, Kayo Saito – Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2006 – Collect 2006, International art fair for contemporary objects, Victoria and Albert Museum, Londen (met onder meer Galerie Louise Smit (Amsterdam) Galerie Ra (Amsterdam), Gallery Alternatives (Rome))

2006 – Connect, Gallery Funaki, Melbourne (Meiri Ishida)

2006 – Constance Schreiber, Abschiedsfest, Galerie Ra, Amsterdam

2006 – Cross-over, Galerie Lous Martin, Delft

2006 – Das Eigene und das Fremde, Galerie Spektrum, München (Bettina Speckner)

2006 – De Beker/The Beaker, Galerie Marzee, Nijmegen

2006 – Die Künstler der Galerie, Galerie Orfèo, Luxemburg

2006 – Die Künstler der Galerie, Galerie Orfèo, Luxemburg (t/m 2007)

2006 – Dim Sum at the On-On Tea Room: The Jewelry of Ron Ho, Bellevue Arts Museum, Bellevue (Ron Ho)

2006 – Do the Right Bling, Stedelijk Museum ‘s-Hertogenbosch, Den Bosch (Vaughn Stubbs)

2006 – Doris Betz, Open Space, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

2006 – Earring Show, Ornamentum Gallery, Hudson (Marc Monzó)

2006 – Ebbe Weiss-Weingart 1947-1998 – Sammlung DGH, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2006 – Extrovert, O-Jewel, Tokyo (Jiro Kamata)

2006 – F wie “Fundstücke” – Wolfgang Skoluda, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2006 – Farbe bekennen – Bussi Buhs, Ulrike Hamm, Sylke Alma Klopsch, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2006 – Graduation Show 2006, Galerie Marzee, Nijmegen (Karola Torkos)

2006 – Herman Hermsen, Jewellery, light and more, CODA, Apeldoorn

2006 – Iosis, Galleri Hnoss, Göteborg

2006 – Jewellery fables, Middlesbrough Institute of Modern Art (MIMA), Middlesbrough (Felieke van der Leest)

2006 – Jewelry Heroes, Gallery Deux Poissons, Tokyo (Mikiko Minewaki)

2006 – Jewelry Heroes, OONA, Berlijn (Mikiko Minewaki)

2006 – Johanna Dahm, Ashanti & fast Ashanti, Galerie TACTILe, Genève

2006 – Jugendstil & Art Déco aus Turnov – Die Sammlung der Fachschule Turnov, 1898-1948, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2006 – JUMP – schmucke Zeitsprünge, Friends of Carlotta, Zürich (Tamara Grüner)

2006 – Kai Chan, Added Pleasure, Galerie Ra, Amsterdam

2006 – Katja Prins – Terhi Tolvanen, Galerie Spektrum, München

2006 – Koch Kunst – Metallgefäße von Berthold Hoffmann, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2006 – Kollektivausstellung der Künstler der Galerie, Galerie Orfèo, Luxemburg

2006 – Kunstfest, Galerie Stühler, Berlijn (Renzo Pasquale)

2006 – KunstRAI 2006, Amsterdam (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam))

2006 – Lam de Wolf, Steel Hearts and Golden Cages, objects, Galerie Ra, Amsterdam

2006 – Leidenschaft, Lieblings Schmuck Stücke, Galerie für Angewandte Kunst, München

2006 – Loot: Mad about Jewelry, Museum of Arts and Design (MAD), New York (Jennifer Trask)

2006 – Magnificent Extravagance, Racine Art Museum, Racine (Lisa & Scott Cylinder, Nancy Worden)

2006 – Marisa Principe, Curiosités, Galerie TACTILe, Genève

2006 – Mehr Schmuck!, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Stephanie Jendis, Marianne Schliwinski)

2006 – Mieke Groot, Galerie Hélène Porée, Parijs

2006 – New Work, Marsden Woo Gallery, Londen (Caroline Broadhead)

2006 – Objekte: David Huycke, Galerie Orfèo, Luxemburg

2006 – Objects of Desire: 500 Years of Jewelry, Newark Museum, Newark (Ralph Bakker)

2006 – Österreichische Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2006 – Patricia Lemaire, Galerie Orfèo, Luxemburg

2006 – Paul Derrez, Concave and Convex, silverwork, Galerie Ra, Amsterdam

2006 – Philip Sajet, Galerie Marzee, Nijmegen

2006 – PLASTIC, sieraden en vormgeving van/met plastic (1970 tot heden), Galerie Lous Martin, Delft (met onder meer Friederike Dietz, Hilde Foks en Floor Max)

2006 – Plus 5, Galerie Spektrum, München

2006 – Portugese contemporary jewellery in Rome, Gallery Alternatives, Rome (Estefânia de Almeida, Ana Cardim, Carla Castiajo, Dulce Ferraz, Cristina Filipe, Leonor Hipòlito, Hugo Madureira, Margarida Matos, Tereza Milheiro, Alexandra Serpa Pimentel, Suzana Rezende, Catarina Silva, Diana Silva, Inês Sobreira, Manuela Sousa)

2006 – Radiant, 30 Years Ra Gallery, Galerie Ra, Amsterdam

2006 – Regard sur l’Italie, avec Bruno Martinazzi, Giampaolo Babetto et Annamaria Zanella, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2006 – Rietveld naar de Beurs, Beurs van Berlage, Amsterdam (Réka Fekete)

2006 – Sarah Enoch; Wim van Doorschodt, Colliers, Galerie Ra, Amsterdam

2006 – Schmuck 2006, München (Eija Mustonen)

2006 – Schmuck, Objekte, Zeichnungen, Galerie Spektrum, München (Winfried Krüger)

2006 – Schmuck und Objekte: Agnesmaria & Annemie De Corte, Galerie Orfèo, Luxemburg

2006 – Ramón Puig Cuyàs, Alexandra Lisboa – Schmuckkunst im Dialog, Galerie Slavik, Wenen

2006 – Salima Thakker, Galerie Orfèo, Luxemburg

2006 – Sefiroth, Galerie Marzee, Nijmegen

2006 – Sieraad Art Fair (SAF), RAI, Amsterdam

2006 – Sigurd Bronger, Focus, Galerie Ra, Amsterdam

2006 – SOFA NY, Ornamentum Gallery, New York

2006 – Sterke Verhalen, hedendaagse sieraden uit Nederland, Stedelijk Museum ‘s-Hertogenbosch (door Liesbeth den Besten, ook te zien in het Erasmus Huis Jakarta: Cerita-cerita Besar, Perhiasan masa kini dari Belanda)

2006 – Stolz und Vorurteil, Galerie Biró, München (David Bielander)

2006 – Tatort IV – Mark your territory, Galerie Marzee, Nijmegen (Jun Konishi, Mia Maljojoki)

2006 – The Forest For The Trees, Snyderman-Works Galleries, Philadelphia (Lisa & Scott Cylinder)

2006 – Thérèse Hilbert, Glow, Galerie Ra, Amsterdam

2006 – Time Step, Schmuckmuseum Pforzheim (Georg Dobler)

2006 – Trashformations East, Fuller Craft Museum, Brockton (Lisa & Scott Cylinder)

2006 – Uli Rapp, Diamonds and Pearls, Galerie Lous Martin, Delft

2006 – Venezia, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Evert Nijland)

2006 – Winter Exhibition 2006, Gallery Alternatives, Rome

2006 – Women in Jewellery, Gallery Alternatives, Rome

2007

2007 – 1mm, Gallery Deux Poissons, Tokyo (Marc Monzó)

2007 – 2nd Skin, Villa Bengel, Idar-Oberstein (Eija Mustonen)

2007 – 15. Silbertriennale – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2007 – Alchimia, end of year show, Villa Camaldoli, Florence (Michelle Krämer)

2007 – Animalia, Gallery Deux Poissons, Tokyo (Felieke van der Leest)

2007 – Anna Heindl “Garten der Lüste” – Schmukkunst, Galerie Slavik, Wenen

2007 – Annamaria Zanella, Galerie Orfèo, Luxemburg

2007 – Anton Cepka, 50 Schmuckarbeiten, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2007 – ARTonamento 2007, Gallery Alternatives, Rome

2007 – Aurélie Dellasanta, Skeletons, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2007 – Australian vessels & objects, Galerie Ra, Amsterdam

2007 – Beppe Kessler, Galleri Hnoss, Göteborg

2007 – Bernhard Schobinger, Werke, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2007 – Beyond Material, Galeria Reverso, Lissabon

2007 – Birgit Laken, The Scottish Gallery, Edinburgh

2007 – Célio Braga, Possible jewellery and related objects, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2007 – Choice, Zeitgenössischer Schmuck aus Deutschland, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2007 – Christa Lühtje, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2007 – Claude Schmitz, Galerie Orfèo, Luxemburg

2007 – Collect 2007, international art fair for contemporary objects, Victoria and Albert Museum, Londen (met onder meer Galerie Louise Smit (Amsterdam), Galerie Ra (Amsterdam), Gallery Alternatives (Rome), Lesley Craze Gallery (Londen))

2007 – Collectables 07, Gallery Alternatives, Rome (Kazumi Nagano)

2007 – Corina Rietveld: sprokkelen, nieuwe sieraden, Galerie Lous Martin, Delft

2007 – Daan Brouwer, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2007 – Das Eigene und das Fremde – Bettina Speckner Schmuck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2007 – Die Blume, Galerie Handwerk, München (Jacqueline Ryan)

2007 – Die Künstler der Galerie, Galerie Orfèo, Luxemburg

2007 – Eins-null-eins: alle ampeln auf blau – Schmuck und Objekte 1987 – 2007 von Anette Wohlleber & Bernhard Früh, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2007 – Emerging Talent, Lesley Craze Gallery, Londen (Karola Torkos)

2007 – Emmy van Leersum, Keuze uit de collectie, Stedelijk Museum ‘s-Hertogenbosch. Den Bosch

2007 – Esther Brinkmann / Iris Bodemer / Philip Sajet, Galerie TACTILe, Genève

2007 – European Voices, Objectspace Auckland, Nieuw-Zeeland (Liesbeth den Besten in samenwerking met Love Jönsson)

2007 – Expressionen – Positionen, V&V, Wenen (Saskia Detering)

2007 – Florian Ladstaedter, les Fleurs du Mal, jewellery, Galerie Ra, Amsterdam

2007 – Francesco Pavan, Philip Sajet, Schmuck, Galerie Isabella Hund, München

2007-2008 – Golden Clogs, Dutch Mountains, (reizende tentoonstelling met venues in Galerie Noel Guyomarc’h, Montréal (2007), Massachusetts College of Art, Boston (2007), Ornamentum Gallery, New York (2007), Velvet da Vinci, San Francisco (2007) en Gallery Loupe, Montclair (2008))

2007 – Goldrausch im Herbst – Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen (Salome Lippuner)

2007 – Graduation Show 2007, Galerie Marzee, Nijmegen (Jun Konishi)

2007 – In the shade of the tree, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Mari Ishikawa)

2007 – In their own words, The End Gallery, Sheffield

2007 – Internationale Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen (Philip Sajet)

2007 – Iris Bodemer, Galerie TACTILe, Genève

2007 – Jantje Fleischhut, Dolomieten Sagen, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2007 – Javier Moreno Frías, Open fallow, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2007 – Jeunesse dorée, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2007 – Jewelry by Artists, The Daphne Farago Collection, Museum of Fine Arts, Boston (Mary Lee HuBruce Metcalf)

2007 – Juwelen en edelsmeedwerk, Galerie Pont & Plas, Gent (Makiko Yuuki)

2007 – Kaluza, OONA, Berlijn (Svenja John)

2007 – Katja Prins, Continuum, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2007 – Kunst treibt Blüten / Art is flowering, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Iris Bodemer, Georg Dobler, Iris Eichenberg, Ute Eitzenhöfer, Winfried Krüger, Birgit Laken, Nanna Melland, Annelies Planteijdt)

2007 – Kunst zum Tragen, Galerie Pilartz, Keulen (Iris Bodemer)

2007 – Les Artistes de la Galerie, Galerie Orfèo, Luxemburg

2007 – Manfred Nisslmüller, SCHMUeCKen, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2007 – Mareille Stancke – Wolf von Waldow, Kunstverein Schenefeld

2007 – Mari Ishikawa, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2007 – Mari Ishikawa – In the shade of the tree, Gallery Alternatives, Rome

2007 – Marian Hosking, jewellery, Object Gallery, Sydney (reizende tentoonstelling tot en met 2008)

2007 – Marianne Schliwinski, Schmuck und Photoarbeiten, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2007 – Marijke de Goey, Galerie Lous Martin, Delft

2007 – Metrosideros Robusta – sieraden Karl Fritsch, Stedelijk Museum ‘s-Hertogenbosch, Den Bosch

2007 – Michael Becker “Licht Farbe Raum” – Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2007 – Mirjam Verbeek, Galerie Lous Martin, Delft

2007 – Monatsringe und Tagesformen – Schmuck gegen die Schwerkraft der Verhältnisse, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Mette T. Jensen)

2007 – New Horizons, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2007 – Non tutto è oro ciò che luccica – Es ist nicht alles Gold was glänzt, Gallery Alternatives, Rome (Marie Bonfils, Heike Gruber, Toma Johanne Hilgenfeld, Theresia Jerabek, Karin Kato, Anna Lang, Ursula Leitner, Ermelinda Magro, Christoph Straube)

2007 – Object Rotterdam (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam) en Galerie Rob Koudijs (Amsterdam))

2007 – Ornament as Art: Avant-Garde Jewelry from the Helen Williams Drutt Collection, Museum of Fine Arts, Houston (Bruce Metcalf, David Watkins)

2007 – Papageno – Schmuck – Art, Galerie Slavik, Wenen (Gudrun Arp, Maria Baumschlager-Dünser, Birgit Sophie Metzger, Jo van Norden)

2007 – Peter Bauhuis, Freshly Modelled, jewellery and vessels, Galerie Ra, Amsterdam

2007 – Peter Hoogeboom, Unmoulded, jewellery, Galerie Ra, Amsterdam

2007 – Petra Hartman… en haar sieraden, en haar tassen en schilderijen, nu ook beelden in kandelaars… Lieftallig Licht!, Galerie Lous Martin, Delft

2007 – Philip Sajet, Jewellery, The Scottish Gallery, Edinburgh

2007 – Philip Sajet – Juwelen, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2007 – Process Works, Aspex Gallery, Portsmouth (Lin Cheung)

2007 – Regard sur l’Estonie, avec Piret Hirv, Kadri Mälk et Tanel Veenre, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2007 – Renata Del Medico, Soft Landscapes, jewellery, Galerie Ra, Amsterdam

2007 – Rian de Jong, Vaar Wel, jewellery, Galerie Ra, Amsterdam

2007 – Rietveld naar de Beurs, Beurs van Berlage, Amsterdam

2007 – Rising Stars, Goldsmiths’ Hall, Londen (Lin Cheung)

2007 – Rituals, Stedelijk Museum ‘s-Hertogenbosch, Den Bosch

2007 – Salima Thakker, Melanie Kölsch, Elisabeth Heine, Sabine Hauss, Kayo Saito, Jacqueline Ryan – Hoch-Zeit der Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2007 – Schmuck, München

2007 – Schmuck – Tendenzen, Galerie Slavik, Wenen (Beate Klockmann, Helfried Kodré, Stefano Marchetti, Philip Sajet, Jan Wehrens)

2007 – Schmuckkultur, Galerie Mangold, Leipzig (Tamara Grüner)

2007 – Sculpted Space: Biba Schultz, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2007 – Sculpture Transformed: The Work of Marjorie Schick, Museum of Craft and Design, San Francisco

2007 – Sculpture Transformed: The Work of Marjorie Schick, Indiana University Art Museum, Bloomington

2007 – Sebastiaen Buescher, Imperfection Please, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2007 – Sefiroth, Galerie Spektrum, München (Ruudt Peters)

2007 – Sefiroth, Ornamentum Gallery, Hudson (Ruudt Peters)

2007 – Shari Pierce, Cardboard Democracy, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2007 – Sieraad Art Fair (SAF), RAI, Amsterdam

2007 – Silent Music, Galerie Eewal, Amsterdam (Iene Ambar)

2007 – Sommerfestival, Galerie Slavik, Wenen (Anna Heindl)

2007 – Sophie Hanagarth, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2007 – Stück für Stück, Galerie V&V, Wenen

2007 – Stefano Marchetti Bijoux, Galerie Hélène Porée, Parijs

2007 – Stefano Marchetti & Ralph Dotzel, Galerie Orfèo, Luxemburg

2007 – Summer Camp: Keuze uit de SM’s collectie Amerikaanse sieraden, Stedelijk Museum ‘s-Hertogenbosch, Den Bosch (Betsy King, Bruce Metcalf, Judy Onofrio, Kim Overstreet & Robin Kranitzky, Joyce J. Scott, Vaughn Stubbs, Nancy Worden, Rhonda Zwillinger)

2007 – Susanne Klemm, Frozen, jewellery, Galerie Ra, Amsterdam

2007 – tanzende augenblicke fliehen die Zeit – victoria wittek, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2007 – Tatort V – Bloody Mary, Galerie Marzee, Nijmegen (Laura Deakin, Mia Maljojoki)

2007 – Tech-Tile Stephen Bottomley, Palazzo Fortuny, Venetië

2007 – Tenement/Timeless, Galerie Louise Smit, Amsterdam

2007 – The Art of Contradiction: Pat Flynn, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2007 – The Art of Marjorie Simon, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2007 – The Shape of Water: Don Friedlich, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2007 – Then & Now, Barrett Marsden Gallery, Londen (Gecureerd door Caroline Broadhead, met Lin Cheung)

2007 – Things Hold Together, Gallery Funaki, Melbourne (Kiko Gianocca)

2007 – Thomas Gentille, Galerie Spektrum, München

2007 – Timelines / Tenements, Ornamentum Gallery, Hudson (Iris Eichenberg)

2007 – Twilight, The international jewellery master class concept, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2007 – Un vrai bijou!, Château-Musée Grimaldi, Cagnes-sur-Mer (Monika Brugger)

2007 – vielfalt – werkstatt Raymann-Nowak schmuck & gerät, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2007 – Vivid Color, Electrum Gallery, Londen (Jennifer Trask)

2007 – Wertzeichen – Mitgliederausstellung – 75 Jahre Gesellschaft für Goldschmiedekunst, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Jacqueline Ryan)

2007 – Wild & Sexy, Galerie Pilartz, Keulen (Mia Maljojoki)

2007 – Winter Exhibition 2007, Gallery Alternatives, Rome

2007 – Winter Flora: Seung-Hea Lee, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2007 – Winterdracht, Galerie Louise Smit, Amsterdam

2007 – Winterreise, Galerie Slavik, Wenen (Stefano Marchetti, Kazumi Nagano, Karola Torkos)

2007 – Winterreise die Sechste, Galerie Mangold, Leipzig (Tamara Grüner)

2008

2008 – 0,0203929 Tonnen Stahl – Eine Ausstellung in Zusammenarbeit mit dem Kolloquium NRW, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2008 – 2nd Skin, Cork Jewellery, Galerie Ra, Amsterdam (Eija Mustonen)

2008 – 20 Jahre Berufskolleg, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Stephanie Jendis)

2008 – 40 Jahre Galerie Handwerk, Galerie Handwerk, München (Giovanni CorvajaJacqueline Ryan)

2008 – 50-jähriges Jubiläum Wiederaufbau Deutsches Goldschmiedehaus, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2008 – ahl no. 4 (Arbeitgemeinschaft Hanauer Lichtbildner), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2008 – Alchimia, end of year show, Limonaia dei Giardini Nidiaci, Florence (Michelle Krämer)

2008 – Alchimia – Contemporary Jewellery School in Florence, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2008 – Alexandra Stülb, Galerie Orfèo, Luxemburg

2008 – Anna Fornari, I segni dell’identità, Gallery Alternatives, Rome

2008 – Annelies Planteydt, Yu-Chun Chen – Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2008 – Anya Kivarkis, Vanishing Point, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2008 – ARTonamento 2008, Gallery Alternatives, Rome (Dina Abargil, Silvie Altshuler, Suzanne Beautyman, Daniela Boieri, Monica Buongiovanni, Sungho Cho, Claudia Costa, Christine Heusser, Rallou Katsari, Poly Nikolopoulou, Maria Costanza Ochoa, Naama Reich, Elin Ryd, Yuki Sasaki, Bernhard Stimpfl-Abele, Rudee Tancharoen)

2008 – As we like it – Schmuck und Gerät, Berufskolleg Goldshmiedeschule PforzheimDeutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2008 – As we like it, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Iris Bodemer, Tamara Grüner, Nadja Soloviev)

2008 – Aurélie Dellasanta, Créatures, Galerie TACTILe, Genève

2008 – ausgepackt – Highlights aus der Sammlung des Deutschen Goldschmiedehauses, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2008 – Bernhard Schobinger & Annelies Štrba, Gallery S O, Solothurn

2008 – Bijoux Sculptures, La Piscine, Roubaix (Ron Arad, Louise Bourgeois, Georges Braque, Jan-Michel Folon, Lucio Fontana, Marie-Ange Guilleminot, Robert Indiana, Nam June Paik, Niki de Saint Phalle, Jean-Pierre Raynaud)

2008 – Catherine Truman, LifeLike, Galerie Ra, Amsterdam

2008 – Collect 2008, International art fair for contemporary objects, Victoria and Albert Museum, Londen (met onder meer Galerie Louise Smit (Amsterdam), Galerie Marzee (Nijmegen), Galerie Ra (Amsterdam), Galerie Rob Koudijs (Amsterdam), Gallery Alternatives (Rome))

2008 – Collectables, Gallery Alternatives, Rome

2008 – Contemporary Jewellery, Dutch Masters, Studio GR20, Padua

2008 – Continuum, Ornamentum Gallery, Hudson (Katja Prins)

2008 – Crafting a Culture: Four Leading Israeli Artists, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey) (Bianca Eshel-Gershuni, Vered Kaminski, Esther Knobel, Deganit Stern Schocken)

2008 – David Watkins – Artist in JewelleryDeutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2008 – De ideale man, Gemeentemuseum Den Haag, Den Haag

2008 – Dialogue Peter Skubic and Svenja John, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2008 – Die Künstler der Galerie, Galerie Orfèo, Luxemburg

2008 – Emu Twists Again – News From The Inback, Gallery Funaki, Melbourne (Laura Deakin, Mia Maljojoki)

2008 – Brücken bauen – Erico Nagai – Bridging the Cultures, Galerie Handwerk, München (Jacqueline Ryan)

2008 – Earring Show, Ornamentum Gallery, Hudson (Marc Monzó)

2008 – Esther Knobel, The Mind in the Hand, Galerie Ra, Amsterdam

2008 – Facsimile: Kathleen Browne, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2008 – Family Portrait, Galerie Spektrum, München en Villa Bengel, Idar-Oberstein (Karen Pontoppidan)

2008 – Fashion V, Victoria and Albert Museum, Londen

2008 – Fear Factor, Traver Gallery, Seattle (Nancy Worden)

2008 – Felieke van der Leest F.I.B.S. (Festival International des Bêtes Sportives), Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2008 – Finnish Bitches, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Helena Lehtinen, Eija MustonenJanna Syvänoja)

2008 – Flipside, Velvet da Vinci, San Francisco (Kath Inglis)

2008 – Frédéric Braham, Vanity Case, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2008 – Friedrich Becker Preis, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2008 – Full Duplex, Ornamentum Gallery, Hudson (Stefan Heuser, Jiro Kamata)

2008 – Gemma Draper, Parties under bridges, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2008 – Gijs Bakker, Real?, Galerie Ra, Amsterdam

2008 – Grafische sieraden van Yoka Voorbach (1950-2007), Galerie Lous Martin, Delft

2008 – Groenplaats, Galerie Marzee, Nijmegen

2008 – Hibernate, three Finnish jewelers: Helena Lehtinen, Eija Mustonen, Tarja Tuupanen, Ornamentum Gallery, Hudson

2008 – Hilde Foks, Voor Sonja “facetten”, Galerie Lous Martin, Delft

2008 – Hiroki Masuzaki, Achromatic pieces, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2008 – Holiday Show, Electrum Gallery, Londen (Jennifer Trask)

2008 – Impulsen, Week 1: Ted Noten SALES, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2008 – Impulsen, Week 2, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2008 – Impulsen, Week 3, 4: Alexander Blank, Sari Liimatta, Maud Traon, Anna Rikkinen & Nelli Tanner: ‘Postcards from Finland’, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2008 – Impulsen, Week 5: Heroes, a Ted Noten project by Birmingham Institute of Art & Design, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2008 – In my interior, Caroline Van Hoek, Brussel (Manuel Vilhena)

2008 – Influenze-Confluenze, Marijke Studio, Padua (Lin Cheung)

2008 – Inhesions, Galerie Pilartz, Keulen (Katja Prins)

2008 – Italienische Schmuckkunst Galerie Slavik, Wenen (Renzo Pasquale)

2008 – Jacqueline Ryan und David Huycke – Schmuckkunst, Silbergeräte, Galerie Slavik, Wenen

2008 – Jantje Fleischhut, Ornamentum Gallery, Hudson

2008 – Joanne Zwart, Jova Design: sieraden en tassen, een Fair trade project in Nepal, Galerie Lous Martin, Delft

2008 – Jori Spaa – Rings of Life, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2008 – Juwelen, Galerie Pont & Plas, Gent (Karin Seufert)

2008 – Juwelen en Fotografie, Galerie Pont & Plas, Gent (Anna Rikkinen en Nelli Tanner)

2008 – Karl Fritsch, Long Live the Ring!, Galerie Ra, Amsterdam

2008 – Kayo Saito & Kim-Jung Vu, Galerie Orfèo, Luxemburg

2008 – Kill your Darlings, Galerie Metal, Kopenhagen (Camilla Prasch)

2008 – Lam de Wolf, Reflections, objects, Galerie Ra, Amsterdam

2008 – Les Fleurs du Mal, Galerie Spektrum, München (Nanna Melland)

2008 – Lingam, Galerie Phoebus, Rotterdam (Ruudt Peters)

2008 – Lisa Walker: Sometimes, Gallery S O, Solothurn

2008 – Mari Ishikawa, Galerie Hélène Porée, Parijs

2008 – Maria Rosa Franzin, Giorgio Cechetto, Annamaria Zanella, Renzo Pasquale, Stefano Marchetti, Barbara Paganin, Graziano Visintin, Jacqueline Ryan – Italienische Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2008 – Marian Sturkenboom, Just a perfect day…, Galerie Lous Martin, Delft

2008 – Masao Takahashi, Divine, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2008 – Melange, Gallery S O, Solothurn (Natalie Luder, Claudia Stebler en Luzia Vogt)

2008 – Michael Becker, Galerie Orfèo, Luxemburg

2008 – Mirjam Hiller, The Magic of Emotion, Galerie Ra, Amsterdam

2008 – Momentopia, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Jiro Kamata)

2008 – Moonlight Shadow, Galerie Spektrum, München (Mari Ishikawa)

2008 – Nancy Worden: wearable sculpture, Traver Gallery, Seattle

2008 – nasio 3 – neuer Schmuck aus Idar-Oberstein, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2008 – Natalya Pinchuk, Growth Series, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2008 – Nederlands sieraad, Villa de Bondt, Gent

2008 – Norte/Sul, Galeria Reverso, Lissabon (Castello Hansen, Manuel Vilhena)

2008 – Onvervangbaar, sieraden en herinnering, Museum voor Moderne Kunst Arnhem, Arnhem (Julie Mollenhauer, Riet Neerincx)

2008 – Ornament as Art: Avant-Garde Jewelry from the Helen Williams Drutt Collection, Renwick Gallery, Washington

2008 – Ornamental Garden, Gallery Funaki, Melbourne (Lucy Sarneel)

2008 – Out of the Shell: Recontextualizing the Pearl in Contemporary Jewelry, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey) (Lin Cheung)

2008 – PAN, Amsterdam (Galerie Marzee (Nijmegen))

2008 – Parures, Château-Musée Grimaldi, Cagnes-sur-Mer

2008 – Paul Derrez; Floor Max; Floor Mommersteeg, jewellery and vessels, Galerie Ra, Amsterdam

2008 – Philip Sajet, Caroline Van Hoek, Brussel

2008 – Prime Location – Architectural Follies in Jewellery Art, Museum für Angewandte Kunst Köln (MAKK), Keulen

2008 – Remember-ringGalerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Hanne Behrens)

2008 – Roos van Soest, Dreamland Circus Sideshow, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2008 – Sari Liimatta, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2008 – Schale der Lüste – 27 Schalen des Hammerclubs, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2008 – Schmuck 2008, München (Kazumi Nagano)

2008 – Schmuck aus Padua, Galerie Rosemarie Jäger, Hochheim (Renzo Pasquale)

2008 – Schmuckkunst – Silbergeräte, Jacqueline Ryan und David Huycke, Galerie Slavik, Wenen

2008 – Schönheit und Magie Schmuck ferner Länder (Sammlung Wittich), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2008 – Sculpture Transformed: The Work of Marjorie Schick, Fuller Craft Museum, Brockton

2008 – Sculpture Transformed: The Work of Marjorie Schick, Marianna Kistler Beach Museum of Art, Manhattan (Kansas)

2008 – Sculpture Transformed: The Work of Marjorie Schick, Muskegon Museum of Art, Muskegon

2008 – Sebastian Buescher, The Alchemist, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2008 – Shine, Electrum Gallery, Londen (Mette T. Jensen, Karola Torkos)

2008 – Sieraad Art Fair (SAF), Westergasfabriek, Amsterdam

2008 – Signs from Nature, Galeria Reverso, Lissabon

2008 – Sonia Morel, bijoux…cailloux…hiboux, Galerie TACTILe, Genève

2008 – Staatliche Zeichenakademie Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (22 januari 2008 t/m 1 maart 2008)

2008 – Staatliche Zeichenakademie Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (14 april 2008 t/m 30 mei 2008)

2008 – Stephanie Jendis, Kazumi Nagano, Pavel Opočenský, Salima Thakker, Maria Rosa Franzin, Elena Spano, Gian Luca Bartellone – Magie der Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2008 – Summerland, bijoux d’art et photographies de Birgit Laken, Galerie Pilartz, Keulen

2008 – Superheroes, Fashion and Fantasy, Metropolitan Museum of Art, New York

2008 – Svenja John, X-Bones, Deutsches Goldscmiedehaus, Hanau

2008 – TEFAF, Maastricht (Adrian Sassoon Gallery)

2008 – Ten dans gevraagd, Modemuseum Hasselt, Hasselt

2008 – Tête à Tête à Tête, Galerie Louise Smit, Amsterdam

2008 – The New Organics, Electrum Gallery, Londen (Mette T. Jensen)

2008 – The Pendant Show, Velvet da Vinci, San Francisco (Lisa & Scott Cylinder)

2008 – The Things I See, Gallery Funaki, Melbourne (Helen Britton)

2008 – Transformation, Gallery Funaki, Melbourne (Laura Deakin, Mirjam Hiller)

2008 – Daum Gallé Tiffany – Träume aus Glas, Museum Bellerive, Zürich (Tamara Grüner)

2008 – Treasury of Digital Form, Galerie Handwerk, München

2008 – Verena Sieber-Fuchs, Springli, Galerie Ra, Amsterdam

2008 – Vergeten Generatie, Nederlands Zilver 1945-1975, Zilver- en Klokkenmuseum Schoonhoven, Schoonhoven (Riet Neerincx)

2008 – Vormgeven = uitvinden, Museum voor Moderne Kunst Arnhem, Arnhem (Riet Neerincx)

2008 – Winter Exhibition 2008, Gallery Alternatives, Rome

2008 –Wittenbrink zeigt Schmuck, Galerie Wittenbrink, München (Kiko Gianocca)

2008 – X-Bones, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Svenja John)

2008 – Zee van tijd/Ocean of time, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Beppe Kessler)

2008 – Zwischen den Jahren, Galerie Pilartz, Keulen (Ute Eitzenhöfer, Kazumi Nagano)

2009

2009 – 16 Students / 16 Studies: BFA Exhibition 2009 Jewelry and Metalsmithing Rhode Island School of Design, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2009 – 20 Jahre Galerie Rosemarie Jäger, Galerie Rosemarie Jäger, Hochheim

2009 – 250 Jahre Goldschmiede Bury, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2009 – A Natural HistoryJewelers’ Werk Galerie, Washington (Mielle Harvey)

2009 – ahl no. 5 (Arbeitgemeinschaft Hanauer Lichtbildner),  Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2009 – Allures et Parures, Nouveau regard sur la Hollande, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2009 – Also known as jewellery, Gallery Alternatives, Rome, reizende tentoonstelling (Claire Baloge, Babette Boucher, Brune Boyer-Pellerej, Frédéric Braham, Monika Brugger, Carole Deltenre, Catherine le Gal, Joanne Grimonprez, Sophie Hanagarth, Ulrike Kampfert, Emmanuel Lacoste, Florence Lehmann, Christophe Marguier, Amandine Meunier, Jana Natier, Nathalie Perret, Maud Traon)

2009 – And & About, Electrum Gallery, Londen (Castello Hansen, Manuel Vilhena)

2009 – Annelies Planteijdt, Sieraden/Jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2009 – Annemieke Broenink, Kantachtige sieraden en sjawls, Galerie Lous Martin, Delft

2009 – Another Man’s Treasure, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Mette Saabye)

2009 – Art Déco Schmuck Jakob Bengel, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim

2009 – ARTonamento 2009, Gallery Alternatives, Rome (Daniela Bensason, Marianne Casmose, Marina Elenskaya, Katie Gruber, Eugenia Ingegno, Michelle Kraemer, Angela O’Keefe, Geri Nishi, Youngbin Park, Camilla Teglio, Anne Wiedau)

2009 – Au bout des doigt et autres travaux d’aiguille, Gallery Alternatives, Rome (Monika Brugger)

2009 – Barbara Paganin & Patricia Lemaire, Galerie Orfèo, Luxemburg

2009 – Be Bold Be Gold, Victoria and Albert Museum, Londen (Märta Mattsson)

2009 – Bettina Speckner, Galerie Orfèo, Luxemburg

2009 – Bettina Speckner: Jewellery, Gallery Funaki, Melbourne

2009 – Cavoli, Galerie Orfèo, Luxemburg (Barbara Paganin)

2009 – Collect 2009, International art fair for contemporary objects, Saatchi Gallery, Londen (met onder meer Galerie Marzee (Nijmegen), Galerie Ra (Amsterdam), Galerie Rob Koudijs (Amsterdam), Gallery Alternatives (Rome), Gallery S O (Londen, Solothurn) Lesley Craze Gallery (Londen))

2009 – Delft op de kaart, sieraden en vormgeving van, en/of, met Delfts Blauw, Galerie Lous Martin, Delft (Luis Acosta, Pauline Barendse, Ela Bauer, Judith Bloedjes, Brech, Leo Cahn, Brigit Daamen, Ingeborg Vandamme, Simone van Eerdenburg, Suzanne Esser, Gésine Hackenberg, Petra Hartman, Maria Hees, Peter Hoogeboom, Juul, Jan Matthesius, Hanneke van der Leeuw, Ineke Otte, Evelien Sipkes, Ica van Tongeren en Mirjam Verbeek)

2009 – Dialogue, Galerie Biró, München (Renzo Pasquale)

2009 – Die Künstler der Galerie, Galerie Orfèo, Luxemburg

2009 – Elizabeth Callinicos, Mirror, Mirror…, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2009 – Enamel Experience: International Badge Exhibition, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2009 – F.I.B.S. (Festival International des Bêtes Sportives), Gallery Deux Poissons, Tokyo (Felieke van der Leest)

2009 – Finnish Jewellery, 1600-2009, Designmuseuo, Helsinki

2009 – Felix Lindner, Herbert Hofmann Prize winning works, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2009 – Fire, Galerie Wittenbrink, München (Marc Monzó)

2009 – Florence Lehmann, Mia Maljojoki, Arek Wolski, Galerie Spektrum, München

2009 – Fragmentos – Jorge Manilla, Alliages, Lille

2009 – Frame München (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam))

2009 – Francis Willemstijn, Miami Blue Revisited, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2009 – Frank Tjepkema, Clockwork Love, jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam

2009 – Frédéric Braham, Good for you, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2009 – Gejaagd door de wind, Zuiderzeemuseum, Enkhuizen (door Liesbeth den Besten)

2009 – Gésine Hackenberg, Still Lives, jewellery and objects, Galerie Ra, Amsterdam

2009 – Hand und Maschine, Jugendstilschmuck aus Pforzheim, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2009 – Hans Stofer: Tinkering with Paint, Gallery S O, Solothurn

2009 – Herman Hermsen, Inner Nomad, Galerie Ra, Amsterdam

2009 – Het nieuwe versieren, Nederlandse sieraden van 1965 tot nu, Museum voor Moderne Kunst Arnhem, Arnhem (Julie Mollenhauer, Lucy Sarneel)

2009 – In Light Of: New Work by Joan Parcher, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2009 – Iris Bodemer et Bettina Speckner, moments & ingredients, Galerie TACTILe, Genève

2009 – ITAMI International Craft Exhibition, The Museum of Arts & Crafts, Itami

2009 – Jantje Fleischhut, Lost in Translation and Back to Moon, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2009 – Jens-Rüdiger Lorenzen – SchmuckskulpturenDeutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2009 – Jiro Kamata, Momentopia, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2009 – Joaquim Capdevila und Madola “Camins Interiors – Innere Wege” – Schmuckkunst und Keramik aus Katalonien, Galerie Slavik, Wenen

2009 – Johanna Zellmer – Momente außer Kontrolle.  Aus Gedenkmünzen werden Schmuckobjekte, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2009 – Julie Mollenhauer, Sieraden/Jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2009 – Juwelenschmuck der Philippinen – Ergebnisse eines Designwettbewerbes, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2009 – Karen Pontoppidan, Family Portraits, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2009 – Karin Seufert, Sieraden/Jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2009 – Karl Fritsch, Galerie Ra, Amsterdam

2009 – Katja Prins, Nexus, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2009 – KORU 3, Imatra Art Museum, Imatra

2009 – Laura Bakker, gerenommeerd Delfts talent, Galerie Lous Martin, Delft

2009 – Loud Bones: The Jewelry of Nancy Worden, Hallie Ford Museum of Art, Willamette University

2009 – Loud Bones: The Jewelry of Nancy Worden, Tacoma Art Museum, Tacoma (Washington)

2009 – Lucia Massei und die Alchimisten – Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2009 – Manuel Vilhena: How to Become an Elephant and Other Fabulous and Curious Stories, Gallery S O, Solothurn

2009 – Margit Jäschke, Georg Dobler – Schmuckkunst/Erzählkunst, Galerie Slavik, Wenen

2009 – Mari Ishikawa, Moonlight Shadow, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2009 – Marianne Anselin, en chemin…, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2009 – Marianne Schliwinski – Reisen, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2009 – Melbourne, Australie, Four Jewellers : Robert Baines, Nicholas Bastin, Simon Cottrell, Kirsten Haydon, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2009 – Metallkunst 1900-1950. Sammlung Giorgio Silzer, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2009 – Monika Brugger, Gallery Alternatives, Rome

2009 – Natural Selection, Gallery Funaki, Melbourne (Julie Blyfield)

2009 – Navigating Cape Fear: Barbara Seidenath, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2009 – Nelli Tanner, Collecting Snow, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2009 – New Collection, Galerie Ra, Amsterdam

2009 – Nexus, Ornamentum Gallery, Hudson (Katja Prins)

2009 – Noémie Doge et Natalie Luder, Black & White, Galerie TACTILe, Genève

2009 – Norman Cherry, Isomorphs – New Mutations, Gallery Alternatives, Rome

2009 – NY NY: Right Before My Eyes: Rian de Jong, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2009 – Oben hart oder der Abschied vom Ösensystem, Galerie Wittenbrink, München (Alexander Blank, Stefan Heuser, Christian Hoedl, Jiro Kamata)

2009 – Object Rotterdam (met onder meer Galerie Marzee (Nijmegen) Galerie Ra (Amsterdam))

2009 – Ocean of time, Galerie Hélène Porée, Parijs

2009 – Ocean of time, Galerie V&V, Wenen

2009 – October 2009, Gallery Funaki, Melbourne (Carlier Makigawa)

2009 – On the other Hand, Galeria Reverso, Lissabon (Marc Monzó)

2009 – Origineel? Brech sieraden, jong Delfts talent, Galerie Lous Martin, Delft

2009 – Otto Künzli, Galerie Wittenbrink, München

2009 – Overcoat, Galerie Marzee, Nijmegen (Christopher Thompson Royds)

2009 – Papaver Argentum (silver poppy), Central Jewellery LTD, Londen (Lin Cheung)

2009 – Pavel Opočenský, Colorcircols, Galerie Ra, Amsterdam

2009 – Peter Hoogeboom, Year of the Ox, Galerie Ra, Amsterdam

2009 – Philip Sajet, Latour-de-France, Villa De Bondt, Gent

2009 – Philip Sajet, Sieraden/Jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2009 – Rings for Planet Earth, Gallery Alternatives, Rome (Akiko Ban, Yu-Chun Chen, Claudia Cucchi, Jantje Fleischhut, Azusa Fukawa, Mari Ishikawa, Doris Maninger, Rita Marcangelo, Stefano Marchetti, Lucia Massei, Shunichiro Nakashima, Carla Nuis, Gitte Nygaard, Karin Seufert)

2009 – Salima Thakker, Jacqueline Ryan, Agnes Maria Steinmetzer, Isabell Schaupp, Daniel Kruger, Liliana Reyes – Schmuckkunst der Poesie, Galerie Slavik, Wenen

2009 – Sammlung Ebbe Weiss-Weingart – Highlights des Deutschen Goldschmiedehaus, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2009 – Schmuck 2009, München (Eija Mustonen)

2009 – Schmuck aus Padua, Galerie Handwerk, München

2009 – Selected Contemporary Jewellery and Objects by International Artists, Gallery S O, Solothurn (Peter Bauhuis, David Bielander, Helen Britton, David Clarke, Andi Gut, Kimiaki Kageyama, Simone ten Hompel, Manon van Kouswijk, Otto Künzli, Marc Monzó, Ted Noten, Mah Rana, Michael Rowe, Bernhard Schobinger, Hans Stofer, Manuel Vilhena en Lisa Walker)

2009 – Sieraad Art Fair (SAF), Westergasfabriek, Amsterdam

2009 – Sieren met dieren, CODA, Apeldoorn (Felix Lindner)

2009 – Silence Is So Loud: Five Views of Contemporary Swedish Jewelry, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2009 – Silver Seams and Small Blocks, Gallery Funaki, Melbourne (Marian Hosking)

2009 – Somwhere Else Completely, Galerie Pilartz, Keulen (Helen Britton)

2009 – Spring Collection, Gallery Funaki, Melbourne (Warwick Freeman)

2009 – Staatliche Zeichenakademie Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (10 maart 2009 t/m 10 mei 2009)

2009 – Staatliche Zeichenakademie Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (10 mei 2009 t/m 5 juli 2009)

2009 – Staatliche Zeichenakademie Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (3 november 2009 t/m 10 januari 2010)

2009 – Still Life, Galerie Sofie Lachaert, Tielrode (Michael Rowe)

2009 – Sun, Gallery Deux Poissons, Tokyo (Marc Monzó)

2009 – Sustainable Jewellery, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Marc Monzó)

2009 – Talking Hands – Spectrum of Contemporary Metal Works, Museum of Art, Seoul National University, Seoul (Bruce Metcalf)

2009 – Taufrisch, Galerie Pilartz, Keulen (Stephanie Jendis)

2009 – Ted Noten, Haunted by 36 Women, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2009 – The Beautiful Fall, Ornamentum Gallery, Hudson (Constance Schreiber)

2009 – The Cosmos of Eros, Snyderman/Works Gallery, Philadelphia (Bruce Metcalf)

2009 – The Donna Schneier Collection Arrives at RAM: Art Jewelry of the 1980s and 1990s, Racine Art Museum, Racine (Bruce Metcalf)

2009 – The fruits of my labour, Jewellery by David Bielander, Galerie Louise Smit, Amsterdam

2009 – The Uncanny Valley, Klimt Gallery, Barcelona

2009 – Therese Hilbert, Gallery S O, Solothurn

2009 – Therese Hilbert, Yali, Galerie Ra, Amsterdam

2009 – Tijdloze tassen, 30 jaar tassen van Maria Hees, Galerie Lous Martin, Delft

2009 – Tobias Alm, Summer Series, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2009 – Tradition und Moderne. Orientalischer Volksschmuck im Wandel, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2009 – Twitter Tea Party, Galeria Reverso, Lissabon

2009 – un, Galerie Marzee, Nijmegen (Jun Konishi)

2009 – Upcycling, collectiepresentatie, Stedelijk Museum ‘s-Hertogenbosch, Den Bosch (Gijs Bakker, Marion Herbst, Marga Staartjes)

2009 – Vergeet mij niet… Over rouwen en gedenken, Huis van Gijn, Dordrecht (Carla Nuis, Constance Schreiber, Truike Verdegaal, Francis Willemstijn)

2009 – Vessels, Mind, Soul and Senses, Galerie Ra, Amsterdam

2009 – Von Picasso bis Warhol Künstlerschmuck der Avantgarde, Museum für Angewandte Kunst Köln (MAKK), Keulen en Lehmbruck Museum, Duisburg (Karel Appel)

2009-2010 – Walking the Gray Area, Mexico City (Nhat-Vu Dang)

2009 – What’s New?, Galerie Sofie Lachaert, Tielrode (Lin Cheung, Ute Eitzenhöfer)

2009 – Winter Exhibition 2009, Gallery Alternatives, Rome (Maria Cristina Bellucci)

2009 – Wittenbrink zeigt Schmuck – Jutta Kallfelz, Galerie Wittenbrink, München

2009 – Wrought and Crafted: Jewelry and Metalwork 1900–Present, Philadelphia Museum of Art, Philadelphia (Bruce Metcalf)

2009 – X-Bramen, Gallery Funaki, Melbourne (Svenja John)

2009 – X-Bramen, OONA, Berlijn (Svenja John)

2010

2010 – 10-10-10 Ten artists-Ten objects-2010, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey) (Kate Bauman, Nikky Bergman, Erin Daily, Maureen Duffy, Colleen Heineman, Jamie Sachs, Jessica Stephens, Kristi Sword, Melissa Tolar, Brian Weissman)

2010 – 16. Silbetriennale 2010, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2010 – 18 Positionen zur zeitgenössischen Schmuck- und Gerätgestaltung, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Iris Bodemer, Thomas Dierks)

2010 – 24FH, Absolventinnen und Absolventen des FH-Studiengangs Edelstein- und Schmuckdesign Idar-Oberstein, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2010 – 100 Necklaces, Velvet da Vinci, San Francisco (Lisa & Scott Cylinder)

2010 – 16. Silbertriennale International – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Mirjam Hiller)

2010 – Abwandlungen, Umwandlungen, Verwandlungen, V&V, Wenen (Joanne Huang Shu-Ping)

2010 – ahl no. 6 (Arbeitgemeinschaft Hanauer Lichtbildner), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2010 – AIR: Ring Exhibition, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2010 – Alberto Zorzi Unicum – Gioielli, Argenti 2000-2010, Palazzo Fortuny, Venetië

2010 – Aleksandra Gaca en Fuci, Galerie Lous Martin, Delft

2010 – Alexander Blank, The Gathering, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2010 – Also known as Jewellery, Aktueller Autorenschmuck aus Frankreich (Claire Baloge, Babette Boucher, Brune Boyer-Pellerej, Frédéric Braham, Monika Brugger, Carole Deltenre, Catherine le Gal, Joanne Grimonprez, Sophie Hanagarth, Ulrike Kampfert, Emmanuel Lacoste, Florence Lehmann, Christophe Marguier, Amandine Meunier, Jana Natier, Nathalie Perret, Maud Traon), Villa Bengel, Idar-Oberstein

2010 – Andrea Wagner… And the Architect Who Faced His Jardin Intérieur, Galerie Noel Guyomarc’h, Montréal

2010 – Anima, Galerie Marzee, Nijmegen (Ruudt Peters)

2010 – Anima, Galleria Antonella Villanova, Florence (Ruudt Peters)

2010 – Anima, Ornamentum Gallery, Hudson (Ruudt Peters)

2010 – Annamaria Zanella, Renzo Pasquale, Yola Reding, Galerie Orfèo, Luxemburg

2010 – Arboresque, Galerie Biró, München (Jiro Kamata)

2010 – ARTornamento 2010, Gallery Alternatives, Rome (Ana Catalina Brenes, Isabel Dammermann, Elinor de Spoelberch, Joanne Huang Shu-Ping, Eugenia Ingegno, Sayaka Ito, Anastasia Kandaraki, Ting-Chun Ara Kuo, María Eugenia López, Malaika Najem, Selen Özus)

2010 – Arttogo, Galerie Pilartz, Keulen (Mirjam Hiller)

2010 – Bettina Dittlmann & Michael Jank, xxooxxooxxoox, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2010 – Bettina Speckner, Galerie Ra, Amsterdam

2010 – Bettina Speckner, a rose is a rose is a rose, Sienna Patti, Lenox

2010 – Bijoux d’Israël, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2010 – Bijoux de Porcelaine et plus…, Galerie Hélène Porée, Parijs (met Marion Delarue, Sophie Honegger, Peter Hoogeboom, Annabelle d’Huart, Karin Seufert, Mette Vivelsted, Andrea Wagner en Pauline Wiertz)

2010 – Bijoux Lémaniques, Gallery S O, Solothurn (Aurélie Dellasanta, Noémie Doge, Carole Guignard, Sophie Hanagarth, Sonia Morel, Fabrice Schaefer, David Roux-Fouillet, Julie Usel)

2010 – Birgit Laken, Galleri Hnoss, Göteborg

2010 – Blow, Galerie Fons Welters, Amsterdam (Maria Roosen)

2010 – Broochmania, a project of Ädellab Konstfack, Stockholm, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2010 – Collect 2010, International art fair for contemporary objects, Saatchi Gallery, Londen (met onder meer Galerie Louise Smit (Amsterdam), Galerie Ra (Amsterdam), Galerie Rob Koudijs (Amsterdam), Galerie Rosemarie Jäger (Hochheim), Galerie Sofie Lachaert (Tielrode), Gallery Alternatives (Rome))

2010 – Colocircol, Pavel Opočenský, Galeria Reverso, Lissabon

2010 – Corpus, Beate Leonards, Galeria Reverso, Lissabon

2010 – Das Antlitz der Taschenuhr 1500 – 1950, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2010 – David Bielander, Wisdom Teeth, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2010 – Die Berliner Goldschmiede Emil Lettré und Herbert Zeitner, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2010 – Different from – Ulla und Martin Kaufmann, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2010 – Do You Speak French?, Gallery S O, Londen (Aurélie Dellasanta, Noemie Doge, Carole Guignard, Sophie Hanagarth, Sonia Morel, Fabrice Schaefer, David Roux-Fouillet, Julie Usel)

2010 – Doris Betz: Momentaufnahmen, V&V, Wenen

2010 – Drawings from Ireland: Noam Elyashiv, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2010 – Emma Price & David Neale, Gallery Funaki, Melbourne

2010 – Ergebnisse des Workshops 2009 der Stadtgoldschmiedin Hilde De Decker, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2010 – Es perlt…! , Galerie Handwerk, München

2010 – Esther Brinkmann / Sophie Bouduban /
Aurélie Dellasanta / Sonia Morel / Louise Vurpas, Galerie TACTILe, Genève

2010 – Extreme Beauty, Glassell School met het Museum of Fine Arts, Houston

2010 – Falten – Pleats – Plissee, Galerie Handwerk, München

2010 – Fire, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Marc Monzó)

2010 – Found Walking: Mona Brody, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2010 – Frame München (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam))

2010 – Francis Willemstijn, Anarchist Garden, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2010 – Freeling, Gallery Funaki, Melbourne (Karl Fritsch)

2010 – Frozen, Susanne Klemm, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2010 – Funny things, Dimitar Delchev, Galeria Reverso, Lissabon

2010 – Georg Dobler, Inga Krause, Bernhard Simon, Galerie Ra, Amsterdam

2010 – Graduation Show, Gerrit Rietveld Academie, Amsterdam (Réka Fekete, Annemarie van Gorkom, Ksenia Obukhova, Sun-Woo Park, Noon Passama, Mi-Ah Rödiger)

2010 – Graduation Show 2010, Galerie Marzee, Nijmegen (Malaika Najem)

2010 – Hand Made, Galeria Reverso, Lissabon

2010 – Hans Hovy, Sculptullery, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2010 – Heimat, OONA, Berlijn (Marta Boan, Felix Lindner, Marc Monzó)

2010 – Henri Gargat, l’empreinte, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2010 – Herman Hermsen, Motionen, Galerie Spektrum, München

2010 – Petra Zimmermann, History Repeating IIOrnamentum Gallery, Hudson

2010 – Holland Papier Biënnale 2010, Museum Rijswijk, Rijswijk (Janna Syvänoja)

2010 – Hommage an Helfried Kodré – Schmuckkunst und Kleinplastik, Galerie Slavik, Wenen

2010 – Insects and Invaders in RAM’s Collection, Racine Art Museum, Racine (Lisa & Scott Cylinder)

2010 – Inspirations, Sieraad Art Fair (SAF), Westergasfabriek, Amsterdam

2010 – Iris Eichenberg, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2010 – It’s Showtime, Graduation Show, Royal College of Art, London (Christopher Thompson Royds)

2010 – Jubiläums-Ausstellung, 20 Jahre Galerie Slavik – Internationale Schmuckkunst, Galerie Slavik, Wenen

2010 – Karfunkelschein, Prade – Gablonzer Modeschmuck 1922 – 1995, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2010 – Kimiaki Kageyama & Bernhard Schobinger, Gallery S O, Solothurn

2010 – Koesteren, ontdekkingen en verstilling, Galerie Lous Martin, Delft (Sylvia Blickman, Brigit Daamen en Floor Max)

2010 – l’Education sentimentaleEspace Solidor, Cagnes-sur-Mer (Lin Cheung)

2010 – Lam de Wolf, Gezichten en verwijlen…, objects, Galerie Ra, Amsterdam

2010 – Last Orders, Gallery S O, Londen (Alexander Blank, Eunmi Chun, Stefan Heuser, Mari Iwamoto, Jasleen Kaur, Hajime Matsuo, Marta Mattsson, Masayuki Nagata en Christopher Thompson Royds)

2010 – Leonids and Fumerols, Gallery Funaki, Melbourne (Otto Künzli en Thérèse Hilbert)

2010 – Leonor Hipolito & Claudia Oliveira, Artists in Residence der Jakob Bengel-Stiftung, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2010 – Lingam, Museum Catharijneconvent, Utrecht (Nanna Melland, Eija Mustonen)

2010 – Loot: Mad about Jewelry, Museum of Arts and Design (MAD), New York (Renzo Pasquale)

2010 – Lost in Time, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Mette Saabye)

2010 – Lotte Feickert – Email der 1950er Jahre, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2010 – Manon van Kouswijk, Hanging Around, the Pearl Chain Principle, Galerie Ra, Amsterdam

2010 – Mari Funaki works: 1992-2009, Art Gallery of Western Australia, Perth

2010 – Mi-Ah Rödiger | Annemarie van Gorkom, Duo Solo, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2010 – Michael Brennand-Wood, Vase Attacks, objects, Galerie Ra, Amsterdam

2010 – Multiples, Gallery S O, Londen (Peter Bauhuis, David Bielander, Helen Britton, David Clarke, Iris Eichenberg, Andreas Fabian, Christian Gonzenbach, Andi Gut, Tony Hayward, Thérèse Hilbert, Simone ten Hompel, Manon van Kouswijk, Otto Künzli, Marc Monzó, Mah Rana, Michael Rowe, Antoinette von der Mühll, Bernhard Schobinger, Hans Stofer, Manuel Vilhena, Lisa Walker)

2010 – My suitcase is my oyster, Pinakothek der Moderne, München (Nhat-Vu Dang, Réka Fekete)

2010 – Natural Beauty, Electrum Gallery, Londen (Jane Adam)

2010 – New traditional Jewellery, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2010 – Nicole Beck / Melanie Isverding / Constance Schreiber / Florian Weichsberger, Schmuck, Galerie Rosemarie Jäger, Hochheim

2010 – Niet stuk te krijgen, Galerie Louise Smit, Amsterdam

2010 – No Problem (?): Nine Israeli Jewelers, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey) (Shirly Bar-Amotz, Rory Hooper, Aviv Kinel, Gregory Larin, Tehila Levi, Michal Oren, Dana Seachuga, Deganit Stern Schocken, Edda Vardimon)

2010 – Noon Passama, jewellery, Joe Hogan, baskets, Galerie Ra, Amsterdam

2010 – NOW, Norman Weber – Best of Jewels, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2010 – Nozzle, Galerie Biró, München (Svenja John)

2010 – Object Rotterdam (met onder meer Galerie Louise Smit (Amsterdam), Galerie Ra (Amsterdam) en Galerie Rob Koudijs (Amsterdam))

2010 – Odd One Out, Gallery Funaki, Melbourne (Sally Marsland)

2010 – On Display, Gallery S O, Londen (Peter Bauhuis, David Bielander, Helen Britton, David Clarke, Christian Gonzenbach, Andi Gut, Kimiaki Kageyama, Simone ten Hompel, Manon van Kouswijk, Otto Künzli, Marc Monzo, Ted Noten, Mah Rana, Michael Rowe, Bernhard Schobinger, Hans Stofer, Manuel Vilhena)

2010 – On the move – Hilde de Decker 3. Hanauer Stadtgoldschmiedin, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2010 – Oya Kozacioglu et Dorothee Striffler, Aurum & Stannum, Galerie TACTILe, Genève

2010 – Pagan Poetry, Ornamentum Gallery, Hudson (Tanel Veenre)

2010 – Papaver Argentum (silver poppy), Marijke Studio, Padua (Lin Cheung)

2010 – Per Suntum, Kaori Juzu, Castello Hansen – Powerwork from Denmark, Galerie Slavik, Wenen

2010 – Pieces, spaces, precious places, V&V, Wenen (Janna Syvänoja)

2010 – Remains: Robin Quigley, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2010 – Ruudt Peters, Introducing, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2010 – Sari Liimatta, Jewellery sculptures, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2010 – Schatzkamer Australien – Treasure room Australia, Galerie Handwerk, München

2010 – Schmuck 2010, München (Monika Brugger)

2010 – Schmuckkunst im Wandel der Zeit, Galerie Slavik, Wenen (Mirjam Hiller)

2010 – Selected graduated from the Royal College of Art, Electrum Gallery, Londen (Märta Mattsson)

2010 – Serendipity, Galeria Reverso, Lissabon

2010 – Shari Pierce, Whitewas, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2010 – Show One, Royal College of Art, Londen (Märta Mattsson)

2010 – Sieraad Art Fair (SAF), Westergasfabriek, Amsterdam

2010 – Sieraden – Collectie Emmy van Leersum, Stedelijk Museum ‘s-Hertogenbosch, Den Bosch

2010 – Sieraden komen tot leven, CODA, Apeldoorn

2010 – Silbertriennale, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Mirjam Hiller)

2010 – Space Fragments, Jewellery by Réka Fekete, Galerie Louise Smit, Amsterdam

2010 – Staatliche Zeichenakademie Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (15 januari 2010 t/m 7 april 2010)

2010 – Staatliche Zeichenakademie Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (17 augustus 2010 t/m 5 oktober 2010)

2010 – Straw – life goes on, Jewellery by Sun-Woo Park, Galerie Louise Smit, Amsterdam

2010 – Stroh zu Gold – Staatliche Zeichenakademie Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2010 – Stroh zu Gold, Studienarbeiten aus der Staatlichen Zeichenakademie Hanau, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2010 – Summerland, bijoux d’art et photographies de Birgit Laken, Galerie Orfèo, Luxemburg

2010 – Sustainable jewellery, Galerie Louise Smit, Amsterdam

2010 – Svenja John, Velvet da Vinci, San Francisco

2010 – SI51, Tel Aviv Museum of Art, Tel Aviv (Tzuri Gueta)

2010 – TEFAF, Maastricht (Adrian Sassoon Gallery)

2010 – The graphic to her jewellery, Galerie Pilartz, Keulen (Mirjam Hiller)

2010 – The Plastic Show, Velvet da Vinci, San Francisco (Iris Bodemer, Ute Eitzenhöfer, Tamara GrünerKath Inglis, Masumi Kataoka, Mona Wallström)

2010 – Thomas Gentille Twenty-First Century, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2010 – To Hold and Be Held, Gallery Funaki, Melbourne (Kiko Gianocca)

2010 – Transformation des Alltäglichen – Esther Bott, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2010 – Transmutations/Material Reborn, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2010 – Tranpositions, Velvet da Vinci, San Francisco (Lisa & Scott Cylinder)

2010 – Treasure: Handmade Jewellery to Cherish, Electrum Gallery, Londen (Märta Mattsson)

2010 – Ulo Florack, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2010 – 2013 – Un peu de la terre sur la peau (reizende tentoonstelling: Limoges, New York, Taipei, Parijs, Apeldoorn, Toronto)

2010 – Vormgeving met een Afscheidskus, Galerie Lous Martin, Delft

2010 – Wearable, Cobra Museum Amstelveen, Amstelveen (Lisa Walker)

2010 – Werk in uitvoering, de nalatenschap van Onno Boekhoudt, sieraden en studies, CODA, Apeldoorn

2010 – Wet, Glittering Dark, Shiny, Pointy Sharp, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Helen Britton)

2010 – Winter Exhibition 2010, Gallery Alternatives, Rome (Maria Cristina Bellucci)

2011

2011 – 18kt Drawings, Gallery Deux Poissons, Tokyo (Marc Monzó)

2011 – 22 Bricks at a Time, Gallery S O, Londen (Peter Bauhuis, David Bielander, Rudolf Bott, Helen Britton, David Clarke, Christian Gonzenbach, Andi Gut, Thérèse Hilbert, Simone ten Hompel, Kimiaki Kageyama, Manon van Kouswijk, Otto Künzli, Marc Monzó, Sonia Morel, Ted Noten, Mah Rana, Michael Rowe, Fabrice Schaefer, Bernhard Schobinger, Hans Stofer, Manuel Vilhena, Lisa Walker)

2011 – 25 Year Anniversary of Galerie Louise Smit, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Fanny Agnier, Farrah Al-Dujaili, Brigitte Atrops, Volker Atrops, Giampaolo Babetto, Ralph Bakker, Doris Betz, Helen Britton, Liesbet Bussche, Monica Cecchi, Lisette Colijn, Sabine Conrad, Jacomijn van der Donk, Anne ten Donkelaar, Iris Eichenberg, Réka Fekete, Rebekah Frank, Beppe Kessler, Christel van der Laan, Suska Mackert, Marc Monzó, Iris Nieuwenburg, Jacob Nyberg, Martin Papcun, Marzia Rossi, Philip Sajet, Peter Skubic, Robert Smit, Mirei Takeuchi, Terhi Tolvanen, Flóra Vági, Truike Verdegaal, Sayaka Yamamoto, Christoph Zellweger)

2011 – 150 Jahre Deutsch-Japanische Freundschaft, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2011 – A Summer Selection, Electrum Gallery, Londen (Mette T. Jensen, Karola Torkos)

2011 – ahl no. 7 (Arbeitgemeinschaft Hanauer Lichtbildner), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2011 – Alexander Blank, Where did the night go?, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2011 – And so we have seen the world for you today, Iris Bodemer / Bettina Speckner, Jewelry, Galerie Rosemarie Jäger, Hochheim

2011 – Anima, Galerie Spektrum, München (Ruudt Peters)

2011 – Ankäufe Sammlung Deutsches Goldschmiedehaus Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2011 – ARRRHG! Monsters in Fashion, Benaki Museum, Athene

2011 – ARTonamento 2011, Gallery Alternatives, Rome (Aline Battegay, Lea Marie Becker, Jade Drakes, Anja Eichler, Carissa Hsu, Satita Rojpojjanarat, Nadege Roscoe, Gabi Veit)

2011 – Au fil du temps, Galeria Reverso, Lissabon

2011 – Auf nach Italien, Villa Bengel, Idar-Oberstein (Volker Atrops, Iris Bodemer, Daniela Boieri, Heike Gruber, Beate Klockmann, Federica Pallaver, Mandy Rasch, Philip Sajet, Dana Seachuga, Fabrizio Tridenti)

2011 – Australian Jewelry Topos, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2011 – Backyard, Galeria Reverso, Lissabon (Mirjam Hiller)

2011 – Bead the System, Gallery Funaki, Melbourne (Manon van Kouswijk)

2011 – Beate Klockmann & Philip Sajet, Galerie TACTILe, Genève

2011 – Beppe Kessler, La condition humaine, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2011 – Bernhard Schobinger, Gallery S O, Londen

2011 – Binnenste Buiten, Galerie Agnes Raben, Vorden

2011 – Birgit Hagmann – Mirjam Hiller, Galerie Hélène Porée, Parijs

2011 – Black and White, Galerie Mangold, Leipzig (Tamara Grüner)

2011 – Célio Braga, Rasure, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2011 – Cera perdida, Catarina Dias, Galeria Reverso, Lissabon

2011 – Collect 2011, International art fair for contemporary objects, Saatchi Gallery, Londen (met onder meer Adrian Sassoon Gallery (Londen), Galerie Louise Smit (Amsterdam), Galerie Marzee (Nijmegen) Galerie Ra (Amsterdam), Galerie Rob Koudijs (Amsterdam), Galerie Rosemarie Jäger (Hochheim), Galerie Sofie Lachaert (Tielrode), Galleria Antonella Villanova (Florence), Gallery Alternatives (Rome), Gallery S O (Londen, Solothurn))

2011 – Collect Rocks, Plant Flag, Gallery S O, Londen (David Bielander, Alexander Blank, Gemma Draper, Manon van Kouswijk, Benjamin Lignel, Sari Liimatta, Marc Monzó)

2011 – Counterbalance, Kamilla Ruberg, Galeria Reverso, Lissabon

2011 – Creative Creatures, Electrum Galery, Londen

2011 – Crystals, OONA, Berlijn (Felix Lindner, Marc MonzóSvenja John)

2011 – DaloneS design, élèves de Gilles Jonemann, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2011 – Daniel Kruger; Silvia Weidenbach, Galerie Ra, Amsterdam

2011 – Denis & Gaëtan Essayie, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2011 – Diamant comme Moi, Jewellery pieces of Robert and Karl Mazlo, LA Joaillerie par Mazlo, Parijs

2011 – Dokumentation zum Lamboyfest, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2011 – Dorothea Prühl, aus der Marzee Collection, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2011 – Embraced – Jewellery sites, Gustavsbergs Konsthall, Gustavsberg (Lin Cheung)

2011 – Enigma: Vered Kaminski, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2011 – Ergebnisse des Friedrich Becker Preises 2011, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2011 – Ergebnisse des Wettbewerbs Ta73 – Schmuck und Geräat aus Tantal, ausgeschrieben von Tantec GmbH, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2011 – Evert Nijland, Introduction, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2011 – Felieke van der Leest, Once upon a Time in my West (Part 1), Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2011 – Felix Lindner, New jewellery, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2011 – Flora et Labora, Galerie Louise Smit, Amsterdam (Doris Betz)

2011 – Formen und Farben, Galerie Slavik, Wenen (Renzo Pasquale, Annamaria Zanella)

2011 – Frame München (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam))

2011 – From Picasso to Koons: The Artist as Jeweler, Museum of Arts and Design (MAD), New York

2011 – Galerie der Preisträger – Bayerischer Staatspreis 2005-2010, Galerie Handwerk, München

2011 – Geert Maring en Marta Breis, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede

2011 – Geometrie Variabili, Graziano Visintin, Gallery Alternatives, Rome

2011 – Graduation Show 2011, Galerie Marzee, Nijmegen

2011 – Guten Tag – Bijou Gigi, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2011 – Hanna Hedman, Galerie Marzee, Nijmegen

2011 – Highlights II – Schmuck. Sammlung Deutsches Goldschmiedehaus, Deutsches Goldschmiedhaus, Hanau

2011 – I love you only in folly, Gésine Hackenberg / Mirjam Hiller / Constance Schreiber, Jewelry, Galerie Rosemarie Jäger, Hochheim

2011 – Ice Sructure, Gallery Funaki, Melbourne (Kirsten Haydon)

2011 – “Ich sage Schmuck, aber meine den kreativen Prozess” – Gerd Rothmann – Schmuck und Gerät, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2011 – In der Südsee, Friends of Carlotta, Zürich (Tamara Grüner)

2011 – Indië was ons Paradijs, Gorcums Museum, Gorinchem (Iene Ambar)

2011 – Industrial, Gallery Funaki, Melbourne (Helen Britton)

2011 – Iris Tsante, jewellery; Svetlana Milosevic, vessels, Galerie Ra, Amsterdam

2011 – Jamie Benett, Matters of Appearance, Sienna Patti, Lenox

2011 – Jeremy May – Dialogue, Lesley Craze Gallery, Londen

2011 – Jubileumtentoonstelling Petra Hartman, Tassenmuseum Hendrikje, Amsterdam

2011 – Karen Pontoppidan, Canvas, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2011 – Karfunkelschein – Prade, Gablonzer Modeschmuck 1922-1995, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2011 – Kathleen Fink, jewellery and objects, Galerie Marzee, Nijmegen

2011 – Katja Prins, Connexus; de wetenschap in het kunst-sieraad, Museum Boerhaave, Leiden

2011 – Katja Prins, Inter-Act (Past, Present and Future), Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2011 – Kazumi Nagano – Maria Rosa Franzin, Gallery Alternatives, Rome

2011 – Klaus Bürgel, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2011 – Koji Hatakeyama / Jan Wege / Irina Wege / Jiro Kamata / Yutaka Minegishi / Mirei Takeuchi, Metal / Plastik / Jewelry, Galerie Rosemarie Jäger, Hochheim

2011 – Komposition der Träume – Georg Dobler, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2011 – KunstRAI 2011, Amsterdam (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam))

2011 – Laura Deakin: Layered Traces, Folded Spaces, Gallery Funaki, Melbourne

2011 – Lingam, Ornamentum Gallery, Hudson (Ruudt Peters)

2011 – Lisa Walker, New work; Karl Fritsch, rings and dishes, Galerie Ra, Amsterdam

2011 – Lisa Walker: Wearable, Gallery S O, Londen

2011 – Lola Brooks, Charted Territories, Sienna Patti, Lenox

2011 – Loot: Mad about Jewelry, Museum of Arts and Design (MAD), New York (Margherita Marchioni)

2011 – Mari Ishikawa, Parallel worlds Bijoux, Galerie Hélène Porée, Parijs

2011 – Maria Hees, Kunst op Kamers, De Rijp

2011 – Marian Hosking, vessels; Laura Deakin, Galerie Ra, Amsterdam

2011 – Materials Revisited, 10th Triennial for Form and Content, Museum Angewandte Kunst, Frankfurt am Main (Ute Eitzenhöfer)

2011 – Melanie Isverding, Hide n’ seek, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2011 – Mia Maljojoki, Explosive: Frozen Fireworks, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2011 – Mielle Harvey Installation, Galerie Wittenbrink, München

2011 – Mine to Medals The London 2012 Olympic and Paralympic Games medals, The British Museum, Londen (Lin Cheung)

2011 – Mini Showcases Exhibition, Galleri Hnoss, Göteborg (Märta Mattsson)

2011 – Modeschmuck der Gründerzeit (1865-1910), Geschliffene Preziosen aus Idar, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2011 – Moll – Silbergerät und Schmuck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2011 – Multiples, Gallery S O, Solothurn (Peter Bauhuis, David Bielander, Helen Britton, David Clarke, Iris Eichenberg, Andreas Fabian, Christian Gonzenbach, Andi Gut, Tony Hayward, Thérèse Hilbert, Simone ten Hompel, Manon van Kouswijk, Otto Künzli, Marc Monzó, Mah Rana, Michael Rowe, Antoinette von der Mühll, Bernhard Schobinger, Hans Stofer, Manuel Vilhena, Lisa Walker)

2011 – Neue alte Art – Gemmen (Kameen) von Tatiana Bermant, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2011 – Neuerwerbungen Sammlung Deutsches Goldschmiedehaus, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2011 – Nhat-Vu Dang – Benedikt Fischer, Clear Cut, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2011 – Object Rotterdam (met onder meer Galerie Louise Smit, Galerie Ra (Amsterdam) en Galerie Rob Koudijs (Amsterdam))

2011 – Octavia Cook, Coup de grâce, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2011 – Ontketend, grenzeloze sieraden, Museum voor Moderne Kunst Arnhem, Arnhem (door Liesbeth den Besten, ook te zien in 2012 in Museum Bellerive, Zürich)

2011 – Op Voorraad, Pop up Jewellery store, Lloyd Hotel, Amsterdam en Museum voor Moderne Kunst, Arnhem (Märta Matsson, Julie Mollenhauer)

2011 – Open Mind, Sungkok Art Museum, Seoul (Caroline Broadhead)

2011 – Otto Baier / Kerstin Becker / Michael Becker / Rudolf Bott / Bettina Dittlmann & Michael Jank / Anne Fischer / Hans Fischer / Christine Graf / Ike Jünger / Michaela Kirchner / Christa Lühtje / Paul Müller / Jacqueline Ryan / Sebastian Scheid / Thomas Schleede / Juliane Schölß / Ja-Kyung Shin / Maja Vogl / Jan Wege, Winterexhibition, Galerie Rosemarie Jäger, Hochheim

2011 – Output to Paths, Gallery Funaki, Melbourne (Simon Cottrell)

2011 – PAN, Amsterdam (met onder meer Galerie Marzee)

2011 – Parallel Worlds – Schmuck und Fotografie von Mari Ishikawa, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2011 – Paul Derrez, vessels, Galerie Ra, Amsterdam

2011 – Peter Hoogeboom, Sieraarden, Galerie Ra, Amsterdam

2011 – Premio Findazione Cominelli 1011, Association of Contemporary Jewelry, Brescia

2011 – Preziosa Young, Museo della Specola, Florence (Dana Hakim, Sam Hamilton, Hanna Hedman, Mari Ishikawa, Lisa Juen, Heejo Kim, Seul Gi Kwon, Marie Pendariès, Elena Ruebel)

2011 – Ra Present, 35 jaar Galerie Ra, Galerie Ra, Amsterdam

2011 – Ralph Bakker, Galerie TACTILe, Genève

2011 – Rhizome, Ornamentum Gallery, Hudson (Iris Eichenberg)

2011 – Ripsnorter, Gallery Funaki, Melbourne (David Bielander)

2011 – Ruudt Peters, Corpus, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2011 – Sammlung Abeler – Geschichte und Symbolik des Rings, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2011 – Saskia Detering – Schmuck und Gefäße, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2011 – Say Hello, Wave Goodbye, Stedelijk Museum ‘s-Hertogenbosch, Den Bosch (Riet Neerincx, Lucy Sarneel)

2011 – Schmuck 2011, München (Eija Mustonen, Kazumi Nagano)

2011 – Schmuck 2011, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2011 – Schmuck aus Nord Nord Ost – Hochschule Wismar, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2011 – Schnusig und gruusig, V&V, Wenen

2011 – Set, Galeria Reverso, Lissabon (Marc Monzó)

2011 – Sexy: 20th Legnica International Jewellery Competition, Galeria Sztuki, Legnica (Fanny Agnier, Ulla Ahola, Kyoung Sook Bae, BASTARD, Jesse Bert, Marlene Beyer, Lisa Björke, Ignasi Cavaller, Sungho Cho, Dimitar Delchev, Susanne Elstner, Alexander Friedrich, Sara Gackowska, Mieczyslav Gryza, Filip Jackowski, Alexa-Maria Klahr, Renata Korpas, Zofia i Witold Kozubscy, Cinnamon Lee, Kwang Sun Lee, Ria Lins, Peter Machata, Jana Machatová, Doris Maninger, Weronika Marek, Claudia Milic, Julia Miltenberger, Iwona Nowicka, Serin Oh, Aleksandra Przybysz, Silke Rehermann, Julia Reymann, Berta Riera Ruiz, Zoe Robertson, Philip Sajet, Kacper Schiffers, Karin Seufert, Anna-Leena Soini, Maria Solorzano, Antje Stolz, Pawel Szott, Frauke Zabel, Myrto Zevgoli)

2011 – Sieraad Art Fair (SAF), Westergasfabriek, Amsterdam

2011 – Silver-Where?, Gallery S O, Londen (Linda Brothwell, Victoria Delany, Aurélie Dellasanta, Anna Hedman de Garza, Marion Isaert, Jasleen Kaur, Laura McGrath, Alkesh Parmar, Michelle Shields, Suzi Tibbetts, Max Warren, Miyo Yoshida)

2011 – Sommerfestival, Galerie Slavik, Wenen (Iris Tsante)

2011 – Sondra Sherman, Found Objects, Sienna Patti, Lenox

2011 – Staatliche Zeichenakademie Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (1 maart 2011 t/m 8 mei 2011)

2011 – Staatliche Zeichenakademie Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (8 november 2011 t/m 2 december 2012)

2011 – Stefan Heuser, A Master of Selfcontrol Narrated, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2011 – Subset Synergism – Tales of Migration: Andrea Wagner, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2011 – Sunrise Grey, Museum für Kunst und Gewerbe Hamburg, Hamburg

2011 – Sylvia Blickman, jewellery; Paul Derrez, vessels, Galerie Ra, Amsterdam

2011 –  Taking the Chair, Marsden Woo Gallery, Londen (Caroline Broadhead, Maisie Broadhead)

2011 – TEFAF, Maastricht (Adrian Sassoon Gallery)

2011 – That’s So Ebendorf – Pieces Past and Present: Robert Ebendorf, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2011 – The Architcture of Light, Michael Becker, Gallery Alternatives, Rome

2011 – The Good Life, Galerie Eewal, Amsterdam (Iene Ambar)

2011 – The Ring-Jewel Forever, Galleri Hnoss, Göteborg (Lin Cheung, Fabrice Schaefer)

2011 – The Spirit of Stone, South Karelia Museum, Lappeenranta (Ute Eitzenhöfer)

2011 – True colours, Museum voor Moderne Kunst Arnhem, Arnhem (Judith Bloedjes, Karen Vanmol)

2011 – Two Faces, Beyond Fashion, Antwerpen (Tamara Grüner)

2011 – Under that Cloud, Galerie Spektrum, München (Caroline Broadhead, Jorge Manilla, Nanna Melland, Lucy Sarneel)

2011 – Under that Cloud, Velvet da Vinci, San Francisco (Jorge Manilla)

2011 – Un-natural Acts, Velvet da Vinci, San Francisco (Kath Inglis)

2011 – Uta Feiler – Lebenslinien, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2011 – Verwandlungen – Metamorphosen/Transformation and Metamorphosis, Galerie Handwerk, München (Janna Syvänoja)

2011 – Verzamelingen verzameld, CODA, Apeldoorn

2011 – Walter Van Beirendonck, Dream the World Awake, MoMu, Antwerpen

2011 – Werken, Beppe Kessler, Galerie Agnes Raben, Vorden

2011 – Windland, Galerie Marzee, Nijmegen

2011 – Winter Exhibition, Gallery Alternatives, Rome (Maria Cristina Bellucci)

2011 – Woods, Caroline Van Hoek, Brussel

2011 – Xavier Monclús, De Pinguins van Amsterdam, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2012

2012 – A Boat is a Boat… is a Boat a Boat?, ATTA Gallery, Bangkok (Mette Saabye)

2012 – A Sense of Place, National Museum of Scotland, Edinburgh (Hildur Yr Jónsdóttir, Eija Mustonen)

2012 – ahl no. 6 (Arbeitgemeinschaft Hanauer Lichtbildner), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2012 – Akihiro Ikeyama, Holey Holye, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2012 – ALLA, Röhsska museet, Göteborg (Märta Mattsson)

2012 – Allegro Moderato, Galeria Reverso, Lissabon

2012 – Andi Gut & Peter Bauhuis, Vessels and Dishes, transmitting and receiving, Galerie Ra, Amsterdam

2012 – Annamaria Zanella & Michael Becker, Different Stories – formal affinity, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2012 – Anne Achenbach, Grey Area, jewellery and vessels, Galerie Ra, Amsterdam

2012 – Anne Fischer / Juliane Schölß / Ja-Kyung Shin, Object / Jewellery, Galerie Rosemarie Jäger, Hochheim

2012 – Ansteckend, Broschen als Tragbare Skulpturen, Galerie für Kunst & Design, Pforzheim

2012 – Antje Bräuer sieraden jewelry, Galerie Marzee, Nijmegen

2012 – Arts Décoratifs et Design – from the collections, Museum of Fine Arts, Montreal

2012 – Ash and Diamonds, Platina, Stockholm (Eija Mustonen)

2012 – Autunno a Palazzo Fortuny. Annamaria Zanella, Palazzo Fortuny, Venetië

2012 – Barcelona, Barcelona, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2012 – Beautiful Objects, The Aram Gallery, Londen (Lin Cheung)

2012 – Campagne-sans-Mer, avec Otto Künzli, Therese Hilbert, Andi Gut, David Bielander et Kiko Gianocca, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2012 – Chamber of Wonder: International Art Jewellery, Gallery S O, Londen (Peter Bauhuis, David Bielander, Rudolf Bott, Andi Gut, Thérèse Hilbert, Kimiaki Kageyama, Manon van Kouswijk, Otto Künzli, Marc Monzó, Ted Noten, Bernhard Schobinger, Hans Stofer, Manuel Vilhena, Lisa Walker)

2012 – Collect 2012, International art fair for contemporary objects, Saatchi Gallery, Londen (met onder meer Galerie Louise Smit (Amsterdam), Galerie Ra (Amsterdam) en Galerie Rob Koudijs (Amsterdam), Galerie Rosemarie Jäger (Hochheim))

2012 – Contemporary Gold, Caroline Van Hoek, Brussel (Beate Klockmann)

2012 – Conv3rsations, Ornamentum Gallery, Hudson (Gemma Draper, Ute Eitzenhöfer, Estela Saez)

2012 – Corpus, Galerie Spektrum, München (Ruudt Peters)

2012 – Corpus, Ornamentum Gallery, Hudson (Ruudt Peters)

2012 – Covet, Sienna Patti, Lenox

2012 – Daniel Kruger, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2012 – David Bielander, Gallery S O, Solothurn

2012 – David Bielander, Make it big, make it red, make it shiny, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2012 – Demiurg: de sieraden van David Bielander, Museum voor Moderne Kunst Arnhem, Arnhem

2012 – Der Baum – Material, Inspiration, Motiv, Galerie Handwerk, München

2012 – Die Allgäuer Ringmaschine, Gallery Funaki, Melbourne (Karl Fritsch)

2012 – Die Renaissance des Emaillierens, Galerie Handwerk, München

2012 – “Éclipse”, Philip Sajet, Villa De Bondt, Gent

2012 – Ela Bauer, jewellery; Kai Chan, objects, Galerie Ra, Amsterdam

2012 – Entfesselt, Schmuck ohne Grenzen / Jewellery Unleashed, Museum Bellerive, Zürich

2012 – Ergebnisse des Wettbewerbs Karfunkelschein, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Tamara Grüner)

2012 – Ernst Gamperl / Christa Lühtje, Vessels / Jewellery, Galerie Rosemarie Jäger, Hochheim

2012 – Esther Brinkmann / Annette Ehinger /
Pia Farrugia / Sonia Morel, pierre de touche, Galerie TACTILe, Genève

2012 – Evert Nijland, Ornament, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2012 – Excessories, Galerie Louise Smit, Amsterdam

2012 – Felieke van der Leest, Once upon a time in My West (part 1 & 2), Gallery Deux Poissons, Tokyo

2012 – Felieke van der Leest, Once upon a time in My West (part 2), Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2012 – Flourish, A Fantastical Array of Art Jewellery Selected from Around the Globe, Kath Libbert Jewellery Gallery, Bradford

2012 – Fossils, Galerie Marzee, Nijmegen (Märta Mattsson)

2012 – Fraction, Claude Schmitz, Galeria Reverso, Lissabon

2012 – Frame München (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam))

2012 – Francis Willemstijn, Making Home, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2012 – Freshly Cut: Hearts and Flowers in Contemporary Jewellery Design, Flow Gallery, Londen (gecureerd door Leonie Philpot, met Lin Cheung)

2012 – From Picasso to Koons: The Artist as Jeweler, Benaki Museum, Athene

2012 – German Contemporary Metal Crafts, Gold Museum, New Taipei City (Ute Eitzenhöfer)

2012 – Geschenkt – Schätze des Bundespräsidialamtes, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2012 – Girl with the pearl, Mikimoto Pearls, Tokyo

2012 – Graduation Show 2012, Galerie Marzee, Nijmegen (Juliane Noack)

2012 – Graziano Visintin, jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2012 – Hanging AroundMuseum of Arts and Design (MAD), New York (Caroline Broadhead)

2012 – Hanna Hedman, Galerie TACTILe, Genève

2012 – Hans Hovy, Space Sculptullery, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2012 – Helen Britton, Cornucopia, Sienna Patti, Lenox

2012 – Helen Britton: Indutrial II, Gallery S O, Londen

2012 – Helen Britton, Introduction, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2012 – Highlights II – Silbergerät – Sammlung des Deutsches Goldschmiedehauses, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2012 – Historischer Männerschmuck von der Nahe, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2012 – Hoard, Galerie Marzee, Nijmegen (Christopher Thompson Royds)

2012 – Huesos: Kiff Slemmons, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2012 – Incontro, Giampaolo Babetto /Rudolf Bott, Galerie Rosemarie Jäger, Hochheim

2012 – Jantje Fleischhut, Synthetic Delight, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2012 – Johanna Dahm, Enhancement; Sam-Tho Duong, LemitcA, Galerie Ra, Amsterdam

2012 – Karin Herwegh, Personal Tokens, jewellery; Lam de Wolf, Eindeloos hetzelfde en geen ogenblik gelijk, Galerie Ra, Amsterdam

2012 – Karl Fritsch – Disco 4. Hanauer Stadtgoldschmied, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2012 – Knitted, Knotted, Twisted & Twined: The Jewelry of Mary Lee Hu, Bellevue Arts Museum, Bellevue (Washington) (gecureerd door Stefano Catalani)

2012 – KORU 4, Imatra Art Museum, Imatra (Janna Syvänoja)

2012 – KunstRAI 2012, Amsterdam (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam) en Galerie Rob Koudijs (Amsterdam))

2012 – LemitcA, Ornamentum Gallery, Hudson (Sam-Tho Duong)

2012 – Loot: Mad about Jewelry, Museum of Arts and Design (MAD), New York (Maria Cristina Bellucci, Luisa Bruni, Naomi McIntosh, Kazumi Nagano, Karola Torkos)

2012 – Lucia Massei, Galleria Antonella Villanova, Florence

2012 – Lucy, Karl Fritsch, Jewellery, Galerie Rosemarie Jäger, Hochheim

2012 – Making Dust, Gallery Funaki, Melbourne (Warwick Freeman)

2012 – Manuel Vilhena: Miss Amelia & 1000 Rings, Gallery S O, Londen

2012 – Melanie Bilenker, In Bed, Sienna Patti, Lenox

2012 – Mi-Ah Rödiger, Over the Rainbow, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2012 – Mirror Mirror, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer (Jorge Manilla, Nanna Melland)

2012 – Mirror Mirror, Velvet da Vinci, San Francisco (Jorge Manilla, Nanna Melland)

2012 – Moments Like This, Gallery Funaki, Melbourne (Doris Betz)

2012 – More than gold, Francesco Pavan, Neues Museum Nürnberg, Neurenberg

2012 – Myung Urso – Signature, Velvet da  Vinci, San Francisco

2012 – Nadelwerke, Galerie Handwerk, München

2012 – Nature and Structure, Gallery Funaki, Melbourne (Carlier Makigawa)

2012 – Nelli Tanner, Lost days and left-over longing, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2012 – Neuerwerbungen aus der Art-Déco-Epoche der Firma Jakob Bengel, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2012 – New Talent, Lesley Craze Gallery, Londen (Mariko Sumioka)

2012 – New Traditional Jewellery, Museum voor Moderne Kunst Arnhem, Arnhem

2012 – New Traditional Jewellery, Sieraad Art Fair (SAF), Westergasfabriek, Amsterdam

2012 – Object Rotterdam (met onder meer Galerie Louise Smit (Amsterdam) en Galerie Ra (Amsterdam))

2012 – On Second Thoughts, Gallery Funaki, Melbourne (Kiko Gianocca en Marc Monzó)

2012 – One Piece, ATTA Gallery, Bangkok (Nora Rochel)

2012 – Op Voorraad, Pop up Jewellery store, Kunstlerhaus Bethanien, Berlijn, Dutch Design Week, Eindhoven, Klimt02 Gallery, Barcelona

2012 – Opus, Nikolay Sardamov / Zwetelina Alexieva, Galeria Reverso, Lissabon

2012 – PAN, Amsterdam (met onder meer Galerie Rob Koudijs (Amsterdam))

2012 – Part of a Whole: Darcy Miro, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2012 – Pavel Opočenský & Svenja John, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

2012 – Peter Bauhuis – Simultanea, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2012 – Petrified lives, Sienna Patti, Lenox (Märta Mattsson)

2012 – Philip Sajet, “A la recherche du joyau perdu”, Galerie Biró, München

2012 – Plastik-Juwelen / 20 Jahre Galerie Biró, Galerie Biró, München (Svenja John)

2012 – Preziosa Young 2011, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2012 – Prince Charming & the Palace of Happiness, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2012 – Private Cosmos, Seoul (Yong-Il Jeon, Beppe Kessler, Yeonmi Kang, Dongchun Lee, Felieke van der LeestAnnelies PlanteijdtPhilip Sajet, Lucy Sarneel, Joke Schole, Hyun-Seok Sim, Jin-Soon Woo, Jung-Gyu Yi)

2012 – Pro-Forma, Galerie Pont & Plas, Gent (Malvine Marichal)

2012 – Psychomanteum: Nicole Polentas, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2012 – Ralph Bakker, Introduction, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2012 – Rare Species, Ornamentum Gallery, Hudson (David Bielander)

2012 – Recent Pieces, Ornamentum Gallery, Hudson (Philip Sajet)

2012 – Room of Dreams, Somerset House, Londen (Wendy Ramshaw)

2012 – Schmiede meiner Seele, Galerie Mangold, Leipzig (Tamara Grüner)

2012 – Schmuck 2012, München (Kazumi Nagano, Janna Syvänoja)

2012 – Schmuck mit Horn und Geweih, Galerie Slavik, Wenen (Stephanie Jendis)

2012 – Seep, Gallery Funaki, Melbourne (Lisa Walker)

2012 – SET – 40 Years of jewellery design at Central Saint Martins, Lethaby Gallery, Central Saint Martins, Londen (Lin Cheung)

2012 – Siegfried Männle zum Gedenken (1912-2005), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2012 – Sieraad Art Fair (SAF), Westergasfabriek, Amsterdam

2012 – Simultanea – Peter Bauhuis, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2012 – Solstice, Viceversa, Lausanne (Marc Monzó, Fabrice Schaefer)

2012 – Some Uncertain Facts, Gallery Funaki, Melbourne (Catherine Truman)

2012 – Soulmates of Lucy Sarneel, Galerie Marzee, Nijmegen

2012 – Space-Light-Structure: The Jewelry of Margaret De Patta, Museum of Arts and Design (MAD), New York

2012 – Space-Light-Structure: The Jewelry of Margaret De Patta, Oakland Museum of California

2012 – Staatliche Zeichenakademie Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (21 juni 2012 t/m 29 juli 2012)

2012 – Staatliche Zeichenakademie Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (30 oktober 2012 t/m 15 januari 2013)

2012 – Statements from another place, Per Suntum / Kaori Juzu /Castello Hansen, Galeria Reverso, Lissabon

2012 – Swarm, Galerie Spektrum, München (Nanna Melland)

2012 – Take a Fresh Look at Diamonds, Lesley Craze Gallery, Londen (Märta Mattsson)

2012 – Target the Heart, Electrum Gallery, Londen (Mette T. Jensen)

2012 – Terhi Tolvanen, Introduction, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2012 – Tertiär – das bunte, bewegte Zeitalter, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2012 – The Birthday Boys: Thomas Gentille/Peter Skubic, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2012 – The new silver: Chien-Wei Chang; Maike Dahl; Paul Derrez; Robin Bold; Stuart Cairns; Grant McCaig; spoons and vessels, Galerie Ra, Amsterdam

2012 – The Opulent Project: Holiday Event, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2012 – The Perfect Place to Grow: 175 Years of the Royal College of Art. Royal College of Art, Londen (Michael Rowe)

2012 – The Spirit of Stone, Villa Bengel, Idar-Oberstein (Ute Eitzenhöfer)

2012 – This was 2007, Caroline Van Hoek, Brussel

2012 – Tobias Alm, Traces of function, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2012 – Total Stahl – Stahlpreis 2011, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2012 – Tracy Steepy, Ply Portraits, Sienna Patti, Lenox

2012 – TRANSIT – Zeitgenössischer Schmuck aus Israel, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2012 – Transit – Zeitgenössischer Schmuck aus Israel, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2012 – Triple Exposure, Galerie Biró, München (Kathrin Borst, Stephanie Fleck, Jasmin Matzakow)

2012 – Unexpected Pleasures, Design Museum, Londen (gecureerd door Susan Cohn met werk van onder meer Ron Arad, Melanie Bilenker, Caroline Broadhead, Lin Cheung, Sam-Tho Duong, Susie Ganch, Svenja John, Marc Monzó, Kazumii Nagano, Ruudt Peters, Camilla Prasch, Beverley Price, Wendy Ramshaw, Lucy Sarneel, David Watkins)

2012 – Unexpected Pleasures, National Gallery of Victoria, Melbourne

2012 – Vered Kaminski, Cycle of Mishaps; Attai Chen, Cycle of Mishaps, Galerie Ra, Amsterdam

2012 – Wearable Cities, Gallery Funaki, Melbourne (Blanche Tilden)

2012 – Winter Exhibition, Gallery Alternatives, Rome (Maria Cristina Bellucci)

2013

2013 – 17. Silbertriennale International – Wettbewerbsarbeiten, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2013 – 475-jähriges Jubiläum Altstädter Rathaus, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2013 – Adj. Derma, Edgar Mosa, Galeria Reverso, Lissabon

2013 – ahl no. 9 (Arbeitgemeinschaft Hanauer Lichtbildner), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2013 – Alexander Blank, Blank Planet, Ornamentum Gallery, Hudson

2013 – Alexander Blank, Reduced to Jimmy, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2013 – Alexandra Bahlmann, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2013 – Alla Malova Guy, Galerie TACTILe, Genève

2013 – Almost Invisible, Gallery Funaki, Melbourne (Henriette Schuster)

2013 – Ambroise Degenève, Galerie TACTILe, Genève

2013 – Ann Schmalwaßer sieraden jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2013 – Antje Bräuer sieraden jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2013 – Barcelona: Found in Translation, ATTA Gallery, Bangkok (Marc Monzó)

2013 – Beijing International Contemporary Metal & Jewelry Art Exhibition 2013, Beijing

2013 – Below Sea Level, jewellery from the Netherlands, Galleri Format, Oslo (door Liesbeth den Besten, met onder meer Nhat-Vu Dang, Lucy Sarneel)

2013 – Benedikt Fischer, Monocoque, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2013 – Beyond the Surface, The Scottish Gallery, Edinburgh (Jane Adam)

2013 – Bi, OONA, Berlijn (Jiro Kamata)

2013 – Bloemlezing van recente aanwinsten 2013, CODA, Apeldoorn

2013 – Bórax 08001 – Contemporary Jewellery, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2013 – Bortabesken, V&V, Wenen

2013 – Catherine Truman; Sue Lorraine, Fictional Science, Galerie Ra, Amsterdam

2013 – Christine Matthias sieraden jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2013 – Collect 2013, International art fair for contemporary objects, Saatchi Gallery, Londen (met onder meer Galerie Marzee (Nijmegen), Galerie Ra (Amsterdam), Galerie Rob Koudijs (Amsterdam), Galerie Rosemarie Jäger (Hochheim), Gallery S O (Londen, Solothurn), Katie Jones, Yufuku Gallery)

2013 – Compounding Fractions: Attai Chen, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2013 – Connecting Identities, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2013 – Cuspir os Dentes, Pedro Sequeira, Galeria Reverso, Lissabon

2013 – Dans la ligne de mire, scènes du bijou contemporain en France, Musée des Arts Décoratifs (Parijs), Parijs

2013 – Dare to wear, sieraden uit de collectie Paul Derrez/Willem Hoogstede, CODA, Apeldoorn

2013 – David Bielander: Koi for Joy, Gallery S O, Londen

2013 – Designing Modern Women 1890–1990, Museum of Modern Art, New York (met onder meer Maria Hees)

2013 – Dialogue: International Contemporary Jewellery, Galerie Noel Guyomarc’h, Montréal

2013 – Die Symmetrie des Augenblicks, Galerie Slavik, Wenen (Georg Dobler, Margit Jäschke)

2013 – Dokumentation zum Lamboyfest, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2013 – Drops, CODA, Apeldoorn

2013 – Ends meet, Viceversa, Lausanne (Kiko Gianocca)

2013 – Estela Saez, Meet me there, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2013 – Etsuko Sonobe sieraden jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2013 – Até as árvores são sonhos/Even the Trees are Dreams, Galeria Reverso, Lissabon

2013 – Fix Fix Fix, Gallery S O, Londen (Arlington Conservation, David Clarke, Leo Fitzmaurice, Fixperts, Alice Kettle, Laura McGrath, Jasleen Kaur, Park View Motors, Gord Peteran, Stephen Probert, Roland Roos, Bernhard Schobinger, Hans Stofer, Lisa Walker, Max Warren)

2013 – Form und Farbenspiel – Neue Wege im Emailschmuck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Jacqueline Ryan)

2013 – Frame, München (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam))

2013 – FRAMED by Ted Noten, Stedelijk Museum ‘s-Hertogenbosch, Den Bosch

2013 – From Picasso to Koons: The Artist as Jeweler, The Bass, Miami Beach

2013 – Gemma Draper, The Bearing Providers, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2013 – Gésine Hackenberg, Blue, White and Others, Sienna Patti, Lenox

2013 – Gésine Hackenberg, Daily Delicious, Galerie Ra, Amsterdam

2013 – Greetings from… Marian Hosking, Gallery Funaki, Melbourne

2013 – Hamid el Kanbouhi tekeningen drawings, Galerie Marzee, Nijmegen

2013 – Happy Birthday Dear Academy, MoMu, Antwerpen

2013 – Happy Days: Shirly Bar Amotz, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2013 – Hardwear/Artwear, ATTA Gallery, Bangkok (Märta Mattsson)

2013 – Helen Britton, Heterogene, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2013 – Helen Britton / Industrial Romantic, Galleria Antonella Villanova, Florence

2013 – Helen Britton, Jewellery for T-shirts, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2013 – Helter Skelter, Galerie Rosemarie Jäger, Hochheim (Alexander Blank, Attai Chen, Carina Chitsaz-Shostary, Melanie Isverding, Mia Maljojoki)

2013 – Im Dialog mit dem Barock, Neuen Schloss Schleißheim (door Galerie Handwerk)

2013 – In the Air: Deganit Stern Schocken, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2013 – Indien und sein Volksschmuck aus den Sammlungen Ganguly und Bir, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2013 – Interno, Galleria Antonella Villanova, Florence

2013 – Isolde Baumhackl-Oswald – Sepp Schmölzer, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2013 – Jamie Bennett / Solo Show, Galleria Antonella Villanova, Florence

2013 – Jewellery Art – Nordic Impressions, Galerie Slavik, Wenen (Janna Syvänoja)

2013 – Jewellery from the North, Galerie Slavik, Wenen (Märta Mattsson)

2013 – Judy McCaig – Wilderness of The Unknown, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2013 – Julia Maria Künnap, Nubis, Sienna Patti, Lenox

2013 – Karen Pontoppidan, Context, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2013 – Keeping up with the times, Galerie Rosemarie Jäger, Hochheim (Giampaolo Babetto, Peter Bauhuis, Rudolf Bott, Kim Buck, David Clarke, Paul Derrez, Karl Fritsch, Simone ten Hompel)

2013 – KunstRAI 2013, Amsterdam (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam))

2013 – La Frontera, Velvet da Vinci, San Francisco (Jorge Manilla)

2013 – Lahti, Galerie Pont & Plas, Gent (Anita Akerfelt, Sara Borgegard Alga, Kim Buck, Gemma Draper, Iris Eichenberg, Jantje Fleischhut, Gésine Hackenberg, Hanneke van Hage, Hanna Hedman, Jeannette Jansen, Agnes Larsson, Mia Maljojoki, Amandine Meunier, Javier Moreno Frias, 2003 – Hibernate, Galerie Metal, Kopenhagen (Helena Lehtinen, Eija Mustonen, Tarja Tuupanen), Gitte Nygaard, Seth Papac, Ruudt Peters, Tiina Rajakallio, Constance Schreiber, Nelli Tanner, Ketli Tiitsar, Terhi Tolvanen, Tarja Tuupanen, Tanel Veenre, Francis Willemstijn)

2013 – Loot: Mad about Jewelry, Museum of Arts and Design (MAD), New York (Margherita Marchioni)

2013 – Mainly Twisted, Gallery Funaki, Melbourne (Yutaka Minegishi)

2013 – Mari Ishikawa, Landscape, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2013 – Mario Pinton, hommage au grand orfèvre italien, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2013 – Marzee Graduation Show 2013 – selection of works, Galerie Marzee, Nijmegen

2013 – Memories & Fairytales, Viceversa, Lausanne (Stephanie Jendis)

2013 – Michael Brennand-Wood, Most Wanted, Galerie Ra, Amsterdam

2013 – Miss Amelia and other stories, Galerie Biró, München (Manuel Vilhena)

2013 – Modeschmuck des Wirtschaftswunders, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2013 – Mokume Gane in Bewegung, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2013 – Money’s Worth, Galerie Sofie Lachaert, Tielrode (Lin Cheung)

2013 – My Press: Laura Deakin, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2013 – Myra Mimlitsch-Gray, something for the table, Sienna Patti, Lenox

2013 – Naturalienkabinette – Vorbilder aus der Natur, Paläontologisches Museum, München (door Galerie Handwerk)

2013 – Naturally Jewellery, Twocities Gallery, Shanghai

2013 – Nederlandse Vakgroep van Keramisten, CODA, Apeldoorn (Judith Bloedjes)

2013 – Neuer Schmuck für die Götter, Galerie Handwerk, München

2013 – Neuerwerbungen aus den Sammlungen des Deutschen Goldschmiedehauses und der Gesellschaft für Goldschmiedekunst, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2013 – New Edition, Gallery Funaki, Melbourne (Gijs Bakker, Renee Bevan, David Bielander, Susan Cohn, Paul Derrez, Bin Dixon-Ward, Maureen Faye-Chauhan, Thérèse Hilbert, Svenja John, Jiro Kamata, Manon van Kouswijk, Benjamin Lignel, Nel Linssen, Sue Lorraine, Marc Monzó, Thanh-Truc Nguyen, Ribbonesia, Lucy Sarneel, Lousje Skala, Blanche Tilden)

2013 – New Talent 2013, Lesley Craze Gallery (Olivia Creber, Carrie Dickens, Grace Hamilton, Prudence Horrocks, Kirsten Manzi, Drew Markou, Heather McDermott, Sam Richards, Kirsty Stewart, Emma Stirling, Ami Victoria Pepper, Cristina Zani)

2013 – Nhat-Vu Dang, Activate!, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2013 – Noon Passama, Portraits, brooches, Galerie Ra, Amsterdam

2013 – Noon Passama, Portraits (Part 1), Klimt02 Gallery, Barcelona

2013 – Nora Fok, Focus on Cloud Nylon, Lesley Craze Gallery, Londen

2013 – Object Fragment Portrait, Ornamentum Gallery, Hudson (Petra Zimmermann)

2013 – Öhuloss – Luftschloss, Villa Bengel, Idar-Oberstein (Piret Hirv, Kristiina Laurits, Kadri Mälk, Eve Margus-Villems, Tanel Veenre)

2013 – Otto Künzli. For Sale, Galerie Wittenbrink, München

2013 – Otto Künzli, the Exhibition, Die Neue Sammlung, München

2013 – Overview, O- Jewel, Tokio

2013 – PAN, Amsterdam (met onder meer Galerie Rob Koudijs (Amsterdam))

2013 – Papallona: la metàfora de la vida a la joieria contemporània, Museu de Ciències Naturals de Granollers, Granollers

2013 – Pasticchio, Galerie Marianne Heller, Heidelberg (Tamara Grüner)

2013 – Pearls, Victoria and Albert Museum, Londen

2013 – Peter Bauhuis – Andi Gut / Correspondences, Galleria Antonella Villanova, Florence

2013 – Peter Hoogeboom, Mater Terra – 4.655 Vessels, objects, Galerie Ra, Amsterdam

2013 – Philip Sajet, Beauty is the most important, Galeria Sztuki, Legnica

2013 – Qi, Ornamentum Gallery, Hudson (Ruudt Peters)

2013 – Raakvlakken 1 – de collectie in een nieuw licht, Stedelijk Museum ‘s-Hertogenbosch, Den Bosch

2013 – Reka Fekete, Balance, jewellery; Lam de Wolf, Zegbaar Zichtbaar, objects, Galerie Ra, Amsterdam

2013 – Robert Smit – Golden Years, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2013 – Ruudt Peters, Qi, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2013 – Sarabande, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2013 – Schmuck 2013, München (Kazumi Nagano, Janna Syvänoja)

2013 – Schmuck von Iris Bodemer und Ute Eitzenhöfer, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (reizende tentoonstelling)

2013 – Schöne Aussichten? Landschaft im Schmuck/Magnificent views? Landscapes in jewellery, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Stephanie Jendis)

2013 – Second Nature, Gallery Funaki, Melbourne

2013 – Sex , Drugs & Rock ’n Roll – Laster oder Lebensstil, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2013 – Shifting Mass, Europees Keramisch Werk Centrum (EKWC), Den Bosch (Ineke Heerkens)

2013 – Sieraad Art Fair (SAF), Westergasfabriek, Amsterdam

2013 – Simplicius Ausstellung (Künstlerbund), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2013 – Sommerfestival, Galerie Slavik, Wenen (Heidemarie Herb)

2013 – Sophie Hanagarth, Lipstick, Galerie Annick Zufferey, Carouge

2013 – Special, Lesley Craze Gallery, Londen

2013 – Staatliche Zeichenakademie Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (tot 7 maart 2013)

2013 – Staatliche Zeichenakademie Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (30 april 2013 t/m 30 juni 2013)

2013 – Sungho Cho, Abstract Portraits, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2013 – Susanne Klemm, Oceanum, Galerie Ra, Amsterdam

2013 – Susie Ganch, Glancing Back, Looking Forward, Sienna Patti, Lenox

2013 – Tasso Mattar – Geben und Nehmen, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2013 – Terhi Tolvanen, Curiosity Collection, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2013 – The Lunatic Swing, Gallery Funaki, Melbourne (Attai Chen, Carina Chitsaz-Shoshtary, Sungho Cho, Laura Deakin, Melanie Isverding, Emma Price)

2013 – The Young Ones: Laura Deakin, Anja Eichler, Jasmin Matzakow, Jie Sun, Silvia Weidenbach, Zindzi Wijminga, Galerie Ra, Amsterdam

2013 – Total Stahl, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Margit Jäschke)

2013 – Ulo Florack “The Woodruff Key” – Jewellery and Objects, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2013 – Ulrich Reithofer, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2013 – Unforgettable Stories, Galerie Stühler, Berlijn

2013 – Vera Siemund, jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2013 – Wear it or Not: Recent Jewelry Acquisitions, Museum of Arts and Design (MAD), New York

2013 – Winter Exhibition, Gallery Alternatives, Rome (Maria Cristina Bellucci)

2013 – X, Ornamentum Gallery, Hudson (Iris Eichenberg)

2014

2014 – 2 Minds, 4 hands, Gallery Funaki, Melbourne (Lucy Sarneel en Manon van Kouswijk)

2014 – 12 x 12 x 12, Ornamentum Gallery, Hudson (Philip Sajet)

2014 – 20 Jahre Made in Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2014 – 20 Jahre Regina Schütz, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2014 – 40 Artists in Residence, Villa Bengel, Idar-Oberstein (Tamara Grüner)

2014 – A Fine Posession: Jewellery and Identity, Powerhouse Museum, Sydney (Jennifer Trask)

2014 – A touch of steel, Stahlpreis 2014, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2014 – Aeon Profit – Piano Forte, Velvet da Vinci, San Francisco (Adam Grinovich)

2014 – Afterschool, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2014 – ahl no. 10 (Arbeitgemeinschaft Hanauer Lichtbildner), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2014 – Alexandra Bahlmann, Jewelry, Galerie Rosemarie Jäger, Hochheim

2014 – Alice Cicolini, Galerie TACTILe, Genève

2014 – Andrea Wagner… And the Architect is Still Facing His Jardin Intérieur, Platina, Stockholm

2014 – Anya Kivarkis, September Issue, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2014 – Art Jewelry Today, Mitsubishi Art Museum, Fukuoka (Marc Monzó)

2014 – Assembly, Gallery Funaki, Melbourne (Svenja John)

2014 – Attai Chen; Carina Chitsaz-Shostary; Jie Sun, Galerie Ra, Amsterdam

2014 – Baggage, Galerie Marzee, Nijmegen (Nadege Roscoe)

2014 – Beppe Kessler, Stones and notes, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2014 – Bernhard Schobinger: Rings of Saturn, Manchester Art Gallery

2014 – Body Jewels, TextielMuseum, Tilburg

2014 – Brick Lane Summer Exhibition, Gallery S O, Londen (David Clarke, Leo Fitzmaurice, Warwick Freeman, Christian Gonzenbach, Marian Hosking, Kimiaki Kageyama, Sally Marsland, Marc Monzó, Joe Sheehan, Hans Stofer)

2014 – Britton @ Bengel, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2014 – Broken memories, precarious links, Geassembleerde sieraden van Tota Reciclados, CODA, Apeldoorn

2014 – Christa Lühtje, Jewelry, Galerie Rosemarie Jäger, Hochheim

2014 – Collect 2014, International art fair for contemporary objects, Saatchi Gallery, Londen (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam), Galerie Rob Koudijs (Amsterdam), Galerie Rosemarie Jäger (Hochheim), Galleri Format (Oslo), Gallery S O (Londen en Solothurn), Katie Jones, Yufuku Gallery (Tokyo))

2013 – Collection de la ville, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2014 – Collective 2: Design Fair, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2014 – Common Language, Periscope Gallery, Tel Aviv

2014 – Confrontations: New Traditional Jewellery, Museum Arnhem, Arnhem

2014 – Daily Delicious, Galerie Pont & Plas, Gent (Gésine Hackenberg)

2014 – Daniel Kruger, De Voorkamer, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2014 – David Huycke, Hochschule Trier, Idar-Oberstein

2014 – De show van Gijs + Emmy, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam

2014 – De sieraden van Annie Brouwer-Korf, Een bijzondere en persoonlijke collectie, CODA, Apeldoorn

2014 – Design Bijou Suisse, Fondation Suisse, Cité Internationale Universitaire de Paris

2014 – Dichtbij en veraf, Galerie Hoogenbosch, Gorredijk (Beppe Kessler)

2014 – Die Sammlung Harald Wild, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2014 – Dinie Besems: 25, Stedelijk Museum ‘s-Hertogenbosch, Den Bosch

2014 – Dokumentation zum Lamboyfest, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2014 – Ebbe Weiss-Weingart & Wegbegleiter, Teil I aus der Sammlung des Goldschmiedehauses – Frühwerk, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2014 – Ebbe Weiss-Weingart & Wegbegleiter, Teil II aus der Sammlung des Goldschmiedehauses – Spätwerk, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2014 – Eindeloos hetzelfde en geen ogenblik gelijk, Installaties van Lam de Wolf, CODA, Apeldoorn

2014 – Escapade, Gallery Funaki, Melbourne (David Bielander)

2014 – Esther Brinkmann, Galerie TACTILe, Genève

2014 – Eunmi Chun, Precious Beasts – Blooming, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2014 – Exposition Annuelle des Artistes de la Galerie, Galerie Noel Guyomarc’h, Montréal

2014 – Fake, Dépôt Basel and Current Obsession, Basel

2014 – Far Out Brussels Sprout, Caroline Van Hoek, Brussel (David Bielander)

2014 – Finding, Foundling Museum, Londen (Caroline Broadhead)

2014 – Flora & Fauna, Ornamentum Gallery, Hudson (Eunmi Chun)

2014 – Frame, München (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam))

2014 – Francis Willemstijn, Between Past and Present, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2014 – Frieda Doerfer, Lines, Julian Steimer, Lines, Galerie Ra, Amsterdam

2014 – Friedrich Becker Preis 2014,  Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2014 – Friedrich-Becker-Preis 2014, Museum Kunstpalast, Düsseldorf (Sam-Tho Duong)

2014 – Frühling, Couples in Jewelry, Galerie Rosemarie Jäger, Hochheim (Beate Klockmann, Philip Sajet)

2014 – Gabentisch, Galerie Spektrum, München (Nanna Melland)

2014 – Gallery Artists, Gallery S O, Londen (David Clarke, Leo Fitzmaurice, Christian Gonzenbach, Kimiaki Kageyama, Sally Marsland, Marc Monzó, Hans Stofer, Simone ten Hompel)

2014 – Georg Dobler, Thanh Truc Nguyen, Galerie Ra, Amsterdam

2014 – Gerhard Schulz-Wahle. Legoschmuck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2014 – Gestoken Landschap, Galerie Looiersgracht 60, Amsterdam (Dinie Besems)

2014 – Giampaolo Babetto, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2014 – Gifts from America: 1948-2013, Hermitage, Sint-Petersburg (Giampaolo Babetto, Gijs Bakker, Jamie Bennett, Helen Britton, Doug Bucci, Sharon Church, Georg Dobler, Sandra Enterline, Kyoko Fukuchi, Elizabeth Garrison, Toni Goessler-Snyder, William Harper, Kim Overstreet & Robin Kranitzky, Nel Linnsen, Kadri Mälk, Eleanor H. Moty, Breon O’Casey, Ritsuko Ogura, Judy Onofrio, Pavel Opočenský, Joe Pillari, Debra Rapoport, Marjorie Schick, Olaf Skoogfors, Peter Skubic, Art Smith, Vaughn Stubbs, Giorgio Vigna, J. Fred Woell, Nancy Worden)

2014 – Global Identity chp…?, Stedelijk Museum ‘s-Hertogenbosch, Den Bosch

2014 – Green Eggs With SPAM, The National, Christchurch (Moniek Schrijer)

2014 – Greenware, Crockery, Chinawear: Peter Hoogeboom, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2014 – Helen Britton, Unheimlich, Galerie Spektrum, München

2014 – Hermien Cassiers, Caroline Van Hoek, Brussel

2014 – Höllenhund und Liebestaube, Tiermythen im Schmuck, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim

2014 – I 😮 IIII I AM IIIIIoIOO, The National, Christchurch (Manon van Kouswijk & Roseanne Bartley)

2014 – IGHA: Viola Käumlen (Fotografie) / Barbara Curstädt (Malerei), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2014 – Ike Jünger, Jewelry, Galerie Rosemarie Jäger, Hochheim

2014 – Inner Portraits, Bainbridge Island Museum of Art, Bainbridge Island (Cynthia Toops, Nancy Worden)

2014 – Jacqueline Ryan, Galleria Antonella Villanova, Florence

2014 – Jantje Fleischhut, How long is now, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2014 – Jewellery and other Stories, Galerie Biró, München (Margit Jäschke)

2014 – Jewellery Art – Impressions of Nature, Galerie Slavik, Wenen

2014 – Jorge Manilla, Beyond the Limits. Tanel Veenre, Beyond the Animus, Galerie Ra, Amsterdam

2014 – Jiro Kamata, Bi, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2014 – Jungle, Ornamentum Gallery, Hudson (Terhi Tolvanen)

2014 – Juwelen | Sieraden, Verkoopexpositie, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2014 – Karin Herwegh, From the Familiar to the Wonderful; Patricia Domingues, Fragmentation and Union, Galerie Ra, Amsterdam

2014 – Katja Prins, Hybrids, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2014 – Kettingreacties, sieraden en fotografie van Claartje Keur, CODA, Apeldoorn

2014 – Kimiaki Kageyama: Still Flowers, Gallery S O, Londen

2014 – KunstRAI 2014, Amsterdam (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam) en Galerie Rob Koudijs (Amsterdam))

2014 – La Dolce Vita, Caroline Van Hoek, Brussel (Giampaolo Babetto)

2014 – La profondeur du trait, Viceversa, Lausanne (Stephanie Jendis, Marc Monzó)

2014 – Letters to Madonna delle Dolomiti, Galerie Rosemarie Jäger (Robert Smit)

2014 – Loot: Mad about Jewelry, Museum of Arts and Design (MAD), New York (Jacomijn van der Donk, Naomi McIntosh)

2014 – Luzia Vogt, jewellery and vessels; Mirjam Hiller, jewellery, Galerie Ra, Amsterdam

2014 – Marc Monzó, Wall, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2014 – Marcel Wanders: Pinned Up, 25 jaar vormgeving, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam

2014 – Mari Funaki Award for Contemporary Jewellery, Gallery Funaki, Melbourne

2014 – Mari Ishikawa, Memory, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

2014 – Materia Prima, Studio GR20, Padua

2014 – MineralART 2014 Between layers – Innenwelten des Achats, Deutsches Edelsteinmuseum, Idar-Oberstein (Tamara Grüner, Maja Houtman, Marina Sheetikoff, Giovanni Sicuro)

2014 – Miss Amelia, Galeria Reverso, Lissabon (Manuel Vilhena)

2014 – Morphing, Claude Schmitz, Galeria Reverso, Lissabon

2014 – Multiple Exposures, Jewelry and Photography, Museum of Arts and Design (MAD), New York (Mecky van den Brink, Kiko Gianocca, Fabrice Schaefer, Donald Paul Tompkins)

2014 – Natura Morta, Galerie Marzee, Nijmegen (Christopher Thompson Royds)

2014 – Naturesque, Galerie Pont & Plas, Gent (Tanel Veenre)

2014 – Natuurkracht/Reinventing Nature, Terhi Tolvanen – een retrospectief, CODA, Apeldoorn

2014 – Neuer Schmuck aus Idar-Oberstein, Galerie Aurum, Frankfurt

2014 – New Works, OONA, Berlijn (Svenja John)

2014 – Northern Lights, The Scottish Gallery, Edinburgh (Naomi McIntosh)

2014 – Oltre la materia – Jenseits der Materie, Couples in Jewelry, Galerie Rosemarie Jäger, Hochheim (Renzo Pasquale, Annamaria Zanella)

2014 –Pairs of Pieces, Gallery Funaki, Melbourne (Helen Britton)

2014 – PAN, Amsterdam (met onder meer Galerie Rob Koudijs, (Amsterdam))

2014 – Pasticchio 2, Galerie Marianne Heller, Heidelberg (Tamara Grüner)

2014 – Peter Bauhuis: Armillaria, Gallery S O, Londen

2014 – Positionen des Gestaltens, Galerie Handwerk, München

2014 – Precious, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Margit Jäschke)

2014 – Primavera a Palazzo Fortuny. Barbara Paganin. Memoria Aperta, Palazzo Fortuny, Venetië

2014 – Pronkstukken, de mooiste sieraden van hedendaagse ontwerpers, Gorcums Museum, Gorinchem

2014 – Qi, Galerie Spektrum, München (Ruudt Peters)

2014 – Ra Books, Sieraad Art Fair (SAF), Westergasfabriek, Amsterdam

2014 – Raakvlakken 2, Stedelijk Museum ‘s-Hertogenbosch, Den Bosch

2014 – Ralph Bakker, Pattern Magic, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2014 – Rebekah Frank, Sophie Hanagarth, Nils Hint, iron jewellery, Galerie Ra, Amsterdam

2014 – Regard sur la Scandinavie, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer (Camilla Prasch)

2014 – Remarkable Contemporary Jewellery Lab Design, Museum of Fine Arts, Montréal

2014 – Rooms of DreamsMiddlesbrough Institute of Modern Art (MIMA), Middlesbrough (Wendy Ramshaw)

2014 – Rule the World, Friends of Carlotta, Zürich (Tamara Grüner)

2014 – Schmuck Sonderschau, München

2014 – Schmuck von Bettina Speckner und Daniel Spoerri, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim

2014 – Schmuck von Iris Bodemer und Ute Eitzenhöfer, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (reizende tentoonstelling)

2014 – Schmucke Naturimpressionen, Galerie Slavik, Wenen (Stephanie Jendis)

2014 – Schwarz mal Anders, Rheinisches Eisenkunstguss Museum, Bendorf-Sayn (Tamara Grüner)

2014 – Sieraad Art Fair (SAF), Westergasfabriek, Amsterdam

2014 – Sieraden: Iris Bodemer & Ute Eitzenhöfer, CODA, Apeldoorn (reizende tentoonstelling 2013-2014: Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (2013) en Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (2014))

2014 – Sieraden van Nel Linssen, Museum Het Valkhof, Nijmegen

2014 – Signs of Life, Facèré Jewelry Art Gallery, Seattle (Lisa & Scott Cylinder)

2014 – Smithsonian Craft Show, National Building Museum, Washington (Lisa & Scott Cylinder)

2014 – Sondra Sherman, Found Subjects, Sienna Patti, Lenox

2014 – Spectrum Natale ’14, Galeria Reverso, Lissabon

2014 – Spring, Caroline Van Hoek, Brussel (Kathrin Borst, Benedikt Fischer, Stephanie Fleck, Florian Milker)

2014 – Staatliche Zeichenakademie, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (17 juni 2014 t/m 22 juli 2014)

2014 – Staatliche Zeichenakademie, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (16 september 2014 t/m 5 oktober 2014)

2014 – Staatliche Zeichenakademie, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (16 november 2014 t/m januari 2015)

2014 – Starting Points: Kiff Slemmons, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2014 – Suska Mackert, Eine Ordnung des Glanzes, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2014 – Suspended in Green, Lesley Craze Gallery, Londen

2014 – Sweet Tooth and Sweet Memories, Arai Gallery, Tokyo (Iene Ambar)

2014 – TEFAF, Maastricht (met onder meer Didier Ltd (Londen), Yufuku Gallery (Tokyo))

2014 – The Bright House 2014, Tenimenti Luigi d’Alessandro (Villa Magi-Diligenti), Arezzo (Giampaolo Babetto, Rike Bartels, Peter Bauhuis, Jamie Bennett, Manfred Bisschof, Helen Britton, Patrick Davison, Ferràn Iglesias, Lucia Massei, Jacqueline Ryan, in samenwerking met Galleria Antonella Villanova)

2014 – The Emergence of Form, Rijksmuseum Twenthe, Enschede

2014 – The Other Side, Gallery S O, Londen (Julie Blyfield, Susan Cohn, Simon Cottrell, Warwick Freeman, Karl Fritsch, Kirsten Haydon, Marian Hosking, Manon Van Kouswijk, Sally Marsland, Craig McIntosh, Julia Middleton, Mascha Moje, Alan Preston, Moniek Schrijer, Joe Sheehan, Catherine Truman, Lisa Walker)

2014 – The other side of Jewelry, OONA, Berlijn (Marc Monzó)

2014 – Theo Smeets Bizuteria / jewellery, Galeria Sztuki, Legnica

2014 – Tien jaar Sieraden met een Verhaal, CODA, Apeldoorn

2014 – Triennale Européenne du Bijou Contemporain / De Europese Triennale voor Hedendaagse Sieraden / The European Triennial for Contemporary Jewellery, Anciens Abattoirs, Mons

2014 – Triple Parade, Ubi Gallery, Beijing

2014 – Twogether: Georg Dobler/Margit Jäschke, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2014 – Uncanny Incarnations, ATTA Gallery, Bangkok (Katja Prins)

2014 – Unconventional Armour, OONA, Berlijn (Christian Hoedl)

2014 – Unique by Design, Metropolitan Museum of Art, New York (Thomas Gentille, William Harper, Hermann Jünger, Otto Künzli, Dorothea Prühl, Joyce J. Scott)

2014 – Vera Siemund – 5. Hanauer Stadtgoldschmiedin, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2014 – Wall, Gallery Deux Poissons, Tokyo (Marc Monzó)

2014 – Wilhelminaring, Oeuvreprijs voor de beeldhouwkunst 1998–2013, CODA, Apeldoorn

2014 – Winter Exhibition, Gallery Alternatives, Rome (Maria Cristina Bellucci)

2014 – Wunderruma – Schmuck aus Neuseeland, Galerie Handwerk, München

2014 – X 10 Years, The National, Christchurch (Renee Bevan, Warwick Freeman, Karl Fritsch, Moniek Schrijer)

2014 – Year of the Horse, The National, Christchurch (Moniek Schrijer)

2014 – Yodel, Gallery Funaki, Melbourne (Karl Fritsch)

2014 – Zoo is life, Art Gallery Putti, Riga

2014 – Zucker, Luzia Vogt, Galeria Reverso, Lissabon

2014 – Zwischen Natur und Künstlichkeit, Daniel Kruger: Schmuck und Keramik, Grassimuseum, Leipzig

2015

2015 – 15. Erfurter Schmucksymposium & 30 Jahre Erfurter Schmucksymposium, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Rolf Lindner, Christoph Zellweger)

2015 – 20/20, Gallery Funaki, Melbourne (David Bielander, Julie Blyfield, Helen Britton, Simon Cottrell, Paul Derrez, Warwick Freeman, Karl Fritsch, Kiko Gianocca, Thérèse Hilbert, Marian Hosking, Manon van Kouswijk, Otto Künzli, Nel Linssen, Sue Lorraine, Carlier Makigawa, Sally Marsland, Lucy Sarneel, Blanche Tilden, Catherine Truman en Lisa Walker)

2015 – A Cross / The Cross – Giampaolo Babetto and Dan van Severen, Caroline Van Hoek, Brussel

2015 – Aeon Profit – Piano Forte, ATTA Gallery, Bangkok (Adam Grinovich)

2015 – ahl no. 11 (Arbeitgemeinschaft Hanauer Lichtbildner), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2015 – Alexander Blank, Dear Heartbeat, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2015 – Amber Chamber, Galerie Orfèo, Luxemburg

2015 – Amber Chamber, Galeria Sztuki, Legnica

2015 – Amber Chamber, Velvet da Vinci, San Francisco

2015 – Anna’s Best Friend is Russian Bob’s Mother, The National, Christchurch (Lisa Walker)

2015 – Anton Cepka, Kinetic Jewelry, Die Neue Sammlung, München

2015 – Anyway, Galerie Pont & Plas, Gent (Ria Lins en Beniti Cornelis)

2015 – Anziehend – von der Fibel zur Brosche, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Tamara Grüner)

2015 – Armillaria (Melbourne Hallimasch), Gallery Funaki, Melbourne (Peter Bauhuis)

2015 – Arno Pancke, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2015 – Assembly, Jewelers’ Werk Galerie, Washington (Svenja John)

2015 – Astrid Keller, not black or white, Galerie TACTILe, Genève

2015 – B Side, The National, The National (Cheryl Lucas)

2015 – Baggage (Part II), Galerie Marzee, Nijmegen (Nadege Roscoe)

2015 – Beautiful Mind, Ein Schmuckstück für Cranach, Augusteum, Wittenberg

2015 – Beautiful Mind, Ein Schmuckstück für Cranach, Schmuckmuseum  Pforzheim, Pforzheim

2015 – Beauty of the Beast, Museum Arnhem, Arnhem

2015 – Beijing International Contemporary Metal & Jewelry Art Exhibition 2015, Beijing

2015 – Belgisch bei Bengel, Villa Bengel, Idar-Oberstein (Silke Fleischer, Carine Van Landeghem, Arnaud Sprimont, Peter Vermandere)

2015 – bengel@home, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2015 – Beppe Kessler, Ruimte/Space, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2015 – Beppe Kessler, Space, Galerie Spektrum, München

2015 – Bernhard Schobinger: The Rings of Saturn, Gallery S O, Londen

2015 – Bernhard Schobinger: The Rings of Saturn, Stedelijk Museum ‘s-Hertogenbosch, Den Bosch

2015 – Bettina Speckner, Introduction, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2015 – Bettina Speckner: Subjects and Objects, Gallery S O, Londen

2015 – Blank, Gallery S O, Londen (Marc Monzó)

2015 – Blank, Klimt02, Barcelona (Marc Monzó)

2015 – Blinding the Cyclops, Velvet da Vinci, San Francisco (Lisa & Scott Cylinder)

2015 – Body Art, Tropenmuseum, Amsterdam

2015 – Body Embellishment, Mint Museum of Craft+Design, Charlotte (Nora Fok, Lauren Kalman, Mi-Ah Rödiger)

2015 – Collect 2015, International art fair for contemporary objects, Saatchi Gallery, Londen (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam), Galerie Rosemarie Jäger (Hochheim), Katie Jones, Yufuku Gallery (Tokyo))

2015 – Collective Design Fair, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey) (met onder meer Peter Bauhuis, Attai Chen, Eva Eisler, Misha Kahn, Bruce Metcalf)

2015 – Concurrence, Gallery Funaki, Melbourne (Maureen Faye-Chauhan)

2015 – Conglomerates, The National, Christchurch (Henriette Schuster)

2015 – Dall’orto alla soffitta, Oratorio di San Rocco, Padua (Barbara Paganin)

2015 – Daniel Kruger: sieraden en keramiek 1974 – 2014, Stedelijk Museum ‘s-Hertogenbosch, Den Bosch

2015 – Daniel Kruger, Zwischen Natur und Künstlichkeit – Schmuck 1974 bis 2014, Deutsches Goldschmiedhaus, Hanau

2015 – Dark to Light to Dark, Gallery Funaki, Melbourne (Jiro Kamata)

2015 – Das andere Badezimmer, Galerie Handwerk, München (Samira Goetz)

2015 – David Huycke & Students, Best of 10 Years PXL-MAD, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Claudia Hoppe, An Jonckers, Tine Ruyssen)

2015 – Diameter, The National, Christchurch (Jennifer Braithwaite)

2015 – DIY, Ornamentum Gallery, Hudson (David Bielander)

2015 – Dusza, Galeria Sztuki, Legnica (Ruudt Peters)

2015 – Ebbe Weiss-Weingart, Schmuckträume, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2015 – Een sierlijk elftal, Elf Twentse sieraadkunstenaars, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (Karel Betman, Ligita Brinkman, Nicole van Heeswijk, Sibyl Heijnen, Huub Mikx, Ien Perrier, Jan Perrier, Dieuwke Raats, Eva Theuerzeit, Paulien Worp, Frank van Zwicht)

2015 – Esther Knobel, Memory Vessels; Yonatan Ward, In Case of Emergency, jewellery, Galerie Ra, Amsterdam

2015 – Evert Nijland, Ascendance, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2015 – Extranalities, Galeria Reverso, Lissabon

2015 – Fifteen Years of Jewelry, Beyond Fashion, Antwerpen (Yu Hiraishi)

2015 – Fixing the Unbroken, New Making on the Vessel, The National, Christchurch (Peter Bauhuis, Vito Bila, David Clarke)

2015 – Floor Max, Hexagoon, Galerie Ra, Amsterdam

2015 – For the Good, ATTA Gallery, Bangkok (Lucy Sarneel)

2015 – Forgotten Days, The National, Christchurch (John Roy)

2015 – Found at… Made in…, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey) (Rian de Jong)

2015 – Fragmentar Matéria, Patrícia Domingues, Galeria Reverso, Lissabon

2015 – Frame, München (met onder meer Galerie Ra, (Amsterdam))

2015 – From the coolest corner, Galerie Handwerk, München (Marie-Louise Kristensen)

2015 – Frozen Flora, Flourishing Fauna, Galerie Marzee, Nijmegen (Märta Mattsson)

2015 – Galanteriewaren aus Idar-Oberstein, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2015 – Gem Kingdom, een overzicht van 25 jaar sieraden en kunstobjecten, CODA, Apeldoorn

2015 – Giampaolo Babetto, Galleria Antonella Villanova, Florence

2015 – Gioielli per la Pace, Museo del Gioiello, Vicenza

2015 – Give me a spoon, ATTA Gallery, Bangkok (Jorge Manilla)

2015 – GlAmour, Liebe zum Schmuck – Ein Statement von 10 internationalen Künstlern, Museum Villa Stuck, München (Giampaolo Babetto, Robert Baines, Peter Chang, Gabi Dziuba, Karl FritschDaniel Kruger, Gerd Rothmann, Philip SajetRobert Smit, Lisa Walker)

2015 – Global Identity chp…?, Stedelijk Museum ‘s-Hertogenbosch, Den Bosch

2015 – Gürtelschließen aus dem Balkan, Asien & Nordafrika, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2015 – Happy, Friends of Carlotta, Zürich (Tamara Grüner)

2015 – Haute Couture, Caroline Van Hoek, Brussel (Hermien Cassiers, Florie Dupont, Sam-Tho Duong, Daniel Kruger, Felieke van der Leest, Francesco Pavan, Cornelia Röthel, Lisa Walker)

2015 – Hilde Foks, Fractals, Galerie Ra, Amsterdam

2015 – I Gioielli e il Mare, Museo del Gioiello, Vicenza

2015 – Iconic Ironic, Achter de Ramen (Studio Rian de Jong), Amsterdam (Moniek Schrijer)

2015 – Ilona Schwippel & Christian Balmer, interactions, Galerie TACTILe, Genève

2015 – Impossible to Imagine, ATTA Gallery, Bangkok (Jorge Manilla)

2015 – In Other Smiles, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey) (Melanie Isverding)

2015 – Into the Zoo – Felieke van der Leest, CODA, Apeldoorn en National Museum of Decorative Arts and Design, Trondheim

2015 – Iota, Gallery Funaki, Melbourne (Emma Fielden)

2015 – IRON(Y), Sieraden van Sophie Hanagarth, CODA, Apeldoorn

2015 – Is this Jewelry?, Galeria Alice Floriano, Porto Alegre

2015 – J. Fred Woell: Art is an Accident, Metal Museum, Memphis

2015 – Jewellery 1970-2015, Österreichisches Museum für angewandte Kunst (MAK), Wenen (Collectie Heidi & Karl Bollmann)

2015 – Jewelry: From Pearls to Platinum to Plastic, Newark Museum, Newark (Ralph Bakker)

2015 – Jiro Kamata – Around and Around, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2015 – Jungle Rumours in a Beautiful City, Annelies Planteydt, Lucy Sarneel, Galerie Slavik, Wenen

2015 – Karen Pontoppidan, Cash, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2015 – Karl Fritsch, No Research, rings; Noon Passama, Formal Research, bracelets, Galerie Ra, Amsterdam

2015 – KGB, juwelen – jewellery, Galerie Pont & Plas, Gent (Kim Buck, Karin Seufert, Tore Svensson)

2015 – KunstRAI 2015, Amsterdam (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam) en Galerie Rob Koudijs (Amsterdam))

2015 – Lamboyfest. Veränderung erleben! In Hanau: zuHause – Projekte der Baugesellschaft Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2015 – Land of the Free: Rare Jewellery and Relatd Drawings by Niki de Saint Phalle, Louisa Guinness Gallery, Londen

2015 – Les Foulards, OONA, Berlijn (Svenja John)

2015 – Les Journées Européennes des Métiers d’Art 2015
Esther Brinkmann, Ambroise Degenève, Christophe Desvallées et Astrid Keller, Galerie TACTILe, Genève

2015 – Loot: Mad about Jewelry, Museum of Arts and Design (MAD), New York (Yu Hiraishi)

2015 – Love and Technique, Couples in Jewelry, Galerie Rosemarie Jäger, Hochheim (Karl Fritsch, Lisa Walker)

2015 – Mall Girl, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey) (Misha Kahn)

2015 – Many a Slip, Marsden Woo Gallery, Londen (Caroline Broadhead)

2015 – Marzee International Graduate Show 2015, Galerie Marzee, Nijmegen (Florian Milker)

2015 – Melanie Isverding, Tiptoe and Clouds, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2015 – Memoria Aperta – Sieraden van Barbara Paganin, CODA, Apeldoorn

2015 – Memory by Mari Ishikawa, ATTA Gallery, Bangkok

2015 – Mi-Ah Rödiger, Morphogenesis, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2015 – Neues aus dem Perm – Internationle Zeitgenössische Schmuckkunst und  der Versteinerte Wald Chemnitz, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2015 – Never Odd or Even, Part IV, ATTA Gallery, Bangkok (Märta Mattsson, Tanel Veenre)

2015 – Nhat-Vu Dang, Flowers at Night and Day, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2015 – Object Rotterdam (Dinie Besems)

2015 – Öhuloss – Palácio Encantado, Galeria Reverso, Lissabon (Piret Hirv, Kristiina Laurits, Kadri Mälk, Eve Margus-Villems, Villu Plink, Tanel Veenre)

2015 – Omarm & Omhels – 35 jaar Stichting Françoise van den Bosch, Sieraad Art Fair (SAF), Westergasfabriek, Amsterdam (Boris de Beijer, David Bielander, Françoise van den Bosch, Liesbet Bussche, Gemma Draper, Richard Elenbaas, Suzanne Esser, Sophie Hanagarth, Jing He, Marion Herbst, Esther Knobel, Erik Kuiper, Emmy van Leersum, Mikiko Minewaki, Marc Monzó, Bruno Ninaber van Eyben, Noon Passama, Ruudt Peters, David Roux-Fouillet, Robert Smit, Adriaan van Strien, Lisa Walker)

2015 – Osseous, The National, Christchurch (Elfie Spiewack)

2015 – PAN, Amsterdam (met onder meer Galerie Rob Koudijs, Amsterdam)

2015 – Paper Art 2015, CODA, Apeldoorn (Myung Urso)

2015 – Thought Patterns, Bainbridge Island Museum of Art, Bainbridge Island (Nancy Worden)

2015 – Peter Hoogeboom, Chinawear/Remake, Galerie Ra, Amsterdam

2015 – Philip Sajet Meta-Morphosis / Towards the Definition, Villa De Bondt, Gent

2015 – Plate, The National, Christchurch (Shelley Norton)

2015 – Poesie und Geometrie, Annamaria Zanella und Renzo Pasquale, Galerie Slavik, Wenen

2015 – Prehistorische halssieraden, CODA, Apeldoorn

2015 – Prime, Gallery Funaki, Melbourne (Warwick Freeman)

2015 – Ralph Bakker / Pattern Magic, Galleria Antonella Villanova, Florence

2015 – Recent Works, The National, Christchurch (Matthew McIntyre Wilson)

2015 – Reka Fekete, Transition, Galerie Ra, Amsterdam

2015 – Rings, 8 jewellers, The National, Christchurch (Vanessa Arthur, Peter Bauhuis, Kobi Bosshard, Octavia Cook, Karl Fritsch, Neke Moa, Moniek Schrijer, Anna Wallis)

2015 – Rock Lobster, The National, Christchurch (Chloe Rose Taylor)

2015 – Rococo Revolution, The National, Christchurch (Jane Dodd)

2015 – Rot und Weiß – die Farben des Perms, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2015 – Rotterdam Contemporary (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam))

2015 – Ruudt Peters, I am, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2015 – Ruudt Peters, Terram, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2015 – SCHATTEN – Mitgliederausstellung des Forum für Schmuck und Design e.V., Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2015 – Schmuck 2015, München (Mikiko Minewaki, Kazumi Nagano)

2015 – Sculpture Objects Functional Art And Design, Navy Pier Festival Hall, Chicago (met onder meer Galerie Noel Guyomarc’h)

2015 – Second Hand, First Hand, Marsden Woo Gallery, Londen (Caroline Broadhead, Maria Militsi)

2015 – Shapes of Things, The National, Christchurch (Peta Kruger)

2015 – Sieraad Art Fair (SAF), Westergasfabriek, Amsterdam

2015 – Sieraden, de keuze van Kampen / Jewellery, Kampen’s choice – portraits and jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2015 – Sieraden, de keuze van Kampen / Jewellery, Kampen’s choice – portraits and jewellery, Stedelijk Museum Kampen, Kampen

2015 – Sieradenpresentatie lockers, Centraal Museum, Utrecht

2015 – Sigurd Bronger, In Between, Galerie Ra, Amsterdam

2015 – Silence Please, Galerie Noel Guyomarc’h, Montréal (Marc Monzó)

2015 – Simbolo: Pensieri Preziosi 11, Oratorio San Rocco, Padua (Evert Nijland, Ruudt Peters)

2015 – Simone ten Hompel: Three Dimensional Traces, Gallery S O, Londen

2015 – Sin and Sensuality, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey) (Bruce Metcalf)

2015 – SleepLess, Villa Bengel, Idar-Oberstein (Sharareh Aghaei, Ignasi Cavaller, Patricia Domingues, Petr Dvorak, Christina Erlacher, Nicolás Estrada, Elvira Golombosi, Carmen Hauser, Levan Jishkariani, Katja Köditz, Typhaine Le Monnier, Stephanie Morawetz, Nelly van Oost, Dana Seachuga, Alejandra Solar, Eduardo Tarin, Tala Yuan)

2015 – Snapshot, Galeria Reverso, Lissabon

2015 – Sommerfestival, Rike Bartels, Corrado de Meo, Anna Heindl, Claudia Hoppe, Karin Johansson, Letizia Plankensteiner, Isabell Schaupp, Simone Winkler u.a., Galerie Slavik, Wenen

2015 – Staatliche Zeichenakademie, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (9 september 2015 t/m 6 oktober 2015)

2015 – Staatliche Zeichenakademie, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (3 november 2015 t/m januari 2016)

2015 – Stadtluft, Schmuck aus Zentren der Welt, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim

2015 – Sungho Cho, Humanity in the Age of Credit, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2015 – Surfacing, Gallery Funaki, Melbourne

2015 – Suspended in Green, V&V, Wenen (Jorge Manilla)

2015 – Tamara Grüner: Spotlight Exhibition, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten)

2015 – Te Ahua Nei, The National, Christchurch (Areta Wilkinson, Neke Moa)

2015 – Ted Noten – Non Zone, Museum Boijmans van Beuningen, Rotterdam

2015 – Ted Noten, You and me, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2015 – TEFAF, Maastricht (met onder meer Didier Ltd (Londen), Yufuku Gallery (Tokyo))

2015 – Terra Mutantica, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey) (Attai Chen)

2015 – The Bold and the Beautiful, The Dowse Art Museum, Lower Hutt (Nieuw-Zeeland) (Moniek Schrijer)

2015 – The Bride, The Groom and the Best Man, Couples in Jewelry, Galerie Rosemarie Jäger, Hochheim (David BielanderHelen Britton, Yutaka Minegishi)

2015 – The Bright House 2015, Galleria Antonella Villanova, Florence

2015 – The Fantastic World of Jos Devriendt, Caroline Van Hoek, Brussel

2015 – Touch of Steel, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Jorge Manilla)

2015 – Uncanny Incarnations, Galerie Noel Guyomarc’h, Montréal

2015 – Van Ping naar Bling, Nederlands Zilvermuseum Schoonhoven, Schoonhoven

2015 – Veranderende Vormen, Nicolaas Thuys, sieraadontwerper en edelsmid, CODA, Apeldoorn

2015 – Vestígios – Conto de uma jóia qu se perdeu, Galeria Reverso, Lissabon (Castello Hansen)

2015 – Von Hier und Dort, Burg Galerie, Halle (gecureerd door Daniel Kruger)

2015 – Whakapaipai: Jewellery as Pepeha, The National, Christchurch

2015 – Warwick Freeman, The National, Christchurch

2015 – What has the bird done?, Galeria Alice Floriano, Porto Alegre (Sofia Björkman)

2015 – Wiener SchmucktageÖsterreichisches Museum für angewandte Kunst (MAK), Wenen

2015 – Worked Metal, The National, Christchurch (Debbie Adamson)

2015 – ZERO in het Kwadraat, TextielMuseum, Tilburg

2015 – Zum Gedanken an Ruth Koblassa (1915-2010), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2015 – Zwischen Natur und Künstlichkeit – Schmuck von Daniel Kruger, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim

2016

2016 – 5 x 7: Early Career Australian Makers, Gallery Funaki, Melbourne (Zoe Brand, Annie Gobel, Marcos Guzman, Inari Kiuru en Lindy McSwan)

2016 – 10 Jahre Rotary Gestaltungspreis, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2016 – 18. Silbertriennale International, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2016 – 40 Jaar Ra, Sieraad Art Fair (SAF), Westergasfabriek, Amsterdam

2016 – 1488 Beads 16 Colours 7 Materials 1 Ceiling, The National, Christchurch (Manon van Kouswijk)

2016 – 2016 Mari Funaki Award for Contemporary Jewellery, Gallery Funaki, Melbourne

2016 – A Ferro e Fogo / Les Fers de la Passion, Galeria Reverso, Lissabon (Sophie Hanagarth)

2016 – Affären – eine Werkübersicht von Gerd Rothmann, Galerie Handwerk, München

2016 – Afke Golsteijn (Idiots) – objects, Galerie Marzee, Nijmegen

2016 – Alfred an Milli – Schmuck von Alfred Bauer, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2016 – Amber ChamberGallery Alternatives, Rome

2016 – Amber Chamber, Gallery, Vilnius

2016 – Amber Chamber, V&V, Wenen

2016 – Anna Heindl & Stefano Marchetti, Galerie Slavik, Wenen

2016 – Anton Cepka, Kinetic Jewelry, Esterházyho palác, Bratislava

2016 – Anziehend, von der Fibel zur Brosche, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Margit Jäschke)

2016 – April, Maybe May V&V, Wenen (Janna Syvänoja)

2016 – Archief van Schone Voorwerpen (Ladekast tentoonstelling), Galerie Phoebus, Rotterdam (door Liesbeth den Besten)

2016 – Gabi Veit, Argent Sauvage, Galerie TACTILe, Genève

2016 – Bead, The National, Christchurch (Frances Stachl)

2016 – Beautiful Mind, Ein Schmuckstück für Cranach, Kunstgewerbemuseum, Berlijn

2016 – Bernhard Schobinger und Annelies Štrba: Nach der Natur, Gallery S O, Solothurn

2016 – Berufskolleg Pforzheim – Brennpunkt, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2016 – Bettina Speckner, Ephemeral, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2016 – Between Black and White/Evert Nijland, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey)

2016 – Beyond bling, contemporary jewelry from the Lois Boardman Collection, Los Angeles County Museum of Art (LACMA), Los Angeles

2016 – Birds of a Feather, Galeria Reverso, Lissabon

2016 – Blueprint of an entire jewellery collection in 11 pieces, Galerie Beyond, Antwerpen (Liesbet Bussche)

2016 – Bram Wouters, Présenté | Parure Phantôme, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2016 – Bruce Metcalf, Sediment of Eros, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2016 – Butterflies et Bijoux, Louisa Guinness Gallery, Londen (Claude Lalanne)

2016 – Carmen Hauser – My Most Interior – A Place of Tranquility – jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2016 – Celebrate/Vieren, Sieraad Art Fair (SAF), Westergasfabriek, Amsterdam (in samenwerking met het Tropenmuseum, Amsterdam)

2016 – Chain, Gallery S O, Londen (Volker Atrops, Alexandra Bahlmann, Peter Bauhuis, David Bielander, Jonny Boyd, Esther Brinkmann, Caroline Broadhead, Maisie Broadhead, Lin Cheung, Carrie Dickens, Warwick Freeman, Lucie Gledhill, Andi Gut, Gésine Hackenberg, Sophie Hanagarth, Thérèse Hilbert, Peter Hoogeboom, Melanie Isverding, Karin Johansson, Kimiaki Kageyama, Manon van Kouswijk, Otto Künzli, Felix Lindner, Mikiko Minewaki, Marc Monzó, Sonia Morel, Ted Noten, Noon Passama, David Roux-Fouillet, Bernhard Schobinger, Barbara Schrobenhauser, Hans Stofer, Mirei Takeuchi, Lisa Walker)

2016 – Chinawear, Gallery Funaki, Melbourne (Peter Hoogeboom)

2016 – Christophe Desvallées, un dinandier contemporain, Galerie TACTILe, Genève

2016 – Christopher Thompson Royds – Natura Morta II – jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2016 – Clear Cut, Gallery Funaki, Melbourne (Blanche Tilden)

2016 – Clear Cut, The National, Christchurch (Crystal Chain Gang)

2016 – Colliers 2016, OONA, Berlijn (Pe/Ah)

2016 – Construct, The National, Christchurch (Craig McIntosh)

2016 – Counterpoint, Heejoo Kim, Young-I Kim, Galeria Reverso, Lissabon

2016 – Crowned! Dress to impress with Royal designs, Dubbltentoonstelling in Museum Rijswijk, Rijswijk en het Nederlands Zilvermuseum Schoonhoven, Schoonhoven

2016 – Cult, Stedelijk Museum ‘s-Hertogenbosch, Den Bosch

2016 – Dádiva, Galeria Alice Floriano, Porto Alegre

2016 – Daphne Krinos: Spotlight Exhibition, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten)

2016 – Das Tier im Blick, In Erinnerung an Juliane Noack, Kunststiftung des Landes Sachsen-Anhalt, Halle

2016 – Death occupies the space between us, Galerie Marzee, Nijmegen (Märta Mattsson)

2016 – Der Tiefenglanz, The National, Christchurch (Gavin Hipkins, Karl Fritsch)

2016 – Dissolved Revolved, Akademie Galerie, München (Naama Bergman, Emi Fukuda)

2016 – Double Happiness, The National, Christchurch (Moniek Schrijer)

2016 – Double Je, Artisans d’art et artistes, Palais de Tokyo, Parijs (Tzuri Gueta)

2016 – Double Visions, Art Complex Museum, Duxbury (Lisa & Scott Cylinder)

2016 – Dream Out Loud – Designing for Tomorrow’s Demands, Stedelijk Museum Amsterdam, Amsterdam

2016 – E. Jesus Defner & Helfried Kodré, Galerie Slavik, Wenen

2016 – Earring 3, Velvet da Vinci, San Francisco (Myung Urso)

2016 – eins . zwei . 3D, Villa Bengel, Idar-Oberstein (Beate EismannSvenja John)

2016 – Ela Bauer, Antenna; Floor Mommersteeg, Crystalline, Galerie Ra, Amsterdam

2016 – Engelien van den Dool, Presentatie papieren sieraden en objecten, CODA, Apeldoorn

2016 – Evil & I, Gallery Funaki, Melbourne (Thérèse Hilbert en Otto Künzli)

2016 – Fauve, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten) (Tomomi Arata, Sarah Enoch, Arline Fisch, Arata Fuchi, Seul Gi Kwon, Blanka Šperková, Karen Theusen Massaro, Rachelle Thiewes, Mizuko Yamada)

2016 – Felicitas, Joalheria contemporânea de Lisboa, Galeria Alice Floriano, Porto Alegre (Juliana Bezerra, Miriam Castro, Cristina Filipe, Nininha Guimarães, Inês Nunes, Filomeno Pereira de Sousa, Tereza Seabra, Carlos Silva, Catarina Silva, Diana Silva, Telma Simões, Inês Telles)

2016 – Felix Lindner, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2016 – Felix Lindner, Assemblage, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2016 – Five Munich Artists, Slippery like Sandpaper, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2016 – Flare, ATTA Gallery, Bangkok (Jiro Kamata)

2016 – Flare, Ornamentum Gallery, Hudson (Jiro Kamata)

2016 – Foxtail Chain. Ein Projekt der Firma Friedrich Roediger + Co., Hanau in Kooperation met der Staatliche Zeichenakademie, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2016 – Fr(ag)mented Fr(ag)ility, Ria Lins, Gésine Hackenberg en Brian Weissman, Galerie Beyond, Antwerpen

2016 – Frame München (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam))

2016 – Francis Willemstijn, Waaker – Slaaper – Droomer, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2016 – Frieda Doerfer, Eggs; Katrin Feulner, Work, Galerie Ra, Amsterdam

2016 – Gallery Artists, Gallery S O, Londen (Peter Bauhuis, David Bielander, Rudolf Bott, Kimiaki Kageyama, Otto Künzli, Marc Monzó, Bernhard Schobinger, Hans Stofer, Annelies Štrba, 7 oktober t/m 30 oktober)

2016 – Gallery Artists, Gallery S O, Londen (David Bielander, Christian Gonzenbach, Otto Künzli, Sally Marsland, Marc Monzó, Bernhard Schobinger, Lisa Walker, 4 februari t/m 30 juni)

2016 – Gerda Flöckinger CBE: Spotlight Exhibition, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten)

2016 – Gerti Machacek & Letizia Plankensteiner, Galerie Slavik, Wenen

2016 – Gesine Hackenberg, Around and about; Lore Langendries, Antidorcas LL 1601, Galerie Ra, Amsterdam

2016 – Gioielli vertiginosi, Palazzo Madama, Turijn

2016 – Go for Baroque: Opulence and Excess in Contemporary Art, Racine Art Museum, Racine (Tamara Grüner)

2016 – Haar! Menselijk haar in mode en kunst, Centraal Museum, Utrecht

2016 – Hanne Behrens: Spotlight Exhibition, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten)

2016 – Helga Zahn, Schmuck, Unikat und Serie, Kunstgalerie Altes Rathaus, Schwarzenbach an der Saale

2016 – Hi Cranky!, The National, Christchurch (Karl Fritsch)

2016 – Hibernate, Ornamentum Gallery, Hudson (Helena Lehtinen, 2003 – Hibernate, Galerie Metal, Kopenhagen (Helena Lehtinen, Eija Mustonen, Tarja Tuupanen), Tarja Tuupanen)

2016 – Himmlisch – Sonne, Mond und Sterne im Schmuck, Schmuckmuseum Pforzheim, Pforzheim (Margit Jäschke)

2016 – Idem, Galeria Reverso, Lissabon

2016 – Il Gioiello e il Viaggio, Museo del Gioiello, Vicenza

2016 – Impressions – Siegfried de Buck, Caroline Van Hoek, Brussel

2016 – Interchange, ATTA Gallery, Bangkok (Kath Inglis)

2016 – Iris Bodemer, jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2016 – Jasmin Matzakow, body x necklace x intention= base unit; Karin Herwegh, Merging memories, Galerie Ra, Amsterdam

2016 – Jewellery Box, Micheko Galerie, München (Lin Cheung)

2016 – Jewelry With Glass, Galerie Spektrum, München (Andrea Wagner)

2016 – Jiro Kamata, Ghost, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2016 – Joyce J. Scott: Spotlight Exhibition, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten)

2016 – Julie Blyfield, Rare Collection, The National, Christchurch

2016 – Julie Mollenhauer – jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2016 – Juwelen CODA Collectie, CODA, Apeldoorn

2016 – Karola Torkos, jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2016 – Katja Prins, Shifting Perspectives, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2016 – Kunst und Handwerk in feldgrauer Zeit, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2016 – KunstRAI 2016, Amsterdam (met onder meer Galerie Marzee (Nijmegen) Galerie Ra (Amsterdam) en Galerie Rob Koudijs (Amsterdam))

2016 – La Rhétorique du Lobe, Galeria Reverso, Lissabon

2016 – La Rhétorique du Lobe, Viceversa, Lausanne (Christian Balmer, Garance Brandely, Sophie Bouduban, Pia Farrugia, Kiko Gianocca, Anna Gleeson, Sophie Hanagarth, Herman Hermsen, Leonor Hipólito, Stephanie Jendis, Inari Kiuru, Beate Klockmann, Julie Mollenhauer, Marc Monzó, Sonia Morel, Philip Sajet, Fabrice Schaefer, Etsuko Sonobe, Bettina Speckner, Terhi Tolvanen, Luzia Vogt, Julia Weisbrod)

2016 – Lack – die Kunst der Oberfläche – Lacquer, the Art of Surface, Galerie Handwerk, München

2016 – Le Paris des Talents, Hôtel de Ville, Parijs (Tzuri Gueta)

2016 – Leder, Galerie Handwerk, München

2016 – Les Journées Européennes des Métiers d’Art 2016
Marianne Anselin, Julie Schmid, Gabi Veit, Galerie TACTILe, Genève

2016 – Look What I Did: New Rings by DOT, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2016 – Loot: Mad about Jewelry, Museum of Arts and Design (MAD), New York (Christopher Thompson Royds)

2016 – Madeleine – Lavinia Rossetti, Caroline Van Hoek, Brussel

2016 – Manfred Bischoff / Helpless in Gold, Galleria Antonella Villanova, Florence

2016 – Manon van Kouswijk, In Order Of Appearance, necklaces, Galerie Ra, Amsterdam

2016 – Many I Love Are Here, Gallery Funaki, Melbourne (Sally Marsland)

2016 – Margit Jäschke – Überraschung inbegriffen (Surprise Included) – jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2016 – Mari Ishikawa, Where does te prallel world exist?, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

2016 – Maria van Kesteren, Gemeentemuseum Den Haag, Den Haag

2016 – Märta Mattsson – Death Occupies The Space Between Us – jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2016 – Marzee International Graduate Show 2016, Galerie Marzee, Nijmegen

2016 – Matter of Perspective, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey) (Attai Chen)

2016 – Memory Vessels, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey) (Esther Knobel)

2016 – Michael Becker & Stephan Hampala, Galerie Slavik, Wenen

2016 – Microbiota, Arnaud Sprimont, Galerie Beyond, Antwerpen

2016 – MisjaB, Sieraad Art Fair (SAF), Westergasfabriek, Amsterdam

2016 – Modeschmuck der Gründerzeit – Geschliffene Preziosen aus Idar-Oberstein, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2016 – Moon, Gallery Deux Poissons, Tokyo (Marc Monzó)

2016 – Morphology, Gallery Funaki, Melbourne (Carlier Makigawa)

2016 – Natura Morta II, Galerie Marzee, Nijmegen (Christopher Thompson Royds)

2016 – New Works – Giulia Bonora, Caroline Van Hoek, Brussel

2016 – Nicola Heidemann & Maria Baumschlager, Galerie Slavik, Wenen

2016 – Nothing Old Nothing New – Daniel Kruger, Caroline Van Hoek, Brussel

2016 – Octavia Cook, Solid Veneer, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2016 – Of things unknown but longed for still by Carolina Apolonia, Galerie Beyond, Antwerpen

2016 – Off the Wall, ATTA Gallery, Bangkok (Jess Dare)

2016 – On my way to the record shop, Galeria Alice Floriano, Porto Alegre (Mia Maljojoki)

2016 – Orientalische Blankwaffen, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2016 – PAN, Amsterdam (met onder meer Galerie Marzee, Nijmegen en Galerie Rob Koudijs, Amsterdam)

2016 – Pareidolia, Gallery Funaki, Melbourne (Kiko Gianocca)

2016 – Past Present, The Grammar of Jewellery, Gallery Alternatives, Rome (Maria Rosa Franzin, Gigi Mariani)

2016 – Perceptions, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey) (Robert Baines)

2016 – Philip Sajet, Galleria Antonella Villanova, Florence

2016 – Philip Sajet, “Moi, je suis toi”, Galerie Biró, München

2016 – Private Confessions, Tekeningen en sieraden van beeldend kunstenaars, CODA, Apeldoorn

2016 – Ra Now/Ra Gallery 40 Years, Galerie Ra, Amsterdam

2016 – Raewyn Walsh & Shelley Norton, The National, Christchurch

2016 – Ralph Bakker, Bonding I, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2016 – Regard sur la Nouvel-Zélande, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer (Moniek Schrijer)

2016 – Rie Taniguchi: Spotlight Exhibition, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten)

2016 – Ring Talk – Karl Fritsch, Caroline Van Hoek, Brussel

2016 – Ron Arad Rocks!, Louisa Guinness Gallery, Londen

2016 – Rotterdam Contemporary (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam))

2016 – Rudolf Kocéa, jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2016 – Sam Tho Duong – 6. Hanauer Stadtgoldschmied, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2016 – Sand in a Bottle, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey) (Vered Kaminski)

2016 – Saturation Point, Gallery Loupe, Montclair (New Jersey) (Naama Bergman)

2016 – Schmuck 2016, München

2016 – Schmuck als künstlerisches Medium, Galerie Biró, München (Margit Jäschke)

2016 – Schmuckmarktpeisträger 2015 Kerstin Klix & Birgit Zimmer, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2016 – Schmuckstadtgespräch 25 Jahre Galerie Slavik, Galerie Slavik, Wenen

2016 – Science is silver, silence is gold, Galerie Pont & Plas, Gent (Akiko Kurihara)

2016 – Sculpture Objects Functional Art And Design, Navy Pier Festival Hall, Chicago (met onder meer Galerie Noel Guyomarc’h)

2016 – Seventies music-fashion-design, Gorcums Museum (Hans Appenzeller, Gijs Bakker, Françoise van den Bosch, Caroline Broadhead, Paul Derrez, Suzanne Esser, Anne Finlay, Maria Hees, Marion Herbst, Susanne Heron, Esther Knobel, Emmy van Leersum, Lous Martin, Harriët Mastboom, Frans van Nieuwenborg, Bruno Ninaber van Eyben, Melanie Oudemans, Ruudt Peters, Marga Staartjes, Sheila Teague, Max Rond, Charlotte van der Waals, Martijn Wegman, Carine Wintermans, Anna Zadowski)

2016 – Sieraad Art Fair (SAF), Westergasfabriek, Amsterdam

2016 – Silke Trekel – Japanese Impressions – jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2016 – Skin – Florie Dupont, Caroline Van Hoek, Brussel

2016 – Skin, La Superficie del Gioiello, Museo del Gioiello, Vicenza

2016 – Sorte de Noir, Sorte de Blanc – Beate Klockmann, Caroline Van Hoek, Brussel

2016 – Staatliche Zeichenakademie, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2016 – Suzan Rezac: The Quiet Mind (Garden Diaries), Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten)

2016- Synthetic Fruits and transmuted circles, Galeria Alice Floriano, Porto Alegre (Helena Johansson Lindell)

2016 – Tabea Reulecke, jewellery and objects, Galerie Marzee, Nijmegen

2016 – TEFAF, Maastricht (met onder meer Didier Ltd (Londen), Yufuku Gallery (Tokyo))

2016 – Tender Touchment by Robert Smit, Caroline Van Hoek, Brussel

2016 – Terram, Galeria Thomas Cohn, São Paulo (Ruudt Peters)

2016 – Terram – Iam, Galerie Spektrum, München (Ruudt Peters)

2016 – The Boldness of Calder, Louisa Guinness Gallery, Londen

2016 – The Group: Home-wares, The National, Christchurch (Julia Holderness)

2016 – The Will/The Name of the Rose, Ornamentum Gallery, Hudson (Tanel Veenre)

2016 – Theatre of Detail, The National, Christchurch (Jess Dare, Sue Lorraine, Catherine Truman)

2016 – Tobias Alm, The Châtelaine, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2016 – Today and Tomorrow, Japanese contemporary jewellery, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede

2016 – Trait d’Union, Nina Sajet, Philip Sajet, Beate Klockmann, Galerie Noel Guyomarc’h, Montréal

2016 – Ulrike Knab & Annelies Planteijdt, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2016 – Unlikely beauty by Juan Harnie and Margarida Carvalho, Galerie Beyond, Antwerpen

2016 – Up close & far away: Catherine Truman, jewellery, Sue Lorraine, jewellery, Jess Dare, jewellery, Kath Inglis, jewellery, Galerie Ra, Amsterdam

2016 – Various Artists, Nieuwe Oogst, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2016 – Vera Siemund – jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2016 – Vernieuwd Verleden – in sieraden van Evert Nijland en hedendaagse kunst, CODA, Apeldoorn

2016 – Vom Stahlgraveur zum Schmuckgestalter, Villa Bengel, Idar-Oberstein (Ludwig Bauer, Hans Marx)

2016 – Where does te parallel world exist?, Bayerischer Kunstgewerbeverein, München (Mari Ishikawa)

2016 – White Noise & The Woolgatherer, The National, Christchurch (Chloe Rose Taylor, Emma Wallbanks)

2016 – Wie es Euch gefällt – As you like it, Galerie Biró, München

2016 – Wiener SchmucktageÖsterreichisches Museum für angewandte Kunst (MAK), Wenen

2016 – Wilhelminaring, CODA, Apeldoorn (overzicht van de winnaars)

2016 – Winterreise 25 Jahre Galerie Slavik, Galerie Slavik, Wenen (Kazumi Nagano)

2016 – Yael Friedman: Scarabaeus, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten)

2017

2017 – 3D-Schmuck – Internationale und Österreichische Schmuckpositionen, V&V, Wenen (Elizabeth Armour, Peggy Bannenberg, Ela Bauer, Mark Bloomfield, Maria Eife, Birgit Laken, Lynne McLachlan, Ann Marie Shillito, Kathy Vones, Silvia Weidenbach)

2017 – 22nd Annual exhibition of the gallery’s artists, Galerie Noel Guyomarc’h, Montréal (Andrea Wagner)

2017 – 175 Jahre Friedrich Kreuter & Co. Hanau (1842-1987), Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2017 – 4000 Years of Jewelry Design, A Contemporary Interpretation, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten) (Curtis Arima, Christa Lühtje, Claudio Pino)

2017 – À fleur d’ateliers, Musée de la Vie romantique, Parijs (Tzuri Gueta, Bruno Livrelli, Laurence Oppermann)

2017 – A Tribute to Nel Linssen – jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2017 – A. Beehre / M. McFarlane / N. Shanley, The National, Christchurch

2017 – Accessoirement, Centre Culturel Coréen, Parijs (Marion Delarue, Marine Dominiczak, Annie Sibert)

2017 – Aire Negro, Alejandra Solar, Galerie Beyond, Antwerpen

2017 – Ambroise Degenève, Azimut, Galerie TACTILe, Genève

2017 – Annelies Planteijdt – Mooie stad – Album – jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2017 – Antje Dienstbir, Dialoog, Galerie Ra, Amsterdam

2017 – Arata Fuchi: Spotlight Exhibit, Mobilia Gallery, Cambridge

2017 – Around and about, Galerie Pont & Plas, Gent (Gésine Hackenberg)

2017 – Asagi Maeda, Mobilia Gallery, Cambridge

2017 – Assemblage, OONA, Berlijn (Felix Lindner)

2017 – Au fil del’autre, Galerie Samagra, Parijs (Marianne Anselin,Valentine Herrenschmidt)

2017 – Back to the Future in South Korea, Galerie Ra, Amsterdam (Yongjin Chung, Jimin Kim, Sanghoon Kim, Bogki Min)

2017 – Balanced Tension: Anne Achenbach, Paul Adie, Florian Milker, Adam Grinovich, Galerie Beyond, Antwerpen

2017 – BAM Biennial 2016: Metalmorphosis, Bellevue Arts Museum, Bellevue (Washington) (Mary Lee Hu, Nancy Worden)

2017 – Belgians and Swedes: Karen Vanmol – Anneleen Swillen – Jonathan Hens – Tine de Ruysser -Arnaud Sprimont & Karin Roy Andersson – Anna Norrgrann – Linnéa Eriksson – Hanna Liljenberg – Sanna Svedestedt Carboo, Galerie Beyond, Antwerpen

2017 – Benedikt Fischer, Beasting it Up, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2017 – Beppe Kessler, schilderijen, tekeningen, sieraden, LaKaserna, Bad Nieuweschans

2017 – Beppe Kessler, Signs of Life, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2017 – Bernhard Schobinger, After Nature, Gallery S O, Londen

2017 – Berührungspunkte – neue Schmuckarbeiten von Fritz Maierhofer und Margit Hart, Alja & Friends, Wenen

2017 – Big, Bold & Beautiful, Bloemlezing uit de CODA Collectie, CODA, Apeldoorn

2017 – Binnenstebuiten-Buitenstebinnen, Cécile van Eeden Sieraden, Eindhoven (Maria van Kesteren)

2017 – Blanco, Galerie Benjamin Eck, München (Marion Blume, Christine Bukkehave, Aaron Patrick Decker, Réka Fekete, Marit van Heumen, Anke Huyben, Jen Reich, Christie Schellings, Sangji Yun, Babs Zwanink)

2017 – Body Art, Tropenmuseum, Amsterdam

2017 – Body, Movement, Structure. Contemporary Jewellery and its Construction, Museo Nazionale delle Arti del XXI Secolo, Rome (Giampaolo Babetto, David Bielander, Helen Britton, Monica Cecchi, Peter Chang, Philip Sajet)

2017 – Bron, CODA, Apeldoorn (Ruudt Peters)

2017 – Catherine Truman: No surface holds, JamFactory, Adelaide (reizende tentoonstelling)

2017 – Celebration (Ralph Bakker, Alexander Blank, Marion Blume, Sungho Cho, Octavia Cook, Nhat-Vu Dang, Bettina Dittlmann, Dittlmann & Jank, Benedikt Fischer, Jantje Fleischhut, Hans Hovy, Mari Ishikawa, Melanie Isverding, Jiro Kamata, Daniel Kruger, Felieke van der Leest, Niklas Link, Bruce Metcalf, Evert Nijland, Karen Pontoppidan, Katja Prins, Fabrice Schaeffer, Claude Schmitz, Bettina Speckner, Terhi Tolvanen), Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2017 – César, La Rétrospective, Centre Pompidou, Parijs

2017 – Chaos, Alliages, Lille (gecureerd door Jorge Manilla en Juan Riusech)

2017 – Circles, Galerie Beyond, Antwerpen (Helen Friesacher-Borst)

2017 – Clivages, Musée de Minéralogie MINES ParisTech, Parijs (Sébastien Carré, Regina Dabdab, Katharina Dettar, Patrícia Domingues, Ana Carolina Escobar, Marion Fillancq, Elvira Golombosi, Ulrike Kampfert, Julia Maria Künnap, Jordane Somville, Edu Tarín)

2017 – Collect 2017, International art fair for contemporary objects, Saatchi Gallery, Londen (met onder meer Galerie Marzee (Nijmegen), Gallery S O (Londen en Solothurn), Katie Jones)

2017 – Collection de la Ville, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2017 – Corpus 8 – Digression, Maison de Victor Hugo, Parijs (Cathy Abrial, Brune Boyer, Christophe Burger, Véronique Buri, Olivier Daunay, Marie Debouge, Florence Lehmann, Astrid Meyer, Suzanne Otwell-Nègre, Maud Rottier)

2017 – Dame e Cavalieri,  Gioielli delle Onorificenze, Museo del Gioiello, Vicenza

2017 – Dana Hakim – Crafted Fear – jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2017 – Daniel Kruger, Beads, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2017 – Das Silber des Mondes – Berberschmuck aus Algerien, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2017 – David Clarke, objecten, Galerie Marzee, Nijmegen

2017 – De pérolas para o ar, Galeria Reverso, Lissabon

2017 – Débris Fertiles, Les Bijoux Résilients, LA Joaillerie par Mazlo, Parijs (Xus Anglès, Núria Anguren, Montse Basora, Gemma Canal, Lourdes Carmelo, Ramón Puig Cuyàs, Nicole Deuster, Carla Garcia Durlan, Alicia Giráldez, Lola Gratacos, Sebastià Macia, Clara Niubò, Carme Roher, Fátima Tocornal, Silvia Walz)

2017 – Denise Barr: Spotlight Exhibit, Mobilia Gallery, Cambridge

2017 – Dichtbij en veraf, Schilderijen en sieraden – Beppe Kessler, Sociaal-Economische Raad, Den Haag

2017 – Die Sammlung Bollmann – Schmuck von 1970-2015Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2017 – Digilog by Jee Hye Kwon, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten)

2017 – Dorotha Prühl & Otto Künzli, so nah – so fern, Galerie Marzee, Nijmegen

2017 – Down the Rabbit Hole, Galerie Beyond, Antwerpen (Dabin Lee)

2017 – Emerge, Jiro Kamata, Galerie Beyond, Antwerpen

2017 – Emotional Nudity, Curieuse Galerie, Patijs (Mathilde Bascaules, Stéphanie Bila)

2017 – Empreintes 2017, Alliages, Lille

2017 – Entre pierres et terres, Galerie Kara, Parijs (Claire Marfisi)

2017 – Erratic, Galerie Hebert, Parijs (Vered Babaï)

2017 – Esther Suárez, Relocated Gifts, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2017 – et cetera, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer (Nadja Soloviev)

2017 – Eva van Kempen, Klaar om te dragen, Museum de Fundatie, Kasteel het Nijenhuis, Heino

2017 – Exposé, Espace Solidor, Cagnes-sur-Mer

2017 – Exposiçao de Inauguraçao, Galeria Alice Floriano, São Paulo

2017 – Familienschätze, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2017 – Felieke van der Leest, Jewelrassic Parc, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2017 – Finest Selection X, Galerie Beyond, Antwerpen (Anne Achenbach, Paul Adie, Carolina Apolonia, Alexander Blank, Jantje Fleischhut, Helen Friesacher, Adam Grinovich, Gésine Hackenberg, Mielle Harvey, Jonathan Hens, Yu Hiraishi, Cynthia Jacobs, Jeannette Jansen, Jiro Kamata, Jenny Klemming, Hanna Liljenberg, Florian Milker, Jillian Moore, Nora Rochel, Karin Roy Andersson, Tine De Ruysser, Alejandra Solar, Arnaud Sprimont, Jelizaveta Suska, Anneleen Swillen, Amy Tavern, Karen Vanmol, Timothy Veske-McMahon, Brian Weissman)

2017 – Fire Works, Gallery S O, Londen (Phoebe Cummings, Laura Ford, Kiko Gianocca, Christian Gonzenbach, Malene Hartmann Rasmussen, Tony Hayward, Manon van Kouswijk, Aneta Regel, Anders Ruhwald, Bernhard Schobinger, Richard Slee, Hans Stofer)

2017 – Flóra Vági & Castello Hansen, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2017 – Florian Weichsberger – Warrior – jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2017 – Fragments de Nature, Calligrane, Parijs (Edith Bellod)

2017 – Frans Beelen, sieraden, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede

2017 – Friedrich Becker Preis Düsseldorf 2017, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2017 – Friedrich Becker Preis Düsseldorf 2017, Stadtmuseum Düsseldorf, Düsseldorf

2017 – Frozen Moment – The Night, Jelizaveta Suska, Galerie Beyond, Antwerpen

2017 – Gallery Artists, Gallery S O, Londen (David Bielander, Lin Cheung, Christian Gonzenbach, Marc Monzó, Bernhard Schobinger, Bettina Speckner, Hans Stofer)

2017 – Gefährten – Schmuck & Objekte von Saskia Detering und Peter Frank, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2017 – Georg Dobler, Jewellery, Galerie Ra, Amsterdam

2017 – Georg Dobler. Schmucke Stücke – Pretty Pieces, Students, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2017 – Ghost, OONA, Berlijn (Jiro Kamata)

2017 – Gijs Bakker, Black to White, Borzo Gallery, Amsterdam

2017 – Gijs Bakker, Black to White, Caroline Van Hoek, Brussel

2017 – Gioielli Funzionali, Museo del Gioiello, Vicenza (Gecureerd door Alba Cappellieri)

2017 – Goud! Horloges en juwelen van Sophia Lopez SuassoCromhouthuis, Amsterdam

2017 – Gourmandises, Galerie Naïla Monbrison, Parijs (Giampaolo Babetto, Christiane Billet, Brita, Paloma Canivet, Taher Chemirik, Corinna Coutouzi, Violaine Febvret, Marilyne Fontenelle, Catherine le Gall, Gilles Jonemann, Sophie de Kinkelin, Géraldine Luttenbacher, Rose Morant, Delphine Nardin, Juliette Polac, Chelo Sastre, Giorgio Vigna, Anke Vrignon)

2017 – Graduates 2015 – Work in Progress – jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen (Katharina Dettar, Carrie Dickens, Alžběta Dvořáková, Lilian Mattuschka, Dana Seachuga, Esna Su, Edu Tarín)

2017 – Graduation Show, Gerrit Rietveld Academie, Amsterdam

2017 – Graziano Visintin – The Bright Science of Gold – jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2017 – GrisGris, CODA, Apeldoorn

2017 – Guilty Pleasures, GalerieH200, Groningen (Teunis van de Kamp)

2017 – Halle/Saale, Villa Bengel, Idar-Oberstein (Sophie Baumgärtner, Jutta Kallfelz, Rudolf Kocéa, Christine Matthias)

2017 – Hanauer Bürger tragen Schmuck – Fotodokumentation der Hanauer Künstlerin Sanja Zivo, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2017 – Helen Britton & David Bielander, Giftbox, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2017 – Helena Lehtinen, Eija Mustonen and Tarja Tuupanen – Hibernate – jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2017 – Here and Now – David Huycke, Caroline Van Hoek, Brussel

2017 – Hermann Jünger (1928-2005) Schmuckstücke – Fundstücke. In Erinnerung, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2017 – Hermien Cassiers, Lavinia Rossetti, Moniek Schrijer, Valor doesn’t await the passing of years, Caroline Van Hoek, Brussel

2017 – Het Wilde Oog – Corrie & Joseph – traditional Dutch garments, ‘kraplappen’, adapted by contemporary artists, Galerie Marzee, Nijmegen

2017 – Hibernate, Platina, Stockholm (Eija Mustonen)

2017 – Holy Tools, LA Joaillerie par Mazlo, Parijs (Lisa & Scott Cylinder, Guillaume Delaperriere, Juanjo Garcia Martin, Robert Mazlo, Xavier Monclùs, Jo Pond, Katja Prins, Quars d’una (Sandra Llùisa, Clara Niùbo, Carla Garcia Durlan, Maria Diez Serrat), Fabrizio Tridenti, Gabi Veit)

2017 – Hommage an Manfred Bischoff, Galerie Handwerk, München (Giampaolo Babetto, Manfred Bischoff, Johanna Dahm, Georg Dobler, Gabi Dziuba, Hermann Jünger, Kadri Mälk, Bruno Martinazzi, Erico Nagai, Francesco Pavan, Dorothea Prühl, Ramon Puig Cuyàs, Gerd Rothmann, Bernhard Schobinger, Hubertus von Skal, Peter Skubic, Robert Smit, Graziano Visintin)

2017 – In Der National Collection, The National, Christchurch (Sandra Schmid, Caroline Thomas)

2017 – Inside Outside, The National, Christchurch (Mary Curtis)

2017 – Interferenz, Gallery Funaki, Melbourne (Thanh Truc Nguyen)

2017 – Internationale Marzee-eindexamententoonstelling 2017, Galerie Marzee, Nijmegen (Katharina Dettar, Carrie Dickens, Alžběta Dvořáková, Lilian Mattuschka, Dana Seachuga, Esna Su, Edu Tarín)

2017 – Intertwined, 10 jaar Haarlems Sieraad CollectiefPaviljoen Welgelegen, Haarlem (Sylvia Blickman, Brigit  Daamen, Hilde Foks, Jennifer Hoes, Floor Max, Annemiek Steenhuis)

2017 – Intrecci preziosi, Museo del Gioiello, Vicenza

2017 – Iris Eichenberg, Rizoma, Galeria Alice Floriano, São Paulo

2017 – Italienische Schmuckkunst, Maria Rosa Franzin & Gigi Mariani, Galerie Slavik, Wenen

2017 – Jacquelien Sluis: sieraden, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede

2017 – Jee Hye Kwon: Spotlight Exhibition, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten)

2017 – Jewelry Is My Dearest Sin, Philip Sajet & Petra Zimermann, Ornamentum Gallery, Hudson

2017 – Jewelry of Ideas: Gifts from the Susan Grant Lewin Collection, Cooper Hewitt, Smithsonian Design Museum, New York (Giampaolo Babetto, Friedrich Becker, Jamie Bennett, Manfred Bischoff, Attai Chen, Robert Ebendorf, Arline Fisch, Thomas Gentille, Beppe KesslerOtto Künzli, Kazumi Nagano, Ted NotenJoyce J. Scott, Kiff Slemmons, Ramona Solberg)

2017 – Jillian Moore, Misanthropogenic Extinction, Harlan Gallery, Greensburg

2017 – Jose Marin: Primavera, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten)

2017 – Joyas Sensacionales, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede

2017 – Julia Walter – New objects and jewellery skimmed from dreams, journeys and real life, Galerie Marzee, Nijmegen

2017 – Juliane Brandes – 4HANDS – or how much sculpture can jewellery handle – jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2017 – Junction, OONA, Berlijn (Svenja John)

2017 – Kaleidoscoping, Galerie Beyond, Antwerpen (Nora Rochel)

2017 – Kathleen Fink, Bestiary, Caroline van Hoek, Brussel

2017 – Kindertijd, Galerie Pont & Plas, Gent (Nataliya Vladychko)

2017 – Klasse Mackert – Freie Kunst / Gold und Silberschmieden ADBK Nürnberg, DE – 3 im Weggala, 6 auf Kraut – jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2017 – Knocking on Heaven’s door, Annamaria Zanella & Renzo Pasquale, Galerie Slavik, Wenen

2017 – KunstRAI 2017, Amsterdam (Galerie Beyond, Galerie Marzee, Galerie Ra, Galerie Rob Koudijs)

2017 – Les Bagues, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs

2017 – Lievelingen van Anne-Karlijn van Kesteren, Museum Arnhem, Arnhem

2017 – Lievelingen van Charlotte Bik, Museum Arnhem, Arnhem

2017 – Lines & Surfaces, Karen Vanmol, Timothy Veske-McMahon, Yu Hiraishi, Kirsten Spuijbroeck, Galerie Beyond, Antwerpen

2017 – Liv Blåvarp: Jewelry, Lillehammer Kunstmuseum, Lillehammer

2017 – Loot: Mad about Jewelry, Museum of Arts and Design (MAD), New York

2017 – Louise O’Neill: Spotlight Exhibition, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten)

2017 – Lucy Sarneel, Private Territory in Public, CODA, Apeldoorn

2017 – Mah Rana: Cloudy, Gallery S O, Londen

2017 – Making our Mark, Bellevue Arts Museum, Bellevue (Washington) (Nancy Worden)

2017 – Marc Monzó: Fire House Sky Table Flower, Stedelijk Museum ‘s-Hertogenbosch, Den Bosch

2017 – Marion Blume, Branch – No Branch, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2017 – Marzee Graduates @CODA, CODA, Apeldoorn (Manami Aoki, Macarena Bernal, Katherine Hubble, Koen Jacobs, Maria Konschake, Dabin Lee, Seulki Lee, Kuai Lu, Shahrzad Motallebi, Natalie Nicholson, Stephanie O’Leary, Ángela Ponce, Hansel Tai, Hanna-Maria Vanaküla, Lena Wunderlich, Chenghuiyuan Xu, Jing Yang)

2017 – Materia, Galerie Objet Rare, Parijs (Susanna Baldacci, Corrado de Meo, Flavia Fenaroli, Maria Rosa Franzin, Caterina Zanca)

2017 – Medusa, Bijoux et tabousMusée d’Art moderne de la Ville de Paris, Parijs

2017 – Meesterlijk, Design en Ambacht, Westergasfabriek, Amsterdam (Judith Bloedjes, Lydia Bremer, Paul Derrez, Dubbelop, Eigenmann, Caron Fitzpatrick, Birgit Laken, Daniel Moesker Jewellery, Iris Nijenhuis, Odinski Jewels, Dario Scapitta, Vakschool Schoonhoven)

2017 – Meesterstukken 2017, Nederlands Zilvermuseum, Schoonhoven

2017 – Mes curiosités, Galerie Paul-Louis Flandrin, Parijs (Patricia Lemaire)

2017 – Met passie verzameld, met liefde geschonken, CODA, Apeldoorn

2017 – Modernist Jewellery, National Museum of Scotland, Edinburgh

2017 – Moments of Sky, Mielle Harvey, Galerie Beyond, Antwerpen

2017 – Mooie stad, Annelies Planteijdt, CODA, Apeldoorn

2017 – Moon, Gallery Funaki, Melbourne (Marc Monzó)

2017 – Myung Urso: Trans-Form, Velvet da Vinci, San Francisco

2017 – Neuerwerbungen und Schenkungen für die Sammlung des Deutschen Goldschmiedehauses, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2017 – New Jewellery from China, Gallery Funaki, Melbourne (Bifei Cao, Xiang Dai, Xin Guo, Xiaowang Huang, Li Liang, Xiao Liu, Jie Sun, Fei Teng, Kezhen Wang, Mian Wu)

2017 – New Works by Ramón Puig Cuyàs, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

2017 – Nicole Beck – Blown Up – jewellery, Galerie Marzee, Nijmegen

2017 – Nieuwe verleidingen, Aanwinsten en schenkingen sieradencollectie CODA, CODA, Apeldoorn

2017 – Niki Ulehla, Puppets and other Pendants, Jewelers’ Werk Galerie, Washington

2017 – Niklas Link, Face ID Variety, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2017 – Nils Hint, The Gatherer is King, Jorge Manilla, Impossible to imagine, Galerie Ra, Amsterdam

2017 – No Paradise But Jewellery, OONA, Berlijn (Petra Zimmermann)

2017 – Noam Elyashiv, sieraden en tekeningen, Galerie Marzee, Nijmegen

2017 – Noon Passama, 0-9, Galerie Ra, Amsterdam

2017 – Not just telling stories, The National, Christchurch (Frances Stachl)

2017 – Nukleus, Paare im Schmuck, Galerie Rosemarie Jäger, Hochheim (Thérèse Hilbert, Otto Künzli)

2017 – O Retrato na Jóia, Galeria Reverso, Lissabon

2017 – Object Rotterdam

2017 – Oligoply, The National, Christchurch (Octavia Cook, Jane Dodd, Anna Wallis)

2017 – Opening, The National, Christchurch

2017 – Opening Show, Galerie Door, Mariaheide (met onder meer Klara Brynge, Eva Burton, Mielle Harvey, Idiots)

2017 – Ormolu, Gallery Funaki, Melbourne (Julie Blyfield, Kirsten Coelho)

2017 – PAN, Amsterdam (A. Aardewerk Antiquair Juwelier, Eigenmann Juwelen, Galerie Marzee, Galerie Rob Koudijs, Hemke Kuilboer Juweliers en Steltman Juwelier)

2017 – Paper Art 2017, CODA, Apeldoorn (Naomi McIntosh)

2017 – Past Is Present: Revival Jewelry, Museum of Fine Arts Boston, Boston

2017 – Paul Derrez, Connect & Celebrate, Galerie Ra, Amsterdam

2017 – Pensieri Preziosi 13, Margit Hart e Piergiuliano Reveane: gioielli da  pensare, Oratorio di San Rocco, Padua

2017 – Pérégrinations autour du bijou contemporain, Galerie Bettina, Parijs (Marion Delarue, Heejo Kim, Jun Konishi, Li Liang, Annie Sibert, Céline Sylvestre)

2017 – Peter Hoogeboom, Broken, Galerie Ra, Amsterdam

2017 – Peter Hoogeboom, Schlamm, Galerie Biró, München

2017 – Philomène Hoël, Keep it longer, Gallery S O, Londen

2017 – Pierce Healy: Contemporary Jewellery Why Hast Thou Forsaken Me? The Musical!, Velvet da Vinci, San Francisco

2017 – Point, Line and Plane, Yu Hiraishi, Galeria Reverso, Lissabon

2017 – Por Esse LadoGaleria Alice Floriano, São Paulo (Marina Sheetikoff)

2017 – Powermask, Wereldmuseum Rotterdam (gecureerd door Walter van Beirendonck)

2017 – Product Design ArtEz Arnhem NL – ‘Forms & Fictions’, Galerie Marzee, Nijmegen (gecureerd door Renate Volleberg)

2017 – Quidam, Galerie Wittenbrink, München (Otto Künzli)

2017 – Ralph Bakker, Bonding II, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2017 – Rebecca Hannon: Contemporary Camouflage, Mobilia Gallery, Cambridge

2017 – Rebecca Hannon, Life Preserver, Ornamentum Gallery, Hudson

2017 – Recent works: weathered and worn, Gallery Funaki, Melbourne (Marian Hosking)

2017 – Regard sur la Nouvelle-Zélande, The National, Christchurch (gecureerd door Olga Zobel)

2017 – Réka Fekete, Happy to be here, Galerie Ra, Amsterdam

2017 – Remains, Sienna Patti, Lenox (Märta Mattsson)

2017 – Renate Heintze – selection of jewellery from 1977 until 1989, Galerie Marzee, Nijmegen

2017 – Repatriation / Moa Hunter Fashions, The National, Christchurch (Areta Wilkinson, Mark Adams)

2017 – Rewind Forward, 10 years footwear deign from ArtEZ NL, Galerie Marzee, Nijmegen

2017 – Rotterdam Contemporary, Rotterdam (met onder meer Galerie Ra (Amsterdam))

2017 – Sae Honda, Future Primtive, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2017 – Sarah Enoch: Plastarelles, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten)

2017 – Schmuck 2017, München (Marion Delarue, Helena Johansson Lindell)

2017 – Schmuck Material Handwerk Kunst / Jewellery Materials Craft Art, Landesmuseum Zürich, Zürich (Max Bill, Johanna Dahm, René Lalique, Meret Oppenheim, Bernhard Schobinger)

2017 – Schmuckbegehren – eine internationale Privatsammlung, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2017 – Schmuckkunst, Michael Becker, Galerie Slavik, Wenen

2017 – Schmuckkunst und Federkleid, Galerie Slavik, Wenen

2017 – Schmuckmarktpreisträger 2016: Made in Hanau, Michel Pfister, Christine Schönau, Claire Selby, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2017 – Schmucksymphonie und Farbenpracht / Jewellery Symphony and Colours Galore, Galerie Slavik, Wenen (met onder meer Georg Dobler, Nicola Heidemann, Heidemarie Herb, Margit Jäschke, Helfried Kodré, Gerti Machacek, Silke Spitzer)

2017 – Sieraad Art Fair (SAF), Westergasfabriek, Amsterdam

2017 – Sieraden, De beste jonge internationale sieraadontwerpers geselecteerd door Marzee, Museum Het Valkhof, Nijmegen

2017 – Sieraden – Makers & DragersMuseum Volkenkunde, Leiden

2017 – Sieraden: ontwerpen in prent en tekening, Rijksmuseum Amsterdam, Amsterdam

2017 – Sieraden Solo, 10 jaar Haarlems Sieraad Collectief, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede

2017 – Sigilli: Segni e Identita, Museo del Gioiello, Vicenza

2017 – Silvia Weidenbach, Villa Bengel, Idar-Oberstein

2017 – Sofia Björkman . Beppe Kessler, Galeria Reverso, Lissabon

2017 – Sometimes it Snows in April, The National, Christchurch (Steve Carr)

2017 – Special Occasion Jewelry, Mobilia Gallery, Cambridge

2017 – Staatliche Zeichenkademie Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2017 – Stralen & Reflecteren, Atelier Néerlandais, Parijs

2017 – Styledrive, Stedelijk Museum, ‘s-Hertogenbosch, Den Bosch

2017 – Summer Show, Galerie Beyond, Antwerpen

2017 – SuperValue, Chloe Rose Taylor, The National, Christchurch

2017 – Suzan Rezac: Spotlight, Mobilia Gallery, Cambridge

2017 – Suzanne Pugh: Post Pastoralia, Velvet da Vinci, San Francisco

2017 – Ted Noten, Drawer’s Delight, 3 decades of new & unearthed treasures, Ornamentum Gallery, Hudson

2017 – TEFAF, New York (met onder meer Yufuku Gallery (Tokyo))

2017 – Thanh Truc Nguyen, Magisch, Galerie Ra, Amsterdam

2017 – The Burt Brailsford Ethnoarcheological Studies, The National, Christchurch (Jacquelyn Greenbank)

2017 – The Translucent Treasures of Seul Gi Kwon, Mobilia Gallery, Cambridge

2017 – The trees have names, Studio Ingot, Victoria (Vicki Mason)

2017 – Thea Tolsma, Hidden Messages, Galerie Ra, Amsterdam

2017 – Titanesque, Galerie Elsa Vanier, Parijs (Marianne Anselin, Florence Croisier, Laurent Diot, Nathalie Dimitrovic, Karen Gay, Roland Kawczynski, José Marin, Meghan O’Rourke, Agathe Saint Girons, Fabrice Schaefer, Vanessa Williams, Claire Wolfstirn)

2017 – Tore Svensson, sieraden, Galerie Marzee, Nijmegen

2017 – Tresor, Bazel (Galerie Marzee, Galerie Rosemarie Jäger)

2017 – Triennale Européenne du Bijou Contemporain / De Europese Triennale voor Hedendaagse Sieraden / The European Triennial for Contemporary Jewellery, Anciens Abattoirs, Mons

2017 – Triptique: la vie, l’amour, la mortLA Joaillerie par Mazlo, Parijs (Zoe Arnold, Lisa & Scott Cylinder, Kranitzky & Overstreet, Asagi Maeda, Robert Mazlo, Barbara Paganin)

2017 – Tzuri Gueta, Carrousel du Louvre, Parijs

2017 – Unikate, Schmuck Pforzheimer Gestalter, Schütt, Pforzheim (Hans Bauer, Iris Bodemer, Georg Dobler, Frieda Dörfer, Ute Eitzenhöfer, Katrin Feulner, Jesamine Frei, Spencer Gaudoin, Andi Gut, Tamara Grüner, Winfried Krüger, Kerstin Mayer, Yasutaka Okamura, Oliver Schmidt, Johannes Stoll, Olga Struck, Sam-Tho Duong, Sylvia Witzenmann

)

2017 – Verwondering, Ra Books, Sieraad Art Fair (SAF), Westergasfabriek, Amsterdam (samengesteld door Marjan Unger)

2017 – Waanzinnige sier, CODA, Apeldoorn (sieraden van Sylvia Blickman, Brigit Daamen, Hilde Foks, Marianne van Heeswijk, Jennifer Hoes, Cecil Kemperink, Floor Max, Carla Nuis, Josja Schepman, Miriam Slaats, Annemiek Steenhuis, Liesbeth van Well)

2017 – Wechselspiel – Präsentation der Fachschule Pforzheim, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2017 – Wiener SchmucktageÖsterreichisches Museum für angewandte Kunst (MAK), Wenen (Marion Blume)

2017 – Willemijn de Greef – Recollection I – installation, Galerie Marzee, Nijmegen

2017 – Willemijn de Greef, Shifting context, Caroline Van Hoek, Brussel

2017 – Winterreise, Galerie Slavik, Wenen (met onder meer Ralph Bakker, Michael Becker, Maria Rosa Franzin, Helen Friesacher, Anna Heindl, Nicola Heidemann, Tomas Hoke, Jiro Kamata, Gigi Mariani, Melanie Nützel, Silke Trekel)

2017 – Horta & Wolfers, Heropening van de juwelierszaak Wolfers Frères, 1912, Jubelparkmuseum, Brussel

2017 – World on a String: Exploring Contemporary Interpretations of Bead Work, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten)

2017 – XXL, Vivienne Art Galerie, Parijs (Michèle Forest, Florence Lemoine, Suzanne Otwell-Nègre, Françoise Wintz, Claire Wolfstirn)

2017 – Yoshiko Yamamoto: Fifty Years of my Life’s Work, Mobilia Gallery, Cambridge

2017 – Yoshiko Yamamoto: Fifty Years of my Life’s Work, Survey Two: 1967-2017, Mobilia Gallery, Cambridge

2017 – Zooanthropia, Galerie Design & Nature, Parijs (Marion Delarue, Kiko GianoccaSophie Hanagarth, Lore Langendries, Noon PassamaMallory Weston)

2018

2018 – Akadmie der Bildenden Künste Nürnberg, Class of Suska Mackert, Galerie Marzee, Nijmegen

2018 – American Craft Show, Baltimore (Lisa & Scott Cylinder)

2018 – Ammeli Engström, My hands, Galerie Ra, Amsterdam

2018 – Alles of niets, collectie Jurriaan van den Berg, CODA, Apeldoorn

2018 – Andrea Wippermann, Kuriosita Fantastikae, sieradenGalerie Marzee, Nijmegen

2018 – Arline Fisch: Retrospective, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten)

2018 – Barbara Paganin, Memoria Aperta, LA Joaillerie par Mazlo, Parijs

2018 – Bloemlezing CODA Collectie, CODA, Apeldoorn

2018 – Blueprints, Artelli Gallery, Antwerpen (Liesbet Bussche)

2018 – Border, Mari Ishikawa, jewellery + photography, SCHEYTT, Galerie für Schmuck & Kunst, München

2018 – Chaos, Schmuck 2018, München (gecureerd door Jorge Manilla en Juan Riusech)

2018 – Chequita Nahar, Prodo Gudu, sieraden, Galerie Marzee, Nijmegen

2018 – Christopher Thompson Royds, Against Nature, sieraden, Galerie Marzee, Nijmegen

2018 – Claude Schmitz + Masako Hamaguchi, Galeria Reverso, Lissabon

2018 – Collect 2018, International art fair for contemporary objects, Saatchi Gallery, Londen (met onder meer Galerie Marzee (Nijmegen), Galleri Format (Oslo), Gallery S O (Londen en Solothurn))

2018 – Cross Fade, Kunstarkaden, München (Naama Bergman)

2018 – De Calder à Koons, Bijoux d’Artistes, La Collection Idéale de Diane Venet, Musée des Arts Décoratifs, Parijs

2018 – Dialogos desde Holanda / Dialogen vanuit Nederland, Galería Lalabeyou, Madrid (Luis Acosta, Frans Beelen, Nicolette Bénard, Martha Castañeda, Brigit Daamen, Suzanne Esser, Caron Fitzpatrick, Hilde Foks, Gemma Frowijn, Francisca Henneman, Maja Houtman, Erna Huppelschoten, Karin Kortenhorst, Birgit Laken, Ans de Lange, Floor Max, Michela Mazzeo, Jacquelien Sluis, Annemiek Steenhuis, Aletta Teunen, Iris Weyer, Karin Wichers; reizende tentoonstelling naar Sevilla, Neuchatel en Sant Cugat)

2018 – Die Künstler der Galerie, Galerie Orfèo, Luxemburg

2018 – Die Tränen der Jurate – Litauische Bernsteinkunst im 20. und 21. Jahrhundert, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2018 – Duality, The Scottish Gallery, Edinburgh (Jane Adam)

2018 – Ebbe Weis-Weingart – 70 Jahre Schmuck, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2018 – Elwy Schutten, Culture and Identity, Galerie Ra, Amsterdam

2018 – Etsuko Sonobe, sieraden, Galerie Marzee, Nijmegen

2018 – Extranalities n° 3, Multiple, Hasselt (Timothy Carson, Herman Hermsen, Felieke van der Leest, Peter Vermandere)

2018 – Evert Nijland, Cage, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2018 – Fabrice Schaefer, Pur & Dur, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2018 – Facets of Winter, Galerie Elsa Vanier, Parijs (Fabrice Schaefer)

2018 – Frame, Handwerksmesse, München (Galerie Ra)

2018 – From the Greenhouse, The Scottish Gallery, Edinburgh (Millie Behrens, Ingjerd Hanevold, Åse-Marit Thorbjørnsrud)

2018 – Grupo Broca Re-trato 3×4, Galeria Alice Floriano, Porto Alegre

2018 – Hanne Behrens: Bubbles, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten)

2018 – Historismus & Jugendstil – Sammlung der Staatlichen Zeichnakademie Hanau, Deutsches Goldschmiedehaus, Hanau

2018 – I gioielli di Giò Pomodoro: il segno e l’ornamento/Jewellery by Giò Pomodoro: the sign and the onament, Museo del Gioiello, Vicenza

2018 – Icons, Noon Passama, Alexander Blank, Florian Milker, Benedikt Fischer, Galerie Beyond, Antwerpen

2018 – Ineke Heerkens, Ornamental Hey Hey Heys, Galerie Marzee, Nijmegen

2018 – Influences, Galerie Benjamin Eck, München (Patrizia Bonati, Lluís Comín, Elin Flognman, Maria Rosa Franzin, Nicol Heidemann, Gigi Mariani, Judy McCaig, Corrado de Meo, Stefano Rossi, Claudia Steiner, Yoko Takirai & Pietro Pellitteri, Gabi Veit)

2018 – Inspired by nature/culture: Melanie Nützel & Petra Zimmermann, Galerie Slavik, Wenen

2018 – It Is What It Looks Like, Ornamentum Gallery, Hudson (Karl Fritsch)

2018 – Jessica den Hartog, Recolored, een nieuwe manier van recyclen, Galerie Ra, Amsterdam

2018 – Kaori Juzu + Castello Hansen, Galeria Reverso, Lissabon

2018 – KORU 6, Imatra Art Museum, Imatra (Eija Mustonen)

2018 – KunstRAI, Amsterdam

2018 – L’ivresse du Printemps, Juliette Polac, Galerie Naïla De Monbrison, Parijs

2018 – La Frontera, Encounters Along the Border, Museum of Arts and Design (MAD), New York

2018 – Lisa Walker: I want to go to my bedroom but I can’t be bothered, Museum of New Zealand Te Papa Tongarewa, Wellington

2018 – Loot: Mad about Jewelry, Museum of Arts and Design (MAD), New York (Christopher Thompson Royds)

2018 – Lucy Sarneel, Good Vibrations, sieradenGalerie Marzee, Nijmegen

2018 – Manon van Kouswijk: Ornamental Residue, Te Uru Waitakere Contemporary Gallery, Auckland

2018 – Marc Monzó: Element, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2018 – Melanie Isverding, Tracing the Lines, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2018 – Met liefde verzameld, een veelzijdige privécollectie, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede (hedendaagse sieraden en meer uit de collectie van Hans en Bianca Dekkers)

2018 – Mike Bray & Anya Kivarkis, Time and The Other, Sienna Patti, Lenox

2018 – Miki Asai: Fragments, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten)

2018 – Nature and Artifice, Gallery Funaki, Melbourne (Daniel Kruger)

2018 – Nina Sajet a . symmetry, Galerie Marzee, Nijmegen

2018 – OriGin, Galerie Guthschmidt, Den Haag (Karin van Paassen)

2018 – Rachelle Thiewes: Duet, Mobilia Gallery, Cambridge (Verenigde Staten)

2018 – Relics of Nature, Galerie Beyond, Antwerpen (Miki Asai, Sophie Baumgärtner, Karin Gyllerfelt, Hanna Liljenberg, Karin Roy Andersso, Takayoshi Terajima)

2018 – Robert Smit, Land of Water, sieraden, Galerie Marzee, Nijmegen

2018 – Salone del Mobile, Milaan (chp…?)

2018 – Sarah Enoch, Plastarelles, Galerie Ra, Amsterdam

2018 – Schmuck- und Federkunst, Galerie Slavik, Wenen (met onder meer Ralph Bakker, Rike Bartels, Maria Baumschlager, Anna Heindl, Jiro Kamata, Birgit S. Metzger)

2018 – Shachar Cohen, Feed the Monster, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2018 – Siermakers, CODA, Apeldoorn

2018 – Sinergie, Helfried Kodré & Heidemarie Herb, Galerie Slavik, Wenen

2018 – Sondra Sherman, Upside Down in Paradise, Sienna Patti, Lenox

2018 – Stralen & Reflecteren, Galerie Weltraum, München

2018 – Sungho Cho, New Beads, Galerie Rob Koudijs, Amsterdam

2018 – Ted, Museum aan het Vrijthof, Maastricht (Ted Noten)

2018 – TEFAF, Maastricht (met onder meer Didier Ltd (Londen, Yufuku Gallery (Tokyo))

2018 – The Alchemical Egg, Visions et Révélations d’une Énigme, LA Joaillerie par Mazlo, Parijs (Aurélie Guillaume, Gigi Mariani, Wendy McAllister, Tore Svensson)

2018 – The Garden of Earthly and Heavenly Delights, Ornamentum Gallery, Hudson (Tanel Veenre)

2018 – The Language of Things: Meaning and Value in Contemporary Jewellery, The Dowse Art Museum, Lower Hutt (Nieuw-Zeeland) (Gijs Bakker, Renee Bevan, David Bielander, Zoe Brand, Helen BrittonLiesbet Bussche, Susan Cohn, Conversation Piece, Sharon Fitness, Karl Fritsch, Lisa Gralnick, Lauren Kalman, Jiro KamataDaniel Kruger, Otto Künzli, Réka Lörincz, Suska Mackert, Mia Maljojoki, Ted Noten, Yuka Oyama, Noon PassamaDorothea Prühl, Gerd Rothmann, Bernhard Schobinger, Moniek Schrijer)

2018 – Tine Steen, Hadas Levin, Ann Vlahos, Loukia Richards, Mario Albrecht, Woon-Bok Jeong, Galerie Ra, Amsterdam

2018 – Um, Galeria Alice Floriano, Porto Alegre

2018 – Uma Brincadeira Infinita / Infinite Play, Galeria Reverso, Lissabon (Birgit Laken, Manuel Vilhena)

2018 –  Unikate – Schmuck Pforzheimer GestalterDeutsches Goldschmiedehaus, Hanau (Hans Bauer, Iris Bodemer, Georg Dobler, Frieda Dörfer, Ute Eitzenhöfer, Katrin Feulner, Jesamine Frei, Spencer Gaudoin, Andi Gut, Tamara Grüner, Winfried Krüger, Kerstin Mayer, Yasutaka Okamura, Oliver Schmidt, Johannes Stoll, Olga Struck, Sam-Tho Duong, Sylvia Witzenmann)

2018 – Unikate | Schmuck Pforzheimer GestalterVilla Bengel, Idar-Oberstein

2018 – Weightlessness, Galerie Elsa Vanier, Parijs (Gitte Bjorn, Kim Buck, Metylis, Fabrice Schaefer, Céline Sylvestre)

2018 – Wicher Booij, sieraden, Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede

Duurzaam verwijzen naar deze pagina? Gebruik dan deze link: https://hedendaagsesieraden.nl/2016/09/24/tentoonstellingen-en-beurzen/

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Google+ photo

Je reageert onder je Google+ account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

w

Verbinden met %s